forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:48:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Śpiew
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Śpiew  (Przeczytany 31040 razy)
ali
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #60 : 2008-04-16, 00:10:08 »

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #61 : 2008-04-16, 15:59:02 »


Mam pytanko - na jakiej powierzchni mieści się twoja mini -eko- farma i ile sztuk drobiu sobie liczy? Też się przymierzam do stworzenia takiej mini farmy.Nie wiem tylko ile potrzeba powierzchni. Bo wiadomo, kurki muszą dziobać i drapać, a przy tym trochę brudzą.
Odnośnie nazwy domeny - może ogłoś konkurs?
Powierzchnia dzialki malutka 450m kw minus domek. Dlatego "mini". Kiedys hodowalem kroliki. To bylo straszne, bo kroliki hoduje sie dla miesa. Kury mam od czerwca zeszlego roku. Bylo 5 kurek i 3 koguty. Zostaly 3 kurki i 2 koguty(straty opisalem w innym watku, "zbik"). Teraz doszlo 9 kurczakow, beda chyba wsrod nich 4 kurki.
Niektorzy mowia, ze sie nie oplaca. Jaja wiejskie mozna kupic za 45 gr. Kurczaki za 2 zl od szt. Jezeli juz kury to po co inkubator? Ale jest inaczej. Radosc z tego co sie zrobilo jest wieksza. To przedluza nam zycie.
Dla kur wybudowalem kurnik o pow. 6 m. kw.; woliere czyli chroniony wybieg z siatkami, zabezpieczony kraweznikami betonowymi itd o pow. 20 m kw(wykorzystalem wolny pas ziemi za winnica). Kury wypuszczam na ogrodek, jak jestem w domu (zeby jakis "jaszcząb" nie porwal kury).  Koszty oczywiscie byly i to spore, ale nie przeliczam tego na to ile jaj wiejskich molbym kupic, lub ile kur na rosol. Najwazniejsze to to zeby utrzymac czystosc w kurniku, czyli sciolka z trocin, przynajmniej raz w tygodniu (przy 5 kurach) generalne sprzatanie(trwa 5 min).
To narazie tyle. Jak zrobie stronke "kurowo-kurczakowa" to podam linka.
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #62 : 2008-04-16, 16:47:00 »

Dzięki Maf za odpowiedź.
Większość ludzi obecnie wszystko przelicza,  czy się opłaca. A to nie o czysto finansowy wymiar przecież chodzi, tylko o przyjemność płynącą z samego działania.
Już widzę miny  pacjentów na widok kurek biegających po podwórku ich "doktórki" Laughing .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #63 : 2008-04-16, 19:23:44 »

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #64 : 2008-04-16, 19:35:11 »

Zacytowalas ali ' . Ali ma tez ladne kurki i ladniejsze koguty z dlugimi ogonami. Moje kurki i kurczaki to zielononozki kuropatwiane. Kogut tez, drugi kogut to zoltonozka kuropatwiana. Zeby miec "czystosc rasowa" (nie, nie jestem podobno rasista  Laughing), musze wydac tego koguta (zoltonozke)ktory miesza mi rase.
Pozdr
maf
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #65 : 2008-04-16, 21:14:23 »

Co do śpiewu to ostatnio odkryłam piosenki Seweryna Krajewskiego ale pod względem tekstów. Słuchając ih na komórce w drodze do pracy dotarły do nie całe teksty piosenek. Z nich już wiem dlaczego Pan Seweryn nie jest pokazywany i nie chce tego. Bardziej jest poetą piosenkarzem niz piosenkarzem w show bizie. Strasznie piękne te teksty. I to nie tylko tych znanych przebojów ale już tych zapomnianych albo mniej znanych też.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #66 : 2008-04-16, 23:10:20 »


 Jakie sliczne te male,a kurki na tle koguta wygladaja jak kuropatwy,czy ten kogut to ta sama rasa???

to są feniksy kuropatwiane
jedną mam kurę  srebrną
muszę jeszcze do kompletu zdobyć koguta srebrnego
 złote i czarne
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #67 : 2008-04-17, 15:17:53 »

Co do śpiewu to ostatnio odkryłam piosenki Seweryna Krajewskiego ale pod względem tekstów. Słuchając ih na komórce w drodze do pracy dotarły do nie całe teksty piosenek. Z nich już wiem dlaczego Pan Seweryn nie jest pokazywany i nie chce tego. Bardziej jest poetą piosenkarzem niz piosenkarzem w show bizie. Strasznie piękne te teksty. I to nie tylko tych znanych przebojów ale już tych zapomnianych albo mniej znanych też.
Jeszcze w czasach szkolnych (podstawówka) byłam taką fanką Czerwonych Gitar, że własnoręcznie wykonałam na szydełku czerwoną gitarę i powiesiłam na ścianie. Ostatnio znów słuchałam starych przebojów Seweryna, wzruszenie jest teraz podwójne - teksty  piosenek plus wspomnienia sprzed lat.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #68 : 2008-07-29, 14:46:49 »

Słuchanie, to nie to samo co śpiew. Wibracje powstające przy śpiewie mają korzystny wpływ na nasz organizm. Już od wieków mnichowi buddyjscy nie pomijają śpiewu w codziennym treningu swego ciała. Ich śpiew, to raczej mruczenie, buczenie, brzęczenie itp. 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Śpiew
« Odpowiedz #69 : 2010-12-22, 17:18:43 »

Odnalazłem mój wątek i nadal jest aktualny, tak jak kolędy na Święta Bożego Narodzenia.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.