forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 19:57:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660287 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Irytacja skory
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Irytacja skory  (Przeczytany 35527 razy)
adampio
Go


Email
Irytacja skory
« : 2007-11-24, 16:16:02 »

powidzcie mi co moze byc powodem irytacji skory, swedzenie, tylko czasami, nie przez caly dzien, nie przez cala noc...tylko czasami. Nie mam zadnych naskornych objawow......to tu zakila, to tam zakila, bo trudno to nazwac swedzeniem, ale sakramencko przeszkadza mi to w nocy.....kiedy spie......a moze nie spie bo staram sie tam podrapac. "Tam" to sa nieokreslone miejsca ciala...reka, pozniej noga, gdzies na glowie......
pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #1 : 2007-11-24, 16:51:09 »

Adampio, moze masz w sypialni/lozku lokatorow  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roztocze_%28paj%C4%99czaki%29
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #2 : 2007-11-24, 17:33:53 »

Adam, nie przegiąłeś z plackami? Ledwo pozbyłeś sie bólu kręgosłupa, a tu masz babo, następny placek Smile

Poza dietą, mogę ci tylko przypomnieć, żebyś nie kąpał się w gorącej wodzie i w ogóle nie pław się w wannie. Możesz teraz myc sie krochmalem.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #3 : 2007-11-24, 17:47:04 »

Ewa, jak sie maja placki do irytacji skory?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #4 : 2007-11-25, 11:01:06 »

Tak Hana, mam lokatora, nie lokataorow w lozku....to moja zona, ale ona nie ma irytacji skory, wiec nie sadze abysmy mieli wiecej lokatorow.

czy po dwuch latach jedzenia 6 zoltek na sniadanie mozna sie stac na nie alergikiem? to tez rozwazam...!!!!
dzis po raz pierwszy zjadlem na sniadanie twarog z maslem, czekam na reakcje organizmu....na razie mnie nic nie swedzi !!!!

pozyjemy zobaczymu
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #5 : 2007-11-25, 11:30:26 »

Hana, zastanawiam się czy Adam nie jadł zbyt duzo węgli, a za malo wartościowego białka.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #6 : 2007-11-25, 11:38:52 »

Ewa co ty mowisz....za duzo wegli !!!!!?????
omlet z 6 x zoltko
25 gr sloniny
25 gr beconu
20 gr ketchupu

przepraszam Cie bardzo tu jest okolo 10 gr wegli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #7 : 2007-11-25, 13:30:29 »

Jednym z objawów spożywania za dużej ilości białek jest swędzenie skóry.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #8 : 2007-11-25, 16:03:42 »

Very Happy)))) No tak! To dlatego że w twojej diecie nie ma placków. Nie powiesz mi, że nie jadasz posiłków węglowodanowych.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #9 : 2007-11-25, 20:21:40 »

adampio, ja też mam czasami takie swędzenia , szczególnie nogi i to wieczorem /nocy/. Ostatnio jakoś się usoikoiło. Obserwuje i nie mogę wyśledzic po czym to jest. Specjalnie zjadłam więcej białka, aby sprawdzic czy to jest po tym okazało się, że nie. A węgli jem mało, i też sprawdzałam jaka będzie reakcja. Mąż też ma czasami taki problem, właściwie to ja mam z nim bo drapie się przez sen i mnie budzi  Very Happy Pamiętam jak jeszcze byłam dzieckiem i mieszkałam z rodzicami to tata nazekał, że swędzi go skóra i  że mama źle płuka pranie albo pierze w złym proszku. Nikt z domowników nie miał takich objawów, a wodę mieliśmy własną/ studni/. Tata kąpał się na kopalni i podejzewam że tym czynnikiem może byc chlor zawarty w wodzie. Ukojenie daje oliwka dla dzieci po kąpieli.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #10 : 2007-11-26, 19:06:38 »

fewa, tez tak sie wlasnie zastanawialem nad proszkiem do prania, poniewaz nie mialem tego swedzenia przed zmiana proszku, czy tez plynu do plukania, a wiem, ze zona zmienila. Wiec mysle, ze to jest tego powodem. Niemniej jednak rzucilem temat na forum aby sie upewnic, ze to nie jedzenie mi szkodzi.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #11 : 2007-11-26, 19:47:09 »

.........szczególnie nogi i to wieczorem /nocy/.................

A w ktorym miejscu najczesciej swedzi? Cool Cool Cool
Czy to jest swedzenie "wedrujace" czy zawsze w tym samym miejscu? Cool Cool Cool


Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #12 : 2007-11-26, 19:59:49 »

Prosze zamienic proszek do prania z niebieskimi granulkami, na każdy inny , a problem bedzie z głowy. O ile, oczywiście przyczyną nie jest "skopana" dieta.
Niebieski kolor w chemii gosp. to KOBALT !!!!  , a kobalt i skóra to tak , jak diabeł i woda świecona.Prosze spróbować- to mało kosztuje.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #13 : 2007-11-26, 20:13:54 »

Często tez jest tak, że swędzą miejsca wcześniej uciśnięte. Potem, kiedy krew zaczyna normalnie krązyć, czujemy okrutne swędzenie. Jeżeli jeszcze do tego dojdzie zmiana temperatur, swędzenie nasila się o wiele bardziej.

To może byc przez obcisłe ubrania (nawet niewinna skarpetka moze wywołać swędzenie), siedzenie długi czas w tej samej pozycji, np. długotrwałe zginanie kończyn, po którym swędzą pachwiny, zgięcia w łokciach; albo same łokcie mogą swędzic, gdy długo na nich sie podpieraliśmy.
W zimie, po zdjęciu czapki w ciepłym pomieszczeniu.
Sama róznica temperatur tez wzmaga krązenie, wiec wejście z zimnego powietrza do ciepłego pomieszczenia podraznia skórę.

Myślę sobie, ze jakieś błędy w żywieniu, które odbierają nam energię, mogą osłabiać krązenie i wywoływać takie reakcje. W zimie organizm zuzywa więcej energii.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #14 : 2007-11-27, 22:38:35 »

czy po dwuch latach jedzenia 6 zoltek na sniadanie mozna sie stac na nie alergikiem? to tez rozwazam...!!!!
dzis po raz pierwszy zjadlem na sniadanie twarog z maslem, czekam na reakcje organizmu....na razie mnie nic nie swedzi !!!!

ja tez stawiam na alergie pokarmowa,sprawdzaj i eliminuj,az dojdziesz do prawdy Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #15 : 2007-11-28, 12:21:50 »

kadar, ale jak ty zyc bez zoltek ?????????
w tej kwestii twierdze, ze samo przyszlo, samo pojdzie.
Jem zgodnie z zasadami, i jezeli ZO ma leczyc, to da sobie tez rade z takim problemem.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #16 : 2007-11-28, 12:39:27 »

Adam, brawo, ja tez tak uważam.

Jeśli jem jabłka i inne szkodliwe produkty latami i regularnie, wiem, że mogę sie na nie uczulić.  Jabłka mnie nie wzmacniają, a podrazniają. "Zdrowa" dieta oslabia nas z roku na rok coraz bardziej.




Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #17 : 2007-11-28, 20:53:43 »

czy po dwuch latach jedzenia 6 zoltek na sniadanie mozna sie stac na nie alergikiem? to tez rozwazam...!!!!
dzis po raz pierwszy zjadlem na sniadanie twarog z maslem, czekam na reakcje organizmu....na razie mnie nic nie swedzi !!!!

 ja tez stawiam na alergie pokarmowa,sprawdzaj i eliminuj,az dojdziesz do prawdy Smile

alergikiem? może za dużo powiedziane...mnie osobiście co jakis czas przestają smakować....jakis czas (około tygodnia) jem coś innego i za jakiś czas już się rozglądam za jajkami/zołtkami...trzeba słuchać siebie Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #18 : 2007-11-29, 15:46:33 »

dokladnie, trzeba sluchac siebie....i dlatego nie zrezygnowalem jeszcze z jajek. Zawsze bylem jajcarzem / w obu tego slowa znaczeniu /, wiem , ze z wiekiem czlowiek sie zmienia i moga nastapic pewne zmiany, ktore wplyna na nasz organizm tak czy inaczej......ale nie wyobrarzam sobie sniadania bez omlata z roznymi dodatkami typu: marchew, twarog, ziemniak, czy tez czego innego.

Jestem na etapie usuwania z jedzenia wszystkiego innego tylko nie jajek !!!! hahha
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Irytacja skory
« Odpowiedz #19 : 2007-12-07, 19:07:21 »

wroce na sekunde do tego tematu. pozwolilem sobie na zjadanie przez okres tygodnia chleba,  zakazanego chleba... B:7 T:7 W 32 , uznalem, ze to dobry chleb.!!!!!
z dodatkiem 30 gr masla, i 150 gr tlustych dodatkow, dawalo mi to B 1, T 2,8 i w 0,8......ale okazalo sie, ze to od tego mam ta irytacje skory, wlasnie przestalem jesc chleb i nie mam swedzenia tu, czy tam !!!!!
Tu pytanie....... czy tak bedzie ze wszystkim ????? Jestem na ZO dopiero 2 lata, nie boje sie zmian, natomiast lubie wiedziec czy kazda zmiana bedzie poczatkiem nowego etapu? Mam na mysli to, czy ograniczajac weglowodany, nie bede ich za chwilem tolerowal.....gorzej bedzie jak dojde do tematu "sex"...tu zartuje !!!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.