forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 23:08:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  BÓLE FANTOMOWE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: BÓLE FANTOMOWE  (Przeczytany 28307 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #20 : 2007-12-28, 14:43:29 »

punkt 2 hmm problem bo z mleka to tylko śmietana i tylko 30% sery twarde mleka nie lubię no ewentualnie z nabiału jeszcze boczek strawię

A ja mam wrazenie, lekarko, że jerzyk mówi że nie lubi mlecznych.
Jerzyk, jesli nie jadasz mlecznych, to daj sobie spokój z tematem "Rotowanie mlecznych". To jest wskazówka dla tych, co jadają mleczne codziennie i ewentualnie te mleczne im szkodzą. Zwróć uwagę, czy masz przerwę min. 3 dniową w tej śm.30% i serze. Potem opowiedz o swoim doświadczeniu.

Ja np. od jakiegoś czasu piję prawie codziennie 250g śmietanki 30% i bardzo rzadko zjadam kawalątek ż. sera. Przez jakiś czas sprawdzałam na sobie to rotowanie, ale nie czułam sie wtedy komfortowo. Zaczął boleć mnie brzuch po mlecznych, a żadnych korzyści nie odczułam. Jak piję śm. codziennie, nareszcie czuje sie super.
Jesli zauważę coś odwrotnego, dam uczciwie wam znać.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #21 : 2007-12-28, 15:03:12 »

mam dni kiedy zjadam do syta prod.mleczne,i tak wczoraj wypilam 400ml smietany -ok.120g tluszczu,
60g masla-ok.48g tluszczu,oraz 40g tluszczu ze smalcu ze skwarkami,wyszlo 220g tluszczu,
na inne bialko nie mialam juz ochoty,
zjadlam rowniez 50g weglowodanow takich jak czosnek, kilka zabkow ok.15g weg.2 ,ziemniaki,ok.15g weg.reszta byla z brokulow i kalafiora,i 3 praliny czekoladowe
nad ranem mialam niesamowite skurcze w lydkach,bol odczowam do tej pory, Sad
tak jest za kazdym razem,gdy jadam prod.mleczne Confused


Ja też mam wrażenie, że z masłem (tłuszczem zawartym w mleku) nie warto przesadzać, po dużej dawce (mówię tu np., o 200g dziennie przez dwa, trzy kolejne dni) czuję coś jakby pierwsze objawy zatrucia witaminą „A”. (lekki ból głowy, lekie zaburzenia koordynacji mięśniowej).

Najlepsza rada to spożycie wieprzowinki ze smalcem i żółtek.

Jako ciekawostkę dodam, że 500g wątroby niedźwiedzia polarnego zawiera śmiertelną dla człowieka dawkę witaminy „A”.

Jak chcemy sobie dogodzić tłuszczem, to smalec jest zdecydowanie bezpieczniejszy Smile

By uniknąć jak w powyższym przykładzie braku wartościowego białka w dziennej diecie, jak czuję, że coś nie tak natychmiast gotuję 3 – 5 jajek by zjeść z nich same żółtka jako pewny zbilansowany pełnowartościowy posiłek.

Żółtka są dobre na wszystko, zwłaszcza w okresie świąt gdy jemy mało wartościowego białka bo zjedliśmy przy biesiadnym stole byle co Smile

Takie to mam przemyślenia i doświadczenia na temat tłuszczu z mleka, o białku z mleka mam jeszcze gorsze zdanie. Zdarza mi się jednak często pić kawę z mlekiem skondensowanym by łapnąć trochę węglowodanów, za jarzynami i ziemniakami nie przepadam.

Brzmi oficjalnie, ale wierz mi święty nie jestem i zdarza mi się dość często z czymś przesadzić i potem ratuję się żółtkami Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #22 : 2007-12-28, 17:07:27 »

Obawiam się, że powoli główną zasadą ŻO stanie się "rotowanie mlecznych".

Nie powinno.
"Wynalazki" są po to by szybciej uzyskać efekt.
Rozumiem Twoje obawy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #23 : 2007-12-28, 17:13:10 »

Przez jakiś czas sprawdzałam na sobie to rotowanie, ale nie czułam sie wtedy komfortowo. Zaczął boleć mnie brzuch po mlecznych,

Tak wygląda diagnostyka.
Jedynym objawem, że coś nie tędy z nimi może być podwyższony cholesterol LDL i właśnie powtarzalna reakcja z np. przwodu pokarmowego.
Objawy bólu brzucha po mlecznych wygasają. Wraz z wygasaniem tej reakcji po miesiącu normalizuje sie LDL. Spada o tylko20-30%.
Mało. Potem trzeba dalej pracować nad sobą.
Badam osoby z wysokim LDL na DO. Nie są to zdrowi ludzie, mimo, że zapewniają, że są zdrowi.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #24 : 2007-12-28, 17:36:06 »

No, to może ja juz przeszłam ten kryzys? Bo teraz nie mam sensacji jelitowych po śmietance, jak i kiedyś nie miałam. Jelita zaczęły reagować dopiero, gdy zrobiłam dłuższą przerwę w mlecznych. Być może kiedyś niekorzystne skutki spozywania mlecznych inaczej sie objawiały?
Toan, co prawda pisał coś na wzór, ze gdy sie ich nie uzywa, zanika zdolnośc trawienia.
Niestety, nie badałam LDL ostatnio.

Potem dalej pracowac? Czyli co? Pilnować LDL, czy rotować od czasu do czasu mleczne?

Nie są zdrowi, czyli nie uświadamiaja sobie choroby? Nie maja dolegliwości, czy przypisują je innym przyczynom? Czy może nie chcą przyjąć do wiadomości?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #25 : 2007-12-28, 21:53:08 »

1. Potem dalej pracowac?
2.nie uświadamiaja sobie choroby?

1.Też nad ... sobą.
2. Noo  Sad . Twierdzą, że zdrowi.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #26 : 2007-12-28, 22:00:53 »

1. Lekarko, to nie nowość. Gorzej, kiedy komus sie wydaje, że juz nie musi
2. Tos sie rozpisała. Dziekuję.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #27 : 2007-12-28, 22:08:35 »

Gorzej, kiedy komus sie wydaje, że juz nie musi

To jest najgorsza z opcji.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #28 : 2007-12-28, 22:19:00 »

Tak, zdecydowanie. Ja mam wiele do roboty. A ty? Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #29 : 2007-12-29, 22:38:36 »

Nawet nie pytaj...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #30 : 2007-12-30, 00:21:55 »

Laughing Nie ma lepszej motywacji, jak troszkę problemów na głowie Wink Grunt to odpowiednio dobrana, rosnąca poprzeczka.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #31 : 2008-01-06, 19:53:20 »

Jerzykr6, żyjesz?
A wiesz o tym, że jak potrzesz drugą kończynę to ból fantomowy ustępuje?
(Najprawdopodobniej chodzi o bramkowanie w odp. korzonku nerwowym; pewno o jakieś inne rzeczy też).
Jedno jest pewne - pomaga. Wg książki. Wg Ciebie też takie działanie pomaga?
Zapisane
jerzykr6
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #32 : 2008-01-09, 20:27:33 »

Żyję choć parę dni byłem w przybytku zwanym szpitalem (silne nerwobóle)i były problemy z djetą cóż odnowa zaczynamy
jestem cierpliwy
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #33 : 2008-01-10, 08:11:48 »

Jerzykr6 trzymaj sie . Ja tez jestem na diecie. Na teraz to nie bardzo sobie radze z przeliczaniem. Ale bede miala wage!! Kolezanka mi pozyczy.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BÓLE FANTOMOWE
« Odpowiedz #34 : 2013-11-09, 18:41:01 »

1. Potem dalej pracowac?
2.nie uświadamiaja sobie choroby?

1.Też nad ... sobą.
2. Noo  Sad . Twierdzą, że zdrowi.


1. DO tego przede wszystkim potrzebny jest czas, który należy sobie i we własnym zakresie zapewnić i DObra dieta i na końcu DObrzy wreszcie DOradcy- nie szamani. Po co męczyć zapracowanych, w tym nad sobą, lekarzy wszelkiej maści. Wink
2. Być może tak twierdzą, bowiem nie chcą być leczeni. Very Happy A wizyta- tylko dla kontroli... Wink jak u stomatologa.
"Chcesz być zdrów, nie chodź DO lekarzy". Nie każdy posiadł zdolność odróżniania dobrego lekarza od... mniej dobrego, a DO tego jeszcze te trole internetowe- pierwsze lepsze. Laughing

Przysięga przecież jednaka. 
Znaczy jednoczy...
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.