forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 21:23:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660441 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  dieta optymalna a cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: dieta optymalna a cukrzyca  (Przeczytany 29639 razy)
wiesia1
Go


Email
dieta optymalna a cukrzyca
« : 2008-01-07, 15:14:16 »

Jestem chora na cukrzycę typu 2,jestem na diecie optymalnej,biorę leki,proszę o radę ,co mam jeść żeby uzbierać 50,węglowodanów ,jak zjem mniej to mam ketony,jak wiecej to cukier sie podnosi.Biorę takie leki jak Diabrezide i witaminę B,po jednej tabletce.Zjadam 120 ziemniaków,120 innych warzyw i w zależności ile brakuje mi węglowodanów kaszę gryczanom,co drugi dzień grejpfrut i seler gotowany.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #1 : 2008-01-07, 16:40:52 »

Witaj Wiesiu!
Mam kilka pytań:
1. Jakie są wartości glikemii ?
2. Po jakich posiłkach glikemia się podnosi ?
3. Jak często jadasz w ciągu dnia?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #2 : 2008-01-07, 20:10:16 »

Sory za wcinanie  się w twmat ale... czy koś wytłumaczy dlaczego ketony są złe? Gdzies ostatnio czytałem, że naukowcy odkryli, iż ketony są dużo lepszym paliwem dla mózgu niż glukoza.
Zapisane
wiesia1
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #3 : 2008-01-07, 20:54:53 »

bea561;Jem 3 posiłki dziennie,w jeden dzień cukier mam 155 ajuż na drugi 180,zauwarzyłam że po marchewce wzrasta mi cukier,przy innych potrawach nie zauwarzyłam.Nie jem chleba,ser biały jem co 7 dni.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #4 : 2008-01-08, 02:48:30 »

Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #5 : 2008-01-08, 06:19:20 »

Sory za wcinanie  się w twmat ale... czy koś wytłumaczy dlaczego ketony są złe? Gdzies ostatnio czytałem, że naukowcy odkryli, iż ketony są dużo lepszym paliwem dla mózgu niż glukoza.
Ketony sa złe, bo świadczą o nadmiernym ( czyli niepotrzebnym)  obciążeniu wątroby na skutek zbyt małej podaży węglowodanów lub zbyt dużej podaży białka.
http://optymaln.republika.pl/dz124.html
U osób chorych na cukrzycę ciała ketonowe wraz z wysokim poziomem cukru to już sprawa groźna dla życia ( śpiączka)
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #6 : 2008-01-08, 17:32:01 »

bea561;Jem 3 posiłki dziennie,w jeden dzień cukier mam 155 ajuż na drugi 180,zauwarzyłam że po marchewce wzrasta mi cukier,przy innych potrawach nie zauwarzyłam.Nie jem chleba,ser biały jem co 7 dni.
Tak też wynika z moich obserwacji, że u chorych na cukrzycę żywiących się optymalnie, pomimo, że spożywają małe ilości weglowodanów sprawdza się indeks glikemiczny. Gotowana marchewka ma wysoki ideks, przykład Wiesi to potwierdza.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #7 : 2008-06-08, 01:02:24 »

Cukrzycy długotrwale stosujący DO zauważają że po jajku na boczku rośnie im cukier, a po jajku na słoninie nie.
Jako aspekt nie mieszania białek w jednym posilku.
Cukier mniej chetnie jest brany pod uwagę przez organizm. Komórki wolą metabolizować tłuszcze. Tłuszcze są bardziej wydajne, metabolizowanie mniej energochłonne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #8 : 2008-06-08, 01:03:52 »

Dla tych cukrzyków którzy działają NA SIŁĘ.
Ku rozwadze.



BOARD OF AUTORS: J.P. Assal - F. Bonnici - A.J.M. Boulton - C. Cockram - G. Crepaldi - J.G. Cunha-Vaz - S. Del Prato - D.W. Erkelens - P. Freychet - R. Giorgino - R. Gomis - P.J. Guillausseau - J. Jespersen - H. Keen - A. Maldonato - C.E. Mogensen - R. O'Brien - O. Pedersen - G. Pozza - A. Ramachandran - A.J. Scheen - G. Schernthaner - S. Seino - M. Serrano-Rios - J. Sieradzki - J.E. Tooke - L. Van Gaal - O. Ziegler - P. Zimmet  No.
0



OBSERWACJĘ W GRUPIE INTENSYWNEJ KONTROLI GLIKEMII W RAMACH BADANIA ACCORD PRZERWANO PRZED PLANOWANYM TERMINEM


P.J. GUILLAUSSEAU - Paryź, Francja


Badanie ACCORD (Action to Control CardiOvascular Risk in Diabetes),1 to projekt National Heart, Lung and Blood Institute (NHLBI) analizujący skuteczność trzech różnych strategii terapeutycznych ukierunkowanych na zmniejszenie śmiertelności pacjentów z cukrzycą typu 2 (T2DM): intensywnego leczenia hipoglikemizującego,2 intensywnej terapii hipotensyjnej i intensywnego leczenia zaburzeń lipidowych. Badanie ACCORD jest randomizowanym badaniem wieloośrodkowym (77 ośrodków) realizowanym w Ameryce Północnej (w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie), zaplanowanym jako badanie dwuczynnikowe 2x2. W ramieniu intensywnej kontroli glikemii uczestniczyło 10 251 pacjentów w średnim wieku chorych na T2DM i obarczonych dużym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Rekrutacje zakończono w maju 2005, a zakończenie badania planowano na czerwiec 2009… Jednak, ze względu na większą częstość zgonów w tej grupie, obserwację przerwano w lutym 2008.3

Ramię intensywnej kontroli glikemii badania ACCORD miało odpowiedzieć na pytanie, czy przyjęcie jako docelowej wartości HbA1c <6% zmniejsza występowanie incydentów sercowo-naczyniowych skuteczniej niż wartości HbA1c rzędu 7-7,9%. W badaniu testowano strategię terapeutyczną, a nie konkretną grupę leków przeciwcukrzycowych. Zgodnie z dokładnie zaplanowaną strategią, pacjenci otrzymywali doustne leki przeciwcukrzycowe lub preparaty insuliny z listy obejmującej wszystkie dostępne grupy leków hipoglikemizujących.2 W chwili rozpoczęcia badania 61,4% całej badanej populacji stanowili mężczyźni, średni wiek badanych wynosił 62,2 lat, 64,8% stanowili przedstawiciele rasy białej, 19,3% - rasy czarnej i 7,2% - latynosi. Średni czas trwania cukrzycy wynosił 10 lat. Średnia wartości HbA1c wynosiła 8,3% (mediana 8,1%). U 35,2% pacjentów status cukrzycowy odpowiadał profilaktyce wtórnej.

Obserwację pacjentów w ramieniu intensywnej kontroli glikemii badania ACCORD zakończono 18 miesięcy przed planowanym terminem. Było to spowodowane większą liczbą zgonów z wszelkich przyczyn w grupie leczonej intensywnie w porównaniu z grupą leczoną konwencjonalnie (257 versus 203). Częstość zgonów wynosiła odpowiednio 14/1000/rok w grupie leczonej intensywnie i 11/1000/rok w grupie leczonej konwencjonalnie; "nadmiar" zgonów wynosił 3/1000/rok.

Aktualne dane dotyczące wcześniejszego zakończenia części badania ACCORD są ograniczone.3 Wiadomo, że w grupie leczonej intensywnie mediana wartości HbA1c wynosiła 6,4%, w grupie leczonej konwencjonalnie - 7,5% (różnica 1,1%). Globalnie, częstość zgonów w obu grupach była niższa niż zakładano na podstawie wyników wcześniejszych badań dotyczących T2DM (około 50/1000/rok). W grupie leczonej intensywnie zarysowała się tendencja do rzadszego występowania incydentów sercowo-naczyniowych (około 10%), jednak śmiertelność i częstość nagłych zgonów była wyższa.

Komisja Nadzorująca badanie ACCORD nie ogłosiła dotąd ostatecznego wyjaśnienia powyższych obserwacji. Trwa intensywna analiza wyników, a ich prezentacja jest planowana na czerwiec 2008 - podczas Kongresu ADA w San Francisco. Zaproponowano kilka hipotez, uwzględniających między innymi: prosty rachunek prawdopodobieństwa, uboczny efekt jednego ze stosowanych leków lub interakcję pomiędzy lekami, niekorzystny wpływ znacznego obniżenia glikemii w obarczonej dużym ryzykiem populacji pacjentów z T2DM oraz stres związany z leczeniem intensywnym i wymogami samokontroli.

Aby ułatwić wyjaśnienie powyższego problemu, na spotkaniu ADA w czerwcu 2008 w San Francisco zostaną przedstawione wyniki dwóch innych badań oceniających wpływ intensywnej kontroli glikemii na występowanie incydentów sercowo-naczyniowych u pacjentów z T2DM. Będą to wyniki uzyskane w ramieniu leczenia intensywnego w badaniu ADVANCE - z gliklazydem 30 MR,4,5 oraz wyniki trwającego nadal Veterans Affairs Diabetes Trial.6


--------------------------------------------------------------------------------

Piśmiennictwo:
ACCORD Study Group. Am J Cardiol. 2007;99:21i-33i.
Gerstein HC, et al. Am J Cardiol. 2007;99:34i-43i.
National Heart, Lung, and Blood Institute. ACCORD telebriefing prepared remarks. February 6, 2008. Available at:http://www.nhlbi.nih.gov/health/prof/heart/other/accord/index.htm). Accessed 30 April 2008.
ADVANCE Collaborative Group. Diabet Med. 2005;22:882-888.
ADVANCE Collaborative Group. Lancet. 2007;370:829-840. 6. Abraira C, et al. J Diabetes Complications. 2003;17:314-322.
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #9 : 2010-02-02, 00:26:33 »

Dieta optymalna jest najlepszym lekarstwem na wyleczenie cukrzycy, ale pod warunkiem pozostania na tej diecie do końca swoich dni. Dużo mówi się co ile jeść , ale zapomoina się o tym jak ważny przy cukrzycy jest ruch i to na świeżym powietrzu. Ja mieszkam na wsi i kiedy dobrze popracuję to nawet po zjedzeniu więkr5zej ilości białka lub węglow.
cukier jest w normie. Na wsi jest łatwiej żywić się optymalnie. Swojskie jajka o szczęśliwych kur zielononóżek, słonina, podgarle, boczek i inne smaczności od rolnika, Smietana bez konserwntów i wiele zbawiennego ruchu. O wiele trudniej w mieście. Bo nawet na targu nie można być pewnym pochodzenia kupowanego towaru.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70514


Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #10 : 2010-02-02, 08:20:55 »

O wiele trudniej w mieście. Bo nawet na targu nie można być pewnym pochodzenia kupowanego towaru.

Zgadza się. Ale nawet jajka ze sklepu są lepsze niż jedzenie produktów wysoko przetworzonych, lub dużej ilości warzyw i owoców (nie wspominając o słodyczach) - na diecie "tradycyjnej".
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #11 : 2010-02-03, 22:56:00 »

Cześć! witam wszystkich optymalnych. Slodyczy nie jadam wcale. Nic słodkiego, nic słonego, warzyw zakupiuonych w sklepie nie spożywam wogóle. Ziemniaki kupuję u znajomego rolnika. Kury mam własne. Staram się żyć, w miarę jak tylko mogę zgodnie z naturą. Jest mi o tyle łatwiej, że mieszkam na wsi i jestem na emerytyrze. Na żywieniu optymalnym idzie zaoszczędzić i z tej niewielkiej emerytury idzie jakoś przeżyC.   Pozdrawiam!
Zapisane
Adiq
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #12 : 2010-02-09, 11:59:42 »

Dieta optymalna jest najlepszym lekarstwem na wyleczenie cukrzycy, ale pod warunkiem pozostania na tej diecie do końca swoich dni. Dużo mówi się co ile jeść , ale zapomoina się o tym jak ważny przy cukrzycy jest ruch i to na świeżym powietrzu. Ja mieszkam na wsi i kiedy dobrze popracuję to nawet po zjedzeniu więkr5zej ilości białka lub węglow.
cukier jest w normie. Na wsi jest łatwiej żywić się optymalnie. Swojskie jajka o szczęśliwych kur zielononóżek, słonina, podgarle, boczek i inne smaczności od rolnika, Smietana bez konserwntów i wiele zbawiennego ruchu. O wiele trudniej w mieście. Bo nawet na targu nie można być pewnym pochodzenia kupowanego towaru.



Przeciez to dotyczy nie tylko cukrzycy, ale praktycznie wszystkich chorób Smile
Ja mieszkam w miescie, ale regularnie zaopatruje sie na wsi we własciwe produkty
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #13 : 2010-02-09, 17:25:52 »

Brawo!!! Najbardziej należy sie cieszyć z faktu, że przekonanie do zdrowej żywności staje się standardem także w mieście. Natomiast owiele bardzieziej martwi, mieszkańcy wsi- mając możliwości zaopatrywania się na wsi, a niektóre towary sam wyprodukować - to woli jeżdzić do supermarketu po warzywa, jajka, śmietany, mięsa czy podroby.
Niejednokrotnie zastanawiam się, co jest powodem, że ludzie(mając nawet w domu optymalnego) nie mogą się do tej diety przekonać na żywienie optymalne. Jak widać, świadomość społeczna o dobrodziejstwie ŻO jest jeszcze bardzo niska.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #14 : 2010-02-09, 18:19:33 »

Jak widać, świadomość społeczna o dobrodziejstwie ŻO jest jeszcze bardzo niska.

Jest niska bo musi taka być  Confused
Kto przechodzi na ŻO? Najczęściej ludzie poważnie chorzy, którym obecna medycyna nie jest w stanie pomóc.
Kto z zdrowych zainteresuje się prawidłowym odżywianiem? Są tacy? Jeżeli tak, to jest to nikły procent, który nie jest wstanie pociągnąć reszty.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #15 : 2010-02-09, 23:16:32 »

wiesia1 - mogę spróbować CI pomóc bo juz ponad 18 lat jestem na DO. Jestem w 2 książkach dr J.K. ale muszę wiedzieć rzeczy których ni powinnaś pisac na forum. Jeżeli Cię to interesuje to daj znać na maila lub prywatne.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #16 : 2010-02-10, 06:42:07 »

wiesia1 - mogę spróbować CI pomóc

To jest wielnce nieprawdopodobne, ponieważ "wiesia1" tu nie zagląda od 2-3 lat...  Cool
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #17 : 2010-02-12, 22:28:47 »

Cześć. Nie wiem wiesia1 czy skorzystałaś z propozycji Bacy, zapewniam Cię ,że warto. 18lat zywienia optymalnego, to ogromny zasób wiedzy praktycznej. Jeżeli masz zamiar skutecznie wyleczyć się z cukrzycy II, to musisz równolegle z żywieniem optymalnym, poszerzeć wiedzę teoretyczną. Chory na cukrzycę nie tylko ogranicza węgle, ale musi ograniczyć białka. Nadmiar białka szkodzi tak samo jak węglowodany. Ja wyleczyłem cukrzycę II, ale podstawą było przeczytanie po kila  razy wszystkie książki dr. J.K i do dzisiaj  kupuję miesięczniki OPTYMALNI i w dodatku przez pierwsze kilka lat prowadziłem zapisy codziennych zapisów. Cieszę sie, że mogę jeszcze zapoznać się z opiniami forumowiczów.
śzczególnie facowe porady i opinię lekarki. Dziękuję i pozdrawiam. Razz
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #18 : 2014-08-01, 14:23:00 »

Typ I jest związany z zamieraniem produkujących insulinę komórek trzustki. Powód nie jest znany. Chory ma wysoki poziom cukru we krwi i brak insuliny, chudnie.
http://natemat.pl/111973,slodki-problem-cukrzyca
L O L  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: dieta optymalna a cukrzyca
« Odpowiedz #19 : 2014-08-01, 14:57:13 »

Ja slyszalem, ze to choroba zakazna, mozna sie zarazic od slodziakow, czyli taki malych, przytulnych zwierzaczkow Rolling Eyes
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.