forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:42:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660314 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta O
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta O  (Przeczytany 43951 razy)
duszek
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #40 : 2007-12-20, 17:59:42 »

Mam pytanko ile można wypić czystej 40%gorzalki pod taką porcyjke gęsiny 50g a może 100g tak żeby nie cierpiała moja wątroba  Laughing.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #41 : 2007-12-20, 18:51:27 »

Smile Dla mnie Zepter to jedno wielkie oszustwo. To samo z ich odkurzaczami Very Happy Znaleźli sposób na wyciągnięcie jeszcze paru złotych za nie wart ceny towar.
Nie zgodze sie z Toba,co prawda gary sa drogie, tylko trzeba umiec w nich gotowac. Tradycyjne gotowanie bez pokrywki odpada.
Mam caly zestaw ,indywidualnie dobierany. Gotuje od dawna w zepterze i nie zamienilbym tych garow na zadne inne.
Jest pewna roznica w sposobie gotowania. Dam przyklad na podstawie bigosu /bo lubie bigos/:L
W zepterze mozna go zrobic na 2 sposoby.
1. bardziej tradycyjny, czyli najpierw gotujesz kapuste(odcedzasz), w oddzielnym garze lub patelni smazysz dodatki /ja tylko boczek swiezy/, w nastepnym garze gotujesz grzyby itd
2. Wrzucasz do zeptera kapuste /najpierw polowe, przekladasz cebula, i polowe pieprzu / wkladasz kostke smalcu, pokrojony boczek, koncentrat pomidorowy, grzyby/moga byc namoczone/, garsc rodzynek, sliwki /jak ktos lubi/; zalewasz to 2 szklankami wody, wstawiasz na gaz i koniec roboty.Po 20 min przykrecasz gaz, bo juz sie zagotowalo. Pozniej tylko zamieszasz,/oczywiscie wazny jest kierunek mieszania (to ta tajemnica tej kapusty o ktorej kiedys wspominalem)/. Oczywiscie wszystko gotuje sie pod pokrywka, bo wlasnie gotowanie z pokrywka to cala tajemnica zeptera.
Pozdr
maf
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #42 : 2007-12-20, 22:16:42 »

"Produkcja" otłuszczonej wątroby.

Cytuj
Tuczenie ptaków na fermach dla uzyskania wątrób stłuszczonych przekracza wyobrażenia o granicach znęcania się nad zwierzętami. W organizmie zdrowego ptaka doprowadza się w ciągu kilkunastu dni do 15-krotnego powiększenia wątroby. Przez 3 do 5 tygodni następuje stopniowe przenikanie tłuszczu do komórek wątroby. W wyniku tego tłuszcz po 5 tygodniach stanowi 40 do 60% masy wątroby, jej ciężar ok. 50% masy ciała.

Aby uzyskać tak kolosalny rozrost wątroby konieczne jest dostarczenie dużej ilości energii. Najlepszą paszą jest bogata w węglowodany kukurydza. Podaje się ją ptakom początkowo do woli, a potem przy pomocy urządzeń umożliwiających napychanie gęsi.

Urządzeniami tymi są metalowe rury o długości ok. 1 m, więc sięgające przez całą szyję, aż do żołądka. Przez rurę tę wpychane jest do żołądka gęsi codziennie początkowo 200-300 gram kukurydzy a pod koniec nawet 1,3 kg. Tuczenie odbywa się do dnia w którym gęś osiąga "pełną dojrzałość ubojową".

Pod tym terminem kryją się następujące oznaki:

    * opuchnięte nogi
    * opuszczone podbrzusze
    * objawy chorobowe (tzn. kłopoty z oddychaniem i chodzeniem)
    * białe zabarwienie dzioba
    * zielona barwa kału
    * wyczuwalne stwardnienie poniżej mostka (w skutek powiększenia się rozmiarów wątroby)

Żeby sztucznie zwiększyć apetyt zwierzęcia podaje się ptakom dodatkowo sól, enzymy oraz insulinę.

Ważne jest, aby ptak został zabity w odpowiedniej chwili, ponieważ jeżeli umrze w skutek uduszenia i cierpień to jego wątroba straci znacznie na jakości.

Zwierzęta w okresie tuczu przebywają w tragicznych warunkach. Aby zmniejszyć koszty ptaki stłacza się na bardzo małych powierzchniach w pomieszczeniach nie ogrzewanych. W wyniku powiększenia się wątroby ptaki bardzo szybko przestają chodzić. Dlatego też już po paru dniach konieczne jest ich przenoszenie na rękach człowieka do miejsca tuczu. Ptaki ostatkiem sił szarpią się i wyrywają z rąk oprawcy.

Aby zwierzęta nie raniły przenoszących ich ludzi a także aby nie dochodziło do aktów kanibalizmu ptakom usuwa się pazury i dzioby. Jedyną obroną ptaków w tym wypadku jest samobójstwo, które odbywa się poprzez rozbieg i uderzenie głową w ścianę. Do tego ostatecznego aktu rozpaczy zdolnych jest tylko niewielka część ptaków. Reszta z nich nie ma już nawet na to siły.

Do przenoszenia ptaków wykorzystuje się też często dzieci farmerów, aby od małego pozbyły się wszelkich skrupułów i w przyszłości przejęły rolę rodziców.

W skutek licznych cierpień i chorób w prywatnych fermach ginie podczas tuczu 40% gęsi.

Aby w Polsce utrzymać odpowiednią ilość gęsi tworzone są tzw. grupy rezerwowe i zachowawcze. W grupach tych ptaki od 6 tygodnia życia przebywają w kojcach ustawionych cały czas na dworze bez względu na warunki atmosferyczne.

Gęsi zaliczane są do ptaków długowiecznych, żyjących 25 i więcej lat. Do uzyskiwania stłuszczonych wątrób stosuje się także kaczki. Przy tuczu kaczek stosuje się podobne zasady jak przy tuczu gęsi.

Jak okrutnym procederem jest tucz ptaków pokazuje następująca analogia. Człowiek z wątrobą powiększoną na skutek otłuszczenia o jedną wielkość (u ptaków 15 razy) wymagałby intensywnego leczenia klinicznego i podawania silnych środków przeciwbólowych. Gdyby poddać człowieka tuczowi wątroby takiemu samemu jak u ptaków należałoby w ciągu 20 dni wtaczać mu 300 kg tłustego pożywienia, co spowodowałoby rozrost wątroby o ok. 25 kg, choć z pewnością by tego nie przeżył.

W ciągu minionych 30 lat w wyniku tuczu gęsi zginęło kilkanaście milionów ptaków.

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie są pewne graniczy tzw. chowu przemysłowego.
W życiu nie tknę otłuszczonej wątroby.
Sprawa miała się podobnie w przypadku koni na eksport do Włoch. Otóż, kiedy nie byliśmy jeszcze w Uni, na koninę było wyższe cło niż na żywe konie. Warunki, w jakich były przewożone z tego powodu były "nieludzkie". Mam znajomego (kierowca TIRÓW), który raz się podjął takiego przewozu i powiedział: nigdy więcej.

Eeech, chory świat. Nie to żebym miał podwójną moralność, sam lubię wieprzowinę, ale są granice tego wszystkiego. I granica między "humanitarnym" ubojem a znęcaniem-sadyzmem-zezwierzęceniem jest niestety zbyt często przekraczana.

pozdrawiam


pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #43 : 2007-12-20, 23:34:12 »

Cytuj
Sprawa miała się podobnie w przypadku koni na eksport do Włoch. Otóż, kiedy nie byliśmy jeszcze w Uni, na koninę było wyższe cło niż na żywe konie. Warunki, w jakich były przewożone z tego powodu były "nieludzkie". Mam znajomego (kierowca TIRÓW), który raz się podjął takiego przewozu i powiedział: nigdy więcej.
wlasnie kiedys telewizja b.czesto pokazywala haniebne warunki zwierzat transportowanych przez cala Europe,
przez 5 lat nie jadlam miesa.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #44 : 2007-12-21, 00:04:55 »

"Produkcja" otłuszczonej wątroby.



Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie są pewne graniczy tzw. chowu przemysłowego.
W życiu nie tknę otłuszczonej wątroby.
Sprawa miała się podobnie w przypadku koni na eksport do Włoch. Otóż, kiedy nie byliśmy jeszcze w Uni, na koninę było wyższe cło niż na żywe konie. Warunki, w jakich były przewożone z tego powodu były "nieludzkie". Mam znajomego (kierowca TIRÓW), który raz się podjął takiego przewozu i powiedział: nigdy więcej.

Eeech, chory świat. Nie to żebym miał podwójną moralność, sam lubię wieprzowinę, ale są granice tego wszystkiego. I granica między "humanitarnym" ubojem a znęcaniem-sadyzmem-zezwierzęceniem jest niestety zbyt często przekraczana.

pozdrawiam


pozdrawiam

Cos z Toba nie tak.
"Humanitarne" ; "Zabijanie"; Te dwa slowa sie wykluczaja. Mozna sobie zadac pytanie, jak humanitarnie zabic?
Nie zjesz stluszczonej watrobki? jak ja rozpoznasz? Nie jedz tez jaj od kur chowanych w stresie. Nie jedz wieprzowiny, przejedz sie do rzezni na wycieczke i zobacz wirowke. Nie jedz kurczakow skubanych na zywca.
Miesko kup na ryneczku od sprawdzonego gospodarza, zapytaj jak zabil swinie, czy pradem czy obuchem siekiery w leb. Czy byla przywiazana za noge, czy mu uciekla. Jak dlugo zyla po przecieciu tetnicy w celu spuszczenia krwi na kaszanke. I czy plakala.
Miesozercy sa drapieznikami. I tak ma byc.
Pozdr
maf
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #45 : 2007-12-21, 09:49:57 »

maf, czytaj ze zrozumieniem, ponieważ "humanitarny" ubój napisałem w cudzysłowie.

A o chorobie tego świata, świadczy chociażby Twoje podejście, gdzie to wrażliwy facet uchodzi za nienormalnego.
Przecież sam fakt istnienia drapieżników i zjadanych nie jest normalny i nie chce tutaj wchodzić w rozważania filozoficzno-religijne. Ale przyjmij do wiadomości że boli mnie cierpienie zwierząt, mimo że sam je zjadam. I nie życzę sobie uwag w stylu: coś z Tobą nie tak. Po prostu uszanuj mój punkt widzenia.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #46 : 2007-12-21, 15:27:09 »

Indianie nie byli wegetarianami. Gdy upolowali zwierza, przepraszali go za to. Nie sądzę, ze stać by ich było na znecanie się nad zwierzakami. Mam nadzieję, ze to nie podejśćie do przyrody było ich słabym punktem.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #47 : 2007-12-22, 08:54:20 »

Witam,


Mam pytanko ile można wypić czystej 40%gorzalki pod taką porcyjke gęsiny 50g a może 100g tak żeby nie cierpiała moja wątroba  Laughing.

Temat jest gorący bo nadchodzą Święta czyli „tradycyjnie” posiedzenia przy stole z wódeczką.

Ja (ciekawe co na to nasz biochemik) zaliczam wypity alkohol do dziennej racji węglowodanów (pewnie niezbyt poprawnie, ale norma na węglowodany jest niska więc wielkiej szkody sobie pewnie nie czynię).

Przy okazji prosty przepis na kawę po Irlandzku wersja prosta polska:

Kawa z płaskiej łyżeczki kawy rozpuszczalnej + 50g mleka skondensowanego + 50g wódeczki zwykłej + lekko osłodzić do smaku. Wszystko wymieszać nie wstrząsając.
Aby podać uroczyście, można rzucić na górę bitą śmietanę (dla czasooszczędności może być w sprayu), przejechanie gorzką czekoladą po tarce utworzy na powierzchni piany urozmaicenie i ładny zapach. Można wrzucić dużą ilość lodu lub podawać na gorąco.


W wersji nieoptymalnej upijamy nieco tak przygotowanego napoju i na bieżąco uzupełniamy do pełna wódeczką – nie polecam Smile Smak jest zaskakująco łagodny.


Wesołych Świąt,
Adam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #48 : 2007-12-22, 09:16:55 »

Witam,


Indianie nie byli wegetarianami. Gdy upolowali zwierza, przepraszali go za to. Nie sądzę, ze stać by ich było na znecanie się nad zwierzakami. Mam nadzieję, ze to nie podejśćie do przyrody było ich słabym punktem.

Spotkałem na dalekim wschodzie w porcie promowym oryginalnego Indianina i dyskusja zeszła na to jak rząd chiński, a jak amerykański traktuje swoich obywateli. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni faktem, że rząd chiński budując miasto ShenZhen zapłacił (lub płaci) mieszkańcom wioski na terenie której powstało 7milionowe obecnie dziś miasto bardzo przyzwoitą cenę czyniąc ich obecni jednymi z bogatszych obywateli. Zahaczyłem, gościa porównaniem „a co rząd amerykański uczynił Indianom” i tu się okazało, że rozmówca jest jednym z nich i dostaje on 5000US$ od rządu miesięcznie tylko za to, że jego przodkowie kiedyś żyli w zgodzie z naturą. Obecnie uciekając przed !!! amerykańską biurokracją !!! prowadzi on sobie w Chinach firmę produkującą meble.

Więc, obecni Indianie się tak znowu źle nie mają.


Wesołych Świąt,
Adam

p.s. Ucinam wszelkie „guzik prawda” na temat rządu chińskiego argumentem, że wiedzieliśmy o czym rozmawiamy bo znamy losy niektórych Chińczyków osobiście. On spędził w Chinach 20lat, a ja 2.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta O
« Odpowiedz #49 : 2007-12-23, 11:59:48 »

dlaczego konieczne jest usunięcie/rotacja mleka i produktów mlecznych.

Zacznij od studiowania książek dra JK.  I pij śmietanę  Smile.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #50 : 2013-10-02, 16:52:31 »

Pierwsze dwie strony super.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #51 : 2013-10-02, 17:14:29 »

No super, super archeologia  Cool Popatrz jak ten toan w poprzek staje tej nauce. Ani chybi sie myli, no bo jak to tak "gość twierdzi, że tysiące jego kolegów po fachu to idioci, tylko on ma rację" Very Happy Rozumiem, ze takie zartobliwe nawiazanie do tematu astro? Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #52 : 2013-10-02, 17:16:16 »

hehehe  Laughing Laughing Laughing radoche mi zrobiles teraz  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #53 : 2013-10-02, 17:29:52 »

No super, super archeologia  Cool Popatrz jak ten toan w poprzek staje tej nauce. Ani chybi sie myli, no bo jak to tak "gość twierdzi, że tysiące jego kolegów po fachu to idioci, tylko on ma rację" Very Happy Rozumiem, ze takie zartobliwe nawiazanie do tematu astro? Wink
Kolegów po fachu?
Każdy zootechnik to wie Laughing
Niekoniecznie umie wytłumaczyć, ale wie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #54 : 2013-10-02, 17:46:52 »

Moze byc dr Jan  Laughing No juz nie chcialem zmieniac zdania, taki pieknie brzmialo  Laughing Laughing
hehehe
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #55 : 2013-10-02, 17:50:25 »

Moze byc dr Jan  Laughing No juz nie chcialem zmieniac zdania, taki pieknie brzmialo  Laughing Laughing
hehehe
Nawet dr Kwaśniewski dostosowywał swoje odkrycie do zastanych warunków na przestrzeni lat.
I wielu lekarzy i lekarek go popiera, nie ma to tamto  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #56 : 2013-10-02, 17:52:20 »

Tam tez nikt nie jest sam, Zillmer nie jest sam, Daniken nie jest sam etc etc  Laughing Laughing

Nie ważne jaka jest prawda biochemiczna, ważne jakie poglądy reprezentują "naukowcy dietetyczni" : jak 3-omega- to ryby, jak żelazo - to szpinak, jak tłuszcz - to rak, jak biało z białka - to wzorzec, jak kolagen - to ciężko się trawi, jak mózg - to 120g węglowodanów  Shocked , jak bez błonnika - to rak jelita, jak duży LDL - to miażdżyca... (przykładów można mnożyć w nieskończoność), bo tak bez sensu klepią "naukowcy" z błędnie wyciąganych przez siebie wniosków z doświadczeń, a prawie wszyscy bez zastanowienia powtarzają te brednie, choć stoi za nimi nie prawda, a "naukowy autorytet"!
Zawsze święte zdania - "poglądy najwyższych w tym względzie autorytów..." i "naukowcy amerykańscy wykazali..." - wygłaszane przez przedstawicieli IŻiŻ, czy inne "autorytety" przekonywały decyzyjnych laików, że JK się "myli" - więc to ma być "prawda"?.
No jakbym o tobie  gavro czytal  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #57 : 2013-10-02, 17:58:20 »

Mam identyczne wrażenie, tylko z przeciwnym wektorem Laughing

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #58 : 2013-10-02, 18:05:38 »

Ty sie juz nie wektoruj, bo ci sie te strzalki pomyla i sie jeszcze uklujesz

a to jakbym o sobie czytal z kolei  Laughing Laughing
Dziękuję za taką "prawdę" - pomyślę samodzielnie z dobrym skutkiem dla własnego zdrowia Very Happy.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta O
« Odpowiedz #59 : 2013-10-02, 18:10:30 »

Ty sie juz nie wektoruj, bo ci sie te strzalki pomyla i sie jeszcze uklujesz

a to jakbym o sobie czytal z kolei  Laughing Laughing
Dziękuję za taką "prawdę" - pomyślę samodzielnie z dobrym skutkiem dla własnego zdrowia Very Happy.
Wiesz co, to pójdźmy na kompromis i Ty się lepiej jednak spytaj czasem, tak dla własnego zdrowia Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.