forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-02-24, 06:31:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
573734 wiadomoci w 4028 wtkach; wysane przez 39 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Stanleyrydel
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O IMPOTENCJI. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O IMPOTENCJI. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 6660 razy)
MORGANO
Go


Email
O IMPOTENCJI. Według opinii lekarza optymalnego.
« : 2007-11-19, 00:05:50 »

O IMPOTENCJI.
Według opinii lekarza optymalnego.

Wśród wielu gatunków zwierząt od dawna obserwowano zachowania rozmnażania w czasie pogarszających warunków bytu lub nienaturalnych zmian w ekosystemie.
Do zmniejszania przyrostu naturalnego dochodzi również, gdy brakuje miejsca w niszy ekologicznej lub następuje  degeneracja gatunku.
Istnieje wiele teorii dotyczących mechanizmów regulujących procesy rozmnażania i ciągle trwa na ten temat dyskusja wśród biologów.
Niekiedy obserwuje się u zwierząt na pozór niezrozumiale zaburzenia popędu płciowego np. w ogrodach zoologicznych.
Człowiek również jest zwierzęciem i jako taki musi podlegać prawom rządzących gatunkami. Zmiany zachodzące w środowisku człowieka nie mogą pozostawać na niego bez wpływu. Ponieważ zachowania seksualne są częścią życia i tu będzie on widoczny. Obecnie żyjemy w systemie całkowicie dla nas nienaturalnym. Zaszły ogromne zmiany w sposobie życia, aktywności fizycznej, oraz w sposobie odżywiania objawia się coraz częściej osłabieniem potencji i pociągu seksualnego.
Podłoże tego stanu może być organiczne lub psychiczne, ale w obu sytuacjach mamy do czynienia z patologiczną przewagą układu sympatycznego.
Tło organiczne impotencji związane jest najczęściej ze stanem naczyń krwionośnych lub uszkodzeniem układów nerwowych okolicy narządów płciowych.
Pogorszenie ukrwienia powoduje złe odżywianie oraz upośledzenie wypełnienia ciał jamnistych prącia krwią i w konsekwencji brak erekcji.
Uszkodzenie włókien nerwowych objawia się zaburzeniem kontroli centralnego układu nerwowego nad danym obszarem.
Wyższa przyczyna impotencji może być również zniesieniem popędu płciowego w centralnym układzie nerwowym, co również jest konsekwencją warunków życia.
Miażdżyca naczyń mózgowych może prowadzić do uszkodzenia ośrodków odpowiadających za erekcję.
Duże znaczenie odgrywa również stan psychiczny mężczyzny.
Ciągłe napięcia, stresy w pracy, mniejsza ilość wolnego czasu w połączeniu z nieregularnym i małowartościowym jedzeniem powoduje silną sympatyzację i osłabienie popędu, dlatego u tych osób alkohol w niewielkich ilościach działający relaksująco może dawać pewną poprawę. Pierwsze objawy impotencji mogą być często niezauważalne, a niepokojące stają się dopiero w stanach zaawansowanych trudnych do leczenia konwencjonalnego.
Żywienie optymalne przynosi poprawę w prawie wszystkich przypadkach zaburzenia erekcji, ponieważ jest leczeniem przyczynowym w większości zaburzeń wywołujących je, takich jak cukrzyca, miażdżyca, przerost prostaty i inne.
Już w pierwszym okresie diety następuje odczuwalny przypływ energii związany ze zwiększonym spożyciem tłuszczu oraz spadek zapotrzebowania na tlen, którego znaczna ilość potrzebna jest do przetworzenia węglowodanów.
Lipidy pokarmowe są również substratem do produkcji hormonów płciowych i mogą wystąpić ewentualne zaburzenia ich wytwarzania.
U mężczyzn, u których choroba nie jest znacznie posunięta poprawa następuje prawie natychmiast. Nieco wolniej cofa się impotencja spowodowana miażdżycą zwężającą światło naczyń krwionośnych lub uszkodzeniem włókien nerwowych układu autonomicznego.
W obu przypadkach musi dojść do przebudowy tkanek, co wymaga różnego czasu w zależności od stopnia zmian, ale kończy się zwykle sukcesem.
Z sytuacjami nieodwracalnymi mamy do czynienia jedynie w przypadkach mechanicznych uszkodzeń nerwów np. po urazie.
Żywienie optymalne powoduje również poprawę stanu psychicznego i cofanie się nerwic, które mogą być przyczyna impotencji.
Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje wprowadzenie do leczenia prądów selektywnych PS. W zależności od przyczyny, zabiegi stosuje się na centralny układ nerwowy, okolice spojenia łonowego lub kończyny dolne.
W przypadku zaburzeń ukrwienia następuje rozszerzenie zmienionych miażdżycowo naczyń i efekt daje się odczuć już po kilku dniach zabiegów. Objawy nerwicowe cofają się zwykle po 1-2 tygodniach, a zaburzenia neurogenne wymagają czasem powtórzenia zabiegów.
W doborze zabiegów ważne jest prawidłowe ustalenie przyczyny, ponieważ, źle przyłożenie elektrod może powodować poprawę ukrwienia zdrowych naczyń, co wywoła tzw. efekt podkradania i nasilenie dolegliwości.
Sytuacja taka nie jest groźna, ale może być bardzo niepokojąca dla pacjenta. Odpowiednia zmiana rozłożenia elektrod daje cofnięcie niekorzystnych powikłań już po kilku zabiegach.

                                                                                                              Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                             konsultant i opiekun medyczny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 35737


Odp: O IMPOTENCJI. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #1 : 2018-08-27, 17:34:19 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.