forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:35:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Chyba grypa..
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chyba grypa..  (Przeczytany 52615 razy)
barsaf
Go


Email
Chyba grypa..
« : 2007-12-30, 07:50:27 »

Chyba mam grype.
Z nosa cieknie jak z kranu, glowa boli , w kosciach lamie i telepie mnie jak lisc osiki z zimna..
Jak moge sobie pomoc?
Zadnych gripeksow nie polkne bo po nochboli zoladek.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #1 : 2007-12-30, 09:20:54 »

Możesz i  tak :   http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=83  - teraz dodałbym wiecej żółtek.
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #2 : 2007-12-30, 10:03:26 »

Ja polecam Citrosept w płynie. Można kupić w aptece (są różne wielkości opakowań: 30, 50 i 100 ml). Jest to wyciąg z miąższu i pestek grejpfruta. Dawka uderzeniowa na grypę i przeziębienia to 2 razy dziennie po 50 kropli rozpuszczonych w szklance soku lub herbaty ziołowej. Kuracja trwa 3 do 5 dni.
Więcej jest na stronie http://www.citrosept.pl/
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #3 : 2007-12-30, 11:25:45 »

Możesz i  tak :   http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=83  - teraz dodałbym wiecej żółtek.


Ja polecałabym w miejsce mleka tłusty rosół z masłem.

Swoją drogą przed ŻO przeziębiałam się łatwo i często, a z przeziębienia wychodziłam długo (przeszłam wiele zapaleń oskrzeli i kilka - płuc). Gorączkowałam słabo albo wcale. Na ŻO zdarzyło mi się przeziębić
dwa razy, gorączka prawie 40 stopni, choroba trwała 2 dni (na drugi dzień gorączka spadała do 37 stopni i paru kresek). Przy 40 stopniach o żadnym jedzeniu, czy piciu, nie mogło być mowy (strasznie gorzkie wszystko,), potem jw - rosół z masłem, jajecznica, i po chorobie. Żadnych leków nie brałam.

W tv dyskutowano kiedyś o lekach homeopatycznych. Ich obrońca argumentował, że 40% ludzi reaguje pozytywnie na placebo. Pytam więc czy przemysł farmaceutyczny w niemałej części nie jest zbudowany na bluffie, szczególnie - parafarmaceutyki...

Więc tłusy rosół do picia i żółtka do jedzenia, np z ziemniakiem, z zielonym groszkiem, pomidorem.
Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #4 : 2007-12-30, 11:40:49 »

Cytuj
Zamawiany produkt  Cena  Ilość  
Citrosept 10 ml  19,50 PLN    
Citrosept 30 ml  37,00 PLN    
Citrosept 100 ml  77,00 PLN    
Citrosept 30 kapsułek  39,00 PLN    
Citrosept 60 kapsułek  71,00 PLN    
książka "Ekstrakt z grejpfruta"  12,00 PLN  

mysle,ze za sok z grejfruta mozna o wiele taniej zaplacic kupujac owoce grejfruta.

Mojej rodzinie dobrze pomagaja preparaty przeciwgrypowe homeopatyczne,PARAGRIPPE  60 szt za ok.11zl lub inne,
jest duzy wybor i najlepiej zapytac o te leki w Aptece,niektore mozna brac przez caly okres grypowy inne w trakcie grypy,
w diecie sprobuj zmniejszyc ilosc zjadanych weglowodanow,zwiekszajac ilosc zoltek,
na bolacy zoladek dobrze jest przed kazdym posilkiem albo lekarstwem wypic oliwe z oliwek zielonych lub czarnych.
Mozna tez zwiekszyc ilosc witaminy C.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #5 : 2007-12-30, 11:49:54 »

Teresa wspomina o goracym rosole,wlasnie tez dobrze pomaga,
gdy na nic innego nie ma sie ochoty,
ja dodaje do  oprocz zoltek  imbiri ,chilli albo tabasko,
2 lyzki smalcu,i do lozka na wygrzanie,
zoltka sa b.plynne,bo inne nie smakuja,
juz dawno nie lapalam zadnej grypy ani przeziebienia,nawet opryszczka nie pojawia sie Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #6 : 2007-12-30, 12:03:42 »

Kiedyś podobnie się czułam.Kupiłam Citrospet i połykałam go rozpuszczony w szkalnce soku pomidorowego. Piłam przez kilka dni. Po kilku dniach jak to przeanalizowałam wyszło mi,że za przesadziłam z jedzeniem. Czy możesz być cały dzień na plackach z jajek i ziemniaków i rosole tłustym i frytkach albo na samych plackach?Mój syn dostał ostatnio dużą wysypkę bo dostał w święta i chleb i słodycze i pomaranczę, nie jest to ospa chociaż w przedszkolu już jest epidemia. On nie je wielu rzeczy ale się zawzięłam i od dwóch dni wyeliminowałam mu nawet owoce. Jest na plackach, zupie ze smalcem, ogórkach zielonych, kiszonych, konserwowych tych w mniejszych ilościach, frytkach. To oprócz maści powoduje,że całe wypryski znikają i przestają swędzieć. Katar i kaszel który miał też przechodzi. Właśnie dlatego nie lubię świąt bo wiem,że babcia, tata wtedy mu odpuszczają z jedzeniem. A ja na 100% zawsze wiem,że tak się skończy. Ale ja jestem z synem na diecie dopiero rok więc jeszcze dużo przede mną. Sama po sobie przekoanałam się,że np. dwa kiwi to piekący język i usta a Bartek dostał obwódkę czerwoną wokół ust własnie od nadmiaru owoców chyba pomaranczy nie  toleruje. Jabłka i banany są bezpieczniejsze. Ale dopóki mu nie przejdzie bez owoców postaram się go prowadzić może szybciej wtedy mu przejdzie. Aha, nie za dobre to chyba jest ale może Zyrtex, Bartek go dostaje i maść z cynkiem. ?Zyrtec daję wtedy z 3 dni aby później sam organizm leczył się dalej.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #7 : 2007-12-30, 12:13:47 »

A ja, jak zwykle, polecam oprócz DO - IMBIR
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #8 : 2007-12-30, 12:19:47 »

mysle,ze za sok z grejfruta mozna o wiele taniej zaplacic kupujac owoce grejfruta.

Citrosept to nie jest sok z grejpfruta. Jeżeli zadałaś sobie trud, by wejść na stronę i odnaleźć cennik to poczytaj najpierw, o czym piszesz a dopiero potem wydawaj opinie.
Jeżeli nie możesz sama czegoś polecić, to nie krytykuj czegoś, czego nie znasz i nie stosowałaś.
Citrosept to 33% roztwór z miąższu i pestek grejpfruta, a mimo to NIE WOLNO go pić nierozcieńczonego, 100% nie jest w ogóle dopuszczony do sprzedaży, bo jest silny).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #9 : 2007-12-30, 12:36:20 »

na jedno wychodzi, a  z czego robisz sok a moze ze skorki,bo ja z miazszu,
a  madra aptekarka odpowie ci,ze sa lepsze zamienniki niz miaz z grejfruta Smile
dlaczego uwazasz,ze to  krytyka Citroseptu???
to jest moje zdanie  i niektorych aptekarzy ,ktorym nie zalezy na sprzedazy drogich lekow Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #10 : 2007-12-30, 12:47:42 »

W czasie walki z grypą:


1. Zapomnieć do czasu ustąpienia objawów o jarzynach, ziemniakach, owocach, rybach, produktach mlecznych i mącznych.
2. Zjadać, do sytości, żółtka z jajek ugotowanych na twardo, popijać czystą wodą.
3. Gdy już mamy pewność, że jedzenie nas wyleczy, objawowo polecam Sudafed (pseudoefedryna)<bez recepty> łagodzi / likwiduje w ciągu minut objawy grypy.
Nie warto stosować dłużej niż 2 - 3 kolejne dni.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #11 : 2007-12-30, 12:59:01 »

Główny składnik citroseptu to ekstrakt z pestek i na pewno nie wychodzi na jedno. Nie mam nic wspólnego z przemysłem farmaceutycznym. A Citrosept w porównaniu z innymi lekami wcale nie jest taki drogi.
Nie chodzi przede wszystkim o cenę, ale o skuteczność. Przetestowałam na sobie i wiem, że działa.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #12 : 2007-12-30, 13:11:39 »

Ja zaś niezmiennie stoję przy czosnku, najskuteczniej działa w pierwszej dobie złego samopoczucia, do tego to, co napisał Adam319 w punktach 1 i 2 (trzeciego nie próbowałam bo wystarcza mi to, co stosuję), do picia mocny rosół, a następnie do łózka z generatorem ciepła (może być kot, mąż, termofor w dowolnej konfiguracji). Mnie i mojej rodzinie wystarcza jedna doba. O Citrosepcie się nie wypowiem bo nie próbowałam, imbir na pewno rozgrzewa.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #13 : 2007-12-30, 13:24:22 »

   adam319  czytales,ciekewe    http://www.sfd.pl/pseudoefedryna-t185750.html
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #14 : 2007-12-30, 13:58:01 »

imbir na pewno rozgrzewa

Imbir to cudo Smile
Moi nieoptymalni po imbirze natychmiast czują poprawę. Spada gorączka, ginie wirus, znikają wymioty, poprawia sie samopoczucie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #15 : 2007-12-30, 13:58:35 »

Acha! znika ból gardła, maleje katar.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #16 : 2007-12-30, 14:01:48 »

A co pisze Louis Hay?
Grypa, to obawa przed doświadczaniem życia w pełni.
Trzeba afirmować - Jestem bezpieczny. Kocham życie.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #17 : 2007-12-30, 17:28:08 »

Ja też polecam na ostrą infekcję wirusową miksturę na  żółtkach. Może być gorąca śmietana z żółtkami z dodatkiem masła i oczywiście imbirem; bądź gorący, tłusty  rosół z żółtkami i natką pietruszki. Dodatkowo można się jeszcze wysmarować rozgrzewajacą maścią lub amolem i koniecznie leżeć w łóżku. Do picia zioła przeciw grypie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #18 : 2007-12-30, 17:31:43 »

Jakie jest Twoje zdanie na zwiekszona dawke wit C (tab. natura ) podczas infekcji?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chyba grypa..
« Odpowiedz #19 : 2007-12-30, 18:26:25 »

Cytuj
W tv dyskutowano kiedyś o lekach homeopatycznych. Ich obrońca argumentował, że 40% ludzi reaguje pozytywnie na placebo. Pytam więc czy przemysł farmaceutyczny w niemałej części nie jest zbudowany na bluffie, szczególnie - parafarmaceutyki..

wiele jest za i przeciw homeopatii,
mnie jednak najbardziej przekonuje fakt ,ze pomaga w leczeniu zwierzat malych i duzych,
im nie da sie wcisnac,ze  homeopatia to tabletki placebo.
                              http://www.lecznica-homeopatia.pl/porada7.html
 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.