forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 10:59:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660236 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  dylemat
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: dylemat  (Przeczytany 5977 razy)
endens
Go


Email
dylemat
« : 2007-12-09, 19:13:03 »

witam wszystkich!Na DO jestem od dwóch lat.Gdy zaczynałem ważyłem 89kg przy 178cm wzrostu.Obecnie 82 kg.Czyli do ideału troche brakuje,ale ja nie otym chciałem.Od roku mam "rozregulowany" system pracy t.z.2 tygodnie pracuję 12 godz. potem mam 2 tygodnie wolnego.Przy takim systemie pracy aktywność fizyczna jest możliwa tylko w okresie kiedy mam wolne,gdy pracuję wynosi 0.To jeden problem.Drugi to to,że do tej pory źródłem tłuszczy były u mnie głównie śmietana 30% i masło,a tu na forum doczytałem się,że lepiej aby to były tłuszcze niepochodzące z produktów mlecznych(wysoki cholesterol).Mój dzięń wygląda tak:śniadanie 4 jajka na 50 g masła,około godz.11-12 300 ml śmietany 40%,koło godz. 15-16 obiad kotlet z karkówki bądź mielony,lub jakiś gulasz,koło 22:00 dwa żółtka,jakiś boczek + frytki na smalcu.Chciałbym wiedzieć jakie są Wasze sugestie w sprawie zaminy tłuszczów ze śmietany na inne ich źródło.Uwzględnijcie,proszę,że nie chce podnosić poziomu spożywanego białka oraz to,że jestem w pracy od 7:30 do 20:00 i poza porą obiadową  nie mam czasu przygotowywanie jedzenia.Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #1 : 2007-12-10, 11:21:02 »

Ok 22 Twoj układ trawienny zbiera sie do odpoczynku,a nie do pracy-daj mu deko spokoju !- przynajmniej do 5- 6 rano.
Tak , przy okazji- kup wiekszą ilość sloniny, takiej na "5 palcow", skręć ją i wytop- bedzie słuzyć długo i dobrze.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #2 : 2007-12-10, 18:00:34 »

Po pierwsze - jak się czujesz na tej diecie? I po co chcesz na siłę zmieniać tłuszcze? Mnie osobiście też bardziej odpowiada tłuszcz z mleka. Z moich  obliczeń wynika, że proporcja BTW w Twoim jadłospisie nie jest dokładnie zachowana - zdecydowanie za mało węglowodanów a ciutza dużo tłuszczu ( 1:4,5:0,3). Jeśli chodzi o cholesterol to nie należy się go bać. Im w danym produkcie więcej cholesterolu tym lepiej ( oczywiście w DO).
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #3 : 2007-12-10, 22:49:17 »

To jeden problem.Drugi to to,że do tej pory źródłem tłuszczy były u mnie głównie śmietana 30% i masło,a tu na forum doczytałem się,że lepiej aby to były tłuszcze niepochodzące z produktów mlecznych(wysoki cholesterol)
Ja tez bardzo lubie masło i jem go w duzej ilości.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #4 : 2007-12-10, 23:40:45 »

......Jeśli chodzi o cholesterol to nie należy się go bać. Im w danym produkcie więcej cholesterolu tym lepiej ( oczywiście w DO)....

Witaj bea561, lubie czytac twoje posty Cool
Zawsze czegos ciekawego sie dowiaduje Shocked Cool Razz

Pozdrawiam cieplutko serce serce serce

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #5 : 2007-12-11, 12:40:12 »

Na moj gust, endens stworzył jakis sztuczny problem. Ostatnio na forum pojawiło sie pare takich "dziwnych przypadków"  Cool.
Wydaje się, ze inteligentni ludzie, a nie umieją sami wyciagać prostych wniosków z tekstów Jana Kwaśniewskiego.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #6 : 2007-12-11, 19:47:12 »

on nie stworzył sztucznego problemu, on chce mieć profesjonalny plan żywienia gratis Wink Mi też, pierwsze co rzuciło sie w oczy to ta kolacja aż o 22.00! Skoro nawet niemowlę na cycu powinno ostatni posiłek mieć przed 19.00. Ja sie strama ostatnie jedzonko zjeść przed 17.00 i nie głoduje potem wcale Wink
a moje szkieletowate dziecko ciut przytyło odkąd zamiast mleka modyfikowanego pije rozwodnioną śmietankę Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #7 : 2007-12-11, 19:57:30 »

Cytuj
a moje szkieletowate dziecko ciut przytyło odkąd zamiast mleka modyfikowanego pije rozwodnioną śmietankę


Flawia na stronie www.dr-kwasniewski.pl znajdziesz tez na temat odzywiania dzieci,no i lekarka  rowniez  daje dobre rady,twoje dziecie wcale nie musi byc szkieletowate Razz Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: dylemat
« Odpowiedz #8 : 2007-12-11, 21:10:53 »

on chce mieć profesjonalny plan żywienia gratis Wink
Endens wkracza bezpardonowo Very Happy)))). I jak wysokie poprzeczki stawia  Shocked  Same haczyki. Aktywność w określonych dniach, wkakulować godziny posiłków, nie ruszać białka i.... jest dwa lata Optymalnym.
I zadaje podobnie podstępne pytania jak pytanie o kroplówkę w innym wątku  Shocked
Równie ciekawe pytanie rzucił autor wątku "Dieta O"  http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2222.0

Ja wam mówię, to jest zasadzka Wink

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 17 zapytaniami.