forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:57:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO  (Przeczytany 38653 razy)
kodar
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #40 : 2008-01-05, 13:42:59 »

a co sadzicie o takim urzadzonku,Magic Bullet Maxx 21 teilig Original aus dem TV 350Watt

wlasnie zamowilam na ebay,podobal mi sie podczas prezentacji  w tutejszej telewizji,
co prawda juz dawno temu ale teraz przypomnialam sobie o nim,
jest  maly i mozna przygotowywac male ilosci produktow do natychmistowego uzycia,
czy ktos korzystal i jakie ma doswiadczenie,prosze o odpowiedz Smile
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #41 : 2008-01-05, 16:02:46 »

ja mam Magic Maxx, to chyba podobne. Nie można zmielić rzeczy twardych i klejących, no chyba że z dodatkiem płynu... tak jak pisałam, takie rzeczy są wyrzucane na ściankę i nie maja dostępu do ostrzy... dlatego kupiłam malakser...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #42 : 2008-01-05, 16:52:10 »

napisz prosze,czy nadaje sie  do rozdrabniania cebuli,czosnku,pietruszki,pomidorow,robienia coktaili,
na pokazie szybko i zrecznie im to wychodzilo,
lecz jak to wyglada w domowym uzyciu???
mam maszynke elektryczna i nne roboty kuchenne Smile
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #43 : 2008-01-05, 19:02:25 »

szatkowalam tym cebulę ale jak trzymasz dlużej  o 1 s to zrobi Ci cebulową mazię a jak o sekundę za krotko to będzie 1 większy kawalek i troche sieczki, zazwyczaj większy kawałek sobie skacze po wierzchu i się odbija... Najlepiej to się nadaje do zrobienia z ugotowanych warzyw i wody mazi dla niemowlaka lub sosu, jeśli nie trzeba go dużo. Ładnie mieli orzechy. Bita smietana mi nie wychodzi, mężowi jakos sie udaje. Wiec do drinków to sie na pewno nada. Minus tego urządzenia jest taki, że jak podczas miksowania masa sie spulchnia to tam nie ma doplywu powietrza i trzeba malutko lać, albo z braku powietrza część nie zgęstnieje... fajnie robi kogel-mogel. du mielenia marchwi używałam akcesoriów sokowirówkowych
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #44 : 2008-01-05, 23:41:49 »

dzieki  Smile super informacje,mysle,ze  zamowie  inne urzadzenie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #45 : 2008-01-06, 13:56:30 »

Najlepiej przydało by się nam urządzenie do krojenia w kostkę. Ale jeszcze takiego nie wymyślili. Można tylko w wiórki, w plastry lub w paski( np. ziemniaki na frytki). Malakserem czy blendrem (ewentualnie termomixem) przy odrobinie wprawy możliwe jest rozdrobnienie na nieregularne kawałki. Ale, tak jak pisze Flawia, jest to bardzo trudne. Po za tym wszystkie te urządzania z misą lub kielichem podlegają tym samym prawom fizycznym. Jak czegoś wrzucimy za mało, to po przykleja się do ścianek. Podobnie jest jak jest zbyt gęste.
Najbardziej do rozdrabniania nadaje się blender ręczny z końców metalową. Można w nim rozdrobnić wszystko bez oglądania się na temperaturę (lód i wrzątek) i potem opłukać końcówkę pod kranem. (albo wrzucić do zmywarki). Najmniej zajmuje miejsca i najmniej części do mycia. A o to przede wszystkim chodzi i kosztuje 20 razy mniej od termomixa.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #46 : 2008-01-06, 20:50:36 »

Najlepiej przydało by się nam urządzenie do krojenia w kostkę. Ale jeszcze takiego nie wymyślili.
Mam takie urzadzenie, co prawda reczne, ale szybkie w uzyciu. To szatkownica reczna z 3 wkladkami. 
Dwie wkladki maja rozmieszczone tnace noze, jedna 12 szt wysokosci 1 cm co 1 cm, druga 24 szt wys. 7 mm co pol cm. Noze sa ulozone wzluz. 3 wkladka sluzy do ciecia na plastry w zaleznosci jaka strona sie ja wlozy do uchwytu, grubsze lub cienkie. Uchwyt ma 1 plaski noz w ksztalcie > . Wkladajac do uchwytu wkladke z nozami pionowymi , wkladka tnie wzloz a uchwyt odcina naciety plaster i mamy juz np frytke , tzn kwadratowe paski. Aby pociac w kostke, trzeba wlozyc wkladke bez nozy ktora tnie sie na plasterki. Obok na wkladce z nozami pionowymi trzeba przejechac raz, nastepnie obracajac o 90 stopni warzywo przejechac drugi raz i mamy nacieta rowna kratke, trzeci ruch  na 3 wkladce w uchwycie /od plastrow/ i mamy rowne kostki.
Zreszta co bede tlumaczyl zaraz zrobie fotke.
Szatkownica
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/szatkownica1.jpg
Cienki plaser cienka, kostka, gruby plaster, gruba kostka /nie zrobilem frytki
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/szatkownica2.jpg
Pozdrawiam
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #47 : 2008-01-07, 08:45:37 »

 tarka ma chyba ze 20 lat,ja tez mam taka,no moze tylko jakies czesci Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: miksery, maszynki do mielenia mięsa i inne cuda w ŻO
« Odpowiedz #48 : 2014-10-19, 17:38:16 »

Najlepiej przydało by się nam urządzenie do krojenia w kostkę. Ale jeszcze takiego nie wymyślili.
Mam takie urzadzenie, co prawda reczne, ale szybkie w uzyciu. To szatkownica reczna z 3 wkladkami. 
Dwie wkladki maja rozmieszczone tnace noze, jedna 12 szt wysokosci 1 cm co 1 cm, druga 24 szt wys. 7 mm co pol cm. Noze sa ulozone wzluz. 3 wkladka sluzy do ciecia na plastry w zaleznosci jaka strona sie ja wlozy do uchwytu, grubsze lub cienkie. Uchwyt ma 1 plaski noz w ksztalcie > . Wkladajac do uchwytu wkladke z nozami pionowymi , wkladka tnie wzloz a uchwyt odcina naciety plaster i mamy juz np frytke , tzn kwadratowe paski. Aby pociac w kostke, trzeba wlozyc wkladke bez nozy ktora tnie sie na plasterki. Obok na wkladce z nozami pionowymi trzeba przejechac raz, nastepnie obracajac o 90 stopni warzywo przejechac drugi raz i mamy nacieta rowna kratke, trzeci ruch  na 3 wkladce w uchwycie /od plastrow/ i mamy rowne kostki.
Zreszta co bede tlumaczyl zaraz zrobie fotke.
Szatkownica
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/szatkownica1.jpg
Cienki plaser cienka, kostka, gruby plaster, gruba kostka /nie zrobilem frytki
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/szatkownica2.jpg
Pozdrawiam
maf

Takim czymś fryty się świetnie ryfluje, ileż to już lat 23~4~5~6... .
Dobra stal, nie wiem jaką podróby mają.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.