forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:28:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ile powinien ważyć Pudzianowski?  (Przeczytany 56426 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #40 : 2007-12-15, 19:56:09 »

...Rywalizacja, ruch, to jest sens życia, a nie dbanie o to, aby nie odbiec od szablonu poprawnego człowieka....

Z ta rywalizacja i ruchem to ja bym nie przesadzal bo to rodzi patologie.
Sam doskonale o tym wiesz, dziwie sie dlaczego tak Ciebie ciągnie do "extremum" Shocked Cool Laughing

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #41 : 2007-12-15, 20:05:47 »

Taka jest moja natura, a raczej nowa natura. Kiedyś też byłem ociężały i poruszałem się powoli jak niedźwiedź. Teraz doceniam ruch i ŻO. Patologią jest teraz dla mnie siedzenie przed telewizorem czy kinem domowym.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #42 : 2007-12-15, 20:23:49 »

Taka jest moja natura, a raczej nowa natura. Kiedyś też byłem ociężały i poruszałem się powoli jak niedźwiedź. Teraz doceniam ruch i ŻO. Patologią jest teraz dla mnie siedzenie przed telewizorem czy kinem domowym.

Hle, Hle Hle a to ci sie udalo!!!!  Cool Laughing Laughing

Fajnie ze jestes Daniel, bez Ciebie forum bylo jakies inne.

Ale skoro wylizales sie z kontuzji po "zabiegu marachtonskim"
to widac poziom optymizmu "zaszczytowal"  Cool Cool Laughing Razz

 
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #43 : 2007-12-16, 12:50:49 »

A to mój idol z dawnych lat, super technik, szybki, zwinny, proporcjonalny. Oczywiście wg Daniela i naturalnych "ekspertów" jego mięśnie na koksie "są tylko na pokaz".   Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=yclv9CgMj3g

Dziś sport wyczynowy ma ze zdrowiem i naturą tyle wspólnego co piramida zdrowia z DO.  Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #44 : 2007-12-16, 15:34:42 »

To nie były mięśnie na pokaz, bo do tej dyscypliny trzeba mieć siłę, a także mocne wiązania stawów. To wymaga treningów.
Co do zdrowia, to chciałbym być taki chory jak on niż taki zdrowy jak leń kanapowy.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #45 : 2007-12-16, 15:42:53 »

A ja wam powiem: "Pudzianowski powinien ważyć tyle, ile waży"
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #46 : 2007-12-16, 15:45:13 »

Daniel stworzy nową wersję DO. To bedzie DDO - specjalne zywienie dla normalnych ludzi, takich jak Pudzianowski.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #47 : 2007-12-16, 16:19:32 »

Daniel stworzy nową wersję DO. To będzie DDO - specjalne żywienie dla normalnych ludzi, takich jak Pudzianowski.

Znowu będzie, że się czepiam słówek ale nasza sposób żywienia nie bez powodu nazywa się „optymalny” a nie „normalny”. Słowo „normalny” oznacza zgodny z normą, ale jaką normą? Wszyscy geniusze są „nienormalni” bo różnią się od „normalnych”. Rozpatrywanie słowa „normalny” w znaczeniu, że reszta „nienormalna” jest gorsza i wymaga pogardy daje jeszcze gorsze efekty ...

W sumie to my nie jesteśmy „normalni” bo się nienormalnie (nie tak jak to ma w zwyczaju większość) odżywiamy.

Coś lżejszego na koniec (bo się post zrobił ciężki).
Piękną tu mamy zimę na południu Polski.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #48 : 2007-12-16, 16:45:14 »

Bardzo dobrze Adamie. Zauważ, że optymalni przy obliczaniu ilości białka jaką należy zjeść biorą pod uwagę te znormalizowane dla normalnych ludzi wyliczenia tych nienormalnych naukowców wyciągających wnioski z wróżenia z fusów albo z gwiazd. Mam więc wątpliwości do tych wskaźników, a tym samym do wyliczonej na ich podstawie ilości białka jaką powinno się zjadać. Jak jeden ze wskaźników jest zły, to przy stałej proporcji inne też będą złe.

A u mnie jest piękna jesień.

Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #49 : 2007-12-16, 19:18:42 »

Już nie pierwszy raz słyszę coś takiego np, ten typ z optymalnika wspomniał kiedyś, że ilość białka w DO to się nadaje dla niemowlaka a nie dla dorosłego trenującego faceta.

I dwa, że żadne dawne plemię tak nie jadło. Nawet Eskimosi słynący z pożerania gór tłuszczu mieli podobno proporcje B:T = 1:2

Ktoś się orientuje w temacie?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #50 : 2007-12-17, 21:27:20 »

Jednak Pudzianowski jest człowiekeim.  Very Happy
Dziś był program smaczne!go! na dwojce i był tam właśnie Pudzian który się przyznał,że lubi słodycze i jak mu się nie chciało nic robić jeść to zjadł sobie całą miseczkę rozpuszczonej czekolady u niego miseczka wiecie jaka a innego dnia karton kilogramowy jakiś ciastek. Tylko coś akurat ta czekolada mu zaszkodziła bo zjadł ją wieczorem i nie mógł w nocy spać. Swoją drogą apetyt na słodycze też już tu przerabiamy. No więc jednak jemu też coś szkodzi. A w innym programie przyznał się,że są jakieś wiadreka odżywek któe pokazywał i tłumaczył na ile mu to wystarcza bo jajecznica z chyba 10 jajek i coś tam jeszcze w ciągu dnia to by było za mało białka dla niego aby budować masę  nie pamiętam całej wypowiedzi. Nie wydaje mi się aby osoby tzw. mięsniaki jak ich określacie nie znali się na dietach tylko wybierają coś za coś. 
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #51 : 2007-12-18, 14:50:45 »

Ta w sklepach dla zwierząt ludzie kupują odżywki w litrowych pojemnikach. A obok kulturyści zamawiają 10 kilogramowe wiadra dla siebie.  Laughing  Cool
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #52 : 2007-12-18, 19:05:42 »

Ta w sklepach dla zwierząt ludzie kupują odżywki w litrowych pojemnikach. A obok kulturyści zamawiają 10 kilogramowe wiadra dla siebie.  Laughing  Cool

Chyba zbyt dlugo siedzisz w domu przed komputerem, przewietrz troche umysl
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #53 : 2007-12-19, 08:54:14 »

to był żart zią Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #54 : 2007-12-19, 11:32:09 »

Swoją drogą to optymalny też może być umięśniony i zajmować się sportem. Chodzi o to, że normę białka musi mieć podwyższoną. Tylko o ile?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #55 : 2007-12-19, 12:36:26 »

Umięśniony zapewne być może. Ale czy nienaturalnie napakowany? 140 kg brojler?

Tu już chyba nie da rady bez gigantycznych ilości węgli (nieważne czy dostarczanych od razu czy przerabianych z białka przez organizm).
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #56 : 2007-12-19, 12:39:50 »

To nieprawda, że sport musi się opierać na węglach. One nie są potrzebne do budowy mięśni, ani do ich pracy. Testuję to na sobie.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #57 : 2007-12-19, 12:54:08 »

To zależy jeszcze jaki sport.

Jedyne, które definitywnie opierają się na węglach to: kulturystyka, sumo, strongman i pożeranie hotdogów na czas.

We wszystkich innych myślę, że spokojnie dasz radę bez opierania się na węglach.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #58 : 2008-02-23, 16:34:41 »

Wagę należną powinno się liczyć wg obwodu nadgarstika.

 

Nie słyszałam o tym.A jak się to oblicza? Ciekawe ile powinnam ważyć w/g tego....

PS. Ciekawy wątek.Kiedyś poruszyłam podobny temat,a mianowicie o BMI .
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #59 : 2008-02-23, 20:17:16 »

Edyta -  też mnie to interesuje -ale nie wytłumaczyli -jak to obliczyć .
  Wreszcie zgłupiałam -gdzie mam nadgarstek  Sad 16 kg to jakby za mało Confused
     
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.