forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:57:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 271598 razy)
MORGANO
Go


Email
O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« : 2007-12-07, 04:18:31 »

O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO.
Według opinii lekarza optymalnego.

Ryzyko wystąpienia chorób przewodu pokarmowego jest tym wyższe, im bardziej sposób odżywiania różni się od naturalnego.
Współcześnie dominują modele dietetyczne oparte na produktach zbożowych, które są niejadalne dla człowieka i przed spożyciem muszą być poddane obróbce termicznej – to powoduje, że staje się ono możliwe do przetworzenia przez przewód pokarmowy i zmniejsza się ich szkodliwość (surowe ziarna, ziemniaki i inne wywołują natychmiastową reakcję pod postacią ostrych dolegliwości gastrycznych).
Długotrwałe, wieloletnie spożywanie potraw na bazie przetworzonych roślin musi z czasem doprowadzić do zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Obecnie najczęściej do czynienia mamy z chorobami żołądka i dwunastnicy, ponieważ tam pokarmy trafiają bezpośrednio po przełknięciu, w stanie praktycznie niezmienionym.
Takie objawy jak: nadkwasota, bóle wątroby, odbijania i wzdęcia występują tak powszechnie, że nie traktuje się już ich jako choroby.
Dodatkowym czynnikiem, usposabiającym do wystąpienia dysfunkcji górnego odcinka przewodu pokarmowego jest zjadanie dużych ilości rafinowanego cukru, który nasila się wydzielanie kwasów żołądkowych. W żołądku, dwunastnicy i reszcie jelita cienkiego do strawienia pokarmu i wchłonięcia cukrów prostych, dlatego papka trafiająca do jelita grubego praktycznie pozbawiona jest cukrów, co czyni ją mniej toksyczną. Z tych powodów, choroby tego odcinka występują rzadziej.
Dodatkowo, część trujących związków ulega wcześniej neutralizacji.
Substancją, która praktycznie nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym jest błonnik. Trafia on do jelita grubego w stanie praktycznie nie zmienionym i ma działanie drażniące na nabłonek pokrywający ściany jelita.
To powoduje przyspieszenie perystaltyki. Z tego względu jest on oficjalnie zalecany, jako wpływający korzystnie na pracę mięśni gładkich jelita.
Uważa się, że dzięki przyspieszeniu ruchów robaczkowych łatwiej pozbywamy się z organizmu mas kałowych i zawartych w nich szkodliwych produktów przemiany materii i innych związków.
Jest to prawda, jednak oprócz pobudzenia perystaltyki, błonnik drażniąc nabłonek, wywołuje stan zapalny, co może prowadzić do rozwoju owrzodzeń i chorób nowotworowych.
Rolę mogą tu też odgrywać pewne związki chemiczne jako konserwanty, ulepszacze i stabilizatory, które łatwo przenikają poprzez uszkodzone ściany przewodu pokarmowego i nasilają stan zapalny. Współczesna medycyna zauważyła już, że substancje zawierające błonnik pogarszają stan chorych, dlatego zaleca się jego unikanie i uwaga - ograniczenie cukru!
Niestety tłuszcz, jako szkodliwy, również nie jest zalecany.
Tymczasem tłuszcze zwierzęce mają działanie łagodzące i wchłaniają się bardzo dobrze. Podobnie jest z białkami pochodzenia zwierzęcego, których przyswajalność wynosi 70%. Z tego powodu, dieta optymalna będzie najlepszą z możliwych w leczeniu tej choroby.
Zgodnie z zaleceniami jest ona ubogo resztkowa, niskowęglowodanowa i składa się z produktów neutralizujących nadmiar kwasów.
Inne stosowane diety mogą złagodzić dolegliwości, ale nie doprowadzą do wyleczenia choroby.
Żywienie optymalne bardzo szybko usuwa dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
W przypadku gorszych odcinków potrzeba od kilku dni do kilku tygodni. Gojenie owrzodzeń jelita grubego trwa dłużej, zazwyczaj od jednego do kilku miesięcy.
W początkowym okresie należy spożywać więcej białka, nawet 1,5 g na kg należnej masy ciała, ponieważ jest ono konieczne do gojenia owrzodzeń, przez które następuje jego utrata. Jeżeli osoba chora jest wyniszczona i chuda, co często występuje przy tej chorobie, to można dostarczyć białka jeszcze więcej, przy zachowaniu proporcji B/T - 1/3.
Oczywiście nie należy chorego zmuszać do jedzenia "na siłę".
Zalecana ilość węglowodanów nie odbiega od ogólnych zasad żywienia optymalnego, jednak powinno się je dostarczyć w produktach ubogo błonnikowych. Do czasu wygojenia owrzodzeń należy również unikać przypraw korzennych i pikantnych potraw, natomiast po ustąpieniu dolegliwości można już kierować się smakiem.
Osoby przyjmujące leki powinny, wraz z ustąpieniem dolegliwości, ograniczać dawki, w czym można poradzić się lekarza.
Bardzo korzystne efekty lecznicze we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego daje wdrożenie do leczenia prądów selektywnych S - ponieważ jest to choroba z przewagą układu parasympatycznego.
Ustąpienie dolegliwości obserwuje się najczęściej miedzy 10-tym a 20-tym dniem zabiegów.
Równocześnie z ustępowaniem choroby cofają się powikłania.
Należy jednak podkreślić, że jeżeli na początku żywienia występują objawy perforacji lub metaplazja nowotworowa, to konieczne jest szybkie przeprowadzenie zabiegu operacyjnego i leczenie farmakologiczne.

                                                                                                             Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                           konsultant i opiekun medyczny


Zapisane
pawel29
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego
« Odpowiedz #1 : 2008-02-21, 09:45:28 »

Ja mam takie pytanie czy ktoś z forumowiczów wykorzystywał do leczenia tej choroby takie leki jak Asamax lub Debridat? Czy pomógł wam któryś z tych medykamentów?

Pozdrawiam
Paweł
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #2 : 2008-02-21, 09:50:44 »

Mówcie co chcecie,ale bez sensu są pytania typu czy komuś to pomogło?
Statystyki mówią,że jednemu coś pomaga,a drugiemu (to samo) nie pomaga,a czasem wręcz szkodzi.
To po co się pytać?????
Jeden napiszę :"Ooooo tak pomógł mi bardzo"
Drugi napisze :"Nie pomógł mi,nie widzę żadnej poprawy"
Trzeci powie:" Kurcze,to świństwo mi jeszcze zaszkodziło,zniszyło żołądek itd.,lekarz nie wie co przepisuje"


I tak jest ze wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #3 : 2008-02-21, 09:53:37 »

Czy pomógł wam któryś z tych medykamentów?

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=624 - tu jest pełan zestaw i w dźwięk i na piśmie  Rolling Eyes

PS
"My" na wrzodziejące zapalenie nie chorujemy  Cool, ale lepiej nie zapeszać...
Tfu, tfu, tfu - przez lewe ramię  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #4 : 2008-02-21, 18:31:25 »

Toan.Nie chce się u mnie otworzyć plik tekstowy Krystyny Opty ,czy to ja tutaj u siebie mam jakiś problem,czy to z Twojej strony?
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #5 : 2008-06-13, 07:16:20 »

Jestem bardzo ciekaw Waszych doswiadczen z dieta Doktora Kwasniewskiego w kontekscie CU.
- Czy przyczyna skurczy miesni nog moze polegac na zle stosowanej diecie?
- Pojawiajaca sie sennosc po nieco obfitszym lanczu jest spowodowana wzrostem poziomu cukru (nie mam cukrzycy)
Poprosze do odpowiedzi Edyte; bo tak ladnie i po prostu piszesz  Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #6 : 2008-06-13, 07:19:39 »


- Pojawiajaca sie sennosc po nieco obfitszym lanczu jest spowodowana wzrostem poziomu cukru (nie mam cukrzycy)

A skąd taka Twoja sugestia?
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #7 : 2008-06-13, 07:28:06 »

Prosze bardziej doswiadczonych w stosowaniu Diety Optymalnej o kilka przepisow poniewaz czekam na ksiazke kucharska.
Dziekuje Smile
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #8 : 2008-06-13, 07:32:14 »


- Pojawiajaca sie sennosc po nieco obfitszym lanczu jest spowodowana wzrostem poziomu cukru (nie mam cukrzycy)

A skąd taka Twoja sugestia?
To nie moja sugestia ale pewnej osoby stosujacej diete od wielu lat.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #9 : 2008-06-13, 08:03:18 »


Poprosze do odpowiedzi Edyte; bo tak ladnie i po prostu piszesz  Smile

To że ładnie i poprostu pisze nie znaczy,że moja ogromna i tak wiedza  Razz sięga znajomości CU .
Jakieś opowiadanie ...owszem tak  Razz Smile


Poza tym jak ja czuję senność,czasem ból głowy, nie robię z tego tragedii,wszak jestem człowiekiem,żyję,odbieram bodźce ze swiata zewnętrznego ,no i jak się rodziłam nikt na starcie nie dał mi gwarancji,nikt mi nie obiecywał ,że nic nigdy mnie nie bedzie bolało  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #10 : 2008-06-13, 08:22:13 »


- Pojawiajaca sie sennosc po nieco obfitszym lanczu ...


Wspójrz na świat zwierząt.Jak lew zje jakąś zwierzynę,to ucina sobie drzemkę.
Pamiętam ze szkoły,że za senność po obiedzie(?) odpowiada układ przywspółczulny,ale nie wiem czy napisałam dokładnie ,może wtedy były dla mnie wazniejsze sprawy niż układy ,to już lekarze będą wiedzieli lepiej.Gdybym przypadkiem palnęła głupote ,to z góry uprzedzam -nie moja wina  Razz
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #11 : 2008-06-13, 14:24:30 »

Dziekuje za przekonywujace odniesienie do swiata zwierzecego. Jednak sennosc, ktora serwuje mi moj organizm jest nie do zwalczenia a to nie jest normalne.
Pozdrawiam  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #12 : 2008-06-13, 14:36:52 »

To sie poprostu kimnij chwilke i tyle ,po co będziesz walczył.
Ja ostatnio też byłam senna jak diabli więc wskoczyłam w rolki i przejechałam kilka km ,fakt nie czułam się jak nowonaroddzona ,ale bylo lepiej  Smile
Pozdrawiam  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego
« Odpowiedz #13 : 2008-06-13, 14:43:25 »

...Jednak sennosc, ktora serwuje mi moj organizm jest nie do zwalczenia a to nie jest normalne...

Chcesz miec pewnosc, to kilka drog przed Toba. Cool

1.) Przeznacz czesc swoich dochodow na dobrego lekarza. Cool

2.) Jesli dochodow brak, zacznij juz dzisiaj studiowac medycyne,
tak ok 10 lat nauki, przy zalozeniu "odpowiedniej wydolnosci intelektualnej" Cool

3.) Jesli punkt 1.) lub 2.) sa dla Ciebie "niemile" pomysl o wizycie u przedstawiciela "nekrobiznesu"
przynajmniej  masz ostatnia szanse "jakos zablysnac"
wsrod tych co odchodza do "krainy wiecznych lowow"
niejako na wlasne zyczenie !!! Cool Razz




Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #14 : 2008-06-13, 15:31:47 »

Przyjacielu, studiowanie kultury w Twoim przypadku pozwolilo by Ci odejsc od niedzwiedzich pieszczot, ktore odbieram jako zle umiejscowione i nie na temat. Prosze o wypowiedzi tematycznie zwiazane z moimi pytaniami...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego
« Odpowiedz #15 : 2008-06-13, 15:48:25 »

...Przyjacielu, studiowanie kultury w Twoim przypadku pozwolilo by Ci odejsc od niedzwiedzich pieszczot...

Carver nie gniewaj sie.  Cool
Jesli faktycznie zle sie czujesz to bardzo Tobie wspolczuje Crying or Very sad

Jesli Twoja wiara w "bezplatne" porady na forum jest "silna"
to teoretycznie masz szanse opanowac "problem"
w wyniku dzialania "efektu placebo" Cool

Zycze Tobie jak najlepiej!!!
I obiecuje, ze gdy juz nikt nie bedzie w stanie Tobie pomoc
ja chetnie podam Tobie "pomocna dlon" Cool

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #16 : 2008-06-13, 16:18:33 »

Ja mam senność jak dużo przekroczę węglowodany.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #17 : 2008-06-13, 16:33:26 »

OK niedzwiadku nie gniewam sie. Smile
Lekarka dzieki za zajecie konstruktywnego stanowiska - moze niedobor weglowodanow rodzi podobne reakcje?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #18 : 2008-06-13, 16:38:35 »



A ja miałam senność,jak obserwowałam sobie niebo w  nocy.
Na drugi dzień jak weszłam na Forum,to głowa opadała mi na klawiaturę.
Teraz nie obserwuję,bo jest jasno no i wczaśnie mi się powieki zamykają .

A jeszcze jedno.Byłam kiedyś w gościach,gdzie gospodyni była w posiadaniu ciśnieniomierza.
Jak weszłam, na starcie sobie zmierzyłam ciśnienie i miałam 110 na "coś tam".
Potem zaczęłam ziewać.Zmierzyłam znów i miałam 90 "ileś" na 60 "coś".
Potem już "odpływałam" i znów zmierzyłam i miałam 86/47 -ostatni wynik utkwił mi w pamieci   Shocked
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #19 : 2008-06-13, 18:39:00 »


- PojawiajaPoprca sie sennosc po nieco obfitszym lanczu jest spowodowana wzrostem poziomu cukru (nie mam cukrzycy)
Mnie też przychodzi przykład ze świata zwierząt. Wąż boa, jak pochłonie taką antylopę, to też później leży i trawi  Very Happy
Może ten Twój lancz powinien być nieco mniej obfity?

Pamiętam ze szkoły,że za senność po obiedzie(?) odpowiada układ przywspółczulny,ale nie wiem czy napisałam dokładnie

Właśnie tak jest , Edytko!
Kiedy za bardzo przeciążymy układ trawienny zbyt obfitym posiłkiem, jesteśmy senni. Można w uproszczeniu powiedzieć,że cała nasza energia jest zużywana na trawienie. Zresztą dr JK też o tym pisze i zaleca po posiłku odpoczynek.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.