forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 22:51:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY  (Przeczytany 53952 razy)
duszek
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #60 : 2007-12-06, 20:02:24 »

Pani Ewo u lekarza już byłem ale zalecenia mam inne do każdego posilku węgiel i 3 posiłki dziennie a nie 2 posilki tak jak przedtem będzie dobrze wiem że nie odjadę,pozdrowionka
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #61 : 2007-12-07, 21:50:35 »

Ewuś bardzo ci dziękuje .
   czasami bywam bezradna w tej cybernetyce zwłaszcza jak sie spiesze
     i nie na swoim komputerze .
Teraz szukam arkadii  -bo  mam gówniany autorytet-zreszta dla laika
dieta optymalna ,tłusta to podejrzana .
Zapisane
duszek
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #62 : 2007-12-08, 15:38:16 »

Ktoś mi pomoże przeliczyć  600g bialka 100g masła i 2 łyżeczki proszku do pieczenia [chleb bialkowy] tyle włożyłem do piekarnika , gotowego chleba wyszło mi 400g jak to przeliczyc to co włozylem? czy to co już mam?
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #63 : 2007-12-08, 17:13:07 »

Chleb białkowy - B9 T11,6 W11,4  Kcal185 taka pozycje znalazlem.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #64 : 2007-12-08, 18:16:15 »

               Duszku, podaje przepis na chleb bialkowy z ksiazki kucharskiej dr J. Kwasniewskiego.

20 bialek/500g ubic na sztywna piane.
Nastepnie dodawac malymi porcjami make przenna 100g wymieszana z 2 lyzeczkami proszku do pieczenia 10g.
Na koncu wlac strumykiem 100g stopionego lecz chlodnego masla caly czas ubijajac.
Piec na zloty kolor w piekarniku nagrzanym do temperatury 200-220°C, okolo godziny.
Chleb pozostawic w piekarniku do wystygniecia --wowczas nie opada.

B-11  T-14  W-12  /1 : 1,4 : 1,2
kalorycznosc 100g--213 kcal     gotowej potrawy 600g

Make mozna zastapic mielonymi orzechami lub migdalami.

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #65 : 2007-12-08, 19:37:34 »

Ja kiedyś upiekłam magnezowe ciasteczka, ponieważ mąki pszennej nie używam (nie pamiętam czy jest zawarta w przepisie), to zmieliłam ziarna słonecznika, nie dodałam żadnego cukru i moja rodzina stwierdziła, że upiekłam chleb Smile
Zapisane
duszek
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #66 : 2007-12-09, 13:22:50 »

Hana dzieki [ja ten przepis mam] mnie chodziło o to że 20 białek =600g +100g masła=700g a upieczonego chleba wyszło mi 400g wiec gdzie zniklo 300 gram? jak to przeliczyć 700: przez ilość kromek  czy 400 : ilość kromek
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #67 : 2007-12-09, 13:26:12 »

Woda wyparowała podczas pieczenia, do przeliczenia należy użyć obecnej wagi czyli 400g.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #68 : 2007-12-09, 14:41:14 »

Ktoś mi pomoże przeliczyć  600g bialka 100g masła i 2 łyżeczki proszku do pieczenia [chleb bialkowy] tyle włożyłem do piekarnika , gotowego chleba wyszło mi 400g jak to przeliczyc to co włozylem? czy to co już mam?
Witam
W 100g chleba bialkowego gotowego /waga skladnikow 700g - waga koncowa 400g/
B  - 16,4g
T  - 20,6g
W  - 1,37g
B:T:W  - 1 : 1,25 : 0,08
Obliczam to w ten sposob /tzn nie ja tylko program/
W produktach ilosc BTW to 65,5 ; 82,5 ; 5,5 .
Ilosc BTW w calej potrawie sie nie zmniejszyla /trzeba przyjac ze B nie wyparowalo, tak jak  i W oraz T/, potrawy mamy 400g wiec dla obl zawartosci 100g dzielimy wszystko przez 4.
Wskaznik wiadomo - dzielimy T/B ;W/B.
Wskaznik sie nie zmieni przy obliczeniach produktow surowych i potrawy gotowej.
Takie obliczenia sa potrzebne tylko wtedy, jezeli gotujemy wieksza ilosc wg ustalonego przepisu /np bigos / i pozniej wazymy sobie tylko nakladana porcje.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
duszek
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #69 : 2007-12-09, 16:16:36 »

Maf dzieki pozdrowionka   Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #70 : 2007-12-12, 21:10:30 »

Lj19 w Złotej Księdze cytuje dra JK. Przeczytaj!
Każdą hipertrojglicerydemię da się znormalizować. Tą wrodzoną też. Trójglicerydy krążące to techniczniie te same trójglicerydy co te zdeponowane w tk. tłuszczowej (tzw. "sadło"  Shocked). Postępuje sie z nimi jak w odchudzaniu metodą dra JK.
Dr JK uznaje bułkę jako węglowodany niejadalne. Ja też. Zamiast bułki lepszy gotowany brokuł i frytki. Zupa też jest ok.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #71 : 2008-09-22, 16:35:01 »

Skąd Ty możesz wiedzieć, która z rad lekarki komu pomogła, po drugie istnieją jeszcze inne sposoby komunikowania się nie tylko to forum.

Napisałaś, że osób uratowanych jest "wiele", rozumiem że każda z tych osób kontaktuje się z lekarką za Twoim pośrednictwem, jeśli nie są to porady z tego forum?

Absolutna rezygnacja ze zbóż, którą powinien stosować każdy na DO - z niewiadomych powodów chorzy na RZS wybierają sobie zboża za jadalne produkty i szukają przepisów na torty, ciasteczka i chlebki. To jest to dobrodziejstwo. Moja droga, takich osób jest tu sporo, to właśnie one z wypiekami na policzkach wczytują się w te rewelacyjne porady. Czy nie wystraczy przeczytać chociaż jedną książkę JK, żeby wiedzieć że zboża są dobre dla kur?

A od nośnie zrozumienia tekstów i zasad głoszonych przez JK mogłabym Cię zadziwić.

Nie wahaj się, zadziw mnie.

  Very Happy Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #72 : 2008-09-22, 16:38:47 »

Duszku, poczekaj aż pojawi się tu na forum  Pani Ewa jest lekarzem optymalnym ma olbrzymią widzę pomogła już wielu osobom na prawdę chorym, mi również.
Podajesz za mało detali takich jak waga wzrost Twoje dobowe BTW.
Szkoda czasu na czekanie, żadnych wartościowych nowości się nie dowie. Jest lista produktów zakazanych na DO i lista produktów wskazanych, autorem obydwu jest lek. med. Jan Kwaśniewski. Odpowiednie proporcje BTW dobrane z listy wskazanych są jedyną wskazówką, jaką można podać przez internet. Jeśli duszek ma wyniki takie jak podał, to znaczy że nie żywił się właściwie, a wręcz bardzo źle i uratować go może tylko wizyta u lekarza optymalnego, a nie porady na temat rotowania mlecznych, robieniu placków ziemniaczanych, obżeraniu się marchewkami i oliwami bo mnie w końcu szlag trafi!
Ludzie chorzy na raka nie mogą sie bawić w jedzenie i smakowanie, szczególnie w takich przypadkach jedzenie należy traktować jak lek.  Jeśli ktoś nie potrafi zrezygnować z przyjemności mlaskania mleka i dziobania chleba to jego sprawa, dla takich osób lekarka z tego forum jest zbawieniem kiedy zaleca swoje rotowanie i plackowanie.


Z wyrazami szacunku,
Małgorzata.

Dobry post!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #73 : 2008-09-23, 07:21:30 »

Duszek, jak często pijasz śmietanę, jesz masło?
Węglowodany jadaj z warzyw: ogórków małosolnych, kapusty kiszonej, pomidrów, cebulowych, brokułów itd. (jak pisze w prawym górnym rogu na stronie forum).
Zboża (graham, pszenica w każdej postaci, żyto w każdej postaci) nieprawdopodobnie uszkadzają gardło i gardło dolne, nie sprzyjają NIGDY leczeniu śluzówek krtani.
Dobrze, że lubisz TŁUSTE. Z opisu choroby wynika, że w Twojej krtani nowotworu raczej już nie ma, oczywiście obowiązkowe są wizyty w poradni laryngologicznej-onkologicznej w schemacie jaki sobie życzą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #74 : 2008-09-23, 07:24:14 »

Duszek, jak często pijasz śmietanę, jesz masło?
Węglowodany jadaj z warzyw: ogórków małosolnych, kapusty kiszonej, pomidrów, cebulowych, brokułów itd. (jak pisze w prawym górnym rogu na stronie forum).
Zboża (graham, pszenica w każdej postaci, żyto w każdej postaci) nieprawdopodobnie uszkadzają gardło i gardło dolne, nie sprzyjają NIGDY leczeniu śluzówek krtani.
Dobrze, że lubisz TŁUSTE. Z opisu choroby wynika, że w Twojej krtani nowotworu raczej już nie ma, oczywiście obowiązkowe są wizyty w poradni laryngologicznej-onkologicznej w schemacie jaki sobie życzą.


Czy to dzisiaj Tobie wypadł "zły dzień" ?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #75 : 2014-01-30, 20:36:12 »

Duszku, poczekaj aż pojawi się tu na forum  Pani Ewa jest lekarzem optymalnym ma olbrzymią widzę pomogła już wielu osobom na prawdę chorym, mi również.
Podajesz za mało detali takich jak waga wzrost Twoje dobowe BTW.
Szkoda czasu na czekanie, żadnych wartościowych nowości się nie dowie. Jest lista produktów zakazanych na DO i lista produktów wskazanych, autorem obydwu jest lek. med. Jan Kwaśniewski. Odpowiednie proporcje BTW dobrane z listy wskazanych są jedyną wskazówką, jaką można podać przez internet. Jeśli duszek ma wyniki takie jak podał, to znaczy że nie żywił się właściwie, a wręcz bardzo źle i uratować go może tylko wizyta u lekarza optymalnego, a nie porady na temat rotowania mlecznych, robieniu placków ziemniaczanych, obżeraniu się marchewkami i oliwami bo mnie w końcu szlag trafi!
Ludzie chorzy na raka nie mogą sie bawić w jedzenie i smakowanie, szczególnie w takich przypadkach jedzenie należy traktować jak lek.  Jeśli ktoś nie potrafi zrezygnować z przyjemności mlaskania mleka i dziobania chleba to jego sprawa, dla takich osób lekarka z tego forum jest zbawieniem kiedy zaleca swoje rotowanie i plackowanie.


Z wyrazami szacunku,
Małgorzata.

Dobry post!
Zgadzam się z Edytą Laughing
W ogóle dobry wątek, nieźle sobie leciał ktoś, kto miał nowotwór...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #76 : 2014-01-31, 10:01:56 »

Zgadzam się z Małgosią Smile

Porządki robisz wiosenne?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: POMOCY POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedz #77 : 2014-01-31, 10:06:45 »

Zgadzam się z Małgosią Smile

Porządki robisz wiosenne?
Raczej bałaganki Very Happy
Dużo tu czytanek, czasem mnie co porwie...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.