forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 04:15:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Jan Kaczmarek...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jan Kaczmarek...  (Przeczytany 17413 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #20 : 2007-11-16, 16:56:29 »

jednym slowem,jezeli jestes bezrobotny,albo bez szkoly zakasaj rekawy,wez wlasne zycie we wlasne rece,zaczynaj malymi kroczkami a dojdziesz do dobrobytu materialnego i psychicznego komfortu,jednak nim zdazysz sie obejrzec,zycie zdazylo  przeminac  jak sen,goniles za dobrobytem,za wyrwaniem sie z bycia planktonem,zaplaciles srogo ,bo zycie potrafi platac figle i zostajesz sam,bez rodziny,przyjaciol,milosci,a w pospiechu zapomniales sie  zapytac  siebie ....po co to wszystko??? czy  dla zaspokojenia wlasnych potrzeb,czy moze pokazania sie innym????? :?zeby wiedzieli,ze plankton jest     t y l k o....... planktonem??????
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #21 : 2007-11-16, 17:21:35 »

jednym slowem,jezeli jestes bezrobotny,albo bez szkoly zakasaj rekawy,wez wlasne zycie we wlasne rece,zaczynaj malymi kroczkami a dojdziesz do dobrobytu materialnego i psychicznego komfortu,jednak nim zdazysz sie obejrzec,zycie zdazylo  przeminac  jak sen,goniles za dobrobytem,za wyrwaniem sie z bycia planktonem,zaplaciles srogo ,bo zycie potrafi platac figle i zostajesz sam,bez rodziny,przyjaciol,milosci,a w pospiechu zapomniales sie  zapytac  siebie ....po co to wszystko??? czy  dla zaspokojenia wlasnych potrzeb,czy moze pokazania sie innym????? :?zeby wiedzieli,ze plankton jest     t y l k o....... planktonem??????

I wlasnie tak bardzo czesto  bywa, jak opisujesz, ale tak byc nie musi. Very Happy

Kodar wszystko zalezy od wielu czynnikow o ktorych dzisiaj piszemy. Very Happy

Jedno jest pewne wszelkie "zmiany stanu" wymagaja "energii"
Upraszczajac bardzo, ta energia dla nas w omawianym aspekcie sa "czas i pieniadz" Cool Cool

Ale rowniez kluczowy aspekt sprawy to "JAK ZADYSPONUJESZ ENERGIA" Cool Cool Cool

Upraszczajac jeszcze bardziej lepiej urodzic sie w rodzinie z grupy "posiadajacej aktywa"
oraz wychowac sie oraz zyc w otoczeniu o "niskim stezeniu planktonu" Cool Cool Cool Cool Cool


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #22 : 2007-11-16, 20:11:19 »

Cytuj
Jedno jest pewne wszelkie "zmiany stanu" wymagaja "energii"
Upraszczajac bardzo, ta energia dla nas w omawianym aspekcie sa "czas i pieniadz" 

Ale rowniez kluczowy aspekt sprawy to "JAK ZADYSPONUJESZ ENERGIA"   

Upraszczajac jeszcze bardziej lepiej urodzic sie w rodzinie z grupy "posiadajacej aktywa"
oraz wychowac sie oraz zyc w otoczeniu o "niskim stezeniu planktonu"     


  Ludzie kierujacy  sie sercem i rozumem,nigdy nie dopuszcza do podzialow,na biednych i bogatych,wystarczy spojrzec na pary malzenskie,ona piekna jak rozy kwiat a on czesto przecietny,lub odwrotnie,jeden ma kase inny z malzonkow nie jednak kochaja sie maja wspolne dzieci,czy tylko  uroda i posiadanie pieniedzy swiadczyc ma o naszej inteligencji?? Confused
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #23 : 2007-11-16, 20:32:23 »

Grizzly pochodzi z planktonu i ma kompleksy. Bycie biednym czy bogatym, a w języku niedźwiedzim: planktonem czy posiadającym aktywa, o niczym nie przesądza. Jest to stan, który gwałtownie może ulec zmianie. Biedny może się wzbogacić, a bogaty zbankrutować. Jedni i drudzy mogą zejść z tego świata w sposób nie do przewidzenia. Są inne ponadczasowe wartości, które się liczą, a nie tylko "aktywa".
Ale z niedźwiedziami ciężko o tym rozmawiać, bo ich cała energia zużywana jest na podtrzymanie funkcji życiowych organizmu. I nie ma już żadnych nadwyżek do zadysponowania.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #24 : 2007-11-16, 21:44:17 »

]Dla małych krajów jak nasz, to jest naprawdę niesamowite.
Widzę, jak wykupujemy Manhattan, jak wykupujemy Węgry,
jak wykupujemy Rumunię i jak wykupujemy Polskę.
I nie ma z tym żadnego problemu. Wszystko to dzięki naszemu talentowi,
naszym kontaktom, naszej dynamice. Docieramy prawie wszędzie.[/b]''

Szimon Peres,
Prezydent Izraela
laureat pokojowego Nobla

A JA JUŻ WSZYSTKO WYKUPIĄ TO CO IM POZOSTANIE?
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #25 : 2007-11-16, 22:07:27 »

Tak, Zofia, to chyba prawda, co mówisz. Ale ty chcialabys od razu do sedna Smile, a to dopiero długa droga.
To samo z nurtującą "mądrością" na innym wątku. Sama mądrość jest gdzieś wysoko nieosiągalna. My jestesmy u podnoża góry i tu musimy sobie poradzic Very Happy

Ewo,
jeżeli mówisz, że mądrość jest nieosiągalna, z czym się nie zgadzam, to jak można cokolwiek zmienić, jak sobie poradzić - głupotą?
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #26 : 2007-11-16, 22:14:56 »

Wielu tfórców wmawia nam jacy to my Polacy jesteśmy do niczego.....

Przecież polscy tfórcy to głównie niePolacy Mr. Green Oni zawsze potrafią zagrać na polskiej duszy  Confused

Oj grają, grają i jeszcze na tym mamieniu dusz zarabiają krocie, i jeszcze są uważani przez masy za godnych podziwu, wybitnie uzdolnionych, lepszych od innych,....
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #27 : 2007-11-16, 22:51:29 »

Z listu Dra J.Kwaśniewskiego do Profesora:
"I znowu mój ukłon w stronę Księdza Profesora za podanie trafnej przyczyny malarstwa (chyba i poezji) z rozmowy z malarzem Paciakiem:
"Nie pieprz Paciak, malarstwo to uboczny skutek grzechu pierworodnego i na szczęście przeszedł nie na wszystkich, bo zycie świata szlag by trafił".

Zofio mam pytanie: czy w Twoim domu są jakieś obrazy?  (nie licząc fotografii) -pytam z ciekawości...
Interesuje mnie po prostu, czy  rozróżniasz artystę od "artysty" ,czy jednak wszystkich traktujesz jednakowo....

Elmo,
mam kilka obrazów. Nie są to jednak obrazy sztucznie wylansowanych artystów. Z obrazami, które posiadam wiążą się moje osobiste, czy rodzinne sprawy. Np. mam obraz namalowany przez moją córkę - piękny wazon z kwiatami. Tego obrazu nie zamieniłabym na żadne arcydzieło Malczewskiego, Matejki a tym bardziej Picassa. Mam obraz, który jest starą pamiątką rodzinną i głownie dlatego go cenię. Mam obraz namalowany przez utalentowaną koleżankę przedstawiający mój dom rodzinny z pięknymi malwami, w którym się urodziłam. Mam jeszcze kilka innych, które są ściśle związane z moją rodziną, moim życiem.

Nie raz zastanawiałam się nad lansowaniem nielicznych artystów, malarzy, aktorów, muzyków,...
Czy aby są oni tacy nie doścignieni w tym co robią? Z pewnością nie. Dowód: często fasyfikaty obrazów są nie do odróżnienia od oryginału,
nieznany śpiewak z pabu zachwyca swoim głosem, najlepszym reżyserem jest samo zycie, nalezy je tylko umiejetnie obserwować,....
Ale jak nie wiemy o co chodzi, to z pewnościa chodzi o pieniądze!!!! Zajrzyjmy do budżetów miast; jak ogromne pieniądze są przeznaczane na bzdury zwane kulturą i kto kogo z tych pieniędzy rozlicza????
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #28 : 2007-11-17, 00:04:51 »




Z pewnością to się kiedyś zmieni, ale póki co, nasze optymalne Forum jest jak tratwa na oceanie?...  Shocked




Optymalni są jak dobry zaczyn dla  pozytywnych zmian.

" Optymalni są ludżmi, którzy potrafią dróżniać dobro od zła i potrafią w swych działaniach kierować się zdrowym rozsądkiem, aczkolwiek opadają im ręce, gdy widzą to, co się działo i dzieje obecnie.

Jedynym sposobem na przerwanie zaklętego koła samozagłady, jest wzrost ilości ludzi stosujących żywienie optymalne. Tylko oni potrafią odróżniać dobro od zła i tylko oni będą mogli znależć sposób na usunięcie zagrożeń, na rozumne zorganizowanie życia ludzi na ziemi." Dr J.K.
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #29 : 2007-11-17, 08:07:20 »

Problem jest w tym, że Optymalnym jest się wtedy jak się prawidłowo odżywia zgodnie z zasadami, a nie wtedy jak się tylko werbalnie jest. Wykorzystują to wrogowie, których jest bardzo dużo. Aby rozerwać ten zaklęty krąg nie możemy zakładać, że nasi wrogowie nagle staną przyjaciółmi. Nie traćmy czasu na przymilanie się do nich, tylko róbmy swoje. Żyjmy w pełnym zdrowiu, tak żeby światło naszego szczęścia wskazywało drogę jak latarnia morska.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #30 : 2007-11-17, 10:58:10 »

Piotr, a może juz czas zaciągnąć się do podziemia? Very Happy

Żywienie Optymalne (w skrócie) powoduje, że twój mózg lepiej pracuje, bo jest lepiej odżywiony, ale reszta juz zależy od twojego mózgu Smile 

Nie spotkałeś roslinożernego mądrzejszego od niejednego Optymalnego? To wszystko nie takie proste Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #31 : 2007-11-17, 12:06:05 »

Z listu Dra J.Kwaśniewskiego do Profesora:
"I znowu mój ukłon w stronę Księdza Profesora za podanie trafnej przyczyny malarstwa (chyba i poezji) z rozmowy z malarzem Paciakiem:
"Nie pieprz Paciak, malarstwo to uboczny skutek grzechu pierworodnego i na szczęście przeszedł nie na wszystkich, bo zycie świata szlag by trafił".

Zofio mam pytanie: czy w Twoim domu są jakieś obrazy?  (nie licząc fotografii) -pytam z ciekawości...
Interesuje mnie po prostu, czy  rozróżniasz artystę od "artysty" ,czy jednak wszystkich traktujesz jednakowo....

Dziękuję Zofio za odpowiedź,którą czytałam z uśmiechem na twarzy

Elmo,
mam kilka obrazów. Nie są to jednak obrazy sztucznie wylansowanych artystów. Z obrazami, które posiadam wiążą się moje osobiste, czy rodzinne sprawy. Np. mam obraz namalowany przez moją córkę - piękny wazon z kwiatami. Tego obrazu nie zamieniłabym na żadne arcydzieło Malczewskiego, Matejki a tym bardziej Picassa. Mam obraz, który jest starą pamiątką rodzinną i głownie dlatego go cenię. Mam obraz namalowany przez utalentowaną koleżankę przedstawiający mój dom rodzinny z pięknymi malwami, w którym się urodziłam. Mam jeszcze kilka innych, które są ściśle związane z moją rodziną, moim życiem.
Dziękuje Zofio za odpowiedź,która wywołała u mnie uśmiech radości na twarzy .
Sama od czasu do czasu maluje i tak samo ja Ty cenisz swoją córkę,tak samo moje dzieci cenią mnie.

A Malczewski,Picasso i wielu innych malarzy,tez mieli swoje rodziny i też przez nich byli doceniani.
Wielu z nich za życia nie było znanych ,a wrecz na odwrót ,cierpieli biedę.Nagle po śmierci stali się sławni,doprawdy nie pojmuje dlaczego właśnie po smierci...
Cytuj
Nie raz zastanawiałam się nad lansowaniem nielicznych artystów, malarzy, aktorów, muzyków,...
Czy aby są oni tacy nie doścignieni w tym co robią? Z pewnością nie. Dowód: często fasyfikaty obrazów są nie do odróżnienia od oryginału,
nieznany śpiewak z pabu zachwyca swoim głosem, najlepszym reżyserem jest samo zycie, nalezy je tylko umiejetnie obserwować,....
Ale jak nie wiemy o co chodzi, to z pewnościa chodzi o pieniądze!!!! Zajrzyjmy do budżetów miast; jak ogromne pieniądze są przeznaczane na bzdury zwane kulturą i kto kogo z tych pieniędzy rozlicza????

To ze są oni tacy niedoscignieni,to faktycznie "wina" odbiorców .

Biorąc pod uwage malarstwo Malczewskiego,Riepina,Moneta itp.,to jest co podziwiać, w odróżnieniu od "arcydzieł" nowoczesnych malarzy,na które składają się "kilka kresek" ...
To samo jest w świecie muzyki (ręce opadają) ....
Pozdrawiam serdecznie!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #32 : 2007-11-18, 18:10:55 »

czy ogladacie na TV wspomnienia o Janie???
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #33 : 2007-11-19, 05:49:51 »


"Tę litanię wciąż będziemy śpiewać gromkim głosem,
a w niedoli cicho mruczeć sobie ją pod nosem,
bo to polska jest litania i to jedno wiemy,
że niestety nie ma końca, póki my żyjemy !"

Nie umniejszam talentu pana Kaczmarka, ale nie podoba mi sie końcówka tekstu.
Wielu tfórców wmawia nam jacy to my Polacy jesteśmy do niczego.....
Dlaczego skoro tacy mądrzy, utalentowani,to nie zaproponują czegoś mądrego tylko dołują Naród.

Podoba mi się wypowiedż Prof.Sedlaka do Paciaka.

"Nie pieprz Paciak, malarstwo to uboczny skutek grzechu pierworodnego i na szczęście przeszedł nie na wszystkich, bo zycie świata szlag by trafił".

Droga Zofio, jakie to typowe u ciebie myslenie,
jak ono jest typowo "zabetonowane" w twojej psychice,
mozna napisac "sztandarowe". Sad Sad Confused Confused

Dla ciebie trafne uwagi wybitnego artysty Kaczmarka sa "BE"
ale slowa ksiedza pogardliwie wypowiadajacego sie o sztuce sa "CACY" Shocked Very Happy

wiem jak ten pan zachowywal sie i co robil w latach osiemdziesiatych  Sad Sad  po wprowadzeniu wojny , zenua  Mad

Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #34 : 2007-11-19, 10:37:39 »

Cytuj
wiem jak ten pan zachowywal sie i co robil w latach osiemdziesiatych po wprowadzeniu wojny , zenua

Czy to mowa o ks. prof. Włodzimierzu  Sedlaku? Może nas bardziej oświecisz.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #35 : 2007-11-19, 20:56:44 »

Cytuj
wiem jak ten pan zachowywal sie i co robil w latach osiemdziesiatych po wprowadzeniu wojny , zenua

Czy to mowa o ks. prof. Włodzimierzu  Sedlaku? Może nas bardziej oświecisz.


smutne ze to przyszlo ci do twojej glowki wogole  ... ale co zrobic przyszlo
oswiecenie ? latarka ? szkolne glupoteki ? nooo nie wiem
popytaj sie troche ... rodzicow , babcie , ciocie , sasiadow,  google , fora
ciekawe co powiedza o jk
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #36 : 2007-11-19, 21:10:30 »

evosonic z jakiego ukladu piszesz?
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #37 : 2007-11-19, 21:13:27 »

evosonic z jakiego ukladu piszesz?


z planety Ziemia
dobranoc
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Re: Odp: Jan Kaczmarek...
« Odpowiedz #38 : 2007-11-19, 21:17:27 »

evosonic z jakiego ukladu piszesz?


z planety Ziemia
dobranoc

dobranoc
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.