forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:35:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658440 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 271566 razy)
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #60 : 2008-06-29, 05:35:20 »


Przyczyna CU to
- produkty mleczne  - dlatego zalecam je jadac raz na tydzień (u dzieci co 5 dni).
Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie co z plackami serowo jajecznymi, czy z powodu duzej ilosci sera nalezy sie z nimi rozstac?
Przed chwila czytalem Twoje posty (ok. 320) poszukujac w nich problemow zywieniowych  zwiazanych z CU , ale niczego narazie tam narazie nie znalazlem.
Nie moge powstrzymac sie przed stwierdzeniem, ze takim oto przypadkiem spotkalem w nieogarnionej i bezkresnej przestrzeni wirtuialnej niezwykle pracowitego czlowieka; chyle czola przed Twoja wiedza i pracowitoscia gratuluje i zycze satysfakcji w pracy zawodowej. POZDRAWIAM!
carver
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #61 : 2008-06-29, 10:06:58 »

Ewa Bednarczyk-Witoszek to ja  Very Happy:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=8809
CU to choroba w której uszkadzaczami są wszystkie zboża glutenowe (żyto, pszenica, orkisz, jęczmień owies, otręcy) i bezglutenowe (te szkodzą u osób nadużywających je - stosują za duże dawki W).
CU to choroba w której szkodzą minimalne ilości produktów mlecznych, dlatego celem wyleczenia zalecam je rotować WSZYSTKIE - co 7 dni. Placki serowo-jajeczne nie są jadalne na CU. Nie są w stanie wyleczyć, chyba, że jadamy baaardzo tłusto. Placki serowo-jajeczne powodują, że po mięsie (karczek, wolowina) nastepuje pogorszenie. Chodzi oczywiście o samo-normalizację B/dobę. Każdy wyznacza swoją dawkę B. Ja to wyznaczam zlecając jaja lub żółtka jako jedyny rodzaj B na dobę. Jestem "potężnie przyśmiecona" jak mam zapotrzebowanie dobowe na 4 jaja lub 8 żółtek,. Wyznaczamy swoją dawkę B. Im wieksza tym więcej śmieci mamy w sobie. Tak najogólniej.
Histaminouwalniacze (cebulowe, alkohol itd, reszta w mojej książce) przestają uszkadzać po wyrównaniu obu powyższych grup, dlatego nie uznaję ich za szkodliwosci.
35 rok życia to taki umowny termin. Ci starsi są zwykle z wiekszym problemem, bardziej zaśmieceni. Ci młodsi są zwykle z mniejszym problemem, mniej zaśmieceni. Zwylke, nie zawsze. Są osoby młode ale za to baaardzo chore. Młodzi się zwykle szybciej leczą i mniej (krócej w sensie czasu) "nimi wstrząsa" po błędzie dietetycznym.
Starzy się muszą długo zbierać, szczególnie gdy często pakują w siebie śmieci (str. 227 w mojej książce + owoce).
Czemu dzieciom nie szkodzą owoce - może są jeszcze mało zaśmiecone?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #62 : 2008-06-29, 11:47:05 »

Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #63 : 2008-06-30, 05:22:18 »

Jest mi niezwykle milo, ze poswieca pani dla mnie swoj czas. Dziekuje Pani za koplejne cenne inforacje lacznie z ksiazka Pani autorstwa, ktora postaram sie kupic (mam tu blisko dwie ksiegarnie).                                                                                                                  Serdecznie  Pozdrawiam i dziekuje
Tomasz Michalik - carver
Chicago, IL.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #64 : 2008-06-30, 05:23:12 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #65 : 2013-07-13, 18:14:22 »

Smażone?
Zaszokuję Cie.
Wszyscy moi pacjenci z CU zaczynają tolerować smażone...  Very Happy Very Happy Very Happy.
Przyczyna CU to
- produkty mleczne  - dlatego zalecam je jadac raz na tydzień (u dzieci co 5 dni).
- produkty glutenowe (powyżej 35 r.ż. poszerzam je o produkty zbozowe bezglutenowe), na DO i te i te są niejadalne.
- cukry proste (tego nie czepiam się u dzieci) - owoce, czekolada, cukier.
Smażone - j.w. - przestają być szkodliwe.
DO jest ok ale bywa że niedolecza do końca  Smile, czyli całkowicie, z powodów w/w.
Jak ktoś na DO jada T - 5g/kg/dobę na stałe Shocked - też szkodzi.
Zaś przywiało. Laughing
A co ma wspólnego z DO(bo lubię Smile) taka fantazja- 5g/kg/dobę tłuszczu? Very Happy

Amerykański @carver roztropnie przyjął zaproszenie- znaczy nic pewnego- i grzecznie podziękował. Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #66 : 2013-07-13, 18:24:24 »


DO jest ok ale bywa że niedolecza do końca  Smile, czyli całkowicie, z powodów w/w.
Jak ktoś na DO jada T - 5g/kg/dobę na stałe Shocked - też szkodzi.

A co ma wspólnego z DO(bo lubię Smile) taka fantazja- 5g/kg/dobę tłuszczu? Very Happy


Można się porządnie namydlić taka ilością mydła Wink , choć ja dobijałem przy intensywnym,bardzo intensywnym trybie "czuwania" do ~4-4,5g/kg (300g tuściu) Wink  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #67 : 2013-07-13, 18:43:21 »


DO jest ok ale bywa że niedolecza do końca  Smile, czyli całkowicie, z powodów w/w.
Jak ktoś na DO jada T - 5g/kg/dobę na stałe Shocked - też szkodzi.

A co ma wspólnego z DO(bo lubię Smile) taka fantazja- 5g/kg/dobę tłuszczu? Very Happy


Można się porządnie namydlić taka ilością mydła Wink , choć ja dobijałem przy intensywnym,bardzo intensywnym trybie "czuwania" do ~4-4,5g/kg (300g tuściu) Wink  Very Happy
Myślę, że Radziowi nie o ilość, a o sposób podania idzie.
Ja spokojnie obecnie jem ponad pół kilo tłuszczu, ale dwa miesiące wcześniej nie dałbym rady...
A przecież jelita i żołądek mam te same Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #68 : 2013-07-13, 19:19:00 »

Przede wszystkim o DO mego Przyjaciela. Very Happy
DO! To lubię w chorobie, więc o to mi idzie. Very Happy
Co to za chwyt marketingowy- to ...
Cytuj
bywa że niedolecza do końca
.   Shocked jeszcze z formą do dupy, że o treści nie wspomnę. Smile
A przy okazji...
 ...zerknę... 10.07.brrr ... 3,9g/kg tego na T, bo chory nie chory tyrać musiałem- zdaje się, że na darmozjadów "niedoleczonych do końca".  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #69 : 2013-07-13, 19:21:30 »

Radzio przepracowujesz się, zwolnij szkoda życia. Wink  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #70 : 2013-07-13, 19:34:55 »

Zerknę... 11.07.brrr... 2,54g/kg... Młodszy, a dobrze radzi. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #71 : 2013-07-13, 19:39:20 »

Mój trochę starszy kolega Gavroche powiada: niskie tętno spoczynkowe i PPM to recepta na długie i szczęśliwe życie. Staram się tylko wpasować.... Wink  Very Happy Razem zawsze raźniej Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #72 : 2013-07-13, 19:50:42 »

Zgoda. Raźniej. Very Happy Przynajmniej klapiące wieko spać nie przeszkadza. Laughing
Choć dramatycznie o Was starszy staram się jednak, to mimo niskich obu parametrów, jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy

I jeszcze. Bo sobie przypomniałem. Twisted Evil
A co w takim razie ze "100% gwarancją"? Też może być raźniej? Laughing Cool Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #73 : 2013-07-13, 21:34:24 »

jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
Yoł szacun Wink za biegi w klapeczkach i na boso Smile Ja, na boso gramolę się tylko do łóżka Very Happy

I jeszcze. Bo sobie przypomniałem. Twisted Evil
A co w takim razie ze "100% gwarancją"? Też może być raźniej? Laughing Cool Wink
Twój przyjaciel daje 100% gwarancji Wink,a później jest już raźniej wśród "swoich" o tym samym "przyciąganiu" Wink "+" i "-" abyś http://www.youtube.com/watch?v=UpFPo8wTAp4 Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #74 : 2013-07-14, 08:58:08 »

...
Choć dramatycznie o Was starszy staram się jednak, to mimo niskich obu parametrów, jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
...

Ktoś to zrozumiał? Shocked Bo ja nie. Laughing

Choć dramatycznie od Was starszy staram się jednak, mimo posiadania niskich obu parametrów, aby klapak reagował... dalej bez zmian...  Laughing

No! Teraz jest olrajt, bo tak miało być. Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #75 : 2013-07-14, 09:03:58 »

jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
Yoł szacun Wink za biegi w klapeczkach i na boso Smile Ja, na boso gramolę się tylko do łóżka Very Happy

I jeszcze. Bo sobie przypomniałem. Twisted Evil
A co w takim razie ze "100% gwarancją"? Też może być raźniej? Laughing Cool Wink
Twój przyjaciel daje 100% gwarancji Wink,a później jest już raźniej wśród "swoich" o tym samym "przyciąganiu" Wink "+" i "-" abyś http://www.youtube.com/watch?v=UpFPo8wTAp4 Very Happy

Świetne! Mam Cię! Very Happy Yoł Laughing Laughing
A mojego Przyjaciela z wiarą w "+i-" nie mieszaj, to nieudany będzie związek. Very Happy
Do wyborów daleko. Ja wiem, że mamy czas. Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70123


Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #76 : 2013-07-14, 09:12:49 »

...
Choć dramatycznie o Was starszy staram się jednak, to mimo niskich obu parametrów, jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
...

Ktoś to zrozumiał? Shocked Bo ja nie. Laughing
...

 Laughing
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #77 : 2013-07-14, 09:17:45 »

...
Choć dramatycznie o Was starszy staram się jednak, to mimo niskich obu parametrów, jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
...

Ktoś to zrozumiał? Shocked Bo ja nie. Laughing

Choć dramatycznie od Was starszy staram się jednak, mimo posiadania niskich obu parametrów, aby klapak reagował... dalej bez zmian...  Laughing

No! Teraz jest olrajt, bo tak miało być. Cool

U mnie- dla odmiany-  taki gostek Cool oznacza, że jestem cool, olrajt, luzak, kontent. Very Happy
Fajny szyfr. Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #78 : 2013-07-14, 09:51:58 »

jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
Yoł szacun Wink za biegi w klapeczkach i na boso Smile Ja, na boso gramolę się tylko do łóżka Very Happy

I jeszcze. Bo sobie przypomniałem. Twisted Evil
A co w takim razie ze "100% gwarancją"? Też może być raźniej? Laughing Cool Wink
Twój przyjaciel daje 100% gwarancji Wink,a później jest już raźniej wśród "swoich" o tym samym "przyciąganiu" Wink "+" i "-" abyś http://www.youtube.com/watch?v=UpFPo8wTAp4 Very Happy

Świetne! Mam Cię! Very Happy Yoł Laughing Laughing
A mojego Przyjaciela z wiarą w "+i-" nie mieszaj, to nieudany będzie związek. Very Happy
Do wyborów daleko. Ja wiem, że mamy czas. Laughing

Mariusz! Znowu sobie przypomniałem. Very Happy
Tak na wszelki wypadek. Wink
Tyś Wielkopolanin- jest, a wobec tego wyrażenie "wiara", to- w poniższych, moich tekstach do Ciebie- kumpli z podwórka nie dotyczy. Olrajt? Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #79 : 2014-03-16, 07:03:02 »

jednak klapak reagował błyskawicznie na każdą prowokację- szczególnie od najmniejszego palca, co Wy na to. Wink Very Happy
Yoł szacun Wink za biegi w klapeczkach i na boso Smile Ja, na boso gramolę się tylko do łóżka Very Happy

I jeszcze. Bo sobie przypomniałem. Twisted Evil
A co w takim razie ze "100% gwarancją"? Też może być raźniej? Laughing Cool Wink
Twój przyjaciel daje 100% gwarancji Wink,a później jest już raźniej wśród "swoich" o tym samym "przyciąganiu" Wink "+" i "-" abyś http://www.youtube.com/watch?v=UpFPo8wTAp4 Very Happy

Świetne! Mam Cię! Very Happy Yoł Laughing Laughing
A mojego Przyjaciela z wiarą w "+i-" nie mieszaj, to nieudany będzie związek. Very Happy
Do wyborów daleko. Ja wiem, że mamy czas. Laughing

Mariusz! Znowu sobie przypomniałem. Very Happy
Tak na wszelki wypadek. Wink
Tyś Wielkopolanin- jest, a wobec tego wyrażenie "wiara", to- w poniższych, moich tekstach do Ciebie- kumpli z podwórka nie dotyczy. Olrajt? Very Happy


Zweryfikowano. Wink Very Happy Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 20 zapytaniami.