forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:52:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "mądrości"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "mądrości"  (Przeczytany 169554 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #220 : 2008-02-11, 22:13:56 »

Nie wiem czy kojarzycie,bo ja jestem już troszeczkę wstawiona ,jak to zwykle bywa o tej porze w poniedziałek ,chodzi o Mandelejewa albo Łomonosowa (?????).
Kiedyś na balu u Cara jeden z dworaków wytknał mu jego biedne ubranie,a konkretnie dziury w owym odzieniu.
Otóż zapytał on:" Czy to mądrość z nich wygląda?".
Na co rzeczony Mendelejew lub Łomonosow odpowiedział :"To nie mądrość z nich wyglada,to głupota tam zagląda"  Smile  Smile  Very Happy
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #221 : 2008-02-11, 22:17:52 »

(...) Świat nasz osiągnął już niemal pełnię zła. Można już go nazwać piekłem.
Tylko zacytowane zdanie jest nie do obronienia.

Reszta Twojego wywodu jest przybliżeniem dostosowanym do percepcji średniego człowieka i co do zasady mógłbym się z nią zgodzić.

Nasze czasy nie są ani gorsze, ani lepsze niż dowolne inne, po prostu lepiej je znamy.
Że wspomnę Sodomę i Gomorę, rzucanie ludzi lwom na pożarcie, krzyżowanie pierwszych chrześcijan, palenie czarownic, inkwizycję, nabijanie na pal, palenie przez faszystów zagazowanych ludzi itd.

Wszystkie istoty w ciągu całego swojego istnienia dokonują wyborów, które są albo optymalnie dobre,
albo dobre albo złe i o tyle wiara w egzamin a potem hulaj dusza jest także pewnym uproszczeniem (że wspomnę upadłych aniołów).

Ale masz rację jak będziemy drążyć temat to niczego sobie nowego nie powiemy,
a większość czytelników uzna nas za (silnie)nawiedzonych i poczuje się skołowana i/lub zniesmaczona Smile


Szczere wyrazy szacunku,
Adam
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #222 : 2008-02-12, 01:23:57 »

 No własnie, w 21 wieku .
    wykształcenie i praca niewiele wysiłku kosztuje -więc nie ma co rozmieniać sie dla drobne
dla nieudaczników rzezimieszków ,pijaków i leni  , nawiedzonych psycholi
   obłudnych polityków i  pazernego kościoła .
    No i jak tą, bande pokochać ?? współczuć i dokładać na instytucje harytatywne.
         Na widok żebraka nawet nie mam mieszanych uczuć - kopniaka .
     
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #223 : 2008-02-12, 08:21:27 »

Nie przypominam sobie aby były takie czasy, gdzie na taką skalę rozpanoszyła się demokracja. To ona powoduje, że niemal wszyscy jesteśmy skażeni grzechem.
Do tego dodajmy prawa o spółkach handlowych i prawa bankowe, które utajniają właściciela. Nie pociągnę dalej, bo nie o tym ten wątek jest.
Nikt nie zakwestionuje tego, że nasze czasy mają najbardziej rozbudowaną technikę i przepisy prawa. Możliwości człowieka nie uległy jednak tak dużemu zwiększeniu.
Aby się poruszać musi iść na skróty. Nie ma czasu na wgłębianie się w niuanse np. ustalać z kim prowadzi interesy. W niektórych przypadkach zabrałoby mu pół życia.
Sytuacja wydaje się beznadziejna, ale tak nie jest.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #224 : 2008-02-12, 13:29:14 »



Nasze czasy nie są ani gorsze, ani lepsze niż dowolne inne, po prostu lepiej je znamy.
Że wspomnę Sodomę i Gomorę, rzucanie ludzi lwom na pożarcie, krzyżowanie pierwszych chrześcijan, palenie czarownic, inkwizycję, nabijanie na pal, palenie przez faszystów zagazowanych ludzi itd.


Kiedyś myslałam inaczej,że czasy jakie teraz nastały są najgorsze w dziejach ziemi,ale jak sobie czytam książki,Pismo Święte ,no i kiedyś ogladałam ponownie "Czarownice z Salem" ,mam watpliwosci, czy kiedyś było lepiej.
Było mniej ludzi na świecie,więc i "skala zła" też była mniejsza ,ale "procentowo" mogło być gorzej.
Zabijali się na każdym kroku-i to było normalne.Kradzież rozpowszechniona nie mniej niż dziś.
Nigdy nie było sprawiedliwie i nie oszukujmy się,że te czasy są jakoś wyjątkowo złe.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #225 : 2008-02-12, 18:45:05 »

Danielu, napisz proszę jaki jest, w/g Ciebie ,sens ludzkiego życia? Zacząłeś ten temat, ale nie skończyłeś.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #226 : 2008-02-12, 20:59:05 »

To nad czym głowili wszyscy filozofowie nie da się przedstawić w jednym poście. To jest temat na osobny wątek. Może go zaczniesz i poprowadzisz? Mogę Ci odpowiedzieć w jednym zdaniu. Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej. Ale ta odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #227 : 2008-02-12, 21:22:08 »

Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej.
Możesz wyrazić się jaśniej? Dłużej tu, na ziemi czy tak w ogóle w wieczności? (Raju?)
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #228 : 2008-02-12, 21:43:28 »

Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej. Ale ta odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli.
Święty Augustyn pisał... „Uczyniłeś człowieka na obraz i podobieństwo swoje a prawdę tę poznaje ten, kto poznał samego siebie” –  w poznaniu samego siebie  upatruje sens ludzkiego życia. Ludzie idą podziwiać wysokie góry, olbrzymie fale morskie, szerokie wodospady, przestrzeń i drogi gwiezdne, a zaniedbują siebie samych. Confused

Ps. Ta sentencja  tu pasuje "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość." Woody Allen.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #229 : 2008-02-13, 01:10:27 »

To nad czym głowili wszyscy filozofowie nie da się przedstawić w jednym poście. To jest temat na osobny wątek. Może go zaczniesz i poprowadzisz? Mogę Ci odpowiedzieć w jednym zdaniu. Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej. Ale ta odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli.
Wazne zeby ciebie zadowoliła. A zadowoliła?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #230 : 2008-02-13, 01:59:48 »

No własnie, w 21 wieku .
    wykształcenie i praca niewiele wysiłku kosztuje -więc nie ma co rozmieniać sie dla drobne
 dla nieudaczników rzezimieszków ,pijaków i leni  , nawiedzonych psycholi
   obłudnych polityków i  pazernego kościoła .
    No i jak tą, bande pokochać ?? współczuć i dokładać na instytucje harytatywne.
         
Na widok żebraka nawet nie mam mieszanych uczuć - kopniaka .


Popatrz znalazł się „żebrak”, który podzielił Twoje zdanie.
Niby wolny wybór, ale dla mnie zawsze jest to porażka wszystkich ludzi, których napotkał on na swojej drodze. Już wolę Daniela z tymi jego dziesięcioma procentami Sad

A czemu to samobójstwo, a nie śmierć głodowa, bo Niemcy to bogaty kraj i coś takiego tam nie istnieje – zawsze mógł się zwrócić z podaniem do władz o jałmużnę.
Ciekawe co by napisali gdyby identyczny przypadek nastąpił w Chinach, Polsce, Rumunii, Białorusi.

http://wiadomosci.onet.pl/1691166,12,item.html
Cytuj z: Onet Bezrobotny zagłodził się na śmierć.
58-letni bezrobotny z Hanoweru popełnił samobójstwo, głodząc się na śmierć na myśliwskiej ambonie w pobliżu miasteczka Uslar w powiecie Northeim na południu Dolnej Saksonii - poinformowały niemieckie media.
Policja potwierdziła doniesienia lokalnego dziennika "Sollinger Allgemeine", iż przy zmarłym znaleziono prowadzony przez niego dziennik. Ostatni wpis pochodzi z 13 grudnia. Zwłoki odkryto w ubiegły piątek, gdy myśliwi chcieli wymienić kilka spróchniałych desek w ambonie - jednej z setek, znajdujących się w lesistych górach Solling, sięgających 1141 metrów wysokości. (...)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #231 : 2008-02-13, 09:36:29 »

Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej. Ale ta odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli.

Święty Augustyn pisał... „Uczyniłeś człowieka na obraz i podobieństwo swoje a prawdę tę poznaje ten, kto poznał samego siebie” –  w poznaniu samego siebie  upatruje sens ludzkiego życia. Ludzie idą podziwiać wysokie góry, olbrzymie fale morskie, szerokie wodospady, przestrzeń i drogi gwiezdne, a zaniedbują siebie samych. Confused

Te dwie mysli i wiele innych podobnych myśli,są tylko i wyłącznie teoriami.
NIKT nie wie  z żyjących co dzieje się po śmierci (wątpię też ,że ktokolwiek wie po śmierci) ,nikt nie wie tak naprawdę po co żyjemy,jaką role mamy do spełnienia ,jaki jest sens ludzkiej radości i cierpienia-jaki jest sens życia,a co ciekawe jedni chcą żyć, widzą sens egzystencji choć cierpią,a drudzy w tym samym czasie ,choć wydawać by się mogło ,że są szczęśliwi,są zdrowi ,a jednak nie widzą sensu życia i rezygnują z niego.
Cytuj
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość." Woody Allen.
To mi sie podoba.Wiem po sobie,że ilekroć sobie coś zaplanuję,to nigdy do końca nie będzie po mojej mysli,a gdy nie planuję ,wszystko się układa dobrze.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #232 : 2008-02-13, 10:03:01 »

Sensem ludzkiego życia jest to, żeby żyć jak najdłużej. Ale ta odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli.
Święty Augustyn pisał... „Uczyniłeś człowieka na obraz i podobieństwo swoje a prawdę tę poznaje ten, kto poznał samego siebie” –  w poznaniu samego siebie  upatruje sens ludzkiego życia. Ludzie idą podziwiać wysokie góry, olbrzymie fale morskie, szerokie wodospady, przestrzeń i drogi gwiezdne, a zaniedbują siebie samych. Confused

Ps. Ta sentencja  tu pasuje "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość." Woody Allen.

Plany na przyszlosc zostawmy Bogu juz je poczynil skoro zaistnielismy.Cel zarowno jak i koniec naszej wedrowki znane sa tylko Bogum i leza w jego mocy.
Cytuj
Uczyniłeś człowieka na obraz i podobieństwo swoje a prawdę tę poznaje ten, kto poznał samego siebie” –  w poznaniu samego siebie  upatruje sens ludzkiego życia.
a uczymy sie siebie przez lustrzane odbicia napotykane na kazdym kroku. Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #233 : 2008-02-13, 10:28:30 »

Sedlak pisał, że życie to fala elektromagnetyczna, a czy fale elektromagnetyczne mogą się unicestwić? Sądzę, że nie! więc życie jest nieśmiertelne tylko ciało szwankuje, a w końcu umiera.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #234 : 2008-02-13, 10:30:58 »

Materia też krąży w przyrodzie .
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #235 : 2008-02-13, 11:45:25 »

A więc reikarnacja to nie jakiś czyjś wymysł?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #236 : 2008-02-13, 12:57:11 »

Pamiętam z lekcji biologii,że materia krąży w przyrodzie-można to zaobserwować,ale czy nasz duch(siła,energia) "wstępuje" w inne ciało po smierci tego nie wiem .
Nie mniej jednak,gdzieś musi być ta energia,nie może nagle zniknąć.
Świadkowie Jehowy np. uczą,że duch(czynna siła boża) człowieka,po jego śmierci wraca do Boga,ale czy to prawda? Tego też nie wiem.........
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #237 : 2008-02-18, 10:42:17 »

Po fali zadań matematycznych naszły mnie właśnie takie myśli...
Ile wart jest człowiek,ile warta jest jego mądrość,inteligencja itd.itd.
Człowiek bez pszczół zginie,człowiek zginie bez choćby jednego "czynnika" przyrodniczego,a bez czlowieka przyroda odżyje.No i jak to jest?Czy człowiek nie jest przypadkiem takim "rakiem" planety Ziemi?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #238 : 2008-02-18, 13:15:28 »

Może to 'czarna owca' w kosmosie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #239 : 2008-02-18, 20:27:54 »

Edyta -
  człowiek to inteligentna bestia ,pazerna i nienasycona .
Myślisz ,ze w komus potrzebne są nasze czarne dusze.
   Po smierci niektórzy moga zyć -ale w pamieci bliżnich -
     
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.