forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-10-23, 13:54:52

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. ┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu.
492215 wiadomoÂci w 3928 w▒tkach; wys│ane przez 58 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Lucaes
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (8)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (8)  (Przeczytany 1925 razy)
MORGANO
GoŠ

Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (8)
« : 2008-01-10, 00:02:56 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (Cool

Jestem na diecie optymalnej od 3 miesi─Öcy, czyli nied┼éugo, ale nie zamierzam z niej zrezygnowa─ç. Moje pytanie dotyczy jako┼Ťci kolagenu, kt├│ry powinnam spo┼╝ywa─ç.
Mam mocno zaawansowan─ů dysplazj─Ö staw├│w biodrowych i niestety od 10 lat towarzysz─ů mi silne b├│le. Po ostatniej operacji  m├│j stan pogorszy┼é si─Ö i w tym momencie m├│wi si─Ö ju┼╝ tylko, o endoprotezie. Ze wzgl─Ödu na wiek ( 30 lat) nie chc─Ö si─Ö jeszcze na to decydowa─ç,  wi─Öc szukam innych sposob├│w rozwi─ůzania problemu. Mam 159 cm wzrostu, jestem drobnoko┼Ťcista, spo┼╝ywam 43 g bia┼éka ( w tym oko┼éo 10 gram kolagenu), 130 g t┼éuszczu, 43 g w─Öglowodan├│w.
W tym momencie wa┼╝─Ö ok. 50 kg i jest to dla mnie waga optymalna, ze wzgl─Ödu na obci─ů┼╝enie n├│g. Czy powinnam to zmieni─ç?
Je┼Ťli tak, to ile i czego do┼é─ůczy─ç? I drugie pytanie. Czy pr─ůdy selektywne w moim przypadku mia┼éyby? Sens.

Dzi─Ökuj─Ö z g├│ry za odpowied┼║.
                                                                                                                       Pozdrawiam
                                                                                                                     D.M. z Krakowa

Szanowna Pani,

┼╗ywienie Optymalne stosuje Pani bardzo kr├│tko. Choroba, na kt├│r─ů Pani cierpi - dysplazj─Ö staw├│w biodrowych, powoduje stopniow─ů degeneracj─Ö element├│w strukturalnych stawu i upo┼Ťledzenie jego funkcjonowania.
Jest to choroba, kt├│ra pomimo stosowania ┼╗ywienia Optymalnego cofa si─Ö bardzo wolno. Szybko┼Ť─ç odbudowy element├│w buduj─ůcych stawy jest ograniczona brakiem naczy┼ä krwiono┼Ťnych, kt├│re mog┼éyby dostarczy─ç materia┼éy zapasowe. Mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e zaawansowane choroby degeneracyjne stawu cofaj─ů si─Ö do 3 lat, a nawet czasami d┼éu┼╝ej.
┼╗ywienie Optymalne stosuje Pani poprawnie, ilo┼Ť─ç bia┼éka mo┼╝e waha─ç si─Ö w granicach od 30 g na dob─Ö do 50 g na dob─Ö.
Powinna Pani, co dzień dostarczać materiału do odbudowy struktur stawowych, czyli kolagenu. Może go być nawet od 10 g do 20 g na dobę.
Pr─ůdy selektywne jak najbardziej by┼éyby u Pani zalecane.
Je┼╝eli po pierwszej serii odczuje Pani popraw─Ö, mo┼╝na je b─Ödzie powt├│rzy─ç po 3-4 miesi─ůcach, dalej stosuj─ůc ┼╝ywienie.
Je┼╝eli dolegliwo┼Ťci nie b─Öd─ů ust─Öpowa─ç, pojawia─ç si─Ö b─Öd─ů b├│le albo patologiczne zwichni─Öcia staw├│w biodrowych a badanie USG wyka┼╝e brak chrz─ůstki stawowej, to niestety jedynym rozwi─ůzaniem b─Ödzie chirurgiczne zast─ůpienie choremu stawem sztucznym.

Lek. med. Maciej Garbie┼ä
                                                                                                                   Optymalny konsultant medyczny.

Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.