forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:21:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę  (Przeczytany 25153 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #20 : 2007-12-13, 12:20:05 »

Zweryfikuj moje posty Bea. Brakowało to ... drugiego lekarza.
Ci, którzy są z nami się nie ujawniają.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #21 : 2007-12-15, 07:27:38 »

Zweryfikuj moje posty Bea. Brakowało to ... drugiego lekarza.
Ci, którzy są z nami się nie ujawniają.
Czytam Twoje posty Lekarko z wielkim zainteresowaniem i cieszę się z tego spotkania na forum. Masz bardzo duże doświadczenie i wiedzę. W miarę możliwości ( głównie czasowych) będę się starała uczestniczyć na forum. Chętnie podzielę się z moimi spostrzeżeniami i wiedzą z forumowiczami. Mam specjalizację z pediatrii i medycyny rodzinnej, opiekuję sie pacjentami od noworodka do poźnej starości. Możemy więc się nawzajem uzupełniać  Very Happy
Pozdrawiam.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #22 : 2007-12-16, 17:11:19 »

Bea jestś może z Łodzi? Ja plus moje dziecko na prawie DO czyli diecie wg lekarki stanowimy unikat nawet wśród wielu rodzin na forum internetowym dla autystów a znależć lekarza który to dodatkowo zrozumie to łut szczęścia.

Sama za 2 godziny jadę bo wyrwali mi ostatnią dolną ósemkę po lewej stronie w piątek  i powiedzieć dentyście ,że nie chcę brać leków przeciwbólowych aby wiedzieć czy się poprawia to już wyczyn. A poprzednie 2 zęby tylko górne ósemki w niedzielę już mogłam normalnie jeść. Jutro muszę iść do pracy i nie mogę normalnie mówić. Jak wypiję coś ciepłego np .rosół tłusty to podnosi mi się gorączka, jak coś zjem też i miałam wczoraj 37,8 stopni, Jestem prawie głodna bo nie mogę przełykać nie przechodzi mi ból od zastrzyków lub coś się dzieje innego z krtanią. Na razie staram się nie jeść na noc żeby  mieć jak najmnjeszą temp. ale nie wiem co mi powie lekarz. Pozdrawiam.  Very Happy
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #23 : 2007-12-16, 17:23:04 »

Witaj Sylwio! Mieszkam niedaleko Łodzi. Po takim zabiegu jak usunięcie ósemki nie pij nic gorącego. Rób okłady z lodu. Po usunięciu ósemki pewnie masz szczękościsk. Pokarmy spożywaj  na razie w postaci płynnej aby ich nie gryźć. I niech Cię szybko zobaczy stomatolog - może masz tzw. suchy zębodół, też bardzo boli.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #24 : 2007-12-16, 17:35:38 »

Właśnie dlatego jadę bo już ktoś albo Ewa albo kodar chyba kiedyś o tym już napisała do mnie . A do tego boli mnie ucho w środku po lewej stronie. Trochę śmieszne ale gdybym nie czytała tego forum nawet nie wiedziałabym,że coś mi grozi.Niestety.  Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #25 : 2007-12-16, 18:50:04 »

Sylwia, ja ci mogłam tylko napisać, że w trakcie wyrywania ósemki, znieczulili mi język na całe życie
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #26 : 2007-12-16, 20:10:15 »

Cytuj
gdybym nie czytała tego forum nawet nie wiedziałabym,że coś mi grozi.Niestety. 


Sylwia,strach ma wielkie oczy,
tobie nic nie grozi,wszystko bedzie dobrze,
masz tylko obserwowac siebie i odpowiednio reagowac Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #27 : 2007-12-16, 20:16:06 »

........znieczulili mi język na całe życie.....

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #28 : 2007-12-16, 20:47:10 »

Grizzly, nie przejmuj się. Mogę pisać Smile))))) Mówić też Wink)))
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #29 : 2007-12-17, 18:04:28 »

No i mam szczękościsk.Tylko nie rozumiem po co jest przy tym antybiotyk? Co to za reakcja organizmu, bo dziś stomatolog mi mówił,że to coś z mięsniami ale dlaczego organizm tak reaguje. Gdyby wziąść pod uwagę wiedzę o jedzeniu to czy ma to związek z tym:np. za mało W lub coś innego. Może przesadzam i może organizm ma prawo do takiej reakcji i nie ma to związku z tym jak jemy, jak się czujemy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #30 : 2007-12-17, 22:00:14 »

Ustapi.
To taki sam mięsień jak wszystkie inne szkieletowe  Smile.
Antybiotyk po wyrwaniu zęba? Chyba profilaktycznie. Masuj mieśnie na szyji z tyłu, po stronie szczękościsku. W górę-dół. Zawsze udaje mi sie szybko zlikwidować szczękościsk masażem kręgosłupa szyjnego. Mnie to zajmuje 10 min.
Można też samemu. Kilka razy dziennie smalcem czy oliwą+ foliowy worek + wełniany szalik, pomaga.
Przejdzie.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #31 : 2007-12-18, 09:35:55 »

Pani Ewo jestem gotowa jechać do Pani jutro jako królik doświadczalny na ten masaż. Bo do tego dochodzi stres że są to moje ostatnie dwa tygodnie w pracy i to też może dokłada się do tego szczękościsku. Napisałam wcześniej na priwatny email bo przeczytałam to powyżej dopiero teraz.  Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #32 : 2007-12-23, 17:36:46 »

jako królik doświadczalny na ten masaż.

Zawsze osoby ze szczękościskiem mają poprawę o 1 cm rozwarcia - po masażu.
Spróbuj najpierw ... porady w wątku o żołądku... by nie trzeba było przyjeżdżać.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #33 : 2008-07-01, 01:07:54 »

Optymalny może źle znosić kroplówki z 5% glukozy.

To prawda. Dużo dają tej glukozy w szpitalu, czasem "bez opamietania", czasem staną na 1,0/kg/dobę, rzadko.
Sami wiemy, że produkty słodzone są dla nas za słodkie. Nie jesteśmy wypić dużo słodyczy na raz.
Cytowane zdanie chyba usłyszałam od dra JK. Nie jestem pewna, niemnie jednak - jest prawdziwe.
Jest wieksze prawdopodobieństwo dojścia do zdrowia na kroplówce z płynu wieloelektrolitowego niż glukozy u optymalnego.
Przesada nie jest wskazana.
Pielęgniarka może zadecydować by szybko ta kroplówka z glukozą zeszła (czasem lekarz pozostawia pielęgniarce taką decyzję, nie ustosunkowując się do czasu podania 500ml glu 5%).
Teoretycznie mogą wystąpic nudności, wymioty, biegunka, przy zbyt szybkim dożylnym podaniu tego słodkiego specyfiku. Ci, którzy chcą spróbować - prosze wypić w 15 min 500ml 5% glukozy. NIE POLECAM ŻADNEMU OPTYMALNEMU. Nie pracuję już w szpitalu.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #34 : 2008-07-09, 22:01:22 »

......Jeszcze jedna ważna sprawa! Optymalny może źle znosić kroplówki z 5% glukozy.........

Stan niedocukrzenia krwi czyli hipoglikemia czesto zdaza sie w okresie "okolooperacyjnym"
Jest to stan w którym ilość glukozy we krwi (poza żyłą wrotną) spada poniżej normy. Confused

W takich sytuacjach, zwlaszcza!!!!! gdzie prowadzi sie znieczulenie (bo na "zywca"
 to nawet u "weteryniarza" sie nie kroi) Shocked  nazwijmy to "operacyjnych" stan niedocukrzenia krwi
zagraza bezposrednio zyciu czyli moze spowodowac smierc pacjeta!!!!!!

Ale oczywiscie mozna umierac jak sie chce, tylko ze sa weselsze sposoby
na pozbawienie sie zycia.  :shock:Cool

Sorry ,że teraz jeszcze poruszam ten wątek ale w związku z tą wypowiedzia mam pytanie od siebie-laika, tylko czy odpowiecie normalnie czy znów będziecie żartować? Moje pytanie jest takie: Jesli faktycznie zdarza się jak okreslil Grizzly :

nazwijmy to "operacyjnych" stan niedocukrzenia krwi
zagraza bezposrednio zyciu czyli moze spowodowac smierc pacjeta!!!!!!

to skąd wiadomo,że oprócz ludzi po operacji na na tzw: zwykłej diecie" na ludzi na dietach różnych niskowęglowodanowych reakcja organizmu jest taka sama? Robili takie badania czy to tak z sufitu wzięte? Może nam ta glukoza nie jest wtedy potrzebna?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #35 : 2008-07-10, 07:39:33 »

......Jeszcze jedna ważna sprawa! Optymalny może źle znosić kroplówki z 5% glukozy.........

Stan niedocukrzenia krwi czyli hipoglikemia czesto zdaza sie w okresie "okolooperacyjnym"
Jest to stan w którym ilość glukozy we krwi (poza żyłą wrotną) spada poniżej normy. Confused

W takich sytuacjach, zwlaszcza!!!!! gdzie prowadzi sie znieczulenie (bo na "zywca"
 to nawet u "weteryniarza" sie nie kroi) Shocked  nazwijmy to "operacyjnych" stan niedocukrzenia krwi
zagraza bezposrednio zyciu czyli moze spowodowac smierc pacjeta!!!!!!

Ale oczywiscie mozna umierac jak sie chce, tylko ze sa weselsze sposoby
na pozbawienie sie zycia.  :shock:Cool

Sorry ,że teraz jeszcze poruszam ten wątek ale w związku z tą wypowiedzia mam pytanie od siebie-laika, tylko czy odpowiecie normalnie czy znów będziecie żartować? Moje pytanie jest takie: Jesli faktycznie zdarza się jak okreslil Grizzly :

nazwijmy to "operacyjnych" stan niedocukrzenia krwi
zagraza bezposrednio zyciu czyli moze spowodowac smierc pacjeta!!!!!!

to skąd wiadomo,że oprócz ludzi po operacji na na tzw: zwykłej diecie" na ludzi na dietach różnych niskowęglowodanowych reakcja organizmu jest taka sama? Robili takie badania czy to tak z sufitu wzięte? Może nam ta glukoza nie jest wtedy potrzebna?
Jesli masz niski poziom cukru ( poniżej 50mg%) to już nie ma znaczenia jak się odżywiasz, należy podać glukozę. Natomiast w szpitalach rutynowo ( nie w stanie zagrożenia życia ) podają kroplówki z glukozy, np. po porodzie. Nie zaszkodzi to zdrowiu, ale może dać nieprzyjemne uczucie, zwłaszcza gdy zostanie szybko podane. Ja również, podobnie jak Lekarka, znam to ze "słyszenia", dowodów naukowych nie posiadam, nie pracuję w szpitalu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel do lekarza optymalnego ...prośba o doradę
« Odpowiedz #36 : 2008-07-10, 11:00:29 »

Dokładnie Bea, jest tak jak piszesz.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.