forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:21:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Mój pomysł na cukier.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mój pomysł na cukier.  (Przeczytany 189311 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #40 : 2007-12-16, 19:30:52 »

Ja do tego dołozyłabym jakieś mięso z kolagenem na zmianę z podrobami i np. troszkę owocu z dzikiej rózy. I masz minimalistyczną DO.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #41 : 2007-12-16, 19:39:03 »

Pisząć o uzależnieniu od cukru i o szkodliwości cukru mam na myśli cukier z cukierniczki czyli cukier rafinowany. Dla człowieka jest to cukier bezwartościowy, podobnie jak ovoglobulina ( białko z białka jaja kurzego). Śmieć, który nie tylko zaśmieca ale też uzależnia.

*
Proszę mnie poprawić.

Cukier buraczany to węglowodan przyswajalny przez organizm, trudno go nazwać "bezwartościowy". Bezwartościowa w przewodzie pokarmowym to jest n.p. celuloza. Każdy cukier przyswajalny w niewielkiej ilości jest przydatny dla organizmu, a w większej to śmiertelna trucizna.

Skrobia ma tę zaletę, że jest przekształcana na glukozę powoli więc nie powoduje wahań cukru we krwi i np. wydzielenia większej ilości rakotwórczej insuliny.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
*
Adamie!
Alkohol etylowy też jest dobrze przyswajalny. Stwierdzono nawet, że 30g czystego alkoholu dziennie działa przeciwmiazdżycowo. Nie zaleca się jednak jego stosowania w zaleceniach oficjanych ze względu na działanie uzależniające, a już w żadnym razie nie podaje dzieciom, czego nie mozna powiedzieć o słodyczach. Natomiast nie znam żadnego pozytywnego działania cukru rafinowanego (buraczanego czy trzcinowego) , poza oczywiście nagłym spadkiem cukru u cukrzyków, dla którego warto by było go spożywać. Cukier jest dla człowieka beż rzadnej wartości, w dużych ilościach szkodzi. Powoduje przyzwyczajenie do słodkiego smaku, co sprzyja później zjadaniu go w nadmiarze. Dlatego uważam go za bezwartościowy i szkodliwy dla człowieka produkt.

 
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #42 : 2007-12-16, 19:42:04 »

Adam319,

tłuszczu - chyba za mało, a węglowodanów o wiele za dużo? Białko trzeba odnieść do wagi należnej ?

Przyjmijmy więc do czasu przedstawienia przez Ewę zbilansowanego dziennego jadłospisu zawierającego 700g ziemniaków, że taka porcja to abstrakcja. Jak dla mnie 300g to już kosmos. Całe szczęście, że Żywienie Optymalne się na ziemniakach nie opiera i czasami są one tylko koniecznym wygodnym dodatkiem by uzupełnić węglowodany.

Więc oficjalnie:
Obiad z 700g ziemniaków z kwaśnym mlekiem jest niezdrowy.
Podpisano: Adam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #43 : 2007-12-16, 19:46:22 »

Jednak ziemniaków można zjeść może max. 200 g, nie 660? A zamiast kefiru - kwaśną śmietanę?  

A wracając do tematu:
To że cukier jest tani szkodzi nie tylko deserom. Czemu nie ma akcyzy na cukier? Budżet zyskałby podwójnie, bo i koszty ochrony zdrowia byłyby niższe, i wpływy podatkowe byłyby wyższe.

Te wpływy podatkowe można przeznaczyć na ochronę zdrowia, czyli leczenie cukrzyc, miażdżyc, itp.
Czy tak? Od Optymalnych mógłby wyjść jakiś konstruktywny i czytelny dla chorych, i ochrony (służby) zdrowia oraz rządzących wniosek ?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #44 : 2007-12-16, 19:50:28 »

Droga Bea561,


Jak napiszesz „bezwartościowy i szkodliwy” to się w pełni zgadzam.
Jak napiszesz „bezwartościowy” czyli nie przynoszący korzyści to jest to oczywiście również prawda.
Jak napiszesz „bezwartościowy” i można by pomyśleć, że znaczy to bez znaczenia to poproszę o uściślenie, że jest on także szkodliwy.


Wszystko więc wyjaśnione,
Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #45 : 2007-12-16, 19:53:11 »

Więc oficjalnie:
Obiad z 700g ziemniaków z kwaśnym mlekiem jest niezdrowy.
Podpisano: Adam

Adam podpisuje sie wszystkimi swoimi lapami. Cool Cool

I dodam, ze to szybka droga do miazdzycy i zwyrodnienia roznych tkanek
i szybkiego spotkania z tym co Daniel kocha, czyli Bogiem i miloscia na tamtym swiecie,
ze stalym  % stezeniem milosci (analogicznie jak % glukozy(a fuj) w plynie pozakomorkowym
lub tak stalym stezeniem jak stezenie ........./......... ........ w swiecie 10/90 ) Cool Cool Laughing Laughing


Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #46 : 2007-12-16, 19:55:32 »

Nie wolno nakładać na obywateli nie uzasadnionych podatków, a w zasadzie żadnych (to mój skrajny pogląd). Akcyza to podatek. Zniósł bym jeszcze akcyzę na alkohol, to może wtedy przestali by go pić.

Węglowodan nie musi być wartościowy, bo jest paliwem dającym energię. To białko musi być wartościowe.

Znowu Grizzly ze swoim 10/90.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #47 : 2007-12-16, 20:09:57 »

..Znowu Grizzly ze swoim 10/90. ....

He, he, he drogi Danielu twoje poglady
zdradzaja komusze ciagotki, czy sie myle? Cool Laughing Laughing

Jakos trudno sie tobie pogodzis z faktem, ze ewolucja jest taka niesprawiedliwa
i produkuje "osobniki" w proporcji 10/90.

A twoja recepta na to sa, skrajnie nieprecyzyjne okreslenia
"Bog" i "milosc jest madroscia" ale tak jest wygodnie byc goloslownym
bo w "zamaconym stawie" lepiej ryby sie lapie"

No co Danielu, mam racje? Shocked Laughing Razz

A moze popiszemy o przygotowaniach i przeprowadzeniu "zabiegu marchtonskiego"
i nastepowym leczeniu powiklan??? Cool Cool Laughing Laughing Razz

 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #48 : 2007-12-16, 20:20:27 »

Masz 10/90 racji. Twoja obsesja trwa i nie musisz przytaczać treści z innych wątków, bo to może być nie zrozumiałe dla czytających tylko ten wątek. Ale widocznie masz mętlik w głowie. Ten typ tak ma.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #49 : 2007-12-16, 20:42:22 »

Przyjmijmy więc do czasu przedstawienia przez Ewę zbilansowanego dziennego jadłospisu zawierającego 700g ziemniaków, że taka porcja to abstrakcja. Jak dla mnie 300g to już kosmos. Całe szczęście, że Żywienie Optymalne się na ziemniakach nie opiera i czasami są one tylko koniecznym wygodnym dodatkiem by uzupełnić węglowodany.
Wybij sobie z głowy, ze bede cos ustalać. A 700g ziemniakow sam wymysliles. Ja nie zmiescilabym takiej ilości, a poza tym jadam tez inne W. Prawie kg ziemniorow na talerzu! I chcesz powiedzieć, ze twoi znajomi wlasnie tyle jedli? Pewnie im zwazyles na talerzu Wink

Ty sobie mozesz jesc kisielki. Ja nie jadam kisielkow, bo lubie miec tresciwe posilki, a wiec cos na talerzu

Za to moge ci polecić do rozmów na temat wszystkich szczegółów MW. Z nim sobie ustalajcie detale Laughing )))))
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #50 : 2007-12-16, 20:54:33 »

Może niedokladnie opisałeś, co miales na mysli i dalej cię nie rozumiem - jezeli zjem na obiad 330g ziemniaków (50g W) i potem nie bede jadła cukru, jest OK. To dlaczego jest wg ciebie źle?

A skoro mozna zjeść bez uszczerbku dla zdrowia 100g W ze skrobi, to twoj znajomy może spokojnie zjesc 660g ziemniaków na obiad.
Okazjonalnie moze też zjeśc bez szkody nawet 150g W ze skrobi.


Gdzie ty tu widzisz coś złego?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #51 : 2007-12-16, 21:05:25 »

A tobie ta liczba w wyliczeniach sie nie zgadza? Kalkulatorek i do liczenia. Sam! Moze MW ci pomoże? Smile))) Jesteście podobnie drobiazgowi, jak bracia.

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #52 : 2007-12-16, 21:16:17 »


...
Ty sobie mozesz jesc kisielki. Ja nie jadam kisielkow, bo lubie miec tresciwe posilki, a wiec cos na talerzu
...


*

Owszem, sama tez stosuję czasem kisiel albo bydyń. Kisiel to opcja dla bezmlecznych.

Trudno się dyskutuje jak wkładasz w moje usta rzeczy których nie wypowiedziałem, a zapominasz co sama napisałaś.
Ostatnio jadłem kisiel jakieś 10 lat temu i od tego czasu na pewno nie pisałem że jadam.

Życzę spokojnej nocy,
Dobranoc
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #53 : 2007-12-17, 00:11:35 »

Adam jakie źródło węglowodanów preferujesz?
Ile jadasz W w przeliczeniu na kg m.c. (waga, wzrost)?
Ile masz lat?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #54 : 2007-12-17, 21:00:00 »

Lekarko, czy Pani zdaniem cena produktu ma wpływ na wielkość jego spożycia? Czy cukier, gdyby był o wiele droższy (np 20 zł/kg), to jego spożycie byłoby mniejsze, a wraz z nim również mniej spożywanoby produktów zbożowych (ciasta, ciasteczka)?

Czy mniejsze spożycie cukru miałoby wpływ na kondycję zdrowotną w naszym kraju?
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #55 : 2007-12-17, 21:11:14 »

Sztuczne regulowanie rynku to pomylka, o cenie powinny decydowac popyt i podaz.
Najlepszym regulatorem jest wolny rynek i konsumenci.

Niestety to jest utopia Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #56 : 2007-12-17, 21:47:52 »

Teresa, jak była abstynencja w Stanach to nic tak się nie sprzedawało dobrze w drugim obiegu ... jak wódka.
Jestem za wolnym rynkiem w sprawie cukru.
I za ROZWOJEM ROZUMU wszystkich ludzi, którzy mają w zasiegu substytuty radości, by wreszcie ich oświeciło.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #57 : 2007-12-17, 22:44:36 »

Ja też, ale trudno jest bez końca słuchać, że pieniędzy na ochronę zdrowia za mało i za mało. Może byłoby mniej chorych, gdyby cukier był droższy od salcesonu, masła, karkówki, serów i twarogów, śmietany, jaj i boczku. Nie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #58 : 2007-12-17, 22:55:19 »

Rozumiem. Nie tędy droga. Wg mnie  Smile.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mój pomysł na cukier.
« Odpowiedz #59 : 2007-12-17, 23:59:41 »

Którędy lepiej?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.