forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 19:32:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660590 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Skorki i kosci szpikowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skorki i kosci szpikowe  (Przeczytany 26166 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #20 : 2008-02-15, 21:08:52 »

Nie przeszkadza mi już nawet, że czasami są nie dokońca ...zdepilowane Laughing

Ja też takie lubię  Laughing .
Jak gotuję sobie wywar z nóżek wieprzowych na galaretę,to zawsze obiecuję sobie,że je włożę takie drobne do wywaru,zeby miec je w galarecie,ale potem praktycznie nie ma co już wkładać,po zjadam je w trakcie    Rolling Eyes
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #21 : 2008-02-15, 21:36:56 »

Kiedyś czytałam,ze uczucia jakie są wkładane podczas przyrzadzania posiłków ,udzielają się tym którzy je spozywają  Smile


Gotowanie, to jedno z moich hobby, dlatego przyrzadzam posilki z "sercem", i lubie "improwizowac " w kuchni , gotowe przepisy nie daja mi tyle satysfakcji.

To jest SZTUKA ,podobnie jest z malarstwem  Smile
Wydaje mi sie, ze w przyrzadzaniu potraw jest troche egoizmu. Tak przez chwile sie teraz nad tym zastanawialem.
Ja gotuje nie po to aby "cokolwiek" ugotowac, nakarmic, dac jesc - gotuje dlatego zeby kazda potrawa byla SZTUKA. Najwieksza radosc sprawia mi to, ze wszyskim smakuje, chwala kucharza. Tak jak szefa kuchni w wykwintnej restauracji. I tutaj wlasnie widze ta nutke egoizmu szefa kuchni.
Wracajac do skorek wieprzowych, to skora z golonki gotowanej czy tez nozek wieprzowych to nie ta skorka. Skorki wieprzowe mozna czasem kupic, lub dostac ze swiniobicia, sa to skorki cieniutkie na 3 mm. Mialem takie skorki, niestety nie wykorzystalem ich. Byly kiedys pomysly, zeby robic z nich chipsy sposobem domowym. Gdzies na swiecie jest to przysmak.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #22 : 2008-02-15, 21:46:14 »

Jak gotuję sobie wywar z nóżek wieprzowych na galaretę,to zawsze obiecuję sobie,że je włożę takie drobne do wywaru,zeby miec je w galarecie,ale potem praktycznie nie ma co już wkładać,po zjadam je w trakcie    Rolling Eyes
Wyzeranie produktow do potrawy jest niedobre. Nigdy nie wyzeram jak robie galart z nozek. Wyzeram zawsze tylko skwarki jak topie slonine Laughing
Pozdr
maf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #23 : 2008-02-15, 21:50:20 »

Ale ja lubię wyżerać  Very Happy i trudno doprawdy jest mi się powstrzymać  Rolling Eyes

PS.A czym się różni wyżeranie skwarków w trakcie topienia słoniny, od wyżerania skórek w trakcie gotowania nóżek ?  Laughing
Zaznaczam,że ta galareta to tylko dla mnie,nie robiłabym takiego "świństwa"  Razz ,gdybym gotowala dla całej rodziny  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #24 : 2008-02-16, 00:51:09 »


PS.A czym się różni wyżeranie skwarków w trakcie topienia słoniny, od wyżerania skórek w trakcie gotowania nóżek ?  Laughing

Chyba sie rozni. Slonine topimy na smalec, i on jest najwazniejszy. Skwarki sa dodatkiem, nie zawsze pozadanym. Galareta z nozek jest calosciowo potrawa, najlepsza jest jak proporcje miesa/skorek itd do wywaru sa zachowane. Widzialem juz gospodynie, co wyzarly cale mieso i praktycznie galareta skladalala sie glownie z samej galarety. Ola bardzo lubi nozki, takie na goraco, wiec przewaznie dokladam do gotowania 1 szt wiecej. Zdarza nam sie, ze gotujemy nozki tylko do zjedzenia na goraco. Jest taka potrawa portugalska pezinhos de coentrada (nozki wieprzowe w sosie kolendrowym) , przepis przyslala mi "Jopty" (optymalna z czasow czatowania). Przepis jest na mojej stronie.
Pozdr
maf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #25 : 2008-02-16, 10:14:36 »

Widzialem juz gospodynie, co wyzarly cale mieso i praktycznie galareta skladalala sie glownie z samej galarety.
Pozdr
maf

To w takim wypadku widziałeś mnie  Rolling Eyes ,no co zrobić,jak muszę w trakcie gotowania próbować,czy już dobre  Question
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #26 : 2008-02-16, 10:38:17 »

Skorki wieprzowe mozna czasem kupic, lub dostac ze swiniobicia, sa to skorki cieniutkie na 3 mm. Mialem takie skorki, niestety nie wykorzystalem ich. Byly kiedys pomysly, zeby robic z nich chipsy sposobem domowym. Gdzies na swiecie jest to przysmak.
Pozdr
maf
A może by tak przyrządzić "skórki ala flaczki"? Taki pomysł mi teraz przyszedł do głowy. Kiedyś pacjenta optymalna mówiła mi, że najpierw gotuje wywar z dodatkiem skórek, a później kroi skórki jak makaron.
Z kolei Atkinson proponuje suszone i zmielone skórki wieprzowe zastosować jako panierkę do kotletów.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #27 : 2008-02-28, 00:09:36 »

Skorki wieprzowe mozna czasem kupic, lub dostac ze swiniobicia, sa to skorki cieniutkie na 3 mm. Mialem takie skorki, niestety nie wykorzystalem ich. Byly kiedys pomysly, zeby robic z nich chipsy sposobem domowym. Gdzies na swiecie jest to przysmak.
Pozdr
maf
A może by tak przyrządzić "skórki ala flaczki"? Taki pomysł mi teraz przyszedł do głowy. Kiedyś pacjenta optymalna mówiła mi, że najpierw gotuje wywar z dodatkiem skórek, a później kroi skórki jak makaron.
Z kolei Atkinson proponuje suszone i zmielone skórki wieprzowe zastosować jako panierkę do kotletów.
Te skorki,to i dobry pomysl,tylko zeby nie ta siersc,ktora czasami sie trafia Shocked
Zapisane
orchidea77
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #28 : 2008-02-29, 20:44:28 »

Czy ktoś zna proporcje kości szpikowych
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #29 : 2008-03-01, 11:51:44 »

Myslę,że proporcje kości szpikowych są wprost proporcjonalne do wieku zwierzęcia (o ile chodzi o zwierze).
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #30 : 2008-03-01, 14:02:35 »

Myslę,że proporcje kości szpikowych są wprost proporcjonalne do wieku zwierzęcia (o ile chodzi o zwierze).
Nie gniewaj się, ale nawet żart powinien mieć jakieś podstawy.
Wykazałaś brak zrozumienia matematycznego pojęcia „wprost proporcjonalny” Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #31 : 2008-03-01, 14:05:14 »

Nie gniewam się  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #32 : 2008-03-01, 15:19:07 »

Czy ktoś zna proporcje kości szpikowych
Moze,przepis z  K.K.  na wywar z kosci ze str.128 bedzie ci pomocny.Na wywar potrzeba 3 kg kosci wieprzowych i wolowych,w tym  co najmniej polowa kosci szpikowych.Kosci ´zalewane sa 4 litrami wody,z czego wychodzi 2 litry wywaru.100g z calosci wynosi:B 0,9g;T 1,7g;W - Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #33 : 2008-03-01, 18:21:19 »

Czy ktoś zna proporcje kości szpikowych
Moze,przepis z  K.K.  na wywar z kosci ze str.128 bedzie ci pomocny.Na wywar potrzeba 3 kg kosci wieprzowych i wolowych,w tym  co najmniej polowa kosci szpikowych.Kosci ´zalewane sa 4 litrami wody,z czego wychodzi 2 litry wywaru.100g z calosci wynosi:B 0,9g;T 1,7g;W - Smile
W kościach szpikowych , a własciwie w wywarze z tych kości będzie praktycznie tylko tłuszcz. Jego ilość jest w sumie niewielka w stosunku całej ilości jaką jemy w ciągu dnia. Osobiście tego tłuszczu nie liczę.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #34 : 2008-03-01, 18:28:47 »

Bea561 gotowalas wywar z kosci szpikowych?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #35 : 2008-03-01, 18:41:22 »

Te kości szpikowe w przypadku powiedzmy świnki to które?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #36 : 2008-03-01, 18:59:53 »

Lepsze i wartosciowsze sa od krowki --to te okragle ze szpikiem w srodeczku.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #37 : 2008-03-01, 19:02:45 »

Bea561 gotowalas wywar z kosci szpikowych?
Te kości szpikowe w przypadku powiedzmy świnki to które?
Kości długie, czyli te z szynki lub łopatki. Trzeba je porąbać. Myślę, że można je kupić na rynku w budkach, w których sprzedają mięso. W mojej miejscowości jest mała prywatna masarnia, kupuję połówkę świniaka. Kości po wykrojeniu mięska rabię i gotuję wywar. A szpik , który się nie wytopi lubię wysysać.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #38 : 2008-03-01, 19:04:33 »

Od młodej krówki lub cielaczka, masz rację Hana. Ale trudno dostepne Sad
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Skorki i kosci szpikowe
« Odpowiedz #39 : 2008-03-01, 19:09:10 »

   Ja tez tak robie, /wyssysam co sie da /z tych kosci oczywiscie/ ale wolowe maja wiecej szpiku i jest tlusciejszy (moim zdaniem) i te duze maja wewnatrz taki piekny azurek --to dopiero przyjemnosc w wyssysaniu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.