forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:41:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658462 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  OLEJ KOKOSOWY
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: OLEJ KOKOSOWY  (Przeczytany 197394 razy)
Halina Ch.
Go


Email
OLEJ KOKOSOWY
« : 2007-12-04, 09:23:53 »

Gdzie w Poznaniu można kupić olej kokosowy
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #1 : 2007-12-04, 09:42:58 »

Obstawiałbym sklepy typu eko-organic i wegetariańskie. Olej kokosowy i klarowane masło ghee to jedyne co u nich kupuje.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #2 : 2007-12-04, 11:53:21 »

Wskaż mi jeszcze jakąś ulicę (jeśli możesz - będę wdzięczna).
Wydawało mi się, że znam to miasto.
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #3 : 2007-12-04, 12:23:38 »

Na ul. Fredry, praktycznie na przeciwo kosciola jest sklepik po schodach w dol.
Maja tam rozna "zdrowa zywnosc" wiec calkiem mozliwe ze znajdziesz tam olej.
Jest  tez taki sklep w Plazie, kupowalem tam make razowa Wink
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #4 : 2007-12-05, 20:17:02 »

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #5 : 2007-12-06, 17:23:33 »

Olej roślinny prócz kwasów tłuszczowych nie dostarcza praktycznie nic innego organizmowi (nawet enzymów potrzebnych do jego strawienia)- dlatego szkoda miejsca w żołądku na oleje Sad.
Prawidłowym źródłem tłuszczu są : szpik, masło, śmietana, słonina... ale myślałem, że TAKICH rzeczy to już nie trzeba tłumaczyć Shocked. Olejów się nie jada - tak jak się nie jada ovoalbuminy Laughing, bo mają niską wartość biologiczną.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #6 : 2007-12-07, 13:00:47 »

ale z lektury Kwaśniewskiego wychodziło, że akurat kokos i oliwa z oliwek ujdą... mnie tam smalec wystarcza więc tego nie kupuję, ale kokosy bardzo lubię Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #7 : 2007-12-07, 13:03:54 »

Tak ujdą, bo są jednonienasycone. Jednak nie są polecone, jako tłuszcze stosowane codzinnie. Raczej raz na tydzien, miesiąc. Też czytałam Wink

Jaki skład, zobaczysz na znanej stronie: http://www.nutritiondata.com
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #8 : 2007-12-07, 14:32:53 »

ale z lektury Kwaśniewskiego wychodziło...

a no jak tak wychodziło z lektury, to nie śmiem prostować  Sad.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #9 : 2007-12-07, 18:03:42 »

ok, jak mi się oliwa skończy nie kupię następnej Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #10 : 2007-12-07, 18:29:43 »

I dobrze, bo olej - to są właśnie TE "puste kalorie".
Oliwa z oliwek, pierwsze zimne tłoczenie z dodatkiem kilku kropli olejku zapachowego (róża, rumianek, eukaliptus i.t.p. w/g uznania) na buteleczkę - 100-150 ml oliwy, doskonale się nadaje do nawilżenia skóry po kąpieli zamiast oliwki Bamino, czy Johnson's baby, ale ktoś tu twierdził, że nie może stosować, bo skórę mu wysusza. U siebie nie zauważam takich objawów.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #11 : 2007-12-07, 19:24:45 »

ale z lektury Kwa¶niewskiego wychodziło, że akurat kokos i oliwa z oliwek ujd±... mnie tam smalec wystarcza więc tego nie kupuję, ale kokosy bardzo lubię Wink

Ten kokos i oliwę z oliwek to kojarzę z innym doradcą, powyższe zalecane były nie jako "uchodzące" ale jedne z najkorzystniejszych.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #12 : 2007-12-07, 19:36:50 »

No właśnie jak to jest?

Przeciez olej-masło kokosowe mimo, że roślinne to najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi (90% nasyconych!!). Nawet smalec czy łój nie ma tyle nasycenia! Zimnotłoczony tłuszcz kokosowy był polecany przez Westona Price razem z masłem, łojem i smalcami jako panaceum na choroby serca i inne cywilizacyjne >> http://www.westonaprice.org/brochures/wapfbrochure_pol.html#niepew
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #13 : 2007-12-07, 19:51:45 »


Przeciez olej-masło kokosowe mimo, że roślinne to najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi (90% nasyconych!!). Nawet smalec czy łój nie ma tyle nasycenia!

A czy mógłbyś podać źródło tej informacji? Widzę, że drugi raz głosisz ten pogląd pomimo, że nie dalej niż dwa temu była o tym mowa.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #14 : 2007-12-07, 20:58:25 »

a od kiedy to Optymalny potrzebuje smarować czymś skórę???  Laughing
Ja to chyba jestem tak zbudowana indywidualnie (nie można było mi założyć znieczulenia zewnątrzoponowego bo miałam zbyt gęstą sieć naczyń krwionośnych pod skórą) że nawet żywiąc sie źle, nie miałam potrzeby smarowania się czymkolwiek, jeden balsam do ciała zużywam dwa lata...
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #15 : 2007-12-08, 09:48:49 »

A kto mówi o jakims smarowaniu skóry???

To masło się je na surowo i się smaży na nim.  Laughing

Cytuj
Cytuj z: Waldek  2007-12-07, 19:36:50

Przeciez olej-masło kokosowe mimo, że roślinne to najbardziej nasycony tłuszcz na ziemi (90% nasyconych!!). Nawet smalec czy łój nie ma tyle nasycenia!

A czy mógłbyś podać źródło tej informacji? Widzę, że drugi raz głosisz ten pogląd pomimo, że nie dalej niż dwa temu była o tym mowa.

Przecież to jest oczywisty fakt a nie żaden "pogląd". Każdy może sprawdzić w nutritiondata.com :

coconut oil > http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c208C.html

albo tu:

Proszę >> olej kokosowy  prawie same nasycone saturated > http://www.fitday.com/WebFit/nutrition/All_Foods/Fats_Oils_Dressings/Coconut_oil.html

masło dla porównania >> http://www.fitday.com/WebFit/nutrition/All_Foods/Fats_Oils_Dressings/Butter.html

i słonina, co się okazuje więcej monosaturated niż nasyconych-saturated >> http://www.fitday.com/WebFit/nutrition/All_Foods/Fats_Oils_Dressings/Lard.html
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #16 : 2007-12-08, 11:57:36 »

a od kiedy to Optymalny potrzebuje smarować czymś skórę??? 

Przeważnie po czterdziestce każdy człowiek, a szczególnie, gdy się dużo opala i zawsze w latach, gdy Słońce ma najwyższą aktywność (dużo plam na Słońcu). Oliwa doskonale dodatkowo odżywia skórę, która jest narządem bradytroficznym, a do tego po detergentach stabilizuje skład flory bakteryjnej i grzybiczej, przez co zapobiega i pryszczom, i grzybicom, i w efekcie nieprzyjemnemu zapachowi potu.  Zapach osobniczy uzyskany przez smarowanie oliwą, szczególnie latem odstarasza wszelkie meszki, komary, pchły, kleszcze, osy, pszczoły i inne insekty. Zmienia się również zapach intymny, wpływając przeważnie dodatnio na libido partnera!. Więcej powodów nie wymieniam, choć analizując historyczne czasy, każda kultura, krtóra miała dostęp do oliwy stosowała namaszczenie całego ciała oliwą!. Chyba się świadomie nie krzywdzili?. Ale obowiązku stosowania dobrych rad NIE MA!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #17 : 2007-12-08, 12:08:13 »

Przecież to jest oczywisty fakt a nie żaden "pogląd".

Z tego faktu wcale nie wynika, że należy oleje roślinne spożywać. Wręcz przeciwnie, oleje przez swój skład biochemiczny, choć wartościowe energetycznie, są bezwartościowe dietetycznie!  Cool. Podobnie jak cukier buraczany, alkohol, ocet, białko białka kurzego, łuszczone nasiona zbóż, żelatyna, mąka ziemniaczana i wiele innych produktów. Łatwo je pozać, bo się nie psują w temperaturze pokojowej.
Jeśli Waldku o tym nie wiesz, to radzę, abyś przy doborze produktów zalecanych kierował się zawartością cholesterolu w produkcie, bo zasada jest bardzo prosta - im większa zawartość cholesterolu, tym produkt bardziej nadający się do jedzenia!. Z wyjątkiem suszu z żółtek!, który może spowodować pylicę płuc.Wink
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #18 : 2007-12-08, 12:41:14 »

Cytuj
Z wyjątkiem suszu z żółtek!, który może spowodować pylicę płuc.Wink
Cytuj
Toan. Jakie jest Twoje zdanie o majonezie sporządzonym z suszu jajecznego gdy z zapewne taki znajduje się w kupionym majonezie, bo reklama głosi że zrobiony jest z żółtek.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #19 : 2007-12-08, 13:08:54 »

Cytuj
Z tego faktu wcale nie wynika, że należy oleje roślinne spożywać. Wręcz przeciwnie, oleje przez swój skład biochemiczny, choć wartościowe energetycznie, są bezwartościowe dietetycznie!  . Podobnie jak cukier buraczany, alkohol, ocet, białko białka kurzego, łuszczone nasiona zbóż, żelatyna, mąka ziemniaczana i wiele innych produktów. Łatwo je pozać, bo się nie psują w temperaturze pokojowej.

Olej kokosowy to najtrwalszy tłuszcz na ziemi. 90% saturated - nasycenia czyli nie ma się tam co utleniać! Możesz go trzymać w temperaturze pokojowej LATAMI ! Dwa - ma antybakteryjnie i antywirusowe działanie, kwas kaprylowy, sporo wartościowych rzeczy i był stosowany od niepamiętnych czasów

Cytuj
Jeśli Waldku o tym nie wiesz, to radzę, abyś przy doborze produktów zalecanych kierował się zawartością cholesterolu w produkcie, bo zasada jest bardzo prosta - im większa zawartość cholesterolu, tym produkt bardziej nadający się do jedzenia!.


A to już wiem na szczęście. Cholesterol i naturalna witamina A to podstawa Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.