forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:16:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ile powinien ważyć Pudzianowski?  (Przeczytany 56425 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #60 : 2008-02-23, 20:31:20 »

Może Waldek się zlituje i napisze jak to liczyć.
Mam sobie zmierzć obwód nadgarstka i co dalej?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #61 : 2008-02-23, 20:43:15 »

Dziś nie pomnę ale widziałem kiedyś tabelkę z dokładnymi wyliczeniami. W necie znalazłem tylko toto..

Cytuj
Determining frame size using the wrist method: To determine the body frame size, measure the wrist with a tape measure and use the following chart to determine whether the person is small, medium, or large boned.
Wrist circumference is measured at the wrist crease, the area between the wrist bone and the bottom of the hand.

WOMEN: height under 5'2"

small = wrist size less than 5.5"
medium = wrist size 5.5" to 5.75"
large = wrist size over 5.75"

height 5'2" to 5' 5"
small = wrist size less than 6"
medium = wrist size 6" to 6.25"
large = wrist size over 6.25"

height over 5' 5"
small = wrist size less than 6.25"
medium = wrist size 6.25" to 6.5"
large = wrist size over 6.5"


MEN:
height over 5' 5"
small = wrist size 5.5" to 6.5"
medium = wrist size 6.5" to 7.5"
large = wrist size over 7.5

Czyli orientacyjnie small - cienkie kości waga lekka, medium - średnia, large - ciężka grubokostna

Przelicznik z cali na cm >> http://zanio.fm.interia.pl/1024x768/inne23.htm
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #62 : 2008-02-23, 21:38:39 »

Dzieki  Smile

Czyli mnie wychodzi :small = wrist size less than 5.5" ,nie wiem czego się spodziewałam,przecie widać,że nie "large"  Rolling Eyes
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #63 : 2008-02-24, 10:16:03 »

Jerzy Skarżyński  w swojej książce "Bieganiem przez życie" podaje tabelę, gdzie na podstawie grubości nadgarstka można obliczyć należną wagę ciała.




[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #64 : 2008-02-24, 10:29:06 »

A w przypadku kobiet?
Jak mam 13,5cm (obwód nadgarstka),to ile powinnam ważyć?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #65 : 2008-02-24, 10:49:39 »

Nie przyjmuj się tymi wyliczeniami, one są tyle warte jak każde inne: czyli nic.
Pudzianowski nie mieści się w żadnej normie i nie można powiedzieć o nim, że ma nadmiar tłuszczu. Bo o to w tych wyliczeniach przede wszystkim chodzi. Uważa się powszechnie, że jak ktoś waży więcej, to jest otyły. To jest nieprawda.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #66 : 2008-02-24, 11:17:14 »

Uważa się powszechnie, że jak ktoś waży więcej, to jest otyły. To jest nieprawda.


To jest prawie to samo o czym pisalam wcześniej (BMI).
Jakoś sobie nie wyobrażam,żebym mogła ważyć 60kg-w moim przypadku byłoby to niezdrowe.
Ale  z ciekawości chciałam wiedzieć,jak to się oblicza biorąc pod uwagę obwód nadgarstka,bo o tym jeszcze nie słyszałam.

PS.A tak w ogóle,to wszelkie wyliczenia są bez sensu.

PS.2 .Kiedyś robiłam sobie pierwszy raz w życiu prześwietlenie stawu biodrowego i akurat było ujęte zdjęcie kości udowej-nie sądziłam ,że kości są takie cienkie ,aż nie można w to uwierzyć .
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #67 : 2008-02-24, 11:39:58 »

Jeszcze trudniej uwierzyć w to, że można zmienić budowę i właściwości swoich kości. O mięśniach to już nie wspominam, bo tego nikt nie zakwestionuje gdy patrzy się na Pudzianowskiego. Waży on znacznie więcej niż przewidują wszystkie normy, a nie jest osobą chorobliwie otyłą. Wręcz przeciwnie, wygląda na okaz zdrowia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #68 : 2008-02-24, 11:57:10 »

Jeszcze trudniej uwierzyć w to, że można zmienić budowę i właściwości swoich kości.

Wiem,ze obciążeniem kości można zwiększyć ich masę,ale nie wiem czy samym zywieniem można.
Jesli chodzi o Pudzianowskiego,no to jak tu już pisano,nie jest otłuszczony,a umięśniony i to są lata odpowiedniego odżywiania,a przede wszystkim lata ćwiczeń.
To jest ze sobą mocno powiązane,bo jak ktoś intensywnie ćwiczy tak jak Pudzianowski,to wiadomo,że nie może sie żywić "byle czym" .
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #69 : 2008-02-24, 22:50:21 »

To ja jestem facetem o sredniej budowie -bo mam 16 cm  Very Happy
tylko w tabeli nie ma kurdupli 160 Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #70 : 2008-02-25, 10:27:16 »

Wynika z tego,że wzrost ludzi zaczyna się od 165cm,a reszta-niżsi -to nie-ludzie  Sad
Nie martw się Rudka,ja też zaliczam szeregi kurdupli -162cm  Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #71 : 2008-02-25, 17:38:11 »

A w przypadku kobiet?
Jak mam 13,5cm (obwód nadgarstka),to ile powinnam ważyć?
ja mam 15,5,w nadgarstku,a mam 164 cm,to wedlug tabeli,to gdybym byla facet,to musialabym wazyc,o zgrozo 65-89kg???, przeciez dla takiego malego faceta,to tez zbyt wiele  Shocked Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #72 : 2008-02-26, 01:14:04 »

(...)musialabym wazyc,o zgrozo 65-89kg???, przeciez dla takiego malego faceta,to tez zbyt wiele  Shocked Laughing

Każdy nawet 10letni Eskimos widzi, że to „89” to oczywiście „68” tylko się drukarzowi odwróciło.
Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #73 : 2008-02-26, 13:43:54 »

(...)musialabym wazyc,o zgrozo 65-89kg???, przeciez dla takiego malego faceta,to tez zbyt wiele  Shocked Laughing

Każdy nawet 10letni Eskimos widzi, że to „89” to oczywiście „68” tylko się drukarzowi odwróciło.
Cool
ojej,nawet logiczne!!! Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #74 : 2008-02-26, 15:30:58 »

Tylko mi nie piszcie,że Pudzianowski jest Eskimosem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #75 : 2008-02-26, 15:40:41 »

Tylko mi nie piszcie,że Pudzianowski jest Eskimosem.
Laughing Laughing Shocked
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #76 : 2008-02-26, 19:21:24 »

Głównym powodem założenia tego wątku jest to, że Pudzianowski nie może opierać się na żadnych tabelach i wyliczeniach aby ustalić dla siebie należną wagę ciała.
Na podstawie tej wagi przecież ustalamy w DO ilość białka jaką powinniśmy zjadać.
Gdyby Pudzianowski zjadał zbyt mało białka z dnia na dzień traciłby siłę i swoje mięśnie. Musi więc zjadać więcej białka aby przynajmniej utrzymać swoją sylwetkę.
Przypuszczam, że powinien wyliczać ilość białka do wagi jaką obecnie posiada, pod warunkiem, że będzie nadal intensywnie trenować fizycznie. W przeciwnym razie nadmiar białka zamiast do odbudowę zniszczeń wywołanych treningiem zostanie zamieniona na węglowodany. To przeczy zasadom DO, która zakłada, że białka i węglowodany nie powinny być spalane w celach energetycznych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #77 : 2008-02-26, 21:06:08 »

Tak jak nadmiar tłuszczu czyni człowieka otyłym,to mnie się wydaje,że i nadmiar mięsni czyni czlowieka otyłym.
Czy naturalnym jest posiadanie nadmiaru tkanki tłuszczowej?
Czy naturalnym jest posiadanie nadmiaru tkanki mięśniowej?
W przypadku Pudzianowskiego obserwuje sie przerost tkanki mięśniowej.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #78 : 2008-02-26, 21:29:14 »

Edyta -
   No pewnie ,ze ma przerost - ciekawe czy tamtego mięśnia też Razz
   -po za tym  może na rękach nosić nawet grubą kobiete .
     
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Ile powinien ważyć Pudzianowski?
« Odpowiedz #79 : 2008-02-26, 23:00:40 »

Pudzian może być otyły tylko wtedy, jeśli kobietę w ciąży też uznamy za otyłą. Nie da się ukryć, że przeciąża on jednak organizm (mógłby wyglądać młodziej) przez wzmożony metabolizm białka i węglowodanów.

Licząc otyłość po procentowej ilości tkanki tłuszczowej może się okazać, że większość kulturystów to ludzie skrajnie wychudzeni Smile

***

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oty%C5%82o%C5%9B%C4%87
Otyłość – patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne. Za otyłość uważa się (med. stwierdza) jeżeli tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn i 25% u kobiet.

***

http://www.zdrowie.med.pl/nadwaga/otylosc_01.html
Otyłość jest przewlekłą chorobą spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkiem czego jest magazynowanie nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.
Otyłości towarzyszą liczne powikłania ze strony układu sercowo-naczyniowego i innych narządów.
BMI (Body Mass Index) czyli Wskaźnik Masy Ciała charakteryzuje relację pomiędzy masą ciała a wzrostem. Obliczając BMI możemy określić ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Liczne badania epidemiologiczne wykazały, że BMI dobrze koreluje z masą tej tkanki oraz umożliwia ocenę zagrożenia śmiertelnością i chorobowością.
(...)
Uwaga:
BMI nie jest wiarygodnym wskaźnikiem zagrożenia chorobami dla poniższych grup osób :
-kobiety ciężarne
-sportowcy oraz osoby o rozbudowanej tkance mięśniowej
-rosnące dzieci
-osoby w starszym wieku, u których trudno dokonać dokładnych pomiarów wzrostu

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.