forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 05:26:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zaczynam scisle byc na diecie...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zaczynam scisle byc na diecie...  (Przeczytany 33203 razy)
chris
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #40 : 2008-01-01, 14:23:28 »

Cytuj
Prosze podziecie sie ze mna jak zaczynaliscie byc na diecie.
Jaki byly Wasze poczatki...
Co jedliscie i jak sie czuliscie...

Najwazniejsze w  wielkim skrocie:

(ciach)

A co bys powiedziala na cos takigo
-jeden duzy ziemniak
-6 zoltek,6 dlatego bo jajka sprzedaje tu w tuzinach
-duza ilosc oleju kokosowego,srdnio raz na dwa tygodnie tlusty boczek nie waze ale jest to okolo 200/250g
jeszcze niedawno uwazalem ze nie moge obyc sie bez miesa,

jezeli danego dnia nie pracuje,bywam glodny
jak wszyscy wiedza jestem kierowca,spedzam nie mniej jak 16 godzin na dobe za kolkiem.

pale nie mniej jak 3 paczki papierosow dziennie
pije nie mniej jak1l kawy z  smietanaka 36%
nie mniej jak 1l herbaty z cytryna

jesten ma DO,czy mam sie udac do specjalisty od nog.

pozd
bardzo licze na Twoja opinie
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #41 : 2008-01-01, 14:48:51 »

Ja również chciałabym wiedzieć jak ten szpik pozyskiwać. Może ktoś zechce mnie pouczyć? To samo pytanie w sprawie móżdżku, łoju, smalcu gęsiego.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #42 : 2008-01-01, 15:11:16 »

(...) jestem ma DO, czy mam się udać do specjalisty od nóg. (...)

Ode mnie masz szacunek za kreatywność i bezkompromisowość, nie przypuszczam byś przy takiej diecie łapał każdą modną grypę, więc nie daj się krytykować przez Optymalnych, którzy jednak chorują.

Dodam, że Twoja dieta działa przy w pełni przebudowanym organizmie, jak sam piszesz kiedyś jadłeś mięso w większej ilości i teraz jesteś już gotów na ograniczenie białka.

Załączam tabelkę z obliczoną Twoją hipotetyczną średnią dzienną racją żywnościową byś mógł się bronić, a nawet atakować Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam


[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #43 : 2008-01-01, 15:11:29 »

Chris, co prawda liczysz na opinie Kodar, ale ja od razu mogę ci powiedzieć, że twoja propozycja całkowicie odpada z powodu OLEJU KOKOSOWEGO i małej ilości białka.

Nie wiem, ile ważysz, mierzysz i w jakim jesteś wieku, ale na 1. rzut oka widzę, że jesz mało białka.
6 żóltek to zaledwie 17g białka. Mówisz, że obywasz sie bez mięsa. Odrobinę mniej wartościowego białka dostarczasz sobie ze śmietany.

Olej kokosowy nie zawiera cennego cholesterolu. Spalanie tłuszczu roślinnego zabiera sporo energii i zostawia chorobotworcze śmieci, takie jak CO2 i woda utleniona.

Bardzo mozliwe, że potrzebujesz odrobinę wiecej niz przecietnie węgli, bo przez 16 godzin skupiasz sie na jeździe.
Jeden duzy ziemniak? Ile to może być? 200g? To 30g węgli. Dochodzi trochę ze śmietany.
Mam wrażenie, że podczas podrózy jesteś na sporej adrenalinie i dlatego nie czujesz głodu.

Jesli wybierasz się w długą podróż, ugotuj sobie 10 jaj, weż słoik smalcu i placki ziemniaczane. Rób przerwy w czasie jazdy na przebieżkę.

Masz jakis problem z nogami? Od czasu, kiedy jestem na DO, nie czuję w ogóle wieczornego zmeczenia nóg, mam dobre krążenie w nogach, ale na pewno nie dzięki olejom roślinnym.

PAPIEROSY
Cytuj z: Jan Kwaśniewski, urywki
Choroba Buergera jest chorobą z autoagresji spowodowaną określonym, złym składem diety. Rozwojowi choroby sprzyja palenie papierosów w dawce pobudzającej układ sympatyczny, czyli do 20 sztuk na dobę.

w dawce porażającej układ sympatyczny, tj. 40 i więcej na dobę, znacznie przyspieszają rozwój miażdżycy w tętnicach wieńcowych i mózgowych. Papierosy w dawce 10-15 sztuk na dobę pobudzają układ sympatyczny, teoretycznie więc działają przeciwmiażdżycowo.

Chorzy na choroby zaliczane do tak zwanych zespołów antymiażdżycowych mają również przewagę układu sympatycznego. Papierosy w małych dawkach zwiększają tę przewagę, nasilają postęp choroby, ale nie przyspieszają miażdżycy, zwłaszcza miażdżycy tętnic wieńcowych i mózgowych.

Przy umiarkowanym paleniu papierosy mogą przyspieszać rozwój miażdżycy w tych narządach, które na pobudzenie układu sympatycznego przez składniki dymu tytoniowego reagują silnym zwężeniem naczyń tętniczych. Tak zachowują się tętnice w nogach. Zwężenie tętnic powoduje upośledzenie ukrwienia, bo zwężonymi tętnicami dopływa do kończyn mniej krwi. Niedobór krwi powoduje niedobór tlenu, a to wymusza wytwarzanie tlenu z glukozy. Odpadem jest cholesterol. Skutkiem cholesterolu jest miażdżyca.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #44 : 2008-01-01, 15:26:44 »

(...) jestem ma DO, czy mam się udać do specjalisty od nóg. (...)


Może to żart regionalny więc pozwól, że wyjaśnię by wszyscy załapali:

- Idź się lecz na nogi
- A dlaczego na nogi?
- Bo na głowę już za późno

Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #45 : 2008-01-01, 15:31:56 »

Ja również chciałabym wiedzieć jak ten szpik pozyskiwać. Może ktoś zechce mnie pouczyć? To samo pytanie w sprawie móżdżku, łoju, smalcu gęsiego.

Pozdrawiam, Teresa
Slyszalem, ze szpik mozna dostac w marketach typu "makro". Jest tam zaplecze dzialu miesnego, gdzie jak poprosisz potna Ci duza kosc na plasterki. Mozdzku nigdzie nie widzialem, podobno jest dodawany do parowek, tak jak i skorki /dlatego parowki sa dobre/.

Pozdr
maf
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #46 : 2008-01-01, 15:35:20 »

Adam, czy ty inną opinię traktujesz jako atak? Bo nie wiem, czy mam sie odzywać? Nie zamierzam tu z nikim walczyć Laughing

Czy u ciebie wyszło, że 6 żóltek waży 180g? W mojej tabeli to 102g=17gB (żółtko wazy ok. 17g)
Chris jada boczek zaledwie raz na 2 tygodnie.
200g śm. 36% to 4g białka

Chris papierosami załatwia głód i chorobę nóg.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #47 : 2008-01-01, 15:39:27 »

Adam, o tych dolegliwościach nóg nie odebrałam jako dowcip. Jakoś mi nijak nie pasuje.
Za to twój post moge zakwalifikować do gatunku dowcipnych Laughing jak chcesz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #48 : 2008-01-01, 15:55:38 »

Adam, czy ty inną opinię traktujesz jako atak? Bo nie wiem, czy mam sie odzywać? Nie zamierzam tu z nikim walczyć Laughing

Czy u ciebie wyszło, że 6 żóltek waży 180g? W mojej tabeli to 102g=17gB (żółtko wazy ok. 17g)
Chris jada boczek zaledwie raz na 2 tygodnie.
200g śm. 36% to 4g białka

Chris papierosami załatwia głód i chorobę nóg.

Jajko klasy XL waży powyżej 73g i jego 40% stanowi żółtko – policz sobie.
Jak nie muszę się opierać na tabelkach to się nie opieram, kiedyś zważyłem 10 żółtek na własnej wadze i zapamiętałem, że dorodne żółtko waży 30g.

Chris jada powiedzmy 280g boczku raz na 14 dni więc 280/14 = 20g dziennie. 6 żółtek go „kryje” jeśli chodzi o białko, mało ale najlepsze.

Papierosów nikt nie chwali, nawet najbardziej zapaleni palacze, ale skupiamy się tu na B:T:W.

Jak już tłumaczyłem, przypuszczam, że „choroba nóg” to figura retoryczna oznaczająca „czy zwariowałem” według popularnego żartu który zacytowałem powyżej.

Z każdą opinią jeśli mam odmienną polemizuję przez szacunek dla rozmówcy, byśmy wspólnie mogli jakieś wnioski wyciągnąć. To raczej konstruktywna polemika, a nie walka na wyniszczenie Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #49 : 2008-01-01, 17:03:32 »

Jajko klasy XL waży powyżej 73g i jego 40% stanowi żółtko – policz sobie.
Jak nie muszę się opierać na tabelkach to się nie opieram, kiedyś zważyłem 10 żółtek na własnej wadze i zapamiętałem, że dorodne żółtko waży 30g.
To ty, Adam masz bardziej optymistyczną wersję o jajku Wink
Też ważyłam. O tej porze roku w ogóle cięzko jest dostać duże jaja, a dodatkowo jaja w sprzedaży nie spełniaja norm podanych na opakowaniu.

A 30g żóltka kurzego chyba nie widziałam. Nie ważne. 180g żóltka na pewno Chrisowi wystarczy. Do tego dochodzi trochę słabszych białek ze smietany i ziemniakow.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #50 : 2008-01-01, 17:16:34 »

Adam319 :Jak nie muszę się opierać na tabelkach to się nie opieram, kiedyś zważyłem 10 żółtek na własnej wadze i zapamiętałem, że dorodne żółtko waży 30g.

...z czyjego jajka bylo to 30g ,zoltko,  pewnie nie od kury, moze strusia ?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #51 : 2008-01-01, 17:46:28 »

...z czyjego jajka było to 30g ,żółtko,  pewnie nie od kury, może strusia ?

http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=1100

„Nietypowe jaja bywają obiektem kolekcjonerstwa i rywalizacji: największe na świecie jajo kurze zostało złożone na białoruskiej farmie w obwodzie grodzieńskim – waży ono 160 gramów (i bije poprzedni włoski rekord – 146 gramów). Rekordowe jajo dołączyło do białoruskiej kolekcji zawierającej już jajko najmniejsze (15 gramów), jajko z trzema żółtkami oraz jajko w kształcie matrioszki.”

Zapraszam do dobrego supermarketu, można tam kupić jaja klasy XL (powyżej 73 gramów), dodatkowo z doświadczenia wiem, że 20% takich jaj ma 2 żółtka.

Co jak co, ale o jajach to my optymalni powinniśmy wiedzieć wszystko.

Oczywiście wiem, że mniejsze jajka są bardziej wartościowe Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #52 : 2008-01-01, 18:10:30 »

No wlasnie, te 2-zoltkowe , kupowalam jesienia--tylko, ze te dwa zoltka wazyly 19-20g. /jedno wazy srednio 17g..a Ty piszesz o 30g.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #53 : 2008-01-01, 18:44:01 »

No wlasnie, te 2-zoltkowe , kupowalam jesienia--tylko, ze te dwa zoltka wazyly 19-20g. /jedno wazy srednio 17g..a Ty piszesz o 30g.

Zróbmy tak.

Masz rację, średnie żółtko średniego jaja bezsprzecznie ma 17 – 18g co potwierdzają wszystkie dostępne badania i pomiary.

Następnym razem jak kupię jaja XL (powyżej 73g) to dokonam stosownego ważenia i wyniki, jak trzeba zdjęcia przedstawię w tym wątku.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #54 : 2008-01-01, 18:46:13 »

Adam, ja ważyłam i przezyłam duże rozczarowanie Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #55 : 2008-01-01, 18:59:21 »

Nad czym tu debatować. Zgromadzić tyle żółtek w naczyniu ile trzeba i zważyć razem. Nawet w najmniejszym jajku może być duże żółtko lub odwrotnie. Przestałem kupować XL, bo to jakieś nienaturalne. Pewnie od kur karmionych hormonami.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #56 : 2008-01-01, 19:03:57 »

Nad czym tu debatować. Zgromadzić tyle żółtek w naczyniu ile trzeba i zważyć razem. Nawet w najmniejszym jajku może być duże żółtko lub odwrotnie. Przestałem kupować XL, bo to jakieś nienaturalne. Pewnie od kur karmionych hormonami.

Drogi Danielu,

Średnia to bezsprzecznie 17 – 18g. Pytanie czy można tak po prostu kupić jajka XL gdzie średnio jest 30g żółtka na jajko i to obiecałem wkrótce sprawdzić.

Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #57 : 2008-01-01, 19:21:30 »

ja rowniez kupuje tylko jajka male,ktorych zoltko wazy ok 16-17g ,100g zoltek daje 16,3g Bialka(K.K.str 412)
Adam,powodzenia w poszukiwaniu  30g zoltka Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #58 : 2008-01-01, 19:26:48 »

Moja wina, zagadałem Chrisa an on powyżej pytał Ciebie Kodar o opinię ...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #59 : 2008-01-01, 19:38:40 »

Cytuj
Wysłany przez: adam319 
Umieść cytat
Moja wina, zagadałem Chrisa an on powyżej pytał Ciebie Kodar o opinię ...


Adam,Forum jest dla wszystkich  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.