forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 12:48:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659905 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (3)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (3)  (Przeczytany 5596 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (3)
« : 2008-01-05, 00:48:23 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (3)

Szanowny Panie Doktorze.

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi porady w sprawie, którą opiszę.
Piszę do Arkadii, dlatego, że w pobliżu nie ma lekarzy optymalnych.
Od 3 lat jestem na żywieniu optymalnym.
W tym roku od miesiąca kwietnia robiłem spacery do 12 km codziennie, jednorazowo. Po 15-17 dniach zacząłem po trasie biegać, trwało to około 10 dni. Pewnego dnia zaczęło boleć mnie prawe kolano, przestałem biegać i chodzić na spacery.
Kolano smarowałem maścią Naproxen (żel w tubce).
Po 2 tygodniach ból kolana ustąpił, zacząłem ponownie chodzić.
Na spacery, ale już bez biegów. Po 12 dniach spacerów, ponownie zaczęło mnie boleć kolano i już boli mnie 3 tygodnie, i ból nie ustępuje, i nie mogę dość dużo chodzić. Chodzę po Szczuczynie powoli, ale trochę kuleję. Kolano smaruję ponownie żelem Naproxen.
Moje odżywianie to: mięso wieprzowe, podgardle, kroję w skwarki i gotuję w tłuszczu do miękkiego, pachwina i głowizna oraz wątroba wieprzowa i drobiowa. Ponadto proszę w sklepie to obrzynają mi od drobiu (kurczak) skrawki tłuste. Wszystkie mięsa gotuję w tłuszczu.
Jem 4-7 żółtek z jaj kurzych jednorazowo. Mam chorą wątrobę, to jem dwa dni żółtka z jaj, a 3-go dnia jem wątrobę, ale żółtek tego dnia nie jem. Nie jem samego białka, gdyż mam skwarki ze skóry wieprzowej, a ponadto codziennie piję kawę ze śmietaną 30%.
Uważam, że tyle białka, co organizmowi potrzeba, dają żółtka i skórki skwarek oraz kawa ze śmietaną. 1/4 lub 1/3 szklanki, to śmietana w kawie, śmietana kremowa, bo inne śmietanki mogą mieć chemię.
Jem dużo tłuszczu razem ze skwarkami, węglowodanów jem bardzo mało.
Po takim jedzeniu czuję się zdrowo. Jem raz na dzień w godz.15.00-16.00.
 1 - czy odżywiam się dobrze?
 2 - czy ból kolana przejdzie sam?
 3 - czy turnusy w Arkadii liczą się w tygodniach i ile tygodni?
 4 - czy w obecnej mojej sytuacji wskazane jest chodzenie normalne, ograniczone i czy powinienem dużo leżeć?
Mam nadwagę około 30 kg. Mam kolegę, który chciałby skorzystać z turnusów w Arkadii, ile kosztuje jeden turnus?
Kolega ma problemy z sercem, lekarze chcą jemu przepychać żyły w okolicach serca. Proszę o wyczerpującą odpowiedź.

                                             Z poważaniem Władysław W.


Szanowny Panie Władysławie!

Trudno jednoznacznie wypowiedzieć się, czy stosuje Pan prawidłowo żywienie optymalne.
Podane produkty są rzeczywiście podstawą diety, jednak nic nie wiemy o zjadanych ilościach. Można jednak przypuszczać, że popełnia Pan błędy, skoro po 3 latach jest jeszcze 30 kg nadwagi.
Mężczyźni tracą na diecie ok. 4 kg miesięcznie i jest to zazwyczaj proces stały. Aby to osiągnąć należy prawidłowo stosować zasady żywienia optymalnego. Trzeba wyliczyć sobie niezbędne ilości białka, tłuszczów i węglowodanów. Tych ostatnich prawdopodobnie zjada Pan zbyt mało. Powinno ich być ok. 0,8 g na kg masy ciała należnej, czyli średnio 60 g na dobę.
Białka należy spożywać mniej więcej tyle samo, co węglowodanów, a tłuszczu ok. 180 g na dobę.
Są to ilości potrzebne przy wzroście ok. 170 cm, jeżeli jest to zbyt dużo dla Pana (tylko 1 posiłek dziennie), to można nieco zmniejszyć ilości białka i tłuszczów, a same węglowodany, np. pod postacią warzyw lub niewielkiej ilości owoców można zjeść wieczorem jako drugi posiłek. Należy pamiętać, aby przed snem nie dokładać białek ani tłuszczów. Po wdrożeniu powyższych wskazań powinien Pan tracić na wadze.
Same bóle kolana nie są prawdopodobnie spowodowane błędami w żywieniu.
Przyczyną jest przeciążenie stawu długotrwałym biegiem lub marszem.
Możliwe, że w kolanie są zmiany zwyrodnieniowe, które powodują dolegliwości W takiej sytuacji smarowanie Naproxenem nie da żadnego efektu, ponieważ ma on przenikalność w głąb tkanek do 2 cm.
Lepszy rezultat da ten sam lek w postaci tabletek. Jeżeli występują silne bóle kolana, nie zaleca się marszów ani biegów, można natomiast jeździć na rowerze lub pływać. Gdy straci Pan nadwagę, bieganie nie powinno powodować dolegliwości bólowych.
Proponuję również udać się do lekarza ortopedy, który zleci prześwietlenie i zbada kolano, bo być może przyczyna tkwi gdzie indziej, np. jest to torbiel, lub uszkodzenie łękotki, a takie choroby leczy się operacyjnie.

                                                                                                         Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                      Optymalny konsultant medyczny.




Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.