forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:21:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Alergie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Alergie  (Przeczytany 4885 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Alergie
« : 2007-12-06, 21:29:54 »

Cytat z artykułu opublikowanego przez Morgano

Alergia wg lekarza optymalnego

cyt:W tym czasie obserwuje się stopniowe zmniejszanie objawów aż do całkowitego ich ustąpienia.
Należy jednak pamiętać, że po początkowym okresie stosowania diety należy zmniejszyć ilość zjadanego białka do około 0,8 g na kilogram wagi należnej, bo w przeciwnym razie może dojść do zahamowania procesów zdrowienia. koniec cyt.

Dlaczego taka rada ?interesuje mnie to bo Bartek-mój syn jeszcze ma objawy alergiczne choć zmniejszone? Chodzi mi o waszą odpowiedź  np. Toana,  lekarki czy pani dr. o nicku bea lub innych z Was którzy możecie mnie oświecić w tej sprawie więc proszę nie odsyłajcie mnie po odpowiedź do Pana dr. któy jest cytowany.A jak niektórzy wiedzą ja z synem nie jesteśmy na"100 % DO"  tylko na wersji wg  "lekarki" Dziękuję bardzo.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #1 : 2007-12-07, 04:32:51 »

Ja ci moge powiedzieć krótko: Bo białko jest alergogenne, więc nie należy jeść go w nadmiarze. Jako jeden z przykładów masz skazę białkową.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #2 : 2007-12-07, 22:09:45 »

Dzięki Ewa nie wpadłam na to. Na razie po roku diety i uczenia się podstawowych rzeczy jestem na etapie czytania nowych pozycji. Zaczęłam od Lutza bo nadal dla mnie dyskusje na forum o niektóych chorobach były magią. A być może nie potrafię jeszcze wyławiać ważnych informacji. Tarczyca, Hormony, glukoza, geny itp  nie składałam tego do "k_py". Teraz jak czytam Lutza to zaczynam jeszcze więcej rozumieć. Następne pozycje może znajdę w bibliotece a jak nie to będę sobie od przyszłego roku robić prezent co miesiąc w końcu  nie palę, nie piję tylko pod warunkiem,że nadal będę mieć pracę. Ale niesety książek J.K nie ma w biblitoece ani Lutza dlatego go kupiłam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #3 : 2007-12-12, 21:33:31 »

Sylwia. Szukaj dla syna tłustych pokarmów.
Tłuszcz powoduje mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy niepotrzebne.
Z ilością B na dobę to to wróciłabym do wątku w którym Toan pisze o zapotrzebowaniu na B.
Moje jest w dolnej granicy normy. Ja przynajmniej jestem za tym by dziecko samo dopasowało sobie właśnie ilość B.
Zaobserwowaniem i podaniem na forum ile B zje na dobę, wraz z podaniem wagi, wzrostu. Z jakichś 3 dni.  Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #4 : 2007-12-19, 22:19:55 »

Już nawet wcześniej zaczęłam pisać ale przez te zęby wszystko trafił.... za przeproszeniem. Potiwerdzam,że je pewnie za mało tłusto. Tylko jak jest w domu to chce jabłko,banana,sok różne takie a jak idzie do babci to ma ochotę na placuszka z jajek i ziemniaków itp. Pamięta,że w domu to dostanie coś słodkiego, może chleba bo je tata. A u babci inaczej. Ale jak mi przejdzie to będę pisać starając się też opisać porcje bo sama jestem ciekawa czy to co zjada to wystarczająca ilość B i W czy nie ,bo tłuszczu to pewnie je mało ale już mężowi trąbiłam tyle razy żeby do zupy dodawał smalcu ,że już to robi i bez przypominania ale co jakiś czas pytam żeby nie było,że może o tym zapomnieć. Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.