forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 01:52:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dzieci - pajaczki na twarzy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzieci - pajaczki na twarzy  (Przeczytany 8499 razy)
*kasia
Go


Email
Dzieci - pajaczki na twarzy
« : 2007-11-15, 02:50:15 »

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

Około 8 miesięcy temu pisałam w wątku o pojawiających się siniakach, naczynkach i suchej skórze. W okresie wiosenno-letnim poradziłam sobie z tymi problemami. Jednak kłopoty ze skórą w mojej rodzinie ciągną się dalej.
Obecnie mam dwóch synów: 3,5 roku oraz 18 miesięcy. Od paru miesięcy obaj mają na twarzy na policzkach "pajączki". U starszego syna znajdują się także na karku, a przez ostatnie dni na środku policzka jakby w centrum pajączka pojawiła się czerwona kropka, która powoli staje się coraz większa. Do tego po wakacjach pojawiły im się pieprzyki. Ponadto u starszego syna po raz kolejny po wakacjach „pękła pięta” i ogólnie skóra stała się bardziej sucha. Smarowałam przez kilka dni maścią z wit.A oraz przykładałam liście z aloesu. Teraz pięta zaczyna się goić. Czasami syn ma tłuste i cuchnące stolce.
Przepraszam, że opisuję wszystkie szczegóły, ale może w ten sposób łatwiej będzie doradzić, czego brakuje – jakich witamin lub mikroelementów.
Dzieci jedzą optymalnie: na śniadanie omlet+ketchup, placuszki serowe lub ziemniaczane, naleśniki; na obiad: frytki z mięsem i surówką, ziemniaki z mięsem i buraczkami oraz zupy, rzadko przygotowuję im kanapki; na deser podaję banana, czekoladę gorzką 70%, jabłko, 1-2 razy na tydzień jedzą danonki.

Czy ktoś z forumowiczów wie, czy te pajączki mogą się wchłonąć?

Już wcześniej lekarka pisała, że gdy matka się wyleczy, wówczas wyleczy się dziecko. Coś w tym na pewno jest. Tylko niestety ja wciąż popełniam jeszcze błędy.
Nigdzie w otoczeniu nie ma lekarza optymalnego Mam silną opozycję. Mąż lubi węglowodany proste i słodycze, a babcie i dziadkowie wciąż chcą przynosić różne łakocie, niekonieczne dobre dla dzieci.
Podejrzewam, że te pajączki są związane z niedoborem cynku, krzemu lub witamin z grupy B. Innych pomysłów nie mam. 
Chętnie wysłucham mądrych rad….I z góry dziękuję.

PS. Dla mnie ciekawym pomysłem byłoby stworzenie działu forum przeznaczonego specjalnie dla dzieci. Nacisk otoczenia, zwłaszcza rodziny jest tak duży, że wiele osób ze strachu rezygnuję z ŻO. Myślę, że taki dział dla dzieci bardziej by mobilizował do działania.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dzieci - pajaczki na twarzy
« Odpowiedz #1 : 2007-11-15, 14:45:41 »

Kasia,pelna i zadawalajaca odpowiedz da ci lekarka,ale zanim ci odpisze proponuje zajrzec na jej strone,tam znajdziesz duzo nowych wiadomosci dot.diety :

                                             http://www.dietaoptymalna.com/





Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dzieci - pajaczki na twarzy
« Odpowiedz #2 : 2007-11-15, 14:52:01 »

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dzieci - pajaczki na twarzy
« Odpowiedz #3 : 2007-11-15, 20:35:04 »

Skoro przestałaś liczyć BTW, na twoim miejscu zrewidowałabym proporcje. Mogło sie zdarzyć, że odbiegłaś od normy. Moze byc tak, że zachwiały się u ciebie proporcje BTW i organizm odczuwa brak witamin i mikrolelementów, zeby teraz spalić te odchyłki. Tworzy się błędne koło.

Dochodzi do tego twoja "opozycyjna rodzina". Nie wiadomo, co sie dzieje za twoimi plecam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dzieci - pajaczki na twarzy
« Odpowiedz #4 : 2007-11-15, 20:45:53 »

Jeszcze jedno. Ile jecie białka. Może nalezałoby go zwiększyć (dorzucjając trochę kolagenu) skoro skóra jest słabo odżywiona?
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.