forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:18:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Mój pomysł na cukier.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mój pomysł na cukier.  (Przeczytany 189274 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #100 : 2008-01-25, 20:11:47 »

Na pochyłe drzewo ,jak to się mówi,to i koza wejdzie.
Odwrócili kota ogonem ,zmieniają historię i jest ok-dla nich  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #101 : 2008-01-25, 20:21:02 »

Nasze dzieci bedą się uczyć ,jak to Adolf Hitler był wielkim przyjacielem Polski i jego zamierzeniem było stworzenie w Polsce osrodka wypoczynkowego ,ale Polacy go przegonili i zrobili tam obozy zagłady Niemców i Żydów .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #102 : 2008-01-25, 20:29:03 »


Ciekawostka. Palacze oprócz składek na ochronę zdrowia zapłacą w tym roku fiskusowi jeszcze 14 mld zł: http://biznes.onet.pl/0,1679883,wiadomosci.html :


Wiadomości

Palacze pasują, fiskus nie traci
(PAP, pr/25.01.2008, godz. 06:18)

Sprzedaż papierosów w Polsce spadła w minionym roku do 69,8 mld sztuk, informuje "Puls Biznesu". To o 2,5 mld sztuk mniej niż sprzedano rok wcześniej, podaje Krajowy Związek Przemysłu Tytoniowego (KZPT).

Wszystko wskazuje na to, że polscy palacze, których jest ok. 9 mln, zaczynają się odwracać od papierosów, przynajmniej tych legalnych. Przyczynił się do tego m.in. wzrost cen, spowodowany podwyżkami akcyzy. Negatywny wpływ na sprzedaż ma także kampania antynikotynowa i być może perspektywa kolejnych podwyżek. Wiadomo bowiem, że akcyza musi jeszcze bardziej pójść w górę, by w 2009 r. osiągnąć minimalny poziom wymagany w Unii Europejskiej (64 euro na 1000 sztuk).


A'propos. Średnio każdy palacz dopłaci w formie akcyzy do swoich podatków 1550 zł i to da kwotę 14 mld wpływów do budżetu.



Klientelę tracą producenci wyrobów tytoniowych. W 2006 r. spośród siedmiu wytwórców tylko dwie firmy były rentowne. Jednym z nielicznych wygranych jest natomiast polski fiskus, który mimo spadku sprzedaży notuje dzięki akcyzie coraz wyższe przychody. W ciągu 11 miesięcy 2007 r. wzrosły one do 11,8 mld zł, wobec 10,4 mld zł rok wcześniej. W tym roku mają one wzrosnąć o dalsze 2,3 mld zł.

"Puls Biznesu" zwraca jednak uwagę, że drastyczne podwyżki cen papierosów zwiększają atrakcyjność ich przemytu zza wschodniej granicy. Według różnych szacunków udział nielegalnych papierosów w całkowitej konsumpcji sięga od 15 do 30 proc., a przy wschodniej granicy jeszcze więcej. W 2007 r. Służba Celna wykryła ponad 503 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #103 : 2014-03-13, 18:25:40 »

Pytanie:
Ciekawe do czego służy ta glukoza wytwarzana w glukoneogenezie głodówkowej?.
Odpowiedź:
głównie do podtrzymania dwóch szlaków istotnych dla życia.
Wymieniam:
a) szlak pentozo(fosforano)wy,
b) szlak kwasu glukuronowego.

Pierwszy podtrzymuje integralność błon komórkowych przez podtrzymanie odpowiedniej ilości zredukowanego glutationu, a drugi oczyszcza organizm z trucizn głodówkowych Wink
A co to jest ten glutation?.
A to jest trójpeptyd utworzony  z Glu, Cys i Gly. Dzięki mostkowi siarkowemu łączy się aktywnie z drugą drobiną glutationu (forma utleniona) lub przyłączając do siarki proton - forma zredukowana. Dzięki tej właściwości glutation jest jednym z kluczowych związków regulujących stan oksy-redoks komórki!, transportuje aktywnie aminokwasy przez błonę komórkową i silnie detoksykuje nadtlenki.
To ostatnie jest bardzo istotne nie tylko przy głodówkach!!!.
I tak to na wodzie powstają wszystkie niezbędne do życia cząstki - do czasu wyczerpania "magazynu". Wink
A w wodę trzeba "magazyn" uzupełniać na bieżąco, bo jej drobina zamienia fumaran w jabłczan i nie jest po tym odzyskiwana!

Przy okazji przypomnę, że rozplecenie helisy DNA trwa 10-6 s, a synteza drobiny większości białek trwa około sekundy! - to tak dla uświadomienia niektórym intensywności metabolismu!

PS
Twierdzenie, że "cukier jest szkodliwy" świedczy o braku wiedzy u twierdzącego Sad
Nadmiar cukru przy niedoborze białka lub paszowe wymieszanie cukru z tłuszczem - najgorzej w stosunku 2:1 w gramach lub 1:1 w kW - jest wybitnie rujnujące zdrowie!.
Szlak pentozowy w głodzie "zatraca" swą główną funkcję (prócz syntezy pentoz niezbędnych do...uruchamiania genów w tym "chorobowych" Embarassed)- produkcji NADPH, niezbędnego do zamiany glukozy w tłuszcz, który u organizmów wyższych (te które nie mogą zamienić acetylo-CoA w pirogronian) jest podstawowym substratem energetycznym, a węglowodan służy głównie jako bufor do odkwaszenia organizmu przy stresie wysiłkowym!.
Jaka jest definicja drobiny?
Fajna notka Very Happy
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #104 : 2014-03-13, 18:31:15 »

oto obrazek Maciupka i Drobinki:
http://1.bp.blogspot.com/-ESRr053QpRw/USfdIUI1PCI/AAAAAAAAEFo/QRtmIed0YJM/s1600/maciupek+05.JPG
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #105 : 2014-03-13, 18:33:11 »

http://1.bp.blogspot.com/-ESRr053QpRw/USfdIUI1PCI/AAAAAAAAEFo/QRtmIed0YJM/s1600/maciupek+05.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-ESRr053QpRw/USfdIUI1PCI/AAAAAAAAEFo/QRtmIed0YJM/s1600/maciupek+05.JPG

no i nie wyszedł mi poprzednio obrazek ale powyżej przynajmniej aktywny link będzie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #106 : 2014-03-13, 18:35:40 »

To jest babka w mrówkach?  Rolling Eyes Mr. Green Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #107 : 2014-03-13, 18:37:29 »

oto obrazek Maciupka i Drobinki:
http://1.bp.blogspot.com/-ESRr053QpRw/USfdIUI1PCI/AAAAAAAAEFo/QRtmIed0YJM/s1600/maciupek+05.JPG
Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #108 : 2014-03-13, 18:39:41 »

Pytanie:
Ciekawe do czego służy ta glukoza wytwarzana w glukoneogenezie głodówkowej?.
Odpowiedź:
głównie do podtrzymania dwóch szlaków istotnych dla życia.
Wymieniam:
a) szlak pentozo(fosforano)wy,
b) szlak kwasu glukuronowego.

Pierwszy podtrzymuje integralność błon komórkowych przez podtrzymanie odpowiedniej ilości zredukowanego glutationu, a drugi oczyszcza organizm z trucizn głodówkowych Wink
A co to jest ten glutation?.
A to jest trójpeptyd utworzony  z Glu, Cys i Gly. Dzięki mostkowi siarkowemu łączy się aktywnie z drugą drobiną glutationu (forma utleniona) lub przyłączając do siarki proton - forma zredukowana. Dzięki tej właściwości glutation jest jednym z kluczowych związków regulujących stan oksy-redoks komórki!, transportuje aktywnie aminokwasy przez błonę komórkową i silnie detoksykuje nadtlenki.
To ostatnie jest bardzo istotne nie tylko przy głodówkach!!!.
I tak to na wodzie powstają wszystkie niezbędne do życia cząstki - do czasu wyczerpania "magazynu". Wink
A w wodę trzeba "magazyn" uzupełniać na bieżąco, bo jej drobina zamienia fumaran w jabłczan i nie jest po tym odzyskiwana!

Przy okazji przypomnę, że rozplecenie helisy DNA trwa 10-6 s, a synteza drobiny większości białek trwa około sekundy! - to tak dla uświadomienia niektórym intensywności metabolismu!

PS
Twierdzenie, że "cukier jest szkodliwy" świedczy o braku wiedzy u twierdzącego Sad
Nadmiar cukru przy niedoborze białka lub paszowe wymieszanie cukru z tłuszczem - najgorzej w stosunku 2:1 w gramach lub 1:1 w kW - jest wybitnie rujnujące zdrowie!.
Szlak pentozowy w głodzie "zatraca" swą główną funkcję (prócz syntezy pentoz niezbędnych do...uruchamiania genów w tym "chorobowych" Embarassed)- produkcji NADPH, niezbędnego do zamiany glukozy w tłuszcz, który u organizmów wyższych (te które nie mogą zamienić acetylo-CoA w pirogronian) jest podstawowym substratem energetycznym, a węglowodan służy głównie jako bufor do odkwaszenia organizmu przy stresie wysiłkowym!.
Jaka jest definicja drobiny?
Fajna notka Very Happy


Ja nie mogę, co za pogięty tekst, kompletnie niepasujący do tego Forum!  Shocked Confused
Drobina, to najmniejsza część substancji wykazująca swoiste właściwości fizykochemiczne dla tej substancji, składająca się z atomów powiązanych kowalencyjnie, czyli nie będąca jonem - chyba jakoś tak.  Rolling Eyes Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #109 : 2014-03-13, 18:42:46 »

oto obrazek Maciupka i Drobinki:
http://1.bp.blogspot.com/-ESRr053QpRw/USfdIUI1PCI/AAAAAAAAEFo/QRtmIed0YJM/s1600/maciupek+05.JPG
Laughing

nie śmiać się to losowanie co z bcc code a co z html przejdzie - ostatecznie wyszedł html Smile


Reniu Drobinka jest tak mała, że mogła by być w mrówce ale już nie w mrówkach Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #110 : 2014-03-13, 18:43:29 »

 Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #111 : 2014-03-13, 18:47:08 »

A substancja to z kolei coś, co nie ma zerowej masy spoczynkowej...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #112 : 2014-03-13, 18:51:03 »

A masa? Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #113 : 2014-03-13, 18:54:25 »

Co to masa, to chyba każdy wie?  Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #114 : 2014-03-13, 18:55:48 »

Szara masa nie wie... Confused Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #115 : 2014-03-13, 18:58:56 »

Nic nie szkodzi, bo masę w polu grawitacyjnym można wyrazić w kcal...  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #116 : 2014-03-13, 19:42:51 »

Pytanie:
Ciekawe do czego służy ta glukoza wytwarzana w glukoneogenezie głodówkowej?.
Odpowiedź:
głównie do podtrzymania dwóch szlaków istotnych dla życia.
Wymieniam:
a) szlak pentozo(fosforano)wy,
b) szlak kwasu glukuronowego.

Pierwszy podtrzymuje integralność błon komórkowych przez podtrzymanie odpowiedniej ilości zredukowanego glutationu, a drugi oczyszcza organizm z trucizn głodówkowych Wink
A co to jest ten glutation?.
A to jest trójpeptyd utworzony  z Glu, Cys i Gly. Dzięki mostkowi siarkowemu łączy się aktywnie z drugą drobiną glutationu (forma utleniona) lub przyłączając do siarki proton - forma zredukowana. Dzięki tej właściwości glutation jest jednym z kluczowych związków regulujących stan oksy-redoks komórki!, transportuje aktywnie aminokwasy przez błonę komórkową i silnie detoksykuje nadtlenki.
To ostatnie jest bardzo istotne nie tylko przy głodówkach!!!.
I tak to na wodzie powstają wszystkie niezbędne do życia cząstki - do czasu wyczerpania "magazynu". Wink
A w wodę trzeba "magazyn" uzupełniać na bieżąco, bo jej drobina zamienia fumaran w jabłczan i nie jest po tym odzyskiwana!

Przy okazji przypomnę, że rozplecenie helisy DNA trwa 10-6 s, a synteza drobiny większości białek trwa około sekundy! - to tak dla uświadomienia niektórym intensywności metabolismu!

PS
Twierdzenie, że "cukier jest szkodliwy" świedczy o braku wiedzy u twierdzącego Sad
Nadmiar cukru przy niedoborze białka lub paszowe wymieszanie cukru z tłuszczem - najgorzej w stosunku 2:1 w gramach lub 1:1 w kW - jest wybitnie rujnujące zdrowie!.
Szlak pentozowy w głodzie "zatraca" swą główną funkcję (prócz syntezy pentoz niezbędnych do...uruchamiania genów w tym "chorobowych" Embarassed)- produkcji NADPH, niezbędnego do zamiany glukozy w tłuszcz, który u organizmów wyższych (te które nie mogą zamienić acetylo-CoA w pirogronian) jest podstawowym substratem energetycznym, a węglowodan służy głównie jako bufor do odkwaszenia organizmu przy stresie wysiłkowym!.
Jaka jest definicja drobiny?
Fajna notka Very Happy


Ja nie mogę, co za pogięty tekst, kompletnie niepasujący do tego Forum!  Shocked Confused
Drobina, to najmniejsza część substancji wykazująca swoiste właściwości fizykochemiczne dla tej substancji, składająca się z atomów powiązanych kowalencyjnie, czyli nie będąca jonem - chyba jakoś tak.  Rolling Eyes Wink

Fakt. Zostawiłbym tylko to:
Cytuj
...Twierdzenie, że "cukier jest szkodliwy" świedczy o braku wiedzy u twierdzącego Sad...
Fajne, choć smutkiem, jak cukrem, posypane. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #117 : 2014-03-13, 19:46:35 »

 Laughing
Ale się poprawiłem od pewnego czasu i już takich tekstów nie popełniam...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #118 : 2014-03-13, 19:56:13 »

Rafinadą!
Pyszne herbatniki były z rafinadą!
Tłusty (gruby), słodki i chrupiący cukier Very Happy

PS Ile czasu od ostatniego posiłku odpala "metabolizm głodowy"?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #119 : 2014-03-13, 20:05:31 »

Trudno ocenić. Rolling Eyes
Ale u mnie wychodzi mniej więcej- jak stąd do szpitala i z powrotem. Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.