forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:37:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.  (Przeczytany 211986 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #20 : 2015-06-15, 08:40:15 »

czyli chodzi o alergie pokarmowe?
-

gdzieś czytałem że są alergie tylko pokarmowe, spowodowane złym rozkładem białek,  a ta np leszczyna czy trawa  to tylko zapalnik, czyli odpowiednie trawienie równa się brak alergii .

O składnikach pokarmu  chyba nie muszę przypominać ? Smile    Moja córka  przy zmianie diety na  bezglutenową, i marszu w stronę  '' stołu ''  pozbyła się w dużym stopniu tego cholerstwa  ( 25 lat - może wyrosła ?   Smile  )   A jej  alergolodzy  pylice na wszystko jej  odkryli  .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #21 : 2015-06-15, 08:41:31 »

Pewnie zero... Rolling Eyes Czy "pała siadaj" Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #22 : 2015-06-15, 08:42:50 »

Miało byc do tego zadanka...

Co lepsze nie mieć alergii i zachorować na raka, czy mieć alergię i z rakiem święty spokój?

podobnie jak z miażdżycą i nowotworem ,  wybieram nowotwór  ( podobno nawet  raz na miesiąc każdy z nas ma  Wink    ,   rezygnuję z miażdżycy  bez kończyn górnych i dolnych ,

Mnie uczyli, że komórek rakowych powstaje w organizmie na dobę... ? Zapomniałem!  Shocked
Jest takie słynne zadanko na którym się sporo osób wykłada: ile komórek rakowych u pacjenta powstanie na dobę przy supresji immunologicznej...  Very Happy


Pewnie zero... Rolling Eyes Czy "pała siadaj" Cool Laughing
Zapisane

zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #23 : 2015-06-15, 08:42:52 »

A no właśnie - ten bilans - to tak jak w przypadku jaskry.
Tak jak pisałam mój okulista powiedział tak lekarstwa do końca życia...
a ja na połowę zastosowanych miałam nadwrażliwość....

czyli właśnie taki bilans:
 wzrok teoretycznie dłużej ale nie wiadomo jak długo przy stosowaniu różnych aktualnie reklamowanych lekarzowi  leków = za jakiś czas możliwa utrata wzroku, możliwe problemy z wątrobą i nerkami.

prądy selektywne + dieta ...  = lekarz mówi, że kwasica bo słyszał, a prądy gdyby były skuteczne byłyby refundowane przez NFZ [ a są? tak swoją drogą?] no i oczywiście ślepota...
                                                = na razie okazuje się, że prądy [jedna seria]+ dieta są, wbrew opinii lekarza, skuteczne - lekarz już nie każe brać kropel do oczu...- swoją drogą muszę zrobić kolejne badania. Czyli nawet gdyby coś jednak stało się ze wzrokiem to przynajmniej wątroba i nerki całe Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #24 : 2015-06-15, 08:46:29 »

Cytuj
Działanie organizmu jest więc związane z nieustannym odnawianiem się komórek i tkanek. Jedne komórki obumierają, a inne powstają z komórek macierzystych. Ponieważ na każdym z tych etapów istnieją niezliczone możliwości popełnienia błędu w trakcie powstawania komórek, prawidłowość tych procesów jest dokładnie kontrolowana przez organizm. W normalnych warunkach, komórka, w której nastąpił błąd zostaje wychwycona i poddana apoptozie czyli programowanej śmierci. Cały proces tworzenia zostaje ponowiony, a chora komórka zostaje zastąpiona zdrową. Jeśli jednak z pewnych powodów tak się nie stanie, istnieje niebezpieczeństwo, że chore komórki nowotworowe zaczną się namnażać. W ten sposób rozpocznie się proces nowotworzenia czyli rozwoju nowotworu.
http://www.zwrotnikraka.pl/komorki-nowotworowe-opis/




Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #25 : 2015-06-15, 08:51:50 »

czyli chodzi o alergie pokarmowe?
-

gdzieś czytałem że są alergie tylko pokarmowe, spowodowane złym rozkładem białek,  a ta np leszczyna czy trawa  to tylko zapalnik, czyli odpowiednie trawienie równa się brak alergii .

O składnikach pokarmu  chyba nie muszę przypominać ? Smile    Moja córka  przy zmianie diety na  bezglutenową, i marszu w stronę  '' stołu ''  pozbyła się w dużym stopniu tego cholerstwa  ( 25 lat - może wyrosła ?   Smile  )   A jej  alergolodzy  pylice na wszystko jej  odkryli  .

U mojej mamy też alergie zmalały.


Ale ja to inna sprawa - jeszcze daję trochę czasu nie tylko alergia do poprawy. mam nadzieję że wszystko w swojej kolejności - no i właśnie kwestia tego jak dobre składniki się je. [ może mogłabym jeszcze to poprawić] generalnie już dawno nie liczę każdej potrawy - co jakiś czas sprawdzam bilanse dzienne ale wychodzi jak na razie ok.

- a zbożowych nie jem - bo gdy nie jem [ich] to nie mam czerwonych spojówek - które miałam czerwone  na pewno od podstawówki do końca studiów.

Tak jak się zastanowię to może jednak mimo wszystko - przy pierwszym podejściu do ŻO - zeszły mi astmatyczne problemy ale wtedy to było pierwsze bardzo krótkie podejście i bardziej narzucane przez mamę. [co innego teraz Very Happy ]

Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #26 : 2015-06-15, 09:47:33 »

Octem?  Shocked
To dużo przyjemniej wyjdzie wódą z kartofli, bo się w ocet zamienia   Very Happy
Ale nie w nosie. W środowisku kwaśnym w nosie giną wszelkie  .........koki i większość bakterii. A może te bakterie żywią się pyłkami z trawy i powodują tzw alergie.
Na miejscu Zofijeczki spróbowałabym. Podczas ataku alergii palec zanurzony w occie wsadzić lekko do jednej dziurki w nosie,
(pozwalając na przepływ powietrza) zacisnąć druga dziurkę i wciągnąć powietrze nosem. Poczuje się łagodne  rozkładanie się octu w nosie i na początku krtani oraz na tylnej ściance gardła. Powtórzyć to samo z druga dziurka w nosie.
Ale ktoś ma w nosie taka próbę, to już jest jego osobista sprawa.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #27 : 2015-06-15, 10:13:46 »

A ścieżkę kwasku cytrynowego moźna pociągnąć na obie dziurki? Very Happy
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #28 : 2015-06-15, 10:33:15 »

Octem?  Shocked
To dużo przyjemniej wyjdzie wódą z kartofli, bo się w ocet zamienia   Very Happy
Ale nie w nosie. W środowisku kwaśnym w nosie giną wszelkie  .........koki i większość bakterii. A może te bakterie żywią się pyłkami z trawy i powodują tzw alergie.
Na miejscu Zofijeczki spróbowałabym. Podczas ataku alergii palec zanurzony w occie wsadzić lekko do jednej dziurki w nosie,
(pozwalając na przepływ powietrza) zacisnąć druga dziurkę i wciągnąć powietrze nosem. Poczuje się łagodne  rozkładanie się octu w nosie i na początku krtani oraz na tylnej ściance gardła. Powtórzyć to samo z druga dziurka w nosie.
Ale ktoś ma w nosie taka próbę, to już jest jego osobista sprawa.


Czyli generalnie można zrobić badanie na obecność takich w nosie. [ wymaz z nosa]

skrót: Mikroflora bakteryjna alergennych pyłków roślin wiatropylnych:
http://www.radoslawspiewak.net/a95-08p.htm
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #29 : 2015-06-15, 10:43:20 »

[ wymaz z nosa]

Wysmark z nosa jest mniej inwazyjny... Wink
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #30 : 2015-06-15, 10:56:09 »

A ścieżkę kwasku cytrynowego moźna pociągnąć na obie dziurki? Very Happy
Kaszuby pociągają tabakę w obie dziurki nosa i alergii nie mają.
Jako biolog powinieneś wiedząc jaki odczyn ma tabaka.
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #31 : 2015-06-15, 11:08:07 »

skrót: Mikroflora bakteryjna alergennych pyłków roślin wiatropylnych:
http://www.radoslawspiewak.net/a95-08p.htm
W tym linku masz napisane:
"Na alergennych pyłkach roślin wiatropylnych obecna jest mieszana mikroflora bakteryjna, obejmująca mezofilne bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie oraz termofilne promie-niowce."
Jak będziesz mieć kwaśno w nosie, to te bakterie szlag trafi. I po alergii.  Nie wszyscy maja alergie, bo maja kwaśno w nosie, a ci co maja alergie na wiedzę, to maja również alergie w nosie.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #32 : 2015-06-15, 11:20:41 »

Octem?  Shocked
To dużo przyjemniej wyjdzie wódą z kartofli, bo się w ocet zamienia   Very Happy
Ale nie w nosie. W środowisku kwaśnym w nosie giną wszelkie  .........koki i większość bakterii. A może te bakterie żywią się pyłkami z trawy i powodują tzw alergie.
Na miejscu Zofijeczki spróbowałabym. Podczas ataku alergii palec zanurzony w occie wsadzić lekko do jednej dziurki w nosie,
(pozwalając na przepływ powietrza) zacisnąć druga dziurkę i wciągnąć powietrze nosem. Poczuje się łagodne  rozkładanie się octu w nosie i na początku krtani oraz na tylnej ściance gardła. Powtórzyć to samo z druga dziurka w nosie.
Ale ktoś ma w nosie taka próbę, to już jest jego osobista sprawa.

próby i testy oczywiście można na sobie robić.

Przy jaskrze - przy lekarstwach które brałam - bardzo namacalnie dostrzegłam jak szybko leki wkraplane do oka dostawały się do żołądka i jak szybko odczuwał to mój organizm.
i mimo że objawy które miałam ja nie były opisane na ulotkach leków - jednak były - mimo iż lekarz powiedział że nadwrażliwość na lek ten nie występuje - a jednak. [ czy to zgłosił - wątpię]


Nie wiem jak ocet wkroplony do nosa wpłynąłby na przykład na ciśnienie w oku i nie zamierzam testować na sobie nie będąc tego pewna.
To nie jest kwestia mienia czegoś w nosie lub nie... kwestia priorytetów.

"Ocet z jabłek jest ważny dla systemu nerwowego" na różnych www tak piszą - no właśnie jak - to ma dla kogoś z jaskrą znacznie.
podobno obniża ciśnienie... ale obniżenie ciśnienia ogólnego nie jest jednoznaczne z obniżeniem ciśnienia w oku..
 
Wiele jest metod na alergie podawane przez różnych ludzi - stosując wszystko bezkrytycznie bez uwzględnienia swojego stanu zdrowia można sobie zaszkodzić.

Nie należy namawiać, ani naciskać na nic bo można własną niewiedzą zaszkodzić. Informować oczywiście można i trzeba - ale nie obrażać się, że ktoś nie skorzysta bo mogą być tego różne przyczyny - od mienia w nosie, przez ostrożność, lub niemożność.

a też pytanie czy wszystko jedno jaki ocet - jabłkowy, spirytusowy .....

Generalnie na prawdę trzeba być ostrożnym w testach..


Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #33 : 2015-06-15, 11:29:15 »

skrót: Mikroflora bakteryjna alergennych pyłków roślin wiatropylnych:
http://www.radoslawspiewak.net/a95-08p.htm
W tym linku masz napisane:
"Na alergennych pyłkach roślin wiatropylnych obecna jest mieszana mikroflora bakteryjna, obejmująca mezofilne bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie oraz termofilne promie-niowce."
Jak będziesz mieć kwaśno w nosie, to te bakterie szlag trafi. I po alergii.  Nie wszyscy maja alergie, bo maja kwaśno w nosie, a ci co maja alergie na wiedzę, to maja również alergie w nosie.


Wysłałam link - potwierdzający dodatkowo Pani teorię - pokazujący jakie bakterie mogą się wraz z pyłkami znaleźć w nosie, a dostałam odpowiedź, że mam alergię na wiedzę.

Czy sprawdziła Pani w jakich warunkach PH te bakterie żyją [ a bakterie, które mogą wywoływać uczulenie]? A czy wie Pani, że niektóre grzyby/ bakterie rozwijają się przy kwaśnym pH.
Czy też cała wiedza opiera się o książkę Pana Zięby? A ja nie mam prawa szukać poparcia jego słów w literaturze fachowej?

Dziękuję.

Ale wiedza to nie jest przeczytanie czyjejś książki i bezkrytyczne się do niej stosowanie.
Wiedzą jest umiejętność syntezy informacji z różnych źródeł.

Pani się zaperza, a ja nigdzie nie powiedziałam, że nie jest możliwa skuteczność podanej przez Panią metody.
Ja ją jedynie analizuję.

Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #34 : 2015-06-15, 11:30:34 »

[ wymaz z nosa]

Wysmark z nosa jest mniej inwazyjny... Wink

 Laughing jak się za dużo smarcze to się ma twardy nos   Idea
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #35 : 2015-06-15, 12:22:06 »

Zosia, jaranie zielska obniża podobno ciśnienie w gałce ocznej. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #36 : 2015-06-15, 12:33:47 »

A ścieżkę kwasku cytrynowego moźna pociągnąć na obie dziurki? Very Happy
Kaszuby pociągają tabakę w obie dziurki nosa i alergii nie mają.
Jako biolog powinieneś wiedząc jaki odczyn ma tabaka.
Ja wiem, a Ty?
Tabaka różne ma imię:
http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tabaka
I wrzucanie ich do jednego wora podobnie jak Kaszubów, nie za dobrze o znajomości tematu świadczy. Smile
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #37 : 2015-06-15, 12:46:15 »

Zosia, jaranie zielska obniża podobno ciśnienie w gałce ocznej. Wink

 Laughing też znalazłam tą informację Very Happy - jednak ja nie lubię palić - idea wdychania dymu nie podoba mi się Very Happy
Ale póki co - ŻO mi wystarcza Smile
szkoda że bierne palenie nie załatwia sprawy - wszak sąsiedzi mnie inhalują codziennie - hmm już prawie pierwsza a jeszcze nie zaczęli Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #38 : 2015-06-15, 13:32:58 »

Jak będziesz mieć kwaśno w nosie, to te bakterie szlag trafi. I po alergii. 

A nie możesz tym octem po nozdrzach przelecieć, a nuż zadziała...  Cool
I będzie spokój. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #39 : 2015-06-15, 14:24:33 »

A to nie działa czasem tylko z wit. D3 i AK47? Razz
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.