forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 07:07:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659532 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?  (Przeczytany 20434 razy)
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #20 : 2007-12-03, 20:56:48 »

Trochę zmodyfikowałem proporcje i jem B:1 T:2 W:0,3. Wydaje mi sie, że potrzebuje więcej białka by rzebudowywać się" Cool

Rozumiem, że jesz 1g B na każdy kilogram należnej wagi ciała ale nie rozumiem dlaczego ograniczyłeś tłuszcze, skoro nie cierpisz na nadwagę. Twój organizm zużywał poprostu Twój własny tłuszcz, stąd spadek wagi. Oprócz tego, co napisała Ewa dodam, że właśnie tłuszcze sprawiają, że nie ma zatwardzeń.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #21 : 2007-12-03, 23:26:49 »

oj nie byłbym taki pewny np w medycynie hinduskiej piszą, że to właśnie tłuszcze i oleje wydłużają trawienie Confused

a może ja jestem jakimś specjalnym przypadkiem Confused
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #22 : 2007-12-04, 00:08:08 »

Witam,


Trzeba by zdefiniować słowo "zatwardzenie".

Jeśli przez zatwardzenie rozumie się niecodzienne wypróżnianie to pewnie większość optymalnych je ma Smile Ale gdzie jest napisane, że należy codziennie wspierać producentów papieru toaletowego Smile

Z praktyki dodam, że pozostałość po zjedzenie samego sera żółtego zwłaszcza niezbyt tłustego na końcu procesu trawienia może się ukształtować w niezbyt miękką bryłę, ale gdy ser żółty zjada się pół na pół z masłem, smalcem albo pasztetem zjawisko takie nie występuje.

Nieprzekonanym polecam zakup większej ilości sera żółtego i wykonanie stosownego eksperymentu.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #23 : 2007-12-04, 00:35:05 »

Co tak sie palisz do planu "B"? Very Happy  Nie chciałbyś wiedzieć Wink))))
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #24 : 2007-12-04, 10:52:38 »

oj nie byłbym taki pewny np w medycynie hinduskiej piszą, że to właśnie tłuszcze i oleje wydłużają trawienie Confused

a może ja jestem jakimś specjalnym przypadkiem Confused


- Dlaczego jechał pan chodnikiem swoim samochodem?
- Ponieważ piesi powinni poruszać się chodnikami, to zapewnia im bezpieczeństwo, uczą tego nawet przedszkolaków.


Wybrałeś inny sposób przemieszczania się, niż piesi, dlatego zasady poruszania się pieszych Ciebie nie obowiązują, są wręcz absurdalne.
Hindusi żywią się inaczej, niż optymalni.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #25 : 2007-12-04, 14:03:57 »

heheh niedokońca bo np dla mojego typu budowy polecają właśnie dietę wysokotłuszczową  Cool
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #26 : 2007-12-04, 14:28:23 »

Zdecyduj się. Ograniczyłeś tłuszcze w DO. Na pytanie dlaczego, odpowiedziałeś, że wg medycyny hinduskiej tłuszcze i oleje wydłużają trawienie. Nie widząc powodu, dla którego ma uzasadnienie modyfikacja proporcji DO (czyli najważniejszego założenia) odpowiedziałam Ci, że zastosowanie wybranej części zaleceń innego sposobu żywienia to nieporozumienie, na co Ty odpowiadasz, że Hindusi dla Twojego typu budowy polecają dietę wysokotłuszczową Shocked
Dlaczego zmniejszyłeś tłuszcze prawie dwukrotnie? Nie mogłeś nie schudnąć i normalne jest to, że masz zatwardzenia. Ja nie mam ale ja jestem z tych, którzy bardzo radykalnie przestrzegają zasad DO.

Adam319, większa ilość sera żółtego na DO wymaga zjedzenia odpowiednio większej ilości tłuszczu, jak sam napisałeś z tłuszczem po serze żółtym nie masz problemów, to oczywiste, ponieważ zachowujesz proporcje. Kiedy jako dowód podajesz, że zjedzenie tylko sera żółtego o niewielkiej zawartości tłuszczu skutkuje zatwardzeniem, to tylko potwierdzasz, że odstępstwa od DO są niekorzystne.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #27 : 2007-12-04, 16:35:54 »

Trzeba by zdefiniować słowo "zatwardzenie".

Jeśli przez zatwardzenie rozumie się niecodzienne wypróżnianie to pewnie większość optymalnych je ma Smile Ale gdzie jest napisane, że należy codziennie wspierać producentów papieru toaletowego Smile
Adam, Waldek nic na ten temat nie pisze, ale dopytuje się o "plan B", więc chyba to poważniejsza sprawa.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #28 : 2007-12-04, 21:08:32 »

zatwardzenia już minęly właśnie po tym jak zmniejszyłem tłuszcz  Laughing



Cytuj
Dlaczego zmniejszyłeś tłuszcze prawie dwukrotnie?


Bo miałem zatwardzenia kiedy jadłem B:1 T:3,5. Pisałem wyraznie. Po przejściu na B:1 T:2 jest ok.  Może spróbuje się jeszcze przestawić na T:2,5 ale napewno nie wrócę do T:3,5  Cool

Cytuj
jestem z tych, którzy bardzo radykalnie przestrzegają zasad DO

Hmm te zasady dr Kwaśniewki formułował kiedy był juz starszym człowiekiem. Moze to miało wpływ na proporcje? Ja jestem w sumie młody. A wiadomo, że młodzi i ćwiczący potrzebują więcej białka niż starzy. Takie moje wątpliwości..



Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #29 : 2007-12-04, 22:48:24 »

Waldek, z cała pewnością nie jesteś reprezentantem Optymalnych. Na DO jesteś  króciutko, a tez nie nazwalabym twojego żywienia DO. Cały czas skaczesz po róznych forach i zdobywasz wszechstronną wiedze na temat zywienia. Widze że boisz sie tłusczu nasyconego. Wybacz, ale na DO jadamy smalec, słoninę, a nie oleje i siemie lniane.
Ty nie możesz sie zdecydować na odpowiednie żywienie.

2007-10-05, 10:58:38
Cytuj
Powiem wam jak ja znalazłem wasze forum. Szukałem info o candida. Znalazłem forum dr Janusa, na jego forum linka do forum dobradieta, na dobrej diecie linka do forum mattiego a tam linka do forum dr kwaśniewskiego. I na każdym z tych for dowiedziałem się czegoś ciekawego co mi bardzo pomogło. I dalej się dowiaduje.
To może kości ci pomogą, bo Mattiemu pomagały na wszystko Wink Ostrożnie! To był tylko żart Very Happy

2007-10-03, 09:02:46
Cytuj
Ziemniaki są podobno zabronione w candidzie i zespole aspergera

Podobno? Skaczesz po wszystkich forach, a czy przeczytałeś choc jedną ksiązję Jana Kwaśniewskiego. Cukry w ogóle są zabronione w takiej dolegliwości, ale nieco węgli trzeba jeść i własnie najlepiej w postaci ziemniaków.

A ty kiedykolwiek byłeś na DO? Widziałam kawałek twojego jadłospisu. Ty boisz sie tłuszczu zwierzęcego.
Cały czas kombinujesz z róznymi dietami. Nie mam zaufania do podawanych przez ciebie BTW. Unikasz T nie jesz W. Czyli zywisz sie głównie B. A wiesz, co to oznacza? Część tego B przerabiasz na węgle i tak własnie zywisz swoje grzyby.

Masz od zawsze problem z łupieżem i drożdżami.

Piszesz, ze ludzie na DO maja problem z łupieżem. Nie zajmowałam sie tym tematem, bo sama nie mam łupieżu. A kto z Optymalnych na forum ma łupież?

Waldek, czym wg ciebie rózni sie dieta Lutza od DO?
Napisz, czy wiesz, jakie proporcje stosuje sie na Atkinsie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #30 : 2007-12-05, 02:31:17 »

Droga małgo35,

...
Adam319, większa ilość sera żółtego na DO wymaga zjedzenia odpowiednio większej ilości tłuszczu, jak sam napisałeś z tłuszczem po serze żółtym nie masz problemów, to oczywiste, ponieważ zachowujesz proporcje. Kiedy jako dowód podajesz, że zjedzenie tylko sera żółtego o niewielkiej zawartości tłuszczu skutkuje zatwardzeniem, to tylko potwierdzasz, że odstępstwa od DO są niekorzystne.
...

Masz rację ale z uwagą, że starajmy się używać słowa "oczywiste" tylko w ostateczności, nadużywane buduje przepaść pomiędzy tymi co już wiedzą, a tymi którzy starają się zrozumieć. Ja preferuję krótkie wyjaśnienie dlaczego, poparte opisem eksperymentu, który każdy może odczuć na własnej skórze.

I to domniemanie, że jestem adwersarzem, a może nie jestem ...


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #31 : 2007-12-05, 07:44:48 »

Cytuj
Waldek, z cała pewnością nie jesteś reprezentantem Optymalnych. Na DO jesteś  króciutko, a tez nie nazwalabym twojego żywienia DO. Cały czas skaczesz po róznych forach i zdobywasz wszechstronną wiedze na temat zywienia. Widze że boisz sie tłusczu nasyconego. Wybacz, ale na DO jadamy smalec, słoninę, a nie oleje i siemie lniane.

Hehe ostatnio najbardziej mi smakują właśnie nasycone. Olej kokosowy - najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi - 90% nasycone. Masło ghee i łój wołowy. Z nienasyconych tylko oliwe z oliwek i tran w małych ilościach. Wieprzowiny i wieprzowego smalcu nie lubię. Cool


Cytuj
Podobno? Skaczesz po wszystkich forach, a czy przeczytałeś choc jedną ksiązję Jana Kwaśniewskiego. Cukry w ogóle są zabronione w takiej dolegliwości, ale nieco węgli trzeba jeść i własnie najlepiej w postaci ziemniaków.

Ziemniak po ugotowaniu nie ma żadnych witamin, które by spowolniły wchłanianie, nic prócz cukru - jednym słowem puste kalorie błyskawicznie zalewające organizm. Wszyscy którzy zajmuja sie candida zabraniają ziemniaków.

Książki kwaśniewskiego przeczytałem dwie - "Tłuste życie" i "Żywienie opty" plus książkę Lekarki "Dieta opty", słucham wywiadów z dr Kwaśniewskim mp3.  Cool Ale się nie zamykam patrzę sobie na inne low-carb - eskimoską ditę Stefanssona, teorie Pricea itd.

Cytuj
A ty kiedykolwiek byłeś na DO? Widziałam kawałek twojego jadłospisu. Ty boisz sie tłuszczu zwierzęcego.

Ostatnio jem tylko tłuszcz zwierzęcy. Tak smakowałem rózne tłuszcze i najlepiej mi podchodzą masło i łój.

Cytuj
Nie mam zaufania do podawanych przez ciebie BTW. Unikasz T nie jesz W. Czyli zywisz sie głównie B. A wiesz, co to oznacza? Część tego B przerabiasz na węgle i tak własnie zywisz swoje grzyby.

Chyba nie do końca bo grzyby znikaja. Z dnia na dzień czuję się lepiej. Very Happy

Cytuj
sama nie mam łupieżu. A kto z Optymalnych na forum ma łupież?

Morgano chyba pisał że miał/ma?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #32 : 2007-12-05, 13:07:41 »

Droga małgo35,

...
Adam319, większa ilość sera żółtego na DO wymaga zjedzenia odpowiednio większej ilości tłuszczu, jak sam napisałeś z tłuszczem po serze żółtym nie masz problemów, to oczywiste, ponieważ zachowujesz proporcje. Kiedy jako dowód podajesz, że zjedzenie tylko sera żółtego o niewielkiej zawartości tłuszczu skutkuje zatwardzeniem, to tylko potwierdzasz, że odstępstwa od DO są niekorzystne.
...

Masz rację ale z uwagą, że starajmy się używać słowa "oczywiste" tylko w ostateczności, nadużywane buduje przepaść pomiędzy tymi co już wiedzą, a tymi którzy starają się zrozumieć. Ja preferuję krótkie wyjaśnienie dlaczego, poparte opisem eksperymentu, który każdy może odczuć na własnej skórze.

I to domniemanie, że jestem adwersarzem, a może nie jestem ...


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

Kiedy kieruję słowa do Ciebie, to nie buduję między nami przepaści, bo Ty jesteś na DO już bardzo długo. Jeśli w mojej wypowiedzi dało się odczuć sugestię, że jesteś adwersarzem, to prostuję - w żadnym razie tak nie uważam. Moją intencją było  jedynie podkreślenie, że zjedzenie samego niskotłuszczowego sera żółtego nie spełnia proporcji BTW.
Pozdrawiam Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #33 : 2007-12-05, 14:47:52 »

Cytuj
  Moją intencją było  jedynie podkreślenie, że zjedzenie samego niskotłuszczowego sera żółtego nie spełnia proporcji BTW.

alez tluszcz mozna uzupelnic w innym posilku ,
chyba ,ze je sie jedyny posilek w postaci sera Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #34 : 2007-12-05, 16:04:29 »


Hehe ostatnio najbardziej mi smakują właśnie nasycone. Olej kokosowy - najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi - 90% nasycone.

Smile Tłuszcze nasycone, to tłuszcze twarde, a olej nie jest twardy. Spośród nienasyconych możesz go uznać za najmniej nienasycony ale nadal będzie to tłuszcz nienasycony.
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #35 : 2007-12-05, 16:58:14 »

Waldku, masz oczywiście rację w sprawie "oleju kokosowego", choć bardziej prawidłową nazwą jest masło lub tłuszcz kokosowy. Otrzymuje się go poprzez tłoczenie i rozgrzanie kopry - twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. Spotykany najczęściej jako rafinowany, odkwaszany i wybielany. W postaci płynnej jest lekko żółty. W temperaturze poniżej 25°C przybiera wygląd przypominający ścięty, biały tłuszcz (stąd nazwany także masłem kokosowym).
Bardzo rzadko występuje w sprzedaży jako olej tłoczony na zimno, który pozostawiony jest jako naturalny, z typowym, kokosowym zapachem. Rafinowana wersja jest prawie bezzapachowa.
Skład: nasycone kwasy tłuszczowe (ok. 90%), ok. 44% kwasu laurynowego, ok. 18% kwasu mirystynowego, ok. 11% kwasu palmitynowego, 6% kwasu stearynowego, ok. 7% kwasu olejowego, ok. 2% kwasu linolowego i 12% kwasu alfa-linolenowego.
 
 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #36 : 2007-12-05, 17:38:18 »

Cytuj
Hehe ostatnio najbardziej mi smakują właśnie nasycone. Olej kokosowy - najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi - 90% nasycone. Masło ghee i łój wołowy. Z nienasyconych tylko oliwe z oliwek i tran w małych ilościach. Wieprzowiny i wieprzowego smalcu nie lubię.


kiedys powroci ci ochota na smalec i wieprzowine,nigdy nie jedz tego na co nie masz ochoty nawet gdyby bylo prawidlowo  zbilansowane,

mimo,ze w wielu przypadkach stracilismy instynkt , to jednak jeszcze  mozemy  na  podpowiadaniu  organizmu  polegac  Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #37 : 2007-12-05, 19:39:22 »

mimo,ze w wielu przypadkach stracilismy instynkt , to jednak jeszcze  mozemy  na  podpowiadaniu  organizmu  polegac 

Kodar--masz racje!
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #38 : 2007-12-05, 20:45:13 »

mimo,ze w wielu przypadkach stracilismy instynkt , to jednak jeszcze  mozemy  na  podpowiadaniu  organizmu  polegac 

Kodar--masz racje!

Owszem, ma rację pod jednym warunkiem - że instynkt podpowiada z listy produktów zalecanych.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o zaletach Diety Optymalnej?
« Odpowiedz #39 : 2007-12-05, 21:22:45 »

Malgo35--inaczej byc przeciez nie moze , my tylko o instynkcie optymalnym.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.