forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:52:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658485 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  rozszerzenie diety niemowlaka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: rozszerzenie diety niemowlaka  (Przeczytany 7704 razy)
Flawia
Go


Email
rozszerzenie diety niemowlaka
« : 2007-12-13, 10:32:40 »

mój synek niedługo konczy 6 miesiecy. pediatra juz dawno chce żeby dawać zupki a od piątego mca mannę, ale nie uległam. Jest karmiony tylko piersią. kleiki ryżowe i słoiczki z warzywami już czekają ale przecież to nie jest optymalne? czym i kiedy rozszerzyć dietę takiego malucha?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #1 : 2007-12-13, 20:22:47 »

Jan Kwaśniewski podjął temat żywienia niemowląt w "Żywieniu Optymalnym". Jest tego około 6 stron, razem z przepisami, jeśli chcesz mogę Ci to wysłać mailem.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #2 : 2007-12-14, 00:03:12 »

Tak trzymaj, Flavia. Ja mojego syna karmiłam tylko piersia (bez soczków, zupek, owocow) do ósmego miesiąca włącznie.

Jeden lekarz wywalił mnie z gabinetu, kiedy sie dowiedział, ze w 4 mies. nie karmię jeszcze dziecka zupkami.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #3 : 2007-12-14, 08:47:21 »

małgo35, mozesz mi wysłać? obawiam się że Tą akurat książkę posiali gdzieś moi rodzice...  Rolling Eyes
Ewa, a co zdecydowało że w ósmym miesiącu rozszerzyłaś dietę? Dziecko wyglądało na nienajedzone?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #4 : 2007-12-14, 10:00:04 »

Ciekawy artykuł na ten temat jest w  OPTYMALNYCH z grudnia 2004 roku (12/64). Państwo Michalakowie ( dr Michalak jest lekarzem w JG) opisują karmienie swojej Zosi.
Przy karmieniu piersią trzeba zacząć dokarmianie od 6mc życia, ponieważ samo mleko kobiece może już nie wystarczać. Np. w mleku kobiecym jest mała zawartość żelaza i przy karmieniu wyłącznie piersią powyżej 6mcż może dojść do niedokrwistości, zwłaszcza jeśli matka w ciąży sama takową miała. W ŻO jako pierwsze dodatkowe dobrze jest zastosować ziemniaki z masłem. Bardzo dobra jest też gotowana marchewka lub dynia z masłem. Masło jest najlepszym tłuszczem dla dziecka, smalec wprowadza się później ( po 1 roku.) Stopniowo od 7-8 mcż wprowadza się najpierw samo żółtko ( mniejsze ryzyko alergii) i mięso. Rosołki można wprowadzać też już od 6mcż. Cały czas podstawą jedzenia jest oczywiście pokarm matki.. Bardzo dobre są pieczone jabłka ( też można polać masłem).
Dziecka nie należy zmuszać do jedzenia. W tym wieku ma ono jeszcze instynkt wybierania tego i w takiej co jest dla niego najlepsze. Z czasem dziecko będzie samo dopominać się o optymalne przysmaki.
Temat jest bardzo rozległy. Chętnie odpowiem na szczególowe pytania. 
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #5 : 2007-12-14, 11:26:51 »

Flawia, plik wysłałam Ci rano, daj mi znać czy otrzymałaś.

Pozdrawiam,
Zapisane
kaoli
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #6 : 2007-12-14, 12:45:46 »

ja swoje dzieciaczki karmilam do roku prawie tylko piersia chociaz  po 6tym miesiacu jak chcialy cos skosztowac to dostaly ale to byly nic nie znaczace ilosci poprostu kosztowanie.Jak mialy okolo roku to pierwsze posilki dla nich to byly:zoltko z maslem, ziemniak z maslem,smietana z zoltkiem ikawalkiem np czekolady[taki budyn]jakas zupa z watroba lub miesem zmiksowana.Przy Oli jak miala 7 miesiac to tez uslyszalam od doktorki, ze nic oprocz piersi jej nie daje wiec przy nastepnej wizycie jak pytala czy daje juz jakies deserki to odpowiedzialam ,ze oczywiscie [nie powiedzialam tylko co bo byla to bita smietana ale ona nie pytala juz o szczegoly].Jako ciekawostka to to jest przepis na zupke dla dziecka od 6tego miesiaca naszej pediatry:woda ,oliwa z oliwek,kawalek kurczaka,kasza kukurydziana czy jakis kleik ryzowy.Ja jednak robilam po swojemu i chodzilam do niej tylko na obowiazkowe szczepienia. Smile
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #7 : 2007-12-14, 16:30:50 »

ja przy Alicji każdą rzecz wprowadzałam osobno do diety co 3 dni coby kontrolować gdyby wystąpiła jakaś alergia. Więc nie wiem czy czasem nie dać najpierw marchewki a za 3 dni dodać do niej masło?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #8 : 2007-12-14, 19:39:13 »

Ewa, a co zdecydowało że w ósmym miesiącu rozszerzyłaś dietę? Dziecko wyglądało na nienajedzone?
PO prostu zaczęłam wprowadzać inne posiłki, żałuję, że nie Optymalne. A w ogóle piersia karmiłam syna do 2,5 roku
A ty chciałabyś dłuzej karmić dziecko tylko i wyłącznie piersią?
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #9 : 2007-12-14, 19:48:43 »

nie... kiedyś czytałam gdzieś chyba, że dziecko można dokarmiać gdy samo już umie siadać, Alicja siadała w ósmym miesiącu. Ja dam tą marchewkę w wigilię. A jak zachowam zasadę co 3 dni łyżeczke innego czegoś to znowu mięso zaczniemy jeść w dziewiątym miesiącu, no chyba że zmienię kolejność Wink
Przy moim pierwszym dziecku żałowałam troszkę że wytrzymałam pełne 6 mcy bez dokarmiania bo dziecko nagle straciło na wadze prawie kilogram (kończąc 6 mcy ważyła 5,5 kg). To było chyba przez tarczycę, no ale trzeba w szóstym miesiącu bardziej pilnować wagi...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #10 : 2007-12-14, 20:04:34 »

......Bardzo dobre są pieczone jabłka ( też można polać masłem)....

Witam serdecznie Cool

Mam male pytanie czy Twoim zdaniem fruktoza zawarta w jablku
ktora "szkodzi" doroslemu nie zaszkodzi tym bardziej tej malej istotce? Shocked Cool
Czy warto "zwichrowac" szlaki metaboliczne bezbronnemu dziecku? Shocked

1.) tak
2.) tak ale to tylko troche
3.) zdecydowanie nie
4.) po prosto nie wiem

 Cool Laughing Razz

Pozdrawiam cieplutko. Cool serce serce serce

 
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: rozszerzenie diety niemowlaka
« Odpowiedz #11 : 2007-12-16, 09:49:11 »

Flawia, tu znajdziesz informację o cukrze w diecie niemowlęcia:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1657.0

Jest to jeden z artykułów napisanych przez Jana Kwaśniewskiego na łamach Dziennika Zachodniego, tytuł "Jak żywić niemowlęta".
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.