forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 09:49:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  BYKI w Internecie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BYKI w Internecie  (Przeczytany 239117 razy)
maf
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #120 : 2008-01-24, 01:17:20 »

Kurde nie wiem o czym piszecie. JPEG, RAw TIFF. Piszecie o zapisie plikow graficznych, kompresji itp. Co ma to wspolnego z migotaniem. Wiadomo jak nagrywasz kamera obraz tv to beda pasy. Jak zrobisz fotke to nie bedzie.
Chcecie sie pochwalic znajomoscia formatow obrazow rastrowych? PNG? Wiadomo najlepszy jest raw pozniej tiff, zawieraja najwiecej informacji. RAW rzadko kto uzywa, moze graficy. PNG bedzie zawsze ciezszy niz jpeg. Chyba, ze nie znam tego sposobu.
maf
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #121 : 2008-01-24, 01:39:37 »

PNG bedzie
zawsze
 ciezszy niz jpeg. (...)

Masz szansę się wykazać, czekam na JPG zrobiony z PNG z tego postu:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2328.msg36915#msg36915

My tu o duperelach prawimy, a jakże ciężko dotrzeć z oczywistościami do czytelników. Jakie to szczęście, że nie jestem biochemikiem i nie muszę ludziom bardziej skomplikowanych rzeczy tłumaczyć.

Pozdrawiam wszystkich co myślą dlaczego jedno narzędzie JPG (piła) jest lepsze do czegoś, a inne narzędzie PNG (młotek) do czegoś innego.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #122 : 2008-01-24, 01:52:49 »

I jeszcze to dla chcących wiedzieć więcej:
http://www.gimp.signs.pl/tutoriale2/008_gimp.shtml
I koniec.

PS
Ewo przepraszam za rozcieńczenie wątku ortograficznego technicznym bełkotem Smile
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #123 : 2008-01-24, 02:29:45 »

Co ma to wspolnego z migotaniem. Wiadomo jak nagrywasz kamera obraz tv to beda pasy.

Dobrze, że już nie z "teorią migotek" Wink

Wiadomo jak nagrywasz kamera obraz tv to beda pasy. Jak zrobisz fotke to nie bedzie.

Nom. Oto chodzi. Zatem potwierdzasz tylko istnienie migotania (czyli czegoś (subiektywnie) odbieranego przez narząd wzroku). Czym się bowiem różni "fotka" od filmu? Film jest sekwencją takich fotek. Dlaczego zatem widzimy owe "pasy" na nagraniu filmowym? Bo kamery rejestrują - zapisują fotki/klatki z częstotliwością większą niż częstotliwość owego odświeżania monitora/ponownego rysowania ekranu.

Tak więc zostaję przy swoim - migotanie męczy wzrok. A jeśli to Cię nie przekonuje, to jeszcze ten przykład:

Dlaczego to klasyczne jarzeniówki w klasycznym układzie dławikowo-zapłonnikowym (w odróżnieniu od elektronicznie sterowanych zapłonów) są łączone w pary - po dwie w oprawach? Podpowiem: chodzi o przesunięcie faz. Ale jakich faz? I w jakim celu, Maf, jak myślisz?

I jeszcze jedno: skoro z uporem wróciłeś do tematu - to częstotliwość prądu zmiennego nie przekłada się na częstotliwość "migotania" żarówki czy świetlówki w taki sposób jak to napisałeś. To bzdura - niestety muszę tak to nazwać.  Confused

Klasyczna jarzeniówka migocze średnio nie 50 razy(czyli nie tak jak prąd) ale 100 razy na sekundę = 100 Hz. Wynika to z podstawowego wzoru na częstotliwość, w którym ujęta jest pulsacja. Nie myl zatem pulsowania światła z częstotliwością jego pulsowania. Z wspomnianego wzoru tego wynika, że pulsacja jest proporcjonalnie zależna od częstotliwości. Dlatego 50hz AC nie przekłada się na 50hz migotania świetlówki, lecz przełożenie to jest proporcjonalnie, zgodnie ze wspomnianym wzorem i wynosi 100hz. A 100hz już nie męczy tak wzroku jak mogłoby się wydawać 50hz.

Gdybologia czasem zawodzi...

Ps. Ale z chęcią zobaczę, jak wykazujesz, że mój SEP jest nic nie warty...

Pozdrawiam

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #124 : 2008-01-24, 02:48:05 »

(...) świetlówka nie miga, bo tam gaz się pali (...)

Ryjku – gentleman z Ciebie Smile
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #125 : 2008-01-24, 03:08:47 »

Tylko dlatego, że obiecałem nie rzucać już tymi słowami na "k".  Mr. Green
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #126 : 2008-01-24, 09:16:20 »

A ja jednak jeszcze trochę o migotaniu się porozwodzę Wink
żarówka standardowa NIE MIGOCZE ponieważ do świecenia wykorzystuje efekt termoemisji czyli włókno jest rozgrzane do temperatury ponad 2000 st.C więc zwyczajnie 50Hz nie pozwala na zbytnie ostygnięcie , 25Hz już na to pozwala i można spotkać w oświetleniu np. piwnic w blokach takie migoczące żarówki ( zabezpieczają się przed nielegalnym użyciem prądu poprzez wpięcie prostownika jednopołówkowego )
Świetlówki standardowe z zapłonem "mechanicznym" starterem migoczą z częstotliwością 100Hz ( 50 zapaleń i 50 zgaszeń ) natomiast popularne "żarówki energooszczędne" z zapłonem elektronicznym mają częstotliwosć pracy około 25KHz co praktycznie nie pozwala na zauważenie migotania.
Każdy sam może sprawdzić czy monitor, świetlówka itp. migocze poprzez szybkie poruszanie ręką z rozsuniętymi palcami skierowaną na żródło światłą, jeśli obraz będzie się zmywał oznacza to że świecenie jest stabilne, jesli będziemi widzeli "kilka rąk" no to już chyba każdy będzie wiedział Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #127 : 2008-01-24, 10:17:05 »

...że Edyta prześle JPG mniejszy niż PNG jak prosiłem w poście powyżej.


Wycięłam sobie obraz całego forum i najpierw zapisałam jako JPG,a potem PNG .
JPG Wyszedł mniejszy ,ale za to ciut mniej wyraźny,co wcale nie znaczy ,że był nieczytelny.
Każdy, nawet ze słabszym wzrokiem ,jest w stanie go odczytać.
Wklejać już nie bedę,bo po jakiego wafla?
Każdy na kompa ,więc każdy sam może sobie to zrobić  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #128 : 2008-01-24, 10:31:40 »

Acha ,i jeszcze jedno.
Ja Wam współczuję tych migoczących monitorów ,wyobrażam sobie jak przez to cierpicie  Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #129 : 2008-01-24, 11:05:04 »

Heh,zauważyłam dziwną rzecz .
Wczoraj byłam na ubuntu i robiłam te JPG i PNG obrazu Forum i tam wyszło,że JPG jest mniejszy od PNG.
Teraz na viście zrobiłam to samo i wyszło,że PNG jest mniejszy .
No i co Ty na to Adamie?
Zależy to pewnie jeszcze od systemu operacyjnego,a Ty nie pracujesz na ubuntu pewnie i stąd to nieporozumienie  Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #130 : 2008-01-24, 12:31:03 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #131 : 2008-01-29, 18:18:33 »

Nie ukrywam, razi mnie polszczyzna na naszym, Optymalnym przecież Wink, forum. Nie to, żebym sie czepiała. Nie jest to forum literatów. Chodzi  mi o bardzo podstawowe zasady pisowni.

Szkoda ,ze nie znasz zasad pisowni dużą literą.
Jeszcze w Twoich  postach nie widziałam,abys  zwracała się do kogoś używając dużych liter np. Twoje,Ciebie,Cię ,Tobą itp.
Razi to bardziej niż błędy ortograficzne (przynajmnie mnie).
Wiele razy jeden Uzytkownik pisał tu na Forum,żeby najpierw zacząć od siebie poprawianie świata,a potem poprawianie innych.
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #132 : 2008-01-29, 18:33:36 »

Aj! Auć! Ajajaj! .... ach te pazurki...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #133 : 2008-01-29, 19:18:04 »

Ewo przepraszam za rozcieńczenie wątku ortograficznego technicznym bełkotem
Rzeczywiście. No, ale pojawiła się mądralińska, ktora kazdy wątek rozbije. Nie mam na to wpływu. Ona tu nie pisze dla tresci tylko dla okazywania swojej aprobaty i dezaprobaty innym.

Chyba że znowu dzieci zaczną pisać pod jej nickiem chamskie teksty na forum i zostanie zbanowana. Poprzednio zasłoniła się jakims nieodpowiedzialnym typem z jej rodziny. Wyglada na to, ze on czesto wchodzi na forum w jej imieniu.

A przy okazji. Kiedyś forma ty, wy itp obowiazywała z duzej litery przy zwracaniu sie w listach. Teraz jej się nie stosuje, ponieważ zbyt usztywnia atmosferę. Tylko w wyjatkowych okolicznosciach bawimy sie w takie uszanowanie. Szanujemu inaczej Wink))))))
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #134 : 2008-01-29, 19:30:33 »

Ewo przepraszam za rozcieńczenie wątku ortograficznego technicznym bełkotem
Rzeczywiście. No, ale pojawiła się mądralińska, ktora kazdy wątek rozbije. Nie mam na to wpływu. Ona tu nie pisze dla tresci tylko dla okazywania swojej aprobaty i dezaprobaty innym.

Chyba że znowu dzieci zaczną pisać pod jej nickiem chamskie teksty na forum i zostanie zbanowana. Poprzednio zasłoniła się jakims nieodpowiedzialnym typem z jej rodziny. Wyglada na to, ze on czesto wchodzi na forum w jej imieniu.

Jesli chodzi o mojego rzekomego bana,to ktoś Ci o nim czytał z basni tysiąca i jednej nocy?Bo nikt tutaj mnie nie zbanował.Sama usunęłam konto.
Kiedyś faktycznie ,ktoś pisał z mojego nicka,ale napisałam to na priv do Toana (tylko do niego i powtarzam ,że tylko na priv.Zatem jesteś jasnowidzem i widzisz wszystko co się pisze do Toana na priv? Dla mnie chamstwo ,że pisze się publicznie,to co zostało napisane na priv,a chyba po to on jest,zeby czegoś nie pisac publicznie.Czyż nie?
A przy okazji.

Cytuj
Kiedyś forma ty, wy itp obowiazywała z duzej litery przy zwracaniu sie w listach. Teraz jej się nie stosuje, ponieważ zbyt usztywnia atmosferę. Tylko w wyjatkowych okolicznosciach bawimy sie w takie uszanowanie. Szanujemu inaczej Wink))))))

Co znaczy,ze pisanie z dużej litery usztywnia atmosferę? Ja się jakoś nie czuję sztywno,gdy piszę z dużej litery ,kiedy się zwracam ,ani mnie nie wysztywnia ,kiedy widzę ,że ktoś do mnie zwraca się pisząc z dużej litery.
Szkoda ,że przez takich ludzi zatraca się tradycja,która uczy szacunku do innych osób.Jak tak dalej pójdzie ,to się zacznie pisanie imion z dużej litery,tylko dlatego ,że ktoś dostaje jakis skurczów i go wysztywnia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #135 : 2008-01-29, 19:32:13 »

nie "zacznie" tylko "przestanie" pisać imion z dużej litery.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #136 : 2008-01-29, 19:36:33 »

Tylko nie zacznij rozpowszechniać formy: "ej ty" .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #137 : 2008-01-29, 19:44:31 »

nieodpowiedzialnym typem z jej rodziny.


Cóż to za wycieczki w strone mojej rodziny?.Ja tylko przypomniałam ,ze istnieją zasady pisowni z dużej litery,a tu taka nieadekwatna reakcja z Twojej strony.Coś nerwowa jesteś Ewo  Smile
Pomysl,gdyby każdy tak zaczął robić i ja też  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #138 : 2008-01-29, 21:18:33 »

Nie ukrywam, razi mnie polszczyzna na naszym, Optymalnym przecież Wink, forum.

Jeszcze jedno.
Pisząc tytuł wątku miałaś zamiar pisać o samcach bydła,gwazdozbiorach,znakach zodiaku,o rzece w Mołdawi?
Bo wiesz ,jak już wspomniałaś ,ze Ciebie razi polszczyzna na Forum ,to chyba powinnaś sama była zacząć pisać w języku  polskim.Czyż nie?

Nie ma czegoś takiego w pisowni języka polskiego :BYK- błędy. To nie jest ta wspomniana przez Ciebie polszczyzna ,nie razi Ciebie ta Twoja polszczyzna?  Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #139 : 2008-02-06, 12:08:30 »

Cytuj
Stosowalem kiedy diete oczyszczajaca, diete przenna, na ktorej jadlem przez 12 dni ugotowana ziarna przenicy.

Najprawdopodobniej winny jest wstręt do pszenicy.... brrrrrr  Wink)))
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.