forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 23:32:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Astma
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Astma  (Przeczytany 17663 razy)
lekarka
Go


Email
Astma
« : 2008-01-07, 10:06:25 »

Wieloletni optymalni zauważają, że astmę najlepiej kontrolują (powodują ustępowanie zaostrzeń):
- placki ziemniaczane,; warto liczyć dobowe węglowodany,
- żółtka,
- boczek (ten surowy, bez konserwantów)
- słonina,
- ROSÓŁ, niekoniecznie musi być na nim 2 cm tłuszczu, rosół z żółtkiem/ziemniakiem,
- gotowane brokuły też są ok. Trochę kiszonki (jak jest tolerowana) - też ok.
Szkodzi im nadmiar MIĘSA, pomidory codziennie są mniej korzystne niż frytki/placki ziemniaczane. Szkodzi nadmiar białka i węglowodanów.
Niektórzy zauważają, że muszą być ostrożni z żółtkami. Jedzmy powoli (by nie zjeść za dużo), a nie ustaloną ilość żółtek na raz w minutę. .
U dzieci rodzica/ów z astmą pojawia się wstręt do szynki, wędlin, wędzonek. Sugeruje to, że dorosły powinien również omijać benzoesany i glutaminiany.
Ci optymalni którzy tolerują oliwę z oliwek mogą dzień zacząć od ... siemienia lnianego.
Można dzień zacząć również od tranu...
Żółtko w ... słabej kawie/herbacie też wygląda ok.
Majonezy dobowej roboty są ok. Te ze sklepu coś mają nie tędy dla astmatyków (i nie tylko dla astmatyków).
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #1 : 2008-01-24, 09:10:32 »

lekarko mam pytanie odnosnie alergii.
ostatni mi chyba wrocila po latach nieobecnosci, tak przynajmniej twierdzi alergolozka do ktorej chodze...
mianowicie od jakis 2 lat mam kaszel, czuje ze cos mi siedzi na oskrzelach i nie moge tego odkaszlec. dotawalem tafen wziewnie, ale przestalem go sam brac bo nic nie dawal, mialem robione przeswietlenie pluc- mimo ze palilem jeszcze 2 lata temu(1 maja 2006 ewidentny koniec- obecnie nawet nie pracuej z palaczami) to juz wszystko ok- pulmonolog potwierdza, ale sugerowala ze moge miec refluks zoladka(aczkolwiek nie mam zadnych objawow- tak mi sie wydaje przynajmniej).
testy alergiczne wykazaly ze jestem uczulony glownie na pylki i siersc kota(jak mieszkalem z rodzicami to mialem 2 koty ale w sierpniu sie wyprowadzilem i nie mam juz wlasciwie zadnego kontaktu ze zwierzetami)- jesli to Ci pomoze to jak wroce do domu to napisze na co dokladnie jestem uczulony.

na razie z ZO mam metlik, od jakiegos roku nie potrafie dojsc do ladu i jem czasami byle co Sad praca i studia mnie dobijaja i czasami nawet nie mam czasu jesc... staram sie jak moge jesc tlusto ale czasem wychodzi marnie...
pozdro
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #2 : 2008-01-24, 21:18:17 »

Wprawdzie post nie jest zaadresowany bezposrednio do mnie, ale pozwolę sobie na odpowiedź. Z tego co piszesz, Twoje objawy mogą być wynikiem refluksu żołądkowo-przełykowego. Niezależnie jednak od przyczyny (alergia czy refluks) uporządkuj swoje sprawy a głównie jedzenie. Postaraj się na spokojnie zacząć stosować ŻO.
Pozdrawiam
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #3 : 2008-01-24, 23:07:43 »

wiem wiem, ale zanim znowu zaczne chce wyeliminowac z diety niepotrzebne skladniki- ale o tym pozniej, jak juz Lekarka odpowie Smile

poza tym cierpie na zabawna, przynajmniej z nazwy przypadlosc: bruksizm. anyone?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #4 : 2008-02-01, 10:31:09 »

Bea561 (też lekarz) odpowiedziała Ci b.dobrze. Faktem jest, że stan oskrzeki zależy od żołądka. Może on nawet nie dolegać.
Na jakie pyłki jestes uczylony? Traw? Warto zrezygnować ze wszystkich zbóż. Ostatecznie akceptuję jedzenie zbóż przez pacjenta raz na 5-7 dni przez 6 tyg.
Oczywiście w dawce "optymalnej". Optymalej jest w cudzysłowiu bo na  DO zboża są nie jadalne.
Bruksizm my lekarze optymalni kwalifikujemy jako nadmiary węglowodanów (a ja dodaję jeszcze że to nadmiary produktów cukrogennych = produktów mlecznych).
Ustępuje na diecie.
Alergia na kota trwa czasem dłużej niż ustawa przewiduje. Zawsze daję gwarancję (przeważające prawdopodobieństwo graniczące z pewnością) likwidacji alergii na kota (nawet jeżeli alergia trwa 10 lat) w ciągu 3 dób (PO TRZECH DOBACH) i zalecam sprzawdzanie jej metodą głaskania pupila  codziennie (juz go nie masz).
Bezpieczne węglowodany to ziemniaki (placki ziemniaczane, frytki, kluski ziemniaczane, kisiel, ziemniaki odsmażane, prażucha, ziemniaki z boczkiem).
Dr JK zwraca uwagę, że mąka ziemniaczana jest zła. Tak. Łatwo mąką ziemniaczaną przedawkować węglowodany.
Jajecznica, żółtka na śniadanie to dobry pomysł. Boczek a' la chrupki/frytki też.
Jak dopiero przechodzisz na DO można przez 6 tyg pić śmietanę na śniadanie. Nie łakinie się wtedy tak często pieczywa.
Jestem raczej zwolenniczką zalecania placków ziemniaczanych kwaśniewskiego BEZ MĄKI na śniadanie.
Dla wieloletnich optymalnych ta potrawa też wychodzi bokiem. Za często jadane ziemniaki można zmieniać wtedy na kaszę gryczaną. Łatwo nią jednak przedawkować.
4 i 1/2 łyżki sypanej kaszy gryczanej=50g węglowodanów. Tobie polecam jednak potrawy z ziemniaków.
Wymyślaj jakiekolwiek potrawy z mojej strony internetowej z wątku "cukrzyca" lub jakiekolwiek potrawy ze strony dra JK. Różnica jest jedynie w produktach mlecznych (przez 6 tyg pr. mleczne możesz jadać nazwijmy... to do woli). Jadaj tłusto, zupy też są dobre. Jak lubisz.
Ja zwracam uwagę na ilość rodzajów pokarmów bogatobiałkowych na dobę. 3 rodzaje produktów bogatobiałkowych na dobę powoduje, jak obserwuję, nawrót dolegliwości u wieloletnich optymalnych. Nie sprzyja też takie stosowanie DO  szybkiemu zdrowieniu.
Wszystkie choroby leczy się prawie tak samo. Przeczytaj moje posty i zastosuj posiłki jakie Ci smakują. Licz weglowodany.

W produktach mlecznych (TY masz się ich najeść jak Ci smakują) mierzę szkodliwość pr. mlecznego nie od strony wytwórcy lecz od strony zawartości alergenu białkowego, który jest tak trudnostrawialnym białkiem, że nawet dzieci do roku nie mogą go jeść (zalecenia WHO). I tak ser jest bardziej szkodliwy od kefiru, a ten bardziej szkodliwy od śmietany, a ta bardziej szkodliwa od masła.
DO z rotowanymi produktami mlecznycmi jest dobrą formą kontynuacji diety optymalnej stosowanej jak dotąd na śmietanie codziennie. Moja forma DO sprzyja poprawie stanu zdrowia jeżeli pacjent na formie śmietanowej DO nadal ma dolegliwości.

Temat amin biogennych miał się łączyć z tematem alergenów (które są zwykle białkami) i histaminouwalniaczy, a one wszystkie z dawką białka na dobę.
Całość miała zaczynać temat ANGIOGENEZY, od której zaczyna się NOWOTWORZENIE. Im wolniejszy wsrost (wzrost zawsze zależy od obrotu szlakiem pentozowym, który dostarcza energii do syntez) tym bardziej spowolnione jest też starzenie się. Dlatego dzieci niskie "mają na starcie" łatwiej. Jako ogólna teza.
Obserwuję u pacjentów, że ANGIOGENEZA jest hamowana przez witaminę C.
Zapisane
benzodxm
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #5 : 2008-02-02, 13:50:35 »

Lekarko, jaki adres ma Twoja strona internetowa?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #6 : 2008-02-02, 14:01:46 »

benzodxm
może zajrzyj do profilu "lekarki" - o tu - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?action=profile;u=884
Znajdziesz wszystko o co pytasz.
Zapisane
benzodxm
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #7 : 2008-02-02, 14:13:09 »

Dziekuje. Nie pomyslalem o tym. Nic dziwnego, w koncu jem sporo weglowodanow Very Happy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #8 : 2008-02-02, 14:18:19 »

Węglowodany są niezwykle ważnym elementem nie tylko budulcowym i lepiej je zjadać niż genezić  Wink we własnych komórkach.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #9 : 2008-02-02, 16:03:09 »

Co znaczy "genezic"??
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #10 : 2008-02-02, 16:16:19 »

Glukogeneza, glukogenezić, genezić Smile

Ważne by język giętki powiedział to co myśli głowa, a że czasami wychodzą zabawne esy-floresy to już trzeba się pretensić do twórców gramatyki Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #11 : 2008-02-02, 16:24:29 »

a to tak mi się napisało:
geneza - "genezić" = wytwarzać
przykład:
giez - "gzić" = biegać, oganiając się od gzów, choć niektórym się kojarzy wyłącznie z popędem płciowym  Wink                 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #12 : 2008-02-02, 16:41:35 »

 Laughing
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #13 : 2008-02-02, 17:17:54 »

..geneza to z greckiego zespol warunkow i przyczyn, ktore sie zlozyly na powstanie i rozwoj czegos, sposob powstawania, rozwojuczegos, pochodzenie, rodowod.

"..ogarniajac sie odgzow" =opedzajac sie od................. ?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #14 : 2008-02-02, 17:35:48 »

W języku angielskim który jest znacznie bliżej medycyny, Toana, a także  greckich i łacińskich korzeni, geneza oznacza proces powstania, więc jest pojęciem szerszym obejmującym w pierwszym rzędzie samo powstanie Smile

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #15 : 2008-02-02, 17:51:47 »

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7866620581237304585 - bardzo lubię ten kawałek! (1h- ale szybko się pobiera)

PS
adam319
"genesis" - przychodzenie do bytności - no bardzo mi się podoba to wyjaśnienie! Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #16 : 2008-02-02, 18:34:24 »

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7866620581237304585 - bardzo lubię ten kawałek! (1h- ale szybko się pobiera)

PS
adam319
"genesis" - przychodzenie do bytności - no bardzo mi się podoba to wyjaśnienie! Wink

Czy ten "maly" z wielka broda,to P.Collins.???Brakuje mi  w tych nagraniach  jego terazniejszego glosu.Pewnie sie myle,bo to tylko ulubiony zespol mojego meza  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #17 : 2008-02-02, 18:37:29 »

Hana!,
chodziło mi w tym przypadku o wyraz "produkować". Jeśli zastąpisz nim "genezić" - wyjdzie :
"Węglowodany są niezwykle ważnym elementem nie tylko budulcowym i lepiej je zjadać niż produkować we własnych komórkach." - i taki jest sens tej (w zamyśle - żartobliwej) wypowiedzi. Wiem, że należy wyrażać się precyzyjnie, ale czasem z "przymrużeniem oka"  Wink - też można. Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #18 : 2008-02-02, 18:44:40 »

Jasne, ze mozna Toa'nie, szczegolnie dzisiaj--w ostatnia sobote karnawalu!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Astma
« Odpowiedz #19 : 2008-02-02, 18:46:27 »

Czy ten "maly" z wielka broda,to P.Collins

Siedzi za perkusją - tylko tak ze 35 lat młodszy Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.