forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2022-11-28, 19:36:48

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
627224 wiadomoÂci w 4054 w▒tkach; wys│ane przez 28 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: loras
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  OLEJ KOKOSOWY
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: OLEJ KOKOSOWY  (Przeczytany 168297 razy)
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #40 : 2008-09-08, 21:32:11 »

A propo zakup├│w dzi┼Ť wynalaz┼éam w necie now─ů firm─Ö ze sklepami w du┼╝ych miastach i sklepem w necie.

Nazwa Kuchnie ┼Ťwiata.  w ┼üodzi w Manufakturze. Maj─ů min. olej kokosowy.

link do nich: http://www.kuchnieswiata.com.pl/

Cho─ç jak dla mnie to niekt├│re produkty cho....nie drogie.
MORGANO
GoŠ

Email
« Odpowiedz #41 : 2008-09-09, 04:37:11 »

Ja osobi┼Ťcie nie robi─Ö majonez├│w.
Jedyny najlepszy majonez na rynku to jest majonez dekoracyjny
Winiary. Gdyż tylko ten majonez jest przygotowany na żółtkach jaj
a zawarto┼Ť─ç t┼éuszczu w nim wynosi oko┼éo 80% czyli podobnie jak mas┼éo.
Wszystkie inne pozosta┼ée majonezy Leiht s─ů przygotowywane z bia┼éek.
Ka┼╝dy mo┼╝e przygotowa─ç sw├│j majonez. Ale z dost─Öpnych majonez├│w na polskim rynku to tylko
majonez dekoracyjny Winiary. To nie jest reklama tylko dzielenie si─Ö informacj─ů co najlepiej spo┼╝ywa─ç.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #42 : 2008-09-09, 15:22:13 »

Winiary. .... To nie jest reklama tylko dzielenie si─Ö informacj─ů co najlepiej spo┼╝ywa─ç...

Brawo Morgano  Razz
Wiem, ze nie robisz tego SPECJALNIE!!! ale,
Ten majonez zawiera m. i.:

1.) E304i
2.) E385
3.) (CH3(CH2)7CH=CH(CH2)11COOH)

Razz Razz Razz Pare lat "stosowania" i najczesciej:
a.) rak,
b.) zwyrodnienie serca,
c.) uszkodzenie pluc
d.) uszkodzenie watroby i nerek(w najlepszym wypadku)
 Shocked Shocked Shocked

Jedz "Majonez Dekoracyjny Winiary" a szybko zlikwidujesz
wszystkie "problemy doczesne" Cool Cool Cool

Ps.

Czy to jest DO jak zjada sie takie swinstwo???
Sa tacy co zajadaja sie tym specjalem od lat,
i lezeli juz w szpitalu z powodu uszkodzenia roznych narzadow,
ale oni sa przekonani, ze stosuja DO a lekarze optymalni to zbedny balast. Cool Cool

Acha!!! zapomnialem, umieraja od "can-dydy"

Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #43 : 2008-09-09, 21:23:15 »

Winiary. .... To nie jest reklama tylko dzielenie si─Ö informacj─ů co najlepiej spo┼╝ywa─ç...

To jaki majonez jest dobry zależy od tego jak szybko znika z półek.
Ja zaobserwowa┼éam ,┼╝e zawsze ekspedientki sklep├│w dok┼éadaj─ů na po┼éki majonez kielecki  Cool Najlepszy,bo to kielecki ma sie rozumie─ç  Cool ,tak samo jak kieleckie dziewczyny  Cool
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #44 : 2008-09-09, 21:25:25 »

Ale zacytowa┼éam  Rolling Eyes  .To cytat z postu Morgano ma si─Ö rozumie─ç  Cool
kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #45 : 2008-09-09, 21:48:11 »

Ten majonez zawiera m. i.:

1.) E304i
2.) E385
3.) (CH3(CH2)7CH=CH(CH2)11COOH)

Razz Razz Razz Pare lat "stosowania" i najczesciej:
a.) rak,
b.) zwyrodnienie serca,
c.) uszkodzenie pluc
d.) uszkodzenie watroby i nerek(w najlepszym wypadku)
 Shocked Shocked Shocked

Jedz "Majonez Dekoracyjny Winiary" a szybko zlikwidujesz
wszystkie "problemy doczesne" Cool Cool Cool

Ps.

Czy to jest DO jak zjada sie takie swinstwo???
Sa tacy co zajadaja sie tym specjalem od lat,
i lezeli juz w szpitalu z powodu uszkodzenia roznych narzadow,
ale oni sa przekonani, ze stosuja DO a lekarze optymalni to zbedny balast. Cool Cool

Acha!!! zapomnialem, umieraja od "can-dydy"

Wyrobiles sie na tym forum. Zaczynasz kapowac o czym to forum jest.
Ten majonez moze byc rowniez  "dobry" na dudy,

grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #46 : 2008-09-09, 21:52:55 »

...Ja zaobserwowa┼éam ,┼╝e zawsze ekspedientki sklep├│w dok┼éadaj─ů na po┼éki majonez kielecki  Cool ...

Faktycznie "Kielecki" cieszy sie duza popularnoscia, i faktycznie jest "troche" mniej trujacy Cool

A Kieleckie Dziewczyny Razz Noooo ....gdyby nie to 6 przykazanie..... to ........ Cool Razz

grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #47 : 2008-09-09, 21:59:58 »

...Wyrobiles sie na tym forum. Zaczynasz kapowac o czym to forum jest...
Ten majonez moze byc rowniez  "dobry" na dudy,

Nooo Razz Faktycznie "can-dyda i latajace termofory" Cool Razz

A na "dudy" to juz "KTOS"!!! Razz Razz Razz przetestowal "dokladnie" Shocked Crying or Very sad
Ale co tam "majsterkowanie metaboliczne" rulezz!!! Shocked Cool

MORGANO
GoŠ

Email
« Odpowiedz #48 : 2008-09-09, 23:21:21 »

grizzly. Nie rozumiem co Ci chodzi we wsztkich produkatch s─ů
niedozwolone składniki. Wypowiadasz się na temat majonezu
Winiary który jesy przygotowywany z żółtke jaj.
Natomiast  majonez Kielecki przygotowywany jest z bia┼éek jaj.
Dlaczego nie podnosisz g┼éosu i nie krzyczysz tak dono┼Ťnie na temat ASPATRANU
kt├│rym truj─ů m┼éodzie┼╝ i nie tylko. Lasuj─ů Nasz m├│zg.
Mo┼╝e nawet nie wiesz i u┼╝ywasz Aspartan i zachodz─ů pewne zmiany w Twoim my┼Ťleniu.
Takie obrzydzanie nie prowadzi do niczego dobrego a wypisywanie r├│┼╝nego rodzaju bzdur nie
poprawi stanu zdrowia pocz─ůtkuj─ůcym osobom, kt├│re zaczynaj─ů od┼╝ywia─ç si─Ö optymalnie.
Mnie nie zale┼╝y w og├│le na tym by pisa─ç na Forum gdy┼╝ ci─ůg┼ée idiotyczne k┼é├│tnie i dorabianie swoich teorii
do ┼╝ywienia optymalnego sprowadza to Forum do rangi OPTYMALNIKA.
Ja czuj─Ö si─Ö znakomicie stosuj─ůc 15 rok ┼╝ywienia optymalnego i idiotyczne dorady wcale mnie nie interesuj─ů.
Ka┼╝dy mo┼╝e si─Ö przekona─ç i przeczyta─ç jakie dodatki stosuje si─Ö w ┼╝ywno┼Ťci
304 pochodna witaminy C dodawane do produkt├│w t┼éuszczowych dzi─Öki czemu nie je┼éczej─ů
385 kosztowny dodatek do ┼╝ywno┼Ťci w wi─Ökszych dawkach stosowany jako odtrutka.
Nie mam zamiaru polemizowa─ç a j┼╝eli kto┼Ť majonezu nie lubi mo┼╝e go nie spo┼╝ywa─ç.
Zamiast krytytyki lepiej by by┼éo poda─ç jaki┼Ť ciekawy przepis kulinarny by wszyscy mogli skorzysta─ç
i czasami się trochę podszkolić. Temat ten uważam z mojej strony za zakończony.
Mog─Ö jedynie jeszcze przypomnie─ç, ┼╝e dzisiejsza technika w fabrykach ┼╝ywno┼Ťci jest wstanie wykona─ç z pasty do but├│w mas┼éo
i nad tym trzeba by si─Ö zastanowi─ç o czym wspomnina┼éem w swojej ksi─ů┼╝ce " ZBI├ôR BARDZO WA┼╗NYCH WIADOMO┼ÜCI" mo┼╝na j─ů sobie ┼Ťci─ůgn─ů─ç z archiwum na Forum. 
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #49 : 2008-09-09, 23:26:54 »

grizzly
Zamiast krytytyki lepiej by by┼éo poda─ç jaki┼Ť ciekawy przepis kulinarny...

Taaak prosiiimy Grizzly o jaki┼Ť przepis  Smile Mnie interesowa┼éoby co┼Ť z deser├│w (koniecznie z bita smietan─ů)  Cool Razz
zenon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #50 : 2008-09-11, 16:50:52 »

Wypowiadasz sie na temat majonezu Winiary ktory jesy przygotowywany z zoltke jaj.

Wprawdzie sa to zoltka z jaj fermowych, gdzie kurom sie funduje 3 doby w ciagu 48 godzin i gdzie "dla bezpieczenstwa i zdrowia kur" dodaje sie 1kg antybiotykow na tone paszy.
Dodatkowo "w trosce o klienta" w obawie przed salmonella owe zoltka najpierw sie proszkuje, a potem z powrotem "uplynnia".
Nic to.
Proporcje BTW sie zgadzaja Cool
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #51 : 2008-09-11, 21:33:51 »

Wypowiadasz sie na temat majonezu Winiary ktory jesy przygotowywany z zoltke jaj.

Wprawdzie sa to zoltka z jaj fermowych, gdzie kurom sie funduje 3 doby w ciagu 48 godzin i gdzie "dla bezpieczenstwa i zdrowia kur" dodaje sie 1kg antybiotykow na tone paszy.
Dodatkowo "w trosce o klienta" w obawie przed salmonella owe zoltka najpierw sie proszkuje, a potem z powrotem "uplynnia".
Nic to.
Proporcje BTW sie zgadzaja Cool

Zenek Razz Ale "dowaliles" i co tera? Shocked

Jak widac z cytatu, pojawily sie kolejne "dowody" na to, ze "majonez z szajsketu"
wybitnie dziala na "zmniejszenie czasu pobierania emerytury"
Ale jest pytanie czy "emerytura" jest  wazniejsza od "majonezu z szajsketu"? Razz
A moze "majonez" wazniejszy? Razz Razz Razz

lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #52 : 2008-09-12, 17:26:32 »

... g┼éosisz ten pogl─ůd pomimo, ┼╝e nie dalej ni┼╝ dwa temu by┼éa o tym mowa.

To nie pogl─ůdy. Fakty s─ů takie: kokos - prawie same nasycone kwasy t┼éuszczowe, ilo┼Ť─ç w─Ögli 14 w ┼éa┼äcuchu. ┼║r├│d┼éo Harper, str. 188. Kokos to nie olej, nie zwiera cholesterolu bo cholesterol to wytw├│r powstaj─ůcy a acetylo CoA.

a od kiedy to Optymalny potrzebuje smarowa─ç czym┼Ť sk├│r─Ö???  Laughing

Dokładnie!

i w efekcie nieprzyjemnemu zapachowi potu. 

Osoba zdrowa si─Ö nie poci.
Tyle na ten temat Med. Dal Wsch. Ja si─Ö z nia zgadzam.

........Na uzytek rozmowy wklejam warto┼Ťci wybranych t┼éuszcz├│w........
Ewuniu wklej jeszcze to co pisze w Biochemii Harpera o tym co sie dzieje??? Cool Razz z "blonami komorkowymi" gdy
"nasycimy" Cool Cool Razz Razz Razz je "za bardzo" kwasami tluszczowymi nasyconymi z "tluszczu animalnego"- tego najbardziej nasyconego
wszyscy wiemy jakiego Cool Cool Razz Razz Razz

P─Ökaj─ů.

Narazie wychodzi, że masło jest najlepsze. Cool

Mo┼╝e lepiej ... ghee...

Kokos nie zawiera enzym├│w (maszyn; skwarki w s┼éoninie). Cz┼éowiekowi potrzebna energia -T. Tej t┼éuszcze nasycone maj─ů pod dostatkiem. Organizm ka┼╝dy t┼éuszcz nasycony dzieli na dwuw─Öglowe kawa┼éki i ... wykorzystuje, albo nie (tworzy si─Ö cholesterol). Po co robi─ç zapasy? Na zim─Ö  Very Happy.
Enzymy s─ů w kom├│rkach, przyczepione do b┼éon kom├│rkowych. Kom├│rka mi─Ösa, kt├│re zjadamy ma ich pod dostatkiem.
T - szpik (gdzie to kupi─ç na kilogramy?), ghee, ┼é├│j wo┼éowy, s┼éonina s─ů ok wg DO.
Je┼╝eli chodzi o moje do┼Ťwiadczenia organizm osoby b─Öd─ůcej d┼éu┼╝ej optymalnym, w miar─Ö zdrowy nie widzi r├│┼╝nicy mi─Ödzy ghee a smalcem a ┼éojem a kokosem.
Kwestia mimo to pozostaje otwarta.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #53 : 2008-09-12, 17:33:53 »

Mas┼éo ma kwasy t┼éuszczowe o zawarto┼Ťci 12, 14, 16 i 18 w─Ögli w ┼éa┼äcuchach. ┼╣r├│d┼éo Harper str. 188.
Kokos jest ubo┼╝szy ┼Ťrednio o 2-4 wodory w przeliczeniu na ┼éa┼äcuch.
To wod├│r jest energi─ů.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #54 : 2008-09-12, 18:03:42 »

Lekarko, Razz
jak wytlumaczyc,pogorszenie sie stanu skory na dloniach(pieczenie,szorstkosc)po zjedzeniu wiekszej ilosci tluszczu),oraz wzmozenie arytmii serca???????
zawsze tak mam ,gdy jadam tluszczu do woli ,czyli wiecej niz 150g/dobe.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #55 : 2008-09-12, 19:03:37 »

Lekarko, Razz
jak wytlumaczyc,pogorszenie sie stanu skory na dloniach(pieczenie,szorstkosc)po zjedzeniu wiekszej ilosci tluszczu),oraz wzmozenie arytmii serca???????
zawsze tak mam ,gdy jadam tluszczu do woli ,czyli wiecej niz 150g/dobe.

Z┼ée proporcje i wszystkie tego konsekwencje -to jedna opcja.Druga to nadmiar czegokolwiek nie jest dobry -mozesz napisa─ç sobie na dw├│ch r├│┼╝nych karteczkach te opcje,nastepnie w┼éo┼╝y─ç do jakiego┼Ť pojemniczka,potrz─ůsn─ů─ç nim,w┼éozy─ç r─Ök─Ö do niego i wylosowa─ç karteczk─Ö-ta opcja na wylosowanej karteczce b─Ödzie opcj─ů prawidlow─ů.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #56 : 2008-09-12, 20:00:48 »

T - szpik (gdzie to kupi─ç na kilogramy?), ghee, ┼é├│j wo┼éowy, s┼éonina s─ů ok wg DO.
Je┼╝eli chodzi o moje do┼Ťwiadczenia organizm osoby b─Öd─ůcej d┼éu┼╝ej optymalnym, w miar─Ö zdrowy nie widzi r├│┼╝nicy mi─Ödzy ghee a smalcem a ┼éojem a kokosem.
Kwestia mimo to pozostaje otwarta.
chyba dobrze zacytowałam lekarkę.

To ja mam pytanie z podbnej beczki. Lekarko, inni. Z po┼éowy ┼Ťwini jaka dosta┼éam od chrzestnego mam te┼╝ PO┼üOW─ś (naprawd─Ö) ryja ┼Ťwini nawet s─ů z─Öby. Smile
 Co mog─Ö z nim zrobi─ç? Oczywi┼Ťcie po usuni─Öciu tego co jest niejadalne np. tych z─Öb├│w.

Laughing
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #57 : 2008-09-12, 20:04:51 »

To ja mam pytanie z podbnej beczki. Lekarko, inni. Z po┼éowy ┼Ťwini jaka dosta┼éam od chrzestnego mam te┼╝ PO┼üOW─ś (naprawd─Ö) ryja ┼Ťwini nawet s─ů z─Öby. Smile
 Co mog─Ö z nim zrobi─ç? Oczywi┼Ťcie po usuni─Öciu tego co jest niejadalne np. tych z─Öb├│w.

Laughing

Ja bym na Twoim miejscu nic nie usuwa┼éa,tylko t─ů odci─Öt─ů po┼éow─ů przymocowa┼éa ten ryj do ┼Ťciany -ozdoba jak znalaz┼é ,mysl─Ö ,┼╝e kazdy by tak chcia┼é,a tylko Ty jeste┼Ť t─ů szcz─Ö┼Ťciar─ů  Smile
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #58 : 2008-09-12, 20:12:50 »

Mam tez inna opcje.Mo┼╝esz sprzeda─ç t─ů po┼éow─Ö ryja na Allegro,albo zapytaj kogo┼Ť na Forum np. Grizzlego -mo┼╝e kolekcjonuje takie "rzeczy" -sama wiesz...r├│┼╝nie bywa .... Smile
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #59 : 2008-09-12, 20:15:43 »

dz─Öki za rady.

Ja napisa┼éam o oleju kokosowym, morgano nie wiedzie─ç czemu napisa┼é o majonezie w odpowiedzi a ty piszesz o licytacji ┼Ťwinii na allegro. Super ciekawie si─Ö robi w tej naszej Kuchni Optymalnej.  Laughing
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.