forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 12:24:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659713 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (5)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (5)  (Przeczytany 5289 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (5)
« : 2008-01-07, 04:31:16 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (5)

Szanowny Panie Doktorze

Mam 50 lat na diecie optymalnej jestem 5 miesięcy.
Miałam bóle kręgosłupa i skaczące ciśnienie. Wzięłam prądy selektywne na kręgosłup, bóle minęły a ciśnienie się uregulowało, od trzech tygodni i nie boli mnie głowa, a bolała mnie prawie zawsze. Nie wiem czy bóle się powtórzą, po jakim czasie i czy trzeba będzie powtórzyć serię prądów selektywnych czy też nie.
Przez jakiś czas podczas stosowania diety bolały mnie łydki (nie miałam skurczów).
Pani dietetyczka, do której zwróciłam się o radę stwierdziła, że zaniżyłam ilość węglowodanów, stąd te bóle. Skorygowałam to i w tej chwili jest dobrze. Co innego mnie niepokoi?
Nigdy nie bolało mnie serce a teraz czują jednostajny ból serca, boli mnie cała lewa strona. Nie mogą leżeć na boku ani lewym ani prawym.
Ucisk ciała na serce powoduje, że po 10-15 min. budzę się, bo czuję ból serca, najlepiej mogą spać na wznak. Do tego zauważyłam, że na nogach (nie mam żylaków) pojawiają się delikatne pajączki, które w chwili pojawienia się bolą mnie. Nogi czasami mam obolałe, ciężkie. Bóle serca zaniepokoiło mnie do tego stopnia, że byłam u lekarza, który skierował mnie na EKG, które nic nie wykazało?
Serce jest normalne. Mam pytanie, co się w takim razie dzieje?
Czy ja coś źle robię? Czy mam zrezygnować z diety?
Nadmieniam, że nie byłam jeszcze  na badaniu krwi, stąd nie wiem jak u mnie teraz z cholesterolem, przed dietą optymalną cholesterol był w normie. Czyżbym zachorowała na sprawy krążeniowo-naczyniowe i muszą się leczyć.
W tej chwili spożywam ok. 40g białka (czasami przekraczają do 50g) węglowodanów ok. 70-80g, a tłuszczów ok. 118-130g.
Przepraszam, że piszę do Pana ale nigdzie w listach do lekarzy nie przeczytałam o podobnym przypadku.
                                                                 Z poważaniem
                                                               Bożena Marszałek
                                                                        z Poznania
                       
 Szanowna Pani!
W swoim liście opisuje Pani szereg dolegliwości, które pod wpływem żywienia optymalnego ustąpiły. To bardzo  dobrze. Świadczy to niezbicie, iż chory organizm zaczął się stopniowo przebudowywać.
Prawidłowe zaopatrzenie komórek w niezbędne produkty odżywcze i
energię spowodowało regulację, poprawę sprawności całego organizmu.
W swoim liście pisze Pani również o dolegliwościach, które pojawiły się po wprowadzeniu żywienia optymalnego.
Bóle łydek, jednostajny ból lewej połowy ciała są objawami tej samej choroby. Jest to choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa bądź dyskopatia. Proszę się nie martwić, takie "bóle serca", zwłaszcza przy zmianach pozycji ciała podczas leżenia, na pewno nie są objawami zaburzeń krążeniowo-naczyniowych,
czy objawami miażdżycy naczyń?•
Są to po prostu nerwobóle. Miażdżyca przy prawidłowym stosowaniu żywienia optymalnego, jeżeli istnieje - cofa się.
Niestety objawy chorób zwyrodnieniowych cofają się najwolniej.
Na ustąpienie ich musi Pani jeszcze cierpliwie poczekać.
Objawy w postaci ciężkich nóg oraz pajączków naczyniowych nie powinny występować przy stosowaniu żywienia optymalnego.
Należy zwrócić uwagę na spożywanie produktów bogato kolagenowych
np. co 4-5 dni. Nie podała Pani wzrostu ani wagi, dlatego niemożliwe
jest ustalenie idealnych proporcji.
Proszę zwrócić uwagę czy nie spożywa Pani zbyt dużo węglowodanów.
Ma ich być 0,8g na 1 kg wagi należnej. Białka do 40g na dobę, a tłuszczu, jeżeli nie ma Pani nadwagi zjadać do woli.

                                                                                                                        Lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                                    Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.