forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 21:35:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zaczynam scisle byc na diecie...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zaczynam scisle byc na diecie...  (Przeczytany 33200 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #60 : 2008-01-01, 20:24:15 »

maf,

dziękuję bardzo. Rozejrzę się.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #61 : 2008-01-02, 06:15:07 »

Cytuj
Jak nie muszę się opierać na tabelkach to się nie opieram, kiedyś zważyłem 10 żółtek na własnej wadze i zapamiętałem, że dorodne żółtko waży 30g.

adam pierw reklamujesz chemiczne parówy z konserwantami a teraz te gigantyczne jaja na hormonach i antybiotykach? Confused

to ma być DO czy DS (Dieta Śmieciowa) ? promujesz biedronke czy tesco? Laughing
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #62 : 2008-01-02, 07:51:45 »

Ja również chciałabym wiedzieć jak ten szpik pozyskiwać. Może ktoś zechce mnie pouczyć? To samo pytanie w sprawie móżdżku, łoju, smalcu gęsiego.

Pozdrawiam, Teresa
Slyszalem, ze szpik mozna dostac w marketach typu "makro". Jest tam zaplecze dzialu miesnego, gdzie jak poprosisz potna Ci duza kosc na plasterki. Mozdzku nigdzie nie widzialem, podobno jest dodawany do parowek, tak jak i skorki /dlatego parowki sa dobre/.

Pozdr
maf

u nas jest Hala miesna i mozna tam kupic w/w produkty. aczkolwiek nie zawsze, czasami trzeba sie umowic na odpowiedni dzien Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #63 : 2008-01-03, 01:32:47 »

(...) adam pierw reklamujesz chemiczne parówy z konserwantami (...)

Dyskutujemy co jest lepiej a co gorzej, zapewniam Cię, że buraka z supermarketu i parówkę z supermarketu dzielą miliony lat ewolucji na korzyść oczywiście parówki. I w dodatku w parówce nie ma tylu nawozów i pestycydów.

Wczoraj zjadłem tylko duszone flaczki mrożone z całą kostką masła, bez węglowodanów, a niczego oprócz zdrowego podejścia nie staram się promować.

Nie chce mi się powtarzać, kliknij sobie na nagłówek cytatu poniżej to będziesz sobie mógł raz jeszcze przeczytać co napisałem:

ZAPIEKANE KIEŁBASKI NADZIEWANE.
(...)
(...) Parówki to żywność optymalna (...)
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #64 : 2008-01-03, 06:52:45 »

No cóż Adamie! Muszę to wreszci napisać! Parówki z supermarketu są niejadalne
Dla mnie przynakjmniej. Na kilometr wyczuwam w nich chemię. I kurczak ze sklepu też. Że nie wspomnę o jajach. Także śmietanka UHT. Chociaż  tę ostatnią , przyznaję z pokorą, zdaża mi się używać, jeśli na czas nie kupię w kubeczku. A i jeszcze mikrofalówka. Wyrzuciłam ją z domu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #65 : 2008-01-03, 08:02:39 »

Trzeba pomyśleć przez chwilkę kto i w jakim celu może gotować parówki, ale szkoda czasu, nie zgadniesz, kliknij na nagłówek cytatu, a zagadka się wyjaśni Smile

Jak buraki tu są jadalne, a parówki nie są to idę sobie na stronę wegetarian poczytać jak się robi domowy smalec ze skwarkami z tłuszczu kokosowego i cebuli.

(...) gotuję dwie parówki (...)
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #66 : 2008-01-03, 09:49:06 »

a co mnie obchodzą jakieś buraki z supermarketu? i co z tego że parówka lepsza od buraka z supermarketu a burak lepszy o białego ryżu a ryż lepszy od klusek a kluski lepsze od batona marsa itd ? Laughing

dzisiejsze parówki choć zdrowsze od batona marsa to syf jakich mało. poczytaj etykietę co tam jest naładowane - ukochana przez wegan GMO soja i tłuszcze roślinne trans, cukier, konserwanty Ecośtam x 10, kleje, glony etc Confused

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #67 : 2008-01-03, 21:03:22 »

Pomijając, z jakiego mięsa są parówki i co jest w składzie, nigdy nie mozna byc pewnym, czy znowu ktos nie dorzuci tam papieru toaletowego Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #68 : 2008-01-04, 02:21:51 »

No cóż Adamie! Muszę to wreszci napisać! Parówki z supermarketu są niejadalne
Dla mnie przynakjmniej. Na kilometr wyczuwam w nich chemię. I kurczak ze sklepu też. Że nie wspomnę o jajach. Także śmietanka UHT. Chociaż  tę ostatnią , przyznaję z pokorą, zdaża mi się używać, jeśli na czas nie kupię w kubeczku. A i jeszcze mikrofalówka. Wyrzuciłam ją z domu.
Widzisz bea, tak samo jest z kazdym produktem. Trafisz karkowke szpikowana soja. Poszukaj w googlach, hint "nastrzykiwarki".
Dobra parowka to nie ta od Stoklosy za 4,80/kg. Dobra parowka kosztuje od 10 w gore. i to nie od kazdego producenta. Kiedys straszyli parowkami, ze tam sa najgoprsze odpady swini, skorki, wymiona itd. Kiedys salceson kosztowal 5 zl/kg. Teraz 16.  Tyle co schab bez kosci. Dobrych produktow trzeba szukac.
Pozdr
maf
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #69 : 2008-01-04, 02:41:56 »

Jak ja bym chciała mieć pewność, że za ceną idzie jakość. Ostatnio na pewno idzie marka. I tyle. Parówki mi zupełnie nie smakują.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Zaczynam scisle byc na diecie...
« Odpowiedz #70 : 2008-01-04, 08:09:00 »


 Dobrych produktow trzeba szukac.

Ująłeś rzecz znakomicie. Trzeba szukać, czytać dokładnie skład. Ale najlepiej nie wymyślać zbytnio jadłospisu, zjadać najprostsze potrawy przygotowane w domu z prostych składników. Jajecznica na smalcu zrobionym w domu ze słoniny to jest to. Samemu piec pasztety, robić galaretkę z nóżek. 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.