forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 14:14:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660319 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 40 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"  (Przeczytany 402760 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #220 : 2014-10-07, 18:36:54 »

...Jedno i drugie to wiara, tylko, ze jedno nie wiadomo dlaczego ktos nazywa nauka...
Ano właśnie! Ale walka o wpływy nadal trwa.  Laughing
Kazda teza ma kontrteze, w ramach kazdej z nich sa frakcje zwolennikow i przeciwnikow, przy czym zwolennicy jednej nie musza byc przeciwnikami drugiej...  Laughing
Ale kazdy mowi, ze ma racje Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17105


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #221 : 2014-10-07, 18:40:01 »

No bo mają.  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #222 : 2014-10-07, 18:56:22 »

Trzeba sobie tylko uzmysłowić pojęcie "15 mld lat" i mieć na tyle oleju w głowie, żeby wiedzieć, że niektórych praw fizyki wtedy nie było Very Happy
hehehehehe Very Happy nie bylo? Very Happy

Nie bylo, bo? Bo czlowiek nie zdefiniowal?
Sam widzisz, jak się pobłażliwie nie uśmiechnąć? Wink
Nie było, bo nie było podmiotów do opisania Cool
Jak nie ma masy, jak opisać grawitację?
Jak nie ma czasu, jak opisać przyspieszenie?
Jak nie ma cząsteczek, jak opisać falę?
Chłopaku, nie ma nawet pewności, że jakiekolwiek prawa są trafione lub niezmienne!
Dlatego, że fizyka ma kilka tysięcy lat i jest ograniczona tylko do tej planety Very Happy
Tyle razy Ci próbowałem przekazać, że używamy teorii do opisywania otaczającego świata, bo nie ma innego wyjścia, wszystko to teorie dostępne naszym systemom nerwowym za pomocą niedoskonałych zmysłów, dzięki przepływowi energii...
Widze, ze zaczynasz wchodzic na tereny zarezerwowane dla filozofii, to lubie Very Happy Czyli slowo tworzy rzeczywistosc.  A samo slowo musi stworzyc jakis byt?
Tutaj sie zaczyna fizyka kwantowa i czary, jedno i drugie tworzy rzeczywistosc z energii Very Happy
Jak nie ma kto opisac, nie ma aktu stworczego, nie ma obserwatora? Very Happy
To niczego nie dowodzi Very Happy
Ale prawa natury sa niezmienne.

Jezeli ich "nie bylo" to wylacznie dlatego, ze "nie bylo " ludzi, ktorzy by mogli je opisac.
One byly, tylko my je odkrylismy, ze sa kiedy nastalismy. One sie nie urodzily ot tak w koncu, nie?

A tego czy cos wtedy bylo czy nie nie wie nikt. To zupelnie identycznie jak to czy byla wtedy jakas sila sprawcza, ktora to sformulowala Very Happy

Ciagle uzywasz teorii ale stosujesz je w rozmowie ze mna jak prawa, chyba jednak odrozniasz jedno od drugiego?
Szkoda czasu, Zyon.
Przed wielkim wybuchem nie było czasu ani materii, a to że trudno to sobie wyobrazić pozostawiam Twojemu psychoanalitykowi.
Jeśli czegoś nie ma, to nie ma.

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #223 : 2014-10-07, 19:01:28 »

No bo mają.  Smile

Aktualne!!!
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17105


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #224 : 2014-10-07, 19:03:51 »

Ale bez jakiego wielkiego wybuchu mało kto to widzi.  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #225 : 2014-10-07, 20:12:02 »

Trzeba sobie tylko uzmysłowić pojęcie "15 mld lat" i mieć na tyle oleju w głowie, żeby wiedzieć, że niektórych praw fizyki wtedy nie było Very Happy
hehehehehe Very Happy nie bylo? Very Happy

Nie bylo, bo? Bo czlowiek nie zdefiniowal?
Sam widzisz, jak się pobłażliwie nie uśmiechnąć? Wink
Nie było, bo nie było podmiotów do opisania Cool
Jak nie ma masy, jak opisać grawitację?
Jak nie ma czasu, jak opisać przyspieszenie?
Jak nie ma cząsteczek, jak opisać falę?
Chłopaku, nie ma nawet pewności, że jakiekolwiek prawa są trafione lub niezmienne!
Dlatego, że fizyka ma kilka tysięcy lat i jest ograniczona tylko do tej planety Very Happy
Tyle razy Ci próbowałem przekazać, że używamy teorii do opisywania otaczającego świata, bo nie ma innego wyjścia, wszystko to teorie dostępne naszym systemom nerwowym za pomocą niedoskonałych zmysłów, dzięki przepływowi energii...
Widze, ze zaczynasz wchodzic na tereny zarezerwowane dla filozofii, to lubie Very Happy Czyli slowo tworzy rzeczywistosc.  A samo slowo musi stworzyc jakis byt?
Tutaj sie zaczyna fizyka kwantowa i czary, jedno i drugie tworzy rzeczywistosc z energii Very Happy
Jak nie ma kto opisac, nie ma aktu stworczego, nie ma obserwatora? Very Happy
To niczego nie dowodzi Very Happy
Ale prawa natury sa niezmienne.

Jezeli ich "nie bylo" to wylacznie dlatego, ze "nie bylo " ludzi, ktorzy by mogli je opisac.
One byly, tylko my je odkrylismy, ze sa kiedy nastalismy. One sie nie urodzily ot tak w koncu, nie?

A tego czy cos wtedy bylo czy nie nie wie nikt. To zupelnie identycznie jak to czy byla wtedy jakas sila sprawcza, ktora to sformulowala Very Happy

Ciagle uzywasz teorii ale stosujesz je w rozmowie ze mna jak prawa, chyba jednak odrozniasz jedno od drugiego?
Szkoda czasu, Zyon.
Przed wielkim wybuchem nie było czasu ani materii, a to że trudno to sobie wyobrazić pozostawiam Twojemu psychoanalitykowi.
Jeśli czegoś nie ma, to nie ma.


Wielkim Wybuchem ?  Laughing  Laughing Laughing Laughing Ach wiec jestes milosnikiem BBT Very Happy

No jasne, ze nie bylo. Bo nie bylo, bo tak  ktos ci powiedzial mimo, ze tego nie udowodnil.
 I nagle nicosc wybuchla i stworzyl sie swiat Very Happy To w sumie calkiem sensowna teoria na tle tego bzdurnego przesadu, ze jakas nadrzedna sila/byt stworzyla swiat, nie?
Kto tu powinien isc do psycho....eeee  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #226 : 2014-10-07, 20:40:33 »

Nie jestem miłośnikiem, ale ją znam, a Ty zacytowałeś osobę, która o tym mówiła w cytacie i zadałeś do tego pytanie pomocnicze.
Nadal nie rozumiesz do czego służą teorie Very Happy

A jak inaczej można uzyskać informacje o tym co się działo ponad 14 mld lat temu, jeśli nie na drodze "bo ktoś mi powiedział"?
Zyon, wszystko płynie, a Ty jesteś sztywny jak kołek.
Przy dyskusjach o piramidach nie mieściło Ci się w głowie, że teraz stoją na pustyni, ale dawniej niekoniecznie.
Przy ewolucji nie mogłeś sobie uzmysłowić, jak może nastąpić specjacja.
Teraz masz problem z "co było przed BB" oraz "jak powstało życie" Very Happy
No cóż, ja nie mam takiego, bo mi ktoś powiedział, a Ty co zrobisz? Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #227 : 2014-10-07, 21:03:44 »

Hehe problem w tym, ze znasz te teorie ale rozmawiasz w sposob jakby to bylo prawo a nie jest Very Happy To tylko TEORIA i to dosc bzdurna, o czym zreszta wypowiedzialo sie mnostwo naukowcow Very Happy

Pomijajac to wszystko to ja tylko zacytowalem pare pytan, na ktore wlasnie przeciwnicy odpowiadaja tak jak ty, czyli zasypuja oponenta bezladnym mnostwem pomieszania z poplataniem majacym wykazac, ze jednak jest inaczej bez zadnego argumentu zamist rzeczowo odpowiedziec i zbic te pytania Very Happy Ale nie da sie w tym sek Very Happy JCo do specjacji to co z nia? Ile przypadkow zeby udowodnic?

Zacytowalem i nagle sie okazuje, ze ja to i tamto i nawet siamto Very Happy Ja sobie siedze, czytam, analizuje, rozmyslam ale nie mam zadnego problemu Very Happy

Inne ciekawe pytanie: jezeli jest ewolucja to po kiego wytworzyla tak bezsensowny organ jak mozg, ktory pozera tyle mocy a jest wykorzystywany w ledwie paru procentach? Very Happy Ewolucja zaprzecza samej sobie Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #228 : 2014-10-07, 21:09:22 »

Niektórzy to faktycznie wykorzystują 10% mózgu  Laughing
Ale pewnie Wielki Konstruktor wiedział, co robi Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #229 : 2014-10-07, 21:16:24 »

Niektórzy to faktycznie wykorzystują 10% mózgu  Laughing
Ale pewnie Wielki Konstruktor wiedział, co robi Wink
Ja bym chcial te 10% ale niestety nikt nie potrafi Very Happy Ewolucja tak to sprytnie zrobila, ze utrzymuje paliwozerne bydle po to zeby pracowalo niemal dla samej pracy. Tak jakby kupic traktor zeby ciagnac plastikowa przyczepke. A to wszystko kosztem niedorozwoju reszty organow Very Happy Marzenia, fantazje, myslenie abstrakcyjne, po kiego, jak zwierzakom niepotrzebne. Fenomen trudny do zaczajenia i calkiem niezgodny z prawem Leibiga Very Happy
hehe
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #230 : 2014-10-07, 21:24:01 »

Może zacznij jakieś lepsze śniadania jeść, stary, bo potolisz jak pani gospodarz mojego bloku, jej się myszy lęgną ze szmat i desek w piwnicy, a Tobie 10% i inne brednie Goździkowej Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #231 : 2014-10-07, 21:31:43 »

Sniadania technicznie nie da sie nie zjesc panie mistrzu, wiec kto tu pitoli?  Laughing Laughing Laughing

Ale dlaczego "twoja" teoria jest lepsiejsza od "mojej" nie pojmuje.
Trudnie pytanie-dylemat z tym muskiem zadalem chyba, bo jak nie ma co powiedziec to trzeba wyskoczycz argumentum ad personam? Very Happy

Herr Arthur Schopenhauer bylby z ciebie dumny  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #232 : 2014-10-07, 21:42:01 »

Sniadania technicznie nie da sie nie zjesc panie mistrzu, wiec kto tu pitoli?  Laughing Laughing Laughing

Ale dlaczego "twoja" teoria jest lepsiejsza od "mojej" nie pojmuje.
Trudnie pytanie-dylemat z tym muskiem zadalem chyba, bo jak nie ma co powiedziec to trzeba wyskoczycz argumentum ad personam? Very Happy

Herr Arthur Schopenhauer bylby z ciebie dumny  Laughing Laughing
Gdzie ja napisałem, że nie jesz śniadań?
Jesz, ale jakieś owoce z warsywami i śmietaną, dlatego gadasz, jak jakiś wege potłuczony Very Happy

Ty tak serio z tymi 10% możliwości mózgu?! Shocked
He, he, to ja podziękuję Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #233 : 2014-10-07, 21:54:10 »

Wycofują się z tego co wybadali i głosili przez długie lata... Rolling Eyes

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mit_10%25_m%C3%B3zgu
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #234 : 2014-10-08, 08:37:26 »

No tak ciocia wiki hehe moge zaraz wywykipediowac troche bzdur, np ze Howard Webb jest rowny Hitlerowi  Laughing

Ale to jest fajne, to fachowo nazywa sie chyba "dopasowywanie konia do chomonta"?
Cytuj
Ewolucja. Mózg pochłania wielkie ilości tlenu i składników odżywczych w porównaniu z resztą ciała. Pomimo stanowienia jedynie 2% ciała może pochłaniać do 20% energii. Jeżeli 90% mózgu byłoby niepotrzebne, istniałaby wielka szansa przeżycia ludzi z mniejszymi, bardziej wydajnymi mózgami. Gdyby to była prawda, proces naturalnej selekcji wyeliminowałby nieefektywne mózgi. Tym samym, jest wysoce nieprawdopodobne, że mózg o takiej dużej zbędnej przestrzeni mógł ewoluować.

 Laughing Laughing
Ile % ale czego -  mocy czy objetosci? Masy czy mozliwosci? Very Happy

 A tej dziewczynce usuneli polowe i zyje i zna 2 jezyki nawet Very Happy Co jest grane, powinna nie zyc? Very Happy
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,9-latce-usuneli-pol-mozgu-Cudownie-wrocila-do-zdrowia,wid,12133915,wiadomosc.html?smgajticaid=6fb72
W ksiazce Petera Duhigga "Sila nawyku" jest o ludziach, ktorym usuwano spore czesci mozgu i ciagle zyli i sie komunikowali Very Happy

Jak to powiedzial Marian Mazur, polski naukowiec, tworca polskiej szloly cybernetyki
Cytuj
Naukowców interesuje rzeczywistość, jaka jest. Doktrynerów interesuje rzeczywistość, jaka powinna być.
Naukowcy chcą, żeby ich poglądy pasowały do rzeczywistości. Doktrynerzy chcą, żeby rzeczywistość pasowała do ich poglądów.
I tego sie trzymajmy  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #235 : 2014-11-24, 13:37:40 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #236 : 2014-11-24, 14:00:29 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #237 : 2014-11-28, 18:11:27 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #238 : 2014-11-29, 09:39:26 »

I co dalej?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: "Ewolucja człowieka pędzi coraz szybciej"
« Odpowiedz #239 : 2014-11-29, 09:40:40 »

I co dalej?
Odkryto wytop metali  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 40 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.