forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 10:31:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660771 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  BYKI w Internecie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BYKI w Internecie  (Przeczytany 239852 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #180 : 2013-06-03, 07:00:00 »

A jak mówisz to też używasz skrótu, 10 gy, czy ge czy gie , które to "gie" kojarzy się jednoznacznie. Laughing

Wiesz, że nie zwróciłam na to uwagi... Shocked muszę teraz trochę ze sobą pogadać i siebie posłuchać... Cool Laughing Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #181 : 2013-06-03, 07:02:15 »

Sformułowań typu "spódnica w gumkę" lub "założyłam bluzkę na krótki rękaw" (chyba, że drugą bluzkę na wierzch) w naszym regionie się nie stosuje...
No , właśnie. Ja już myślałam , ze to jakaś ogólnopolska naleciałość.
Nawet w przedszkolu, pani (jak mi kiedyś przekazał Młody) uczyła ich, że zakłada się "bluzkę na krótki rękaw". Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #182 : 2013-06-03, 07:02:48 »

Jednak gramów nie odmieniam  Embarassed mówię 150 gram... Cool
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #183 : 2013-06-03, 07:03:35 »

A jak mówisz to też używasz skrótu, 10 gy, czy ge czy gie , które to "gie" kojarzy się jednoznacznie. Laughing

Wiesz, że nie zwróciłam na to uwagi... Shocked muszę teraz trochę ze sobą pogadać i siebie posłuchać... Cool Laughing Wink
Laughing Jasne , ja też uważam , że trzeba ze sobą od czasu do czasu pogadać. Ostatecznie jestem ze sobą 24 godz. na dobę. Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #184 : 2013-06-03, 07:03:54 »

Jednak gramów nie odmieniam  Embarassed mówię 150 gram... Cool
Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #185 : 2013-06-03, 07:04:55 »

Jednak gramów nie odmieniam  Embarassed mówię 150 gram... Cool
Laughing
To już maleńki plusik tego Wątku. Można coś poprawić. Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #186 : 2013-06-03, 07:06:32 »

No a "deko" , "deka"? Zwracałaś uwagę ?  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #187 : 2013-06-03, 07:11:38 »

Ale teraz z dobrobytu ludzie kupują na kilogramy...  Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #188 : 2013-06-03, 07:14:00 »

Ale teraz z dobrobytu ludzie kupują na kilogramy...  Wink
Aha, Laughing
To na "kilo" czy "kila"? Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #189 : 2013-06-03, 07:16:22 »

Co tam się rozdrabniać, teraz się kupuje w marketach na metry.  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #190 : 2013-06-03, 07:18:32 »

Ale wątek prehistoryczny...  Shocked
Podziwiam za odkopanie, a nie zakładanie nowego!  Wink  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #191 : 2013-06-03, 07:22:44 »

Poprawna pisownia, według mnie, to jest ważną sprawą, ale - jak z wszystkim -  nie powinno się przesadzać  i robić formy ważniejszej od treści. Często tak właśnie jest wśród polityków, czy naukowców, mówią "pięknie", ale nic z tego nie wynika. I jeszcze jedno, jeśli się przywiązuje dużą wagę do poprawności pisania, to niektóre osoby może to hamować w wypowiedziach, w obawie o popełnienie błędów...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #192 : 2013-06-03, 07:25:28 »

Ale wątek prehistoryczny...  Shocked
Podziwiam za odkopanie, a nie zakładanie nowego!  Wink  Very Happy
Dziękuję. Wink
Pomyślałam , że zakładanie nowego jest bez sensu jak temat był już omawiany. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #193 : 2013-06-03, 07:30:58 »

Ja tam żadnych byków przeważnie nie zauważam, bo nie czytam na głos w pamięci - to strata czasu, bo tyle GB jest do przeczytania każdego dnia!  Shocked Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #194 : 2013-06-03, 07:34:16 »

Poprawna pisownia, według mnie, to jest ważną sprawą, ale - jak z wszystkim -  nie powinno się przesadzać  i robić formy ważniejszej od treści. Często tak właśnie jest wśród polityków, czy naukowców, mówią "pięknie", ale nic z tego nie wynika. I jeszcze jedno, jeśli się przywiązuje dużą wagę do poprawności pisania, to niektóre osoby może to hamować w wypowiedziach, w obawie o popełnienie błędów...
Reniu, częściowo się z Tobą zgadzam. Wink

                Zgadzam się , że nie może być przerostu formy nad treścią. Czy przerostu "mądrych" skomplikowanych fachowych określeń nad prostym , zrozumiałym językiem. Gdy tak się dzieje, to mam wrażenie, że piszący, przemawiający ma po prostu chęć zaspokojenia własnych ambicji.
Natomiast wszechobecne niechlujstwo językowe pokazuje , że panuje w głowie chaos.Jeśli człowiek w sposób składny, zrozumiały i w miarę gramatyczny nie przkazuje swoich myśli jest często niezrozumiały dla otoczenia i sam się frustruje.

                       Są też jednak jakieś normy językowe , które wyznaczają nasze miejsce. Rozumiem naleciałości regionalne (gwarę, akcent, zaśpiew), slang, ba, nawet grypserę ( lub zapożyczenia z niej) Laughing, ale nie ma to nic wspólnego z podstawową znajomością języka polskiego. Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #195 : 2013-06-03, 07:36:53 »

Ja tam żadnych byków przeważnie nie zauważam, bo nie czytam na głos w pamięci - to strata czasu, bo tyle GB jest do przeczytania każdego dnia!  Shocked Confused
Moim zdaniem zauważasz i z powodu właśnie tych GB do czytania, przechodzisz nad tym do porządku dziennego. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #196 : 2013-06-03, 07:42:30 »



                Zgadzam się , że nie może być przerostu formy nad treścią. Czy przerostu "mądrych" skomplikowanych fachowych określeń nad prostym , zrozumiałym językiem. Gdy tak się dzieje, to mam wrażenie, że piszący, przemawiający ma po prostu chęć zaspokojenia własnych ambicji.



Takie właśnie wypowiedzi słyszałam często w dyskusjach po wykładach. Po takiej wypowiedzi, nie było wiadomo czy wypowiadający się był "za"  czy "przeciw" (np. ostatnio chodziło o to, czy naukowcy powinni swoje badania opiniować), ale było wiadomo, że "gościu" ma "wiedzę"... Laughing Nic taki "naukowy bełkot" nie wnosi nowego do dyskusji... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #197 : 2013-06-03, 07:46:27 »

Właśnie. Pewnie mówiący za bardzo upajał się swoim słownictwem a nie skupiał na przekazaniu po prostu swojego zdania.
Czyli ciągle pozostaje aktualne.

„Chodzi mi o to, aby język giętki Powiedział wszystko, co pomyśli głowa: A czasem był jak piorun jasny, prędki, A czasem smutny jako pieśń stepowa, A czasem jako skarga nimfy miętki, A czasem piękny jak aniołów mowa... Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem. Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.”
- Juliusz Słowacki (z książki Beniowski. Poemat).

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #198 : 2013-06-03, 07:47:38 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #199 : 2013-06-03, 07:51:00 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
No , ale tutaj dochodzi kwestia bufonady a mnie chodzi o prosty, język polski. I mówiąc, myśląc, pisząc prostym językiem powinniśmy jednak robić to gramatycznie. Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.