forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-04-01, 10:06:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
575851 wiadomoci w 4030 wtkach; wysane przez 40 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: ^ToM^
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 16289 razy)
MORGANO
Go


Email
O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.
« : 2007-10-24, 02:03:19 »

O CHOROBIE REUMATYCZNEJ.
Według opinii lekarza optymalnego.

Od dawna wiadomo już, że w chorobach reumatycznych dochodzi do zwiększonej produkcji przeciwciał skierowanych przeciwko tkance łącznej, z której zbudowane są chrząstki stawowe.
Odkrycie tego faktu zmieniło podejście lekarzy do tej grupy chorób, ponieważ uznano, że odnaleziono czynnik wywołujący je.
Przeciwciała to naturalne białka, które wykorzystywane są do niszczenia ciał obcych wewnątrz organizmu.
Dzięki zdolnościom do wytwarzania tych białek człowiek posiada możliwość samoobrony przeciw bakteriom i wirusom.
W czasie zakażeń miano przeciwciał wzrasta wyraźnie, a mimo to nikt nie uważa ich za przyczynę takich chorób jak angina czy grypa wprost przeciwnie  ogólnie wiadomo, że to drobnoustroje są za nie odpowiedzialne. Te same przeciwciała powodują w chorobach reumatycznych uszkodzenie stawów, ale podobnie jak w zakażeniach to nie one są przyczyną wystąpień tej patologii.
Logicznym wydaje się fakt, że skoro organizm niszczy własne tkanki, to muszą one mieć nieprawidłową strukturę i są błędnie rozpoznawane przez układ odpornościowy. Postępujący proces niszczenia powoduje z drugiej strony patologiczny przerost chrząstek stawowych, co z kolei nasila reakcję immunologiczną i powstaje tzw. "błędne koło".
Ponieważ budowa chrząstek jest nieprawidłowa to nie spełniają one właściwie swej roli w stawie. Parametry fizykalne tkanek (tzn. elastyczność, twardość) są inne niż w narządach zdrowych, co jest przyczyną ich dysfunkcji. Substancją, z której zbudowane są kości, chrząstki i więzadła jest kolagen  białko o skomplikowanej  strukturze, którego produkcja wymaga uruchamiania wielu procesów biochemicznych.
Potrzebne są odpowiednie substraty. Brak pełnego zaopatrzenia w substancje wyjściowe powoduje, że produkt końcowy (chrząstka) jest niepełnowartościowy i błędnie rozpoznawany przez układ immunologiczny.
Oczywiście opisane powyżej procesy są znacznie bardziej skomplikowane a wszystkie ich etapy niemożliwe do opisania, wiadomo jednak, że bez  znajomości przyczyny wyjściowej tych chorób współczesna medycyna nie potrafi ich leczyć i końcowym etapem większości kuracji jest ciężkie upośledzenie funkcji narządu ruchu.
Żywienie optymalne jest jedyną przyczynową metodą leczenia chorób
z autoagresji, w tym również reumatycznych, ponieważ powoduje usunięcie czynnika wyjściowego. Odpowiednie zaopatrzenie organizmu umożliwia szybką przebudowę tkanek i radykalne zmniejszenie dolegliwości. Mimo, że postęp zdrowienia jest powolny i może trwać miesiącami, to objawy ustępują  w sposób niewiarygodnie szybki.
Subiektywne odczucia pacjentów są dla mnie najważniejszym wskaźnikiem procesu terapeutycznego.
Podstawowym wskaźnikiem  laboratoryjnym ustępowania choroby
jest OB., który szybko obniża się w pierwszych tygodniach żywienia optymalnego. OB określa aktywność stanu zapalnego i w chorobach reumatycznych wynosi zwykle 40-80.
Ponieważ przebudowa w stawach rozpoczyna się od zewnętrznych warstw chrząstek, to stan zapalny zmniejsza się szybciej niż ich morfologia, co jest spowodowane bezpośrednim kontaktem błony maziowej z przeciwciałami.
W połączeniu z żywieniem optymalnym stosujemy oczywiście   prądy selektywne, co radykalnie przyspiesza powrót do zdrowia.
Zmniejszenie lub ustąpienie dolegliwości bólowych notuje się zwykle już w pierwszym tygodniu leczenia, utrzymuje się ono trwale i praktycznie nie spotyka się zaostrzenia choroby u osób prawidłowo stosujących żywienie optymalne. Poprawę udaje się osiągnąć u każdego pacjenta, tak, że zazwyczaj cofają się nawet deformacje stawowe znacznego stopnia, można to łatwo zauważyć na stawach międzypaliczkowych rąk. Niestety nie zawsze możliwe jest wyleczenie zmian bardzo  zaawansowanych, gdzie dochodzi do zaniku błony maziowej w stawie, co jest stanem trudnym do oceny i postawienia rokowań w przypadku, gdy na radiogramie widoczne są cechy zrostu kostnego w stawie, pomocne może być już tylko leczenie operacyjne, jednak takich zmian nie spotyka się często.
W leczeniu chorób reumatycznych żywieniem optymalnym można również stosować inne formy fizykoterapii (kąpiele, krioterapia, elektroterapia i inne), ale nie przynoszą one nawet w przybliżeniu tak dobrych efektów, jak prądy selektywne.
Stanowczo przeciwwskazany jest wysiłek fizyczny powodujący wystąpienie dolegliwości bólowych w stawach, gdyż powoduje on mechaniczne uszkodzenie elementów łącznotkankowych stawu.
                                                 
                                                                                                        Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                     Optymalny konsultant medyczny.

Zapisane
vvv
Full Member
***
wiadomoci: 10763


Odp: O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #1 : 2015-04-26, 12:39:26 »

Cytuj z: DO2000_str118
Przyczyną choroby reumatycznej i wad serca nią powodowanych był określony skład diety, przy której tkanka łączna nie tylko stawów, ale i zastawek serca, miała taki skład antygenowy, który był zbliżony antygenowe do toksyny paciorkowcowej. Zakażenie (toksyna paciorkowcowa) było tylko zapalnikiem. Później organizm sam niszczył tkankę łączną i zastawki serca.
U innych ludzi, inaczej odżywianych, o innym składzie antygenowym zastawek serca i tkanki łącznej, choroby reumatycznej nie było nawet po wielu anginach.

Jaka ciekawa wskazówka, znam nawet kogoś, kto się nią pryncypialnie przejął.
 Wink
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #2 : 2015-04-26, 21:17:44 »

Wg teorii Kangura nadmiar wapnia w organizmie powoduje choroby reumatyczne.
Wapń dostarczamy nie tylko w pożywieniu ale i w wodzie pitnej. Należy zwracać uwagę nie tylko na to co jemy, ale i na to co pijemy. Prądy selektywne rozszerzają naczynia krwionośne, ale nie usuwają z nich złogów wapnia.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O CHOROBIE REUMATYCZNNEJ. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #3 : 2015-04-26, 21:22:12 »

Złogi wapnia, rozszerzanie naczyń, choroby reumatyczne!   Confused
Co za patologia!  Shocked
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 21 zapytaniami.