forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 21:30:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659774 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta  (Przeczytany 48230 razy)
Master_SS
Go


Email
Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« : 2007-12-17, 11:30:50 »

Czesc,

Spróbuje sprowokować małą dyskusję.

O sobie:
Jestem wielkim zwolennikiem DO, nie ma lepszego zywienia. Samopoczucie super, waga spada, jestem na DO od 4 lat.

Ale mysle, ze zmarnowalismy okazje jaka było wypromowanie DO na swiecie. Bo dzis promuje sie Atkins,  inny od DO ale i tak Atkinsowi blizej do DO niz do diety opartej na węglowodanach.
Atkins promuje sie rewelacyjne, powstało Atkins center, nutrition center,diete  Atkinsa stosują gwiazdy kina (Jennfier Atkinson, Brad Pitt). Sprzedaz chleba w USA spada i jest to trend.

A w Polsce? Zwolenników DO nazywa sie sektą. I wiecie co... słusznie!!!! cholera jak czytam Wasze posty (tj zwolenników DO) to rozpacz ogarnia. Medycyne macie za zero, lekarzy którzy na tych forach próbują z Wami nawiązac dyskusje traktujecie jak zło wszelakie.

A przeciez tak nie mozna, medycyna jest nauką, nie mozna ignorować lekarzy, oni wiedzą wiecej niz my (nie-lekarze), w koncu studiowali ta nauke ok 10 lat (liczą studia + specjalizacje).

Kwasniewski kaze jesc tłuszcze, ok, ale czytajmy o wolnych rodnikach o równowadze kwasowo zasadowej itp nauka sie rozwija. 60 g weglowodanów w ziemniakach to nie to samo co 60g weglowodanów dajmy na to w brokułach.

Nic dziwnego, ze zamiast promować tą wiedzę, osmieszacie sie, Kwasniewski sam sobie troche jest tu winien, przez te jego odnoszenia do biblii i innych teologizmów.

A teraz czekam na Wasze ataki, zwłaszcza od Krystyny_opty czy Lekarki.... Bo chyba u Was to "sekciarstwo" było najbardziej widoczne.

Pozdro
Pawel _ optymalny. Bo jestem optymalny i jem 1: 2,0: 1, a w mojej kluchni i mojej rodziny dominują zółtka, wątroba podroby, słonina masło smietana oliwa extra virgine (vit. E) a z warzyw te które pozwalaja przywrócić równowage zasadową.

Co nie zmienia faktu, ze widac sekte na tych forach, co nowych potencjalnych optymalnych ZNIECHCEA
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #1 : 2007-12-17, 12:06:48 »

Drogi Pawle,


Aż kusi by odpowiedzieć niezbyt konkretnie, ale tu chyba nie oto chodzi.

Tekst można by przyrównać do zdania:
„Wy wredne zielone ludziki, wykradacie mi marchewkę z ogródka jak tylko zasnę i za nic macie stracha na wróble, a ja jestem jednym z was”

Jakbyś spróbował uporządkować swoją argumentację w formie punktów, powiedzmy pięciu zarzutów, a jeszcze lepiej pytań to pewnie znajdzie się ktoś kto zapragnie rzeczowo na nie odpowiedzieć i wskazać Ci dostępne w internecie źródła informacji.


Pozdrawiam,
Adam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #2 : 2007-12-17, 12:07:17 »

Każdy widzi to co chce widzieć.
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #3 : 2007-12-17, 12:16:55 »

Adam, myslalem ze napisalem w miare konkretnie.

Jestem na diecie optymalnej i ona jest super.

Co nie znaczy, ze wierze w Mojzesza i jego reaktor atomowy i to, ze pierwotny człowiek najadał sie szpikiem.

Czemu nie mozemy sie skupic na promocji od strony biochemicznej DO, a odpuścić teologiczne aspekty. Mysle, ze to przyciągneloby wiecej ludzi do DO.

W koncu dlaczego zwolenników DO nazywa sie sektą a juz Atkinsa nie.

Pozdrawiam
Zapisane
Taon
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #4 : 2007-12-17, 12:36:54 »

"rozum pojawia sie po 5, 10, 15 latach stosowania zywienia optymalnego" - powiedział lek. med. Jan Kwaśniewski po wielu latach optymalnego odżywiania, a czasem sie  pojawić nie może - i stąd nieporozumienia na naszym forum. na śląsku jest takie powiedzenie, warte przypomnienia "byle co jesz (czyt. byle jakie proporcje se wymyślosz), byle co piszesz"
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #5 : 2007-12-17, 13:24:04 »

Adam pisze do rzeczy, aspekty wiary itp. odrzucaja mnie od ksiazek.
Dla mnie powinno to byc oddzielone, choc dla "planktonu" jak to okresla szarych ludzi grizzly takie podbarwianie opowiesci regligia moze miec znaczenie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #6 : 2007-12-17, 13:29:40 »

Jestem Adam, a Ty pewnie miałeś na myśli Pawła Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #7 : 2007-12-17, 13:42:59 »

A teraz czekam na Wasze ataki...

No nie żartuj! Laughing
Tu pisują raczej poważni i dorośli Użytkownicy, więc raczej będziesz rozczarowany!
W tych klimatach specjalisuje się "brumburak"  Wink - ale on pisuje tu: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=353 - zacznij odpowiedni wątek, a z całą pewnością nie będziesz zawiedziony! Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #8 : 2007-12-17, 13:44:16 »

Adam pisze do rzeczy, aspekty wiary itp. odrzucaja mnie od ksiazek.
Dla mnie powinno to byc oddzielone, choc dla "planktonu" jak to okresla szarych ludzi grizzly takie podbarwianie opowiesci regligia moze miec znaczenie.

Rafalek, chcialem przy okazji cos podkreslic.

Aby religia mogla wlasciwie funkcjonowac konieczny jest
rowniez udzial "wlascicieli aktywow", ale!!! rola tych ostatnich
jest zgola odmienna od tej ktora pelni "plankton". Cool Laughing

To wlasnie "wlasciciele aktywow" czerpia ogromne korzysci
z funkcjonowania religii w swiecie "10/90"

To dzieki religii udaje sie od tysiecy lat "trzymac za morde"
ofiary ewolucyjnej, "genetycznej niesprawiedliwosci".


Modelowy, wspolczesny przyklad to USA. Cool Laughing Laughing

Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #9 : 2007-12-17, 14:25:47 »

Przeciez ja nie atakuję twórców DO, w tym pana T.K (Toan) , w koncu sam stosuje  diete od 4 lat i jestem zachwycony.

Tylko uwazam, ze zamiast promowac DO marnujemy szanse m.in przez te nieszczesne aspekty wiary.

Dieta jest ok, musi się rozwijać w miare poostepu nauki, ale nie ok, sa te sektowskie podejścia niektórych optymalnych.

Pozdrawiam

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #10 : 2007-12-17, 14:41:56 »

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zachęcił uczestników tego forum do działań promujących DO. Są tu poważne dyskusje, ale i też zabawa, relaks i rozmowy o Bogu  Nie zamierzasz chyba zachowywać się jak antyinkwizytor  i usuwać każdego, który ośmieli się napisać słowo Bóg. Może to takie wrażenie, że sami sekciarze piszą tutaj (co jest nieprawdą). Może właśnie tacy są najbardziej wierni, bo innych pochłoną słomiany zapał i popędzili za wiatrem.
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #11 : 2007-12-17, 15:23:39 »

A moze nie,

A moze wlasnie Ci sekciarze odstraszają ludzi, ktorzy chca zmienic swoja diete, i osmieszają sie przezd lekarzami, ktorzy tez tu zagladają i wcale nie są (często) zwolennikami tradycyjnych metod odzywiania.

Jasne, ze bede sie staral promowac DO, bo warto

Dodam cos jeszcze.

Zapytalem lekarza znajomego co sadzi o DO, powiedzial ze zna zasady DO i wie ze jest to super dieta. Tylko, ze lekarze boją sie jej promowac, poniewaz wiele ludzi zwieksza T ale nie do konca redukuje W (nie do wartosci zalecanej przez DO) , a to wiadomo: miazdzyca.

Pawel
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #12 : 2007-12-17, 15:32:33 »

Cytuj
Tylko, ze lekarze boją sie jej promowac, poniewaz wiele ludzi zwieksza T ale nie do konca redukuje W (nie do wartosci zalecanej przez DO) , a to wiadomo: miazdzyca.

I tu jest problem. Żaden lekarz nie będzie mieszkał z pacjentem 24 godz./dobę. To co mu pacjent mówi, a co robi, to są dwie różne informacje. Nie zdyscyplinowany pacjent, niech lepiej za dietę się nie zabiera, bo rzeczywiście jeszcze może sobie pogorszyć zdrowie. Wielu chwali się, że jest na DO, ale jak się przyjrzeć im jadłospisom, to okazuje się, że nigdy nie byli na DO. A ludzie im wierzą i potem komentują, że był na DO i mu się pogorszyło.
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #13 : 2007-12-17, 15:45:48 »

Dokladnie Daniel,

Przeciez sam dr. K pisal, ze wystarczy kilka tygodni jesc czesresnie + DO i masz stłuszczoną wątrobe. A potem tacy idioci co to jedli piszą ze byli na DO.

Dlatego rozumiem argumentacje tego lekarza.
P.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #14 : 2007-12-17, 18:03:45 »

Czesc,

Spróbuje sprowokować małą dyskusję.



Ale mysle, ze zmarnowalismy okazje jaka było wypromowanie DO na swiecie. Bo dzis promuje sie Atkins,  inny od DO ale i tak Atkinsowi blizej do DO niz do diety opartej na węglowodanach.
Atkins promuje sie rewelacyjne, powstało Atkins center, nutrition center,diete  Atkinsa stosują gwiazdy kina (Jennfier Atkinson, Brad Pitt). Sprzedaz chleba w USA spada i jest to trend.

A w Polsce? Zwolenników DO nazywa sie sektą. I wiecie co... słusznie!!!! cholera jak czytam Wasze posty (tj zwolenników DO) to rozpacz ogarnia. Medycyne macie za zero, lekarzy którzy na tych forach próbują z Wami nawiązac dyskusje traktujecie jak zło wszelakie.

A przeciez tak nie mozna, medycyna jest nauką, nie mozna ignorować lekarzy, oni wiedzą wiecej niz my (nie-lekarze), w koncu studiowali ta nauke ok 10 lat (liczą studia + specjalizacje).

Kwasniewski kaze jesc tłuszcze, ok, ale czytajmy o wolnych rodnikach o równowadze kwasowo zasadowej itp nauka sie rozwija. 60 g weglowodanów w ziemniakach to nie to samo co 60g weglowodanów dajmy na to w brokułach.

Nic dziwnego, ze zamiast promować tą wiedzę, osmieszacie sie, Kwasniewski sam sobie troche jest tu winien, przez te jego odnoszenia do biblii i innych teologizmów.






 młodyś i ......
 jak  z twoich wypowiedzi wynika nie do końca  rzecz pojąłeś
zachowujesz się jak neofita z owej sekty

pociesz się, że wraz z wiekiem to   przechodzi

takich dyskusji przewaliło się już wiele na "diecie optymalnej" T.T.
z marnym skutkiem
lekarska wiedza  nic nowego nie wnosiła poza nie uzasadnioną krytyką,
wspartą  błędną interpretacją lub niedomówieniami
które jak  widać tobie też mocno zamąciły
masz rację
medycyna   rozwija  się,  w piekielnym tempie produkując  chorych
najlepiej trzyma się jednak ciemnogród

ktoś powiedział " najgorzej być prorokiem we własnym kraju"
 i tu się nie mylił
J.K.  pierwszą książkę którą  wydał nazwał  " ZYWIENIEM OPTYMALNYM"
bez wątków
na robienie kasy nie liczył
na kampanie medialne  nie mógł też liczyć bez instytucjonalnego wsparcia+
 nad czym tu się rozwodzić?




Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #15 : 2007-12-17, 20:11:59 »

Nie wiem, jak jest na forach Atkinsa, to ty jesteś tam bywalcem i wiesz, jakie umysły tam sie rozpisują, ale wiem, ze Atkins mnie nie przekonał. Ja nie oglądam reklam i nie działają na mnie tanie chwyty w postaci pana w garniturku z lsniącymi zębami, czującego sie jak ryba w wodzie w mediach.
Mnie nie przekonuje Atkins razem ze swoimi suplementami. Ten jego sklepik z suplementami wrecz mnie przestraszył.

Idąc tropem twojego myslenia, najlepiej byłoby reklamowawać DO, jak batoniki Mars Smile))

Przekrój społeczeństwa jest  jaki jest. Czy ty, na miejscu Jana Kwaśniewskiego zrobiłbyś przesiew na forum? Zakaz wstepu religijnym? Rejestracja dozwolona po uprzednich testach IQ? Nalezałoby jeszcze zadeklarować tematy, które będziemy poruszać na forum  Smile))

Jeżeli twoi rodzice nie moga przyjąć wiedzy bez odpowiedniego opakowania, to trudno. Dobrze, ze Lutz napisał ksiązkę w formie bardziej akceptowalnej. Ale też nie przekonał ich. Ledwie obnizyli węgle, jak piszesz. A gdyby JK był w sekcie, to DO byłaby "BE"?
Jest powiedzenie, ze świata nie zmienisz, ale mozesz zmieniać siebie. Jan Kwaśniewski jest jaki jest i mozesz go akceptować lub nie, ale nie zmieniać.

Chciałbyś z DO zrobic towar do sprzedaży? Całe szczęście, ze tak sie nie stało. Jeszcze trochę, a dzieki takim pomysłom, będzie zakaz oddychania, bez wpłat na konto jakiegoś cwaniaczka. A  na oddychanie fiołkam będzie stać tylko "nieplankton" Wink posiadający złote karty dostepowe

To co zaproponowałeś, jest zaprzeczeniem madrości Jana Kwaśniewskiego. Jemu nie zalezy, zeby DO stosowaly muchy złapane na lep reklamy. Podchodzisz świadomie do życia, zywienia, zdrowia, albo nie zabieraj się za DO. W przeciwnym razie, gdy zmieni się moda, zmienią sie reklamy, ty przeskoczysz na inną dietkę.
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #16 : 2007-12-17, 21:08:20 »

Ewo,

A ja wlasnie chcialbym zrobic DO towarem do sprzedazy. Bo towar jest genialny. I ma misję.

I wiesz, im wiecej ludzi bedzie chcialo kupic ten towar czyli przejsc na DO, tym chyba lepiej dla naszych dzieci. Wyobraz sobie szkoly bez automatow do napoi gazowanych czy batonów chociazby mars, co będzie naturalną konsekwencją silnego nacisku zwolenników diety DO na władze.
We We Francji od 2008 roku znikaja automaty do batonów i napoi ze szkół.

A u nas? Jakie jest nasze lobby, zwolenników DO czy chociazby diet niskoweglanowych. Nie ma lobby. A dzieciaki żrą chipsy i inne g...o


Pozdrawiam,
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #17 : 2007-12-17, 21:11:33 »

kiedy pierwszy raz czytałam książkę J. K. to byłam zbulwersowana, przez co byłam ogromnie ciekawa co będzie na następnej stronie, co jeszcze wymyśli ten szaleniec. Po 15 kartkach jego poglądy były moimi poglądami. I te religijne argumenty czytałam z zainteresowaniem. Owszem, też czasem mówię że przez te religijne argumenty nie każdy traktuje J. K. poważnie, ale teraz jak tu przeczytałam co autor wątku wypisuje to chcę stanąć w obronie argumentów z historii i Biblii. Trzeba nie mieć daru empatii żeby kazać to odrzucić, to że Biblia potwierdza odkrycie doktora to też jest jego wielkie odkrycie, jego wielka radość, jak można mu to zabierać! Te argumenty pomagają przyjąć nowy podział na dobre i złe. Tak jak od dziecka wiemy że piasku się nie je, tak poznając aspekty historyczne mamy niejako okazję cofnąć sie wstecz naszej nauki, nadrobić straty. No ale żeby zaakceptować nowe spojrzenie na historię trzeba byc do tego przygotowanym, a ja akurat bardzo lubiłam historię i biologię, może mi pomaga umiarkowany deizm, bałwochwalstwo skończyło się gdy Bozia nie zesłała wymarzonego ołówka z gumką!  Razz
Master SS, musiałbyś bardzo dużo książek przeczytać żeby próbować mówić, co J.K. powinien a co nie, a już na pewno nie możesz mu zabronić pisać, co znalazł w Biblii...
Ja też bym chciała żeby D.O. było modne, niestety okazuje sie że z dobrodziejstw D.O. mogą korzystać tylko ludzie mądrzy. Warto żeby wiedza o D.O. dotarła pod strzechy bo może akurat tu i tam jakiś mądry się znajdzie, może do niego dotrze, bo co do ogółu to ciągle jest to rzucanie pereł przed wieprze. Ale warto rzucać te perły coby trafiły do niektórych właściwych...
Trudno mi ocenić czy Ty Jesteś właściwą osobą, przypominasz mi trochę mojego brata (nazywasz się Paweł??), czyli chyba Ci troszkę brakuje wszechstronnej wiedzy i dojrzałości...
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #18 : 2007-12-17, 21:17:00 »

Jak napisalem w tytule postu, to miala byc prowokacja....

Po prostu uwazam, ze DO jest źle promowane...

moja siostra na tym forum?? moze,... tepretycznie mozliwe...

Ale wesoło.

Pozdro.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a Sekta
« Odpowiedz #19 : 2007-12-17, 23:00:44 »

Dieta Atkinsa oparta jest na pogladach.
Zo JK na naukach podstawowych - wiedzy!
Wiedzy sie nie reklamuje - dochodzimy do niej poprzez naukę.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.