forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:57:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!  (Przeczytany 13706 razy)
maf
Go


Email
Odp: PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!
« Odpowiedz #20 : 2007-12-16, 00:15:55 »

Cytuj
A na oparzenia jak pamietam najlepszy jest panthenol.

  lub  masc  aleosowa Firmy Forever
Jak slysze aloes to od razu przychodza mi na mysl wspomnienia.
Po pierwsze to aleosow u mnie w domu jest dostatek, nie musze kupowac masci, podchodze z nozem do kaktusa, obcinam kawalek i mam naturalny srodek zalecany nawet przez rosyjkich znachorow.
Po drugie, rosyjscy znachorzy i aloes: /pisze jako ciekawostke/ Kilka lat temu, jeszcze nawet nie wiedzialem o DO, Ewa dostala typowy jeczmien na powiece. Rosl, rosl az sie rozrosl. Pojechalismy do szpitala na izbe przyjec, chcieli dziecko zatrzymac na 2 tygodnie. Ja przekonany o sile pieniadza i prywatnej sluzbie zdrowia natychmiast pojechalismy do prywatnej kliniki. W Poznaniu byla /moze jeszcze jest/ klinika "oczna" Korvita. Przyjal nas tam ruski lekarz, mial tlumacza. Powiedzial, ze oni nie robia "brudnych" operacji /naciecie tego jeczmienia, czy tez juz byl to ropniak/. Zeby nie bylo, ze nie udzielil porady /placilo sie przed wizyta, chyba 70 zl/ zalecil przykladanie aloesa.
Na szczescie w Poznaniu jest jeszcze jedna prywatna klinika, i tutaj musze napisac jej nazwe "Certus". Pojechalismy tam, co prawda nie mieli specjalisty w tej dziedzinie, ale skierowali nas do prywatnego gabinetu jakiegos goscia z ktorym wspolpracowali. Ten gosciu oczywiscie wynajal/widocznie to sa normalne praktyki/ sale operacyjna w certusie. Cala sprawa zamknela sie w jednym dniu, gosciu zrobil naciecie, zszyl, certus nawet dal nam pokoj do czasu wybudzenia z narkozy i wyjscia Ewy. Po prostu pojechalismy po poludniu i wieczorem juz bylismy wszyscy w domu. Widocznie tak sie da zrobic, a w szpitalu chcieli trzymac Ewe 2 tyg i ciagnac kase z NFZ.
To tyle o aloesie
Pozdr
maf
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!
« Odpowiedz #21 : 2007-12-16, 00:54:00 »

....Po prostu pojechalismy po poludniu i wieczorem juz bylismy wszyscy w domu. Widocznie tak sie da zrobic, a w szpitalu chcieli trzymac Ewe 2 tyg i ciagnac kase z NFZ.

Maf to co opisales ilustruje ewolucje  komunistycznej "sluzby zdrowia"
(sitwy komuchow w bialych kitlach) a zarazem rodzaca sie w bolach,
 "nowa pomoc medyczna" na ksztalt tej jaka jest w UK(zgroza)!!!

Wniosek musimy sie miec na bacznosci.
Przede wszystkim DIY co tylko potrafisz Shocked Confused Confused

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!
« Odpowiedz #22 : 2007-12-16, 23:56:06 »

Mojemu chrzesniakowi jakies 10 lat temu wybuchła petarda w ręce. Wiemy jak to się kończy. Oparzenia IIIstopnia, z bliznami. Nie jakimiśtam bąblami.
Na szczęście zadzwonił najpierw do mnie, potem do mamy.
Zaleciłam mu włożyć rękę do zamrażalnika  Shocked  Very Happy i obklładać lodem, jak nie wytrzymywał miał wyjąć na chwilę , i znów włożyć gdy poczuł że może zaserwować sobie jeszcze "lodowy okład".
W efekcie końcowym nie było na ręce jednego bąbla oparzeniowego  Very Happy  Very Happy  Very Happy.
Przez 15 min na telefonie mu tłumaczyłam. I towarzyszyłam w ...panice.
Potem mama zadzwoniła do mnie i proponawała jakieś maści...
Na szczęście dała sobie wytłumaczyć, że maści po "kuracji z lodem".
Nic tak nie zmniejsza ostrego obrzęku jak lód/zimno.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: PRZESTALI WIERZYĆ , ZACZELI WIEDZIEĆ !!!
« Odpowiedz #23 : 2007-12-19, 21:59:37 »

Pani Ewo-lekarko- ja już zamawiam książkę nową napisaną przez  Panią co robić w różnych sytuacjach typu temperatura, oparzenie,skaleczenie (bo niektórzy straszą mnie chociaż tężcem a szczepienie na razie odłożyłam-co to wszystkie żyjątka świata czychają aby każdemu kto się skaleczy wpuścić tężec do organizmu?) itp. aby nie dawać leków ,nie kończyło się na bliznach,zastrzykach itp historie. Kupuję w ciemno na pewno wiele rzeczy jeszcze byłoby wartych zastosowania.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.