forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 09:59:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659892 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zaspół nerczycowy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zaspół nerczycowy  (Przeczytany 4317 razy)
lekarka
Go


Email
Zaspół nerczycowy
« : 2007-11-30, 21:50:40 »

Poszukuję osoby, która mailami zechciałaby ze mną współpracować w zakresie diety  Smile .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaspół nerczycowy
« Odpowiedz #1 : 2007-11-30, 22:49:45 »

A kiedykolwiek odzywał się na forum jakis uzytkownik z tym zespołem? Dla mnie to nowość.
Weszłam na Forum Zespołu Nerczycowego:  http://tiny.pl/jkft  Chyba miałabys tam pole do popisu? To kilka wypowiedzi:

moja coreczka praktycznie jadlaby tylko przetwory mleczne

Miołaj tez tylko produkty mleczne Mam wrazenie ze organizm sam sie tego domaga

Witam,a nam lekarz kazał dawać mleko i produkty mleczne bo musi dziecko mieć dietę wysoko białkową,ja daję ,każdy mówi inaczej.mam pytanie czy jak nie dajecie mleka to jest lepiej przy tej chorobie?

przy zn nie wolno: serów żółtych i topionych, wedzonych mies i konserw w tym równiez konserw rybnych, żadnych warzyw kwaszonych i konserwowych, żadnych strączkowych typu groch i fasola, czekolady, tłustych wyrobów cukierniczych z kremami i ciasta spulchnione proszkami , przypraw typu- pieprz, gałka muszkatołowa, liść laurowy, ziele angielskie, papryka ostra, wszystkich  gazowanych.
W ciągu dnia w czasie rzutu zazwyczaj trzeba dostarczyć organizmowi około 100-120g białka w tym co najmniej 80g zwierzęcego. tak duży udział białka zwierzęcego jest konieczny , gdyż jest ono pełnowartosciowe. Dzienną racje pokarmowa należy rozłożyć na 5-6 posiłków o równomiernej zawartości białka., oczywiscie bez soli i w kazdym posiłku musza znaleźć się warzywa i owoce.natomiast co do mleka to chorym na zn nie uczulonym na mleko zaleca sie spożyć w ciągu dnia 3 szkl. mleka chudego, poniewaz dzienne zapotrzebowanie na wapń waha sie od 800 -1200 mg/dobę, unikac trzeba produktów wysokokalorycznych, w czasie remisji dieta powinna być zblizona do diety osób zdrowych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zaspół nerczycowy
« Odpowiedz #2 : 2007-12-01, 12:10:50 »

mialami i miolam czy to gwara....bo nic nie rozumie!!!!
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Zaspół nerczycowy
« Odpowiedz #3 : 2007-12-01, 13:12:45 »

mialami i miolam czy to gwara....bo nic nie rozumie!!!!

Oj Adamie, niesłusznie krzyczysz Wink
1. Chyba chodzi Ci o "Miołaj" - jeśli tak, to jest to zwykła literówka. Ja domyślam się, że miało być "Mikołaj"
2. A przy okazji: nie mówi się o sobie: "nic nie rozumie", poprawnie to: "nic nie rozumiem" Smile

P.S. Chyba miałeś zły dzień Wink
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Zaspół nerczycowy
« Odpowiedz #4 : 2007-12-01, 14:56:43 »

Poszukuję osoby, która mailami zechciałaby ze mną współpracować w zakresie diety  Smile .

Na czym ta współpraca miałaby polegać?
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.