forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 09:42:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660757 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  BYKI w Internecie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BYKI w Internecie  (Przeczytany 239846 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #200 : 2013-06-03, 07:52:44 »

Takie osoby jak wspomniany wyżej Bruford, wykorzystywały błędy stylistyczne i ortograficzne interlokutora, jako dowód na to, że ten drugi nie wie co pisze i nie ma racji... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #201 : 2013-06-03, 07:55:58 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
No , ale tutaj dochodzi kwestia bufonady a mnie chodzi o prosty, język polski. I mówiąc, myśląc, pisząc prostym językiem powinniśmy jednak robić to gramatycznie. Wink

Masz rację, ale co zrobić jak zrobi się błąd i nie zauważy? Cool Funkcji "edytuj" nie ma... Cool A ja piszę szybko i różnie to mi wychodzi... Cool Laughing  Mój Boże, raz lepiej raz gorzej... Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #202 : 2013-06-03, 07:56:29 »

Takie osoby jak wspomniany wyżej Bruford, wykorzystywały błędy stylistyczne i ortograficzne interlokutora, jako dowód na to, że ten drugi nie wie co pisze i nie ma racji... Confused
Reniu czy sugerujesz , że dbałość o czystość mowy świadczy o złych intencjach? Bo teraz trochę nie rozumiem?  Rolling Eyes
 Skupiasz się na jakimś Brufordzie , który tak naprawdę nie ma tu jakiegoś, globalnie rzecz ujmując znaczenia.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #203 : 2013-06-03, 08:00:53 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
No , ale tutaj dochodzi kwestia bufonady a mnie chodzi o prosty, język polski. I mówiąc, myśląc, pisząc prostym językiem powinniśmy jednak robić to gramatycznie. Wink

Masz rację, ale co zrobić jak zrobi się błąd i nie zauważy? Cool Funkcji "edytuj" nie ma... Cool A ja piszę szybko i różnie to mi wychodzi... Cool Laughing  Mój Boże, raz lepiej raz gorzej... Laughing
Reniuś kochana.
Proszę nie bierz tak tego do siebie Wink. Jesteśmy tylko ludźmi, którzy sobie fajnie piszą na Forum a nie Instytutem Językoznawstwa. Po prostu można sobie powymieniać poglądy, zapytać się o pisownię jakiegoś wyrazu jak się nie ma pewności. A jak jest taki Wątek aktywny to poniekąd zmusza nas do pewnej dbałości o bądź co bądź nasz język.  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #204 : 2013-06-03, 08:02:45 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
No , ale tutaj dochodzi kwestia bufonady a mnie chodzi o prosty, język polski. I mówiąc, myśląc, pisząc prostym językiem powinniśmy jednak robić to gramatycznie. Wink

Masz rację, ale co zrobić jak zrobi się błąd i nie zauważy? Cool Funkcji "edytuj" nie ma... Cool A ja piszę szybko i różnie to mi wychodzi... Cool Laughing  Mój Boże, raz lepiej raz gorzej... Laughing
Reniuś kochana.
Proszę nie bierz tak tego do siebie Wink. Jesteśmy tylko ludźmi, którzy sobie fajnie piszą na Forum a nie Instytutem Językoznawstwa. Po prostu można sobie powymieniać poglądy, zapytać się o pisownię jakiegoś wyrazu jak się nie ma pewności. A jak jest taki Wątek aktywny to poniekąd zmusza nas do pewnej dbałości o bądź co bądź nasz język.  Wink

Dasna, czystość mowy jest oczywiście bardzo ważna, ale nie najważniejsza. W tym wypadku - jak w każdym innym - skrajności nie są wskazane. Wszędzie najlepszy jest ten "złoty środek". Najlepiej to jest jeśli ktoś pisze poprawnie i merytorycznie mądrze.  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #205 : 2013-06-03, 08:05:06 »

Dasna jest Ok... Very Happy Ale ja "dla zasady" muszę trochę pisać "pod prąd"... Laughing  Tak z wszystkim w 100% się zgodzić nie wypada... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #206 : 2013-06-03, 08:07:59 »

Reniuś kochana.
Proszę nie bierz tak tego do siebie Wink.

Renia się tylko wczuwa w temat z personalizacją ...  Wink  Very Happy
To się jakoś naukowo nazywa, ale nie chcę gmatwać słownictwa, chociaż w tym wątku...  Wink Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #207 : 2013-06-03, 08:10:17 »

Skąd Ty możesz wiedzieć w co ja się wczuwam...? Piszę, bo nic innego nie mam do roboty... Laughing Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #208 : 2013-06-03, 08:13:47 »

 Laughing Laughing
I dobrze. Inaczej byłoby nudno.

Ale chciałam o czymś jeszcze napisać.
Zobacz nie ma już tego Bruforda na Forum. Dla mnie był to jakiś tam ,ktoś. Bez najmniejszego znaczenia. Jednak ciągle jest tutaj przywoływany. Czyli żyje w głowie i uczuciach u osoby, która o nim pamięta. Taka osoba nadaje sens jego wypowiedzi, czyli nadaje mu sens. Powołuje go na nowo do życia.
Po co?
W odniesieniu do wiedzy, doświadczenia, publikacji, uznania, renomy , wdzięczności ludzi dla serca dr Kwaśniewskiego kim on jest? Po prostu go nie ma.
To po co o takich Brufordach czy tam innych przeciętniakach pamiętać? Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #209 : 2013-06-03, 08:15:24 »

Skąd Ty możesz wiedzieć w co ja się wczuwam...? Piszę, bo nic innego nie mam do roboty... Laughing Wink

A referat?  Shocked
Pisz referat, bo później będzie "płacz i zgrzytanie zębami"!  Wink  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #210 : 2013-06-03, 08:18:44 »

Laughing Laughing
I dobrze. Inaczej byłoby nudno.

Ale chciałam o czymś jeszcze napisać.
Zobacz nie ma już tego Bruforda na Forum. Dla mnie był to jakiś tam ,ktoś. Bez najmniejszego znaczenia. Jednak ciągle jest tutaj przywoływany. Czyli żyje w głowie i uczuciach u osoby, która o nim pamięta. Taka osoba nadaje sens jego wypowiedzi, czyli nadaje mu sens. Powołuje go na nowo do życia.
Po co?
W odniesieniu do wiedzy, doświadczenia, publikacji, uznania, renomy , wdzięczności ludzi dla serca dr Kwaśniewskiego kim on jest? Po prostu go nie ma.
To po co o takich Brufordach czy tam innych przeciętniakach pamiętać? Wink

Dałam go jako przykład. Takich "Brufordów" jest wielu, chociażby u Teresy na blogu (ostatnio chyba "wymarli")
Ale mi się podoba ta dyskusja, bo "żyje"... Very Happy Laughing
Dasna, chyba mam kompleksy w pisaniu... Embarassed
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #211 : 2013-06-03, 08:19:52 »

Skąd Ty możesz wiedzieć w co ja się wczuwam...? Piszę, bo nic innego nie mam do roboty... Laughing Wink

A referat?  Shocked
Pisz referat, bo później będzie "płacz i zgrzytanie zębami"!  Wink  Laughing Laughing Laughing

Masz rację. I jeszcze kilka spraw innych mam dzisiaj do załatwienia...ech, jak to mówi Teresa... Cool
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #212 : 2013-06-03, 08:28:23 »

Tak, wielu jest Brufordów czy tam innych.

Ja sobie kiedyś ukułam takie powiedzenie (może inni tez je sobie ukuli) i jak ulał pasuje (jak dla mnie) do tego co spotkało dr Kwaśniewskiego ( tylko nie chcę być tu źle zrozumiana, bo dr Kwaśniewski ma się b. dobrze i ma kochająca rodzinę), ale chodzi mi o naukę, publikacje, itp.

"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w sukcesie"
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #213 : 2013-06-03, 08:31:42 »

Bardzo mądre powiedzenie... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #214 : 2013-06-03, 08:34:58 »

A jeszcze bym chciała krótko odnieść się do tych "byków". Istotne jest gdzie one występują. Jeśli tutaj przy luźnych pogawędkach na Forum, to pół biedy, ale w czasopismach i w książkach, to już gorzej się one "prezentują"... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #215 : 2013-06-03, 08:36:41 »


"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w sukcesie"

Zawiść innych się ujawnia...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #216 : 2013-06-03, 08:43:29 »


"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w sukcesie"

Zawiść innych się ujawnia...
Tak. Właśnie. Najniższe uczucia dochodzą do głosu. Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #217 : 2013-06-03, 08:46:19 »

A jeszcze bym chciała krótko odnieść się do tych "byków". Istotne jest gdzie one występują. Jeśli tutaj przy luźnych pogawędkach na Forum, to pół biedy, ale w czasopismach i w książkach, to już gorzej się one "prezentują"... Confused
Często tak bywa, że łatwiej pisać, mówić fachowym , niezrozumiałym językiem bo już na pytanie kiedy się pisze "naprawdę" albo "na prawdę" nie zna się odpowiedzi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70563


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #218 : 2013-06-03, 09:45:24 »

Dasna, tak sobie jeździłam po tym naszym pięknym Wejherowie... Laughing i zastanawiałam się - co ja za głupoty tej Daśnie pisałam... Rolling Eyes Jaki "złoty środek"? Shocked Co to miało znaczyć? Shocked... że najlepiej to jest robić trochę błędów i pisać trochę bzdur? Shocked Laughing Nie no to jest absurd. Wiadomo, że najlepiej to jest pisać mądrze i poprawnie.
  Rolling Eyes Czasami te moje myśli chyba omijają filtr mózgowy i sobie chodzą własnymi ścieżkami... Cool Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: BYKI w Internecie
« Odpowiedz #219 : 2013-06-03, 09:53:32 »

Jako przykład "naukowego bełkotu" mógłby posłużyć przykład Bruforda (dawniej z tego Forum, potem z forum DD), dużo pisał i "mądrze", krytykował "pięknie" - nie wnosząc przy tym nic nowego, żadnych alternatyw... Confused
Alternatywa jest tylko jedna Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.