forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 14:06:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660416 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano  (Przeczytany 8389 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« : 2008-01-03, 00:31:40 »

Ponieważ nie chcę zaśmiecać informacji Morgano stworzyłam taki wątek.Kto chce niech uczestniczy albo odpowiadając na moje pytanie albo zamieszczając swoje kolejne przemyślenia i pytania.

cytat"Oprócz trzech głównych antygenów wyróżnia się czynnik Rh oraz 23 inne grupy, co powoduje występowanie znacznej różnorodności grup krwi.
Należy również nadmienić, że krew jest tkanką zaliczaną do łącznej, a nie tylko płynem. Poza układem AB0 w tkankach występują również tzw. Antygeny zgodności tkankowej (HLA), co stanowi o dużym zróżnicowaniu osobniczym ludzi. Tego faktu autor w ogóle nie uwzględnia.
Bardzo ryzykowne, (aby nie powiedzieć pozbawione sensu) jest stawianie przez autora tezy o powstaniu grup krwi na skutek wędrówek ludności jako adaptacji do zmieniających się warunków."

Z artykułu Morgano o grupach krwi.

Czy to oznacza,że jednak mamy cos współnego z krowami i ich wielością grup krwi?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #1 : 2008-01-03, 07:00:00 »

Nie chodzi o nasz związek z krowami Very Happy Te krowy są tylko przykładem, że grupa krwi nie determinuje diety u człowieka. Czyli że odżywianie się zgodnie z grupą krwi to lipa. I jako przykład są podane krowy. U nich jest ok.23 grup krwi. A wszystkie krowy odżywiają się przecież trawą. No chyba człowiek w swojej głupocie poda im mączkę zwierzęcą, ale wtedy krowy szaleją Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #2 : 2008-01-03, 18:13:49 »

Bea561. moze masz chwilke czasu??? Smile
jezeli odzywianie zgodnie z grupa krwi to lipa,czyli mozna zrozumiec,ze odzywianie nie ma wplywu na zmiane grupy krwi,
to  po pierwsze: dlaczego rodzimy sie z grupa krwi albo matki albo ojca jezeli maja rozniace sie grupy krwi,?
po drugie:dlaczego jednak dziedziczymy po rodzicach grupe krwi a nie mozemy rowniez odziedziczyc  np.chorob,chociaz naukowcy staraja sie nam to udowadniac,ze jednak dziedziczymy,
i dlaczego ludzie umieraja gdy otrzymaja transfuzje z inna grupa krwi niz ich wlasna???
skad biora sie konflikty serologiczne????
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #3 : 2008-01-03, 20:53:37 »

Sylwia, nie cytowałaś Morgano, tylko wspaniałego lekarza Optymalnego Lek med. Przemysława Pale.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #4 : 2008-01-03, 21:27:44 »

Bea561. moze masz chwilke czasu??? Smile
jezeli odzywianie zgodnie z grupa krwi to lipa,czyli mozna zrozumiec,ze odzywianie nie ma wplywu na zmiane grupy krwi,
to  po pierwsze: dlaczego rodzimy sie z grupa krwi albo matki albo ojca jezeli maja rozniace sie grupy krwi,?
po drugie:dlaczego jednak dziedziczymy po rodzicach grupe krwi a nie mozemy rowniez odziedziczyc  np.chorob,chociaz naukowcy staraja sie nam to udowadniac,ze jednak dziedziczymy,
 i dlaczego ludzie umieraja gdy otrzymaja transfuzje z inna grupa krwi niz ich wlasna???
skad biora sie konflikty serologiczne????
Halo, halo! A czy wiesz Kodar co to genetyka, genotyp, geny itd? A także czy wiesz co to tzw. zgodność antygenowa? Z tego co piszesz wynika, że nie wiesz. Najprostszy przykład z naszego forum. Choroba dzieci pp.Wojnarowskich. Jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, czyli odziedziczoną po rodzicach.  A skąd się biorą konflikty serologiczne? No wybacz, ale nie dlatego, że gość  z gr.krwi B spożył pomidora.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #5 : 2008-01-03, 22:35:21 »

Cytuj
Halo, halo! A czy wiesz Kodar co to genetyka, genotyp, geny itd? A także czy wiesz co to tzw. zgodność antygenowa? Z tego co piszesz wynika, że nie wiesz. Najprostszy przykład z naszego forum. Choroba dzieci pp.Wojnarowskich. Jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, czyli odziedziczoną po rodzicach.  A skąd się biorą konflikty serologiczne? No wybacz, ale nie dlatego, że gość  z gr.krwi B spożył pomidora.

chyba zle sie wyrazilam skoro mnie nie zrozumialas,poprzednie moje pytania nie mialy odnosnika do odzywiania sie, Sad
tylko przy okazji chcialam  dowiedziec sie  cos wiecej,ale wiem,gdzie odpowiedzi mam  szukac, Very Happy
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #6 : 2008-01-04, 06:46:36 »


chyba zle sie wyrazilam skoro mnie nie zrozumialas,poprzednie moje pytania nie mialy odnosnika do odzywiania sie, Sad
tylko przy okazji chcialam  dowiedziec sie  cos wiecej,ale wiem,gdzie odpowiedzi mam  szukac, Very Happy

OK Kodar! Przepraszam za ostry ton, zwykle nie lubię tak ostro strofować. Całe szczęście, że źle Cię zrozumiałam, bo byłam nieźle przerażona Twoją wypowiedzią.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dyskusja nt.informacji zamieszczonych przez Morgano
« Odpowiedz #7 : 2008-01-04, 17:37:45 »

Sylwia, nie cytowałaś Morgano, tylko wspaniałego lekarza Optymalnego Lek med. Przemysława Pale.

ok,
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.