forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:49:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 271570 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #20 : 2008-06-13, 18:50:38 »

Ciesze się,że nauka nie poszła w las  Cool
Pamiętam jeszcze jak pani od anatomii mówiła,że układ współczulny przeważa nad ukl. przywspółczulnym wtedy ,gdy musimy nagle być gotowi do walki, uciekać itp.
Dla ułatwienia zapamietania tego układu dodała,żeby go kojarzyć z układem ,który nam w danej, konkretnej chwili "współczuje i pomaga w walce"  Very Happy .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #21 : 2008-06-13, 19:38:53 »

moze niedobor weglowodanow rodzi podobne reakcje?

Nazwałabym to nadmiar białka, ale może się mylę.

Edyta, faktem jest, że jak człowiek zasypia to mu spada ciśnienie krwi. (I odwrotnie: jak spada RR łatwiej zasnąć)
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #22 : 2008-06-13, 20:01:55 »

Carver, nie zapytaliśmy Cię o jedną, jakże ważną sprawę, mianowicie: Jak Ty się odżywiasz?
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #23 : 2008-06-13, 22:40:04 »

Dziekuje Wam Kochani za Wasze wypowiedzi, zycze milego weekendu, ale nie przerywajce dyskusji, ktora moze okazac sie tworcza.
PA!
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #24 : 2008-06-14, 05:38:13 »

Staram sie odzywiac optymalnie. Wyszukalem nawet w internecie kalkulator optymalny, ale to program do bani bo po wprowadzeniu danych pokazuje, ze zjadlem czegos za duzo o 5 g co jest dla mnie nie do przyjecia poniewaz organizm kieruje sie i tak wlasnymi potrzebami a laknienie jest oczywistym wyrazem jego potrzeb.
Dlatego na poczatku w pierwszej wypowiedzi prosilem Was o kilka jadlospisow, z ktorch moglbym skorzystac (moja prosba jest w dalszym ciagu aktualna).
Ten kalkulator jest pod adresem: www.optymalni.info/kalkulator.php?wzrost=176&submit=dalej
wprowadzilem do tego "pomysla" jeden z przepisow Doktora i tez zadecydowal ze nie odzywiam sie optymalnie, ale moze zrobilem cos nie tak dlatego podaje Wam adres do sprawdzenia.
Pozdrawiam Wszystkich
C-r
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #25 : 2008-06-14, 09:52:01 »

Staram sie odzywiac optymalnie. Wyszukalem nawet w internecie kalkulator optymalny, ale to program do bani bo po wprowadzeniu danych pokazuje, ze zjadlem czegos za duzo o 5 g co jest dla mnie nie do przyjecia poniewaz organizm kieruje sie i tak wlasnymi potrzebami a laknienie jest oczywistym wyrazem jego potrzeb.
Dlatego na poczatku w pierwszej wypowiedzi prosilem Was o kilka jadlospisow, z ktorch moglbym skorzystac (moja prosba jest w dalszym ciagu aktualna).
Ten kalkulator jest pod adresem: www.optymalni.info/kalkulator.php?wzrost=176&submit=dalej
wprowadzilem do tego "pomysla" jeden z przepisow Doktora i tez zadecydowal ze nie odzywiam sie optymalnie, ale moze zrobilem cos nie tak dlatego podaje Wam adres do sprawdzenia.
Pozdrawiam Wszystkich
C-r
Chyba źle podchodzisz do używania kalkulatora. On nie sprawdza, czy Ty zjadłeś dobrze, lecz ma pomóc w ułożeniu Twojego menu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #26 : 2008-06-14, 12:26:59 »


- Czy przyczyna skurczy miesni nog moze polegac na zle stosowanej diecie?


Daniel na Forum pisał,że skurcze mięśni nóg występują u Niego w przypadku zbyt małej dawki węglowodanów i zwykle występują rano ,ale jak to się ma do rzeczywistości tego nie wiem,bo Daniel jest "zagorzałym" sportowcem  Smile .
Czy to poranne skurcze,czy może południowe np. w trakcie pływania?  ,może w nocy "łapią" Cię?
Przyczyną może faktycznie być złe odżywianie-brak konkretnych skł. min. może? witamin?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #27 : 2008-06-14, 12:57:21 »

Jednak sennosc, ktora serwuje mi moj organizm jest nie do zwalczenia a to nie jest normalne.


Ok.Teraz się zastanówmy.
Zjadasz obfity posiłek,po którym czujesz się bardzo senny,tak bardzo,że nie możesz z" tym walczyć" i to jest całkiem naturalne ,nie ma w tym nic nienormalnego ,jak sądziłeś ,dlatego,że w tym momencie w Twoim organizmie obserwuje się dominacje ukł. parasympatycznego,czyli takiego,który powoduje,że "chcemy odpocząć"  Smile ,a Ty w tym momencie chcesz "walczyć",czyli chcesz,aby wtedy gdy jest przewaga ukł. parasympatycznego była jednoczesnie przewaga ukl. sympatycznego,który "przygotowuje,motywuje do walki" .I pytanie czy tak się da ? Teoretycznie się da  Smile .Musisz spowodować taką sytuacje,żeby ktoś Ciebie wkurzył zara po jedzeniu .Wtedy na pewno nie będzie Ci się chciało spać,ale czy to wtedy bedzie dobre dla procesu trawienia? Na pewno nie  Sad

Nie jedz zbyt obfitych posiłków,tak jak wspomniała Bea.

PS. Chyba "twórczo" napisałam ,nie? Myślę ,że powinieneś być zadowolony  Smile  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #28 : 2008-06-14, 13:05:54 »

pokręciły mi się układy ;winno być :współczulny i przywspółczulny.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #29 : 2008-06-14, 13:08:08 »

ale i tak na jedno wychodzi,tylko że napoczatku było pisane;wspólczulny i przywspółczulny .
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #30 : 2008-06-14, 13:54:29 »

Jednak sennosc, ktora serwuje mi moj organizm jest nie do zwalczenia a to nie jest normalne.


Ok.Teraz się zastanówmy.
Zjadasz obfity posiłek,po którym czujesz się bardzo senny,tak bardzo,że nie możesz z" tym walczyć" i to jest całkiem naturalne ,nie ma w tym nic nienormalnego ,jak sądziłeś ,dlatego,że w tym momencie w Twoim organizmie obserwuje się dominacje ukł. parasympatycznego,czyli takiego,który powoduje,że "chcemy odpocząć"  Smile ,a Ty w tym momencie chcesz "walczyć",czyli chcesz,aby wtedy gdy jest przewaga ukł. parasympatycznego była jednoczesnie przewaga ukl. sympatycznego,który "przygotowuje,motywuje do walki" .I pytanie czy tak się da ? Teoretycznie się da  Smile .Musisz spowodować taką sytuacje,żeby ktoś Ciebie wkurzył zara po jedzeniu .Wtedy na pewno nie będzie Ci się chciało spać,ale czy to wtedy bedzie dobre dla procesu trawienia? Na pewno nie  Sad

Nie jedz zbyt obfitych posiłków,tak jak wspomniała Bea.

PS. Chyba "twórczo" napisałam ,nie? Myślę ,że powinieneś być zadowolony  Smile  Razz

Dziekuje za odpowiedzi, mysle ze za te poranne skurcze sa odpowiedzialne weglowodany a w zasadzie ich brak musze zwiekszyc dawke. Staram sie to zrobic za pomoca kalkulatora ktorego adres podalem w poprzedniej mojej wypowiedzi ale nie wychodzi tymczasem u mnie jest siodma rano i zasuwam do pracy.
PA Edyto!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #31 : 2008-06-14, 14:42:12 »

Pa!

Zapisane
Marek Flavon
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #32 : 2008-06-14, 19:38:21 »

Witam wszystkich jeżeli są na forum jeśli tak służę pomocą jestem żywym przykładem ja produkt zwany Flavon Max postawił mnie na nogi i wiem, że nie jestem osamotniony. Jak by ktoś z was był zainteresowany służę pomocą i poradą.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #33 : 2008-06-14, 20:28:44 »

Za malo informacji Shocked
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #34 : 2008-06-15, 04:45:58 »

Czy ktos z Was opanowal ta maszynerie pod tytulem kalkulator optymalny?
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego
« Odpowiedz #35 : 2008-06-15, 08:33:18 »

carver. Ostatnio zbyt rzadko przebywam na Forum. Niejednokrotnie jeżeli widzę kogoś kto potrzebuje pomocy
czasami szybko bym odpowiedział na Priva ale cóż E-malie są ukryte a po przez Forum nie można wysyłać pliki HTML.
To dotyczy wszystkich początkujących i potrzebujących nie tylko jak adresata powyżej.
Na Forum pojawia się nie wiele znaczący NIK adres ukryty.
TO SKĄD WIADOMO ŻE TA OSOBA RZECZYWIŚCIE POTRZEBUJE POMOCY SKORO JEST ANONIMOWA?
Już dawno przesłałbym nowy inny kalkulator szybko jakieś przepisy ale z GALEM-ANONIMEM niestety taka współpraca jest niemożliwa.
Jeżeli komuś zależy bardziej na anonimowości to niech nie oczekuje pomocy jawnej.
To jest taka sama sytuacja jak leczenie przez telefon.
Lekarka jedna i druga i tak okazują wielką wyrozumiałość udzielając rzeczowych rad, ale z jednej strony wiadomo kto odpowiada a nie wiadomo kto jest odbiorą z drugiej strony. Gdyż pytania są czasami bardzo banalne z których by można sądzić że sobie ktoś stroi żarty.
To proszę sobie wziąć powyższe pod rozwagę dotyczy to wszystkich anonimowych odbiorów.
Czasami może się tak zdarzyć, że lekarka chętnie by odpisała na priva gdyż niejednokrotnie te wszystkiew tematy były już wielokrotnie prze lata  poruszane.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #36 : 2008-06-15, 14:57:45 »

Morgano, jest mi bardzo milo ze zechciales napisac domnie - dziekuje za list i zwrocenie mi uwagi na ta niedogodnosc jaka jest brak adresu email na moim profilu; natychmiast to naprawie przedewszystkim PRZEPRASZAM gdyz nie zdawalem sobie sprawy  z tego, ze tak szybko dzialasz.
Serdecznie Pozdrawiam
C-r
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #37 : 2008-06-16, 05:12:35 »

Morgano, usunalem poprzednie konto i mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie problemow komunikacyjnych. W obec powyzszego czekam na Twoje wiadomosci  Smile
Dziekuje za nawiazanie kontaktu
serdecznie pozdrawiam
C-r
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #38 : 2008-06-16, 05:29:35 »

Mam nadzieje, ze niedlugo znowu rozgorzeje dyskusja na forum.
Pozdrawiam wszystkich i zycze udanego i dobrego tygodnia.
Smile
C-r
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: O WRZODZIEJĄCYM ZAPALENIU JELITA GRUBEGO. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #39 : 2008-06-16, 05:44:26 »

Musze wyznac wszystkim, ktorzy dyskutowali ze mna na forum, ze prawdopodobnym czynnikiem, ktory zaklocal moje normalne funkcjonowanie sa leki, ktore zaordynowano mi w postaci konskiej dawki: Asakol 2400 mg (czyli 3xpo dwie tabletki).
Disiaj wykonale prosta probe - zmniejszylem porcje tabletek do dwoch a porcje zywnosciowe o prawie polowe i zle samopoczucie zniknelo Smile
Trzymajcie sie kochani i piszcie dalej a ja bede odpowiadal Wam zgodnie z moim tutejszym czasem czyli podczas Wasej nocki
PA!
P. S. Asakol to amerkanska forma Mesalaminy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 18 zapytaniami.