forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 16:03:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Mrożonki- za i przeciw.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mrożonki- za i przeciw.  (Przeczytany 12724 razy)
kristan
Go


Email
Mrożonki- za i przeciw.
« : 2008-01-11, 10:40:59 »

Poraziło mnie w pewnym sensie pytanie syna , ktory twierdzi i jednocześnie pyta:
czy zdajesz sobie sprawe,że wraz z mamuską jestes  na zywieniu "mrozonkowym" , tak to nazwijmy.Czy wiesz ,że to niezdrowe ,a wrecz szkodliwe, nawet gdy potrawy są optymalne? Czy zwróciłes na to uwage?
No nie, rzeczywiscie !? wszystkie potrawy obiadowe to mrozonki od kilku dobrych lat-tak mi wygodnie i ekonomicznie.

Ale, ale ,odparowałem , czytałem ,że szybko zamrozone i wolno rozmrażane są oki- to jest nawet w publikacjach naszego Dra.
  Hehehe- zasmiał sie...szybko mrozone?-tak , ale nie w twojej domowej lodówko-zamrazarce.
Cos w tym musi jednak być bo... jednak...cos tam...
- wezmę poprawke i zapomnę na jakis czas o zamrażarce - co  Panstwo o tym sądzicie ?
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #1 : 2008-01-11, 13:07:18 »

jasne, że mięso trzymane w -20C przez 2 m-ce, a takie świeże, wprost z uboju to nie to samo. Ale bez przesady. Zachowaj równowagę i tyle.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #2 : 2008-01-11, 13:46:46 »

Mięso przemysłowo zamraża się w specjalnych komorach zamrażalniczych. Tych parametrów nasze zamrażarki raczej nie mają. Jak już zamrażać, to w małych kawałkach i luźno rozłożone. Technologię wprowadzono po to, aby nie uszkadzać struktury włókien mięśniowych. Przy wolnym mrożeniu z wody tworzą się duże kryształki lodu, które przebijają błony. Przy szybkim kryształki są małe i tkanki pozostają nie naruszone. Dopiero po rozmrożeniu można stwierdzić te uszkodzenia.
Rozmrażać należy wolno.
Czym w niższej temperaturze przechowywamy, tym lepiej. Nawet w niskiej temperaturze odbywają się procesy chemiczne powodujące nieodwracalne zmiany.
Ale żeby były zauważalne, to trzeba dość długo przechowywać w niezbyt niskiej temperaturze.
Używam zamrażarki do przechowywania słoniny pokrojonej w kostkę. Normalnie w lodówce bardzo szybko by zjełczała.
Nie sądzę, żeby mięso coś ze swego składu traciło w wyniku procesu mrożenia. Nawet jak jego struktura ulegnie rozerwaniu, to i tak poddawane jest obróbce termicznej. Gorzej jest z witaminami, a szczególnie witaminą C. Produkty mrożone znacznie mniej jej posiadają.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #3 : 2008-01-11, 15:49:22 »

Nie dodałem , że zamrażam tylko poporcjowane, gotowe potrawy optymalne - mimo wszystko odpuszczę sobie co nieco.
Słoninę zmiel na grubym sitku/4 oczka/, wytop powolutku,aż skwarki bedą chrupiace- rozlej do słoików i masz problem z głowy.
Przechowywane w lodówce służą długo i dobrze.
Osobiście oddzielam skwarki od tłuszczu- nie lubię ich.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #4 : 2008-01-11, 16:09:28 »

Cytuj
mimo wszystko odpuszczę sobie co nieco.


Krystian najgorzej ,to zaczac sie bac.
Zamrozone jedzenie ci sluzylo i nie miales zadnych dolegliwosci,ani ty,ani twoja rodzina.
Znam rodzine,ktora rozmrozone wczesniej produkty  ponownie zamraza i nigdy nie miala z tego powodu,ani zatruc pokarmowych,ani innych dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego.
Grunt to pozytywnie myslec i nie poddawac sie zwatpieniu Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #5 : 2008-01-11, 16:20:41 »

Jak odmrażasz, a raczej podgrzewasz, gotowe potrawy? Nie radziłbym w kuchence mikrofalowej.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #6 : 2008-01-11, 18:04:38 »

Jestem totalnym wrogiem kuchenek mikrofalowych, aczkolwiek jedna jest w domu przywieziona swego czasu przez syna- nigdy jej nie uzywamy. Trzymam ją na wypadek "W"- podobno nieżle miesza lecącym rakietom /udowodniono na Bałkanach/.

Przerazony tak strasznie to nie jestem- tylko, co tu ukrywać, nie mrozone smakują mimo wszystko o niebo, lepiej.Przygotuje kilka  potraw takich dwu-trzy dniowych-przetestuje i umieszczę na swojej www dzieląc się z Panstwem.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #7 : 2008-01-12, 01:06:30 »

Wy się martwicie o jedzenie, a tymczasem:

http://www.diatermia.medyk.biz/oferta.php?id=DIATRM-TMX-048

Dane techniczne:
- Częstotliwość generowana: 2460 MHz
- Rodzaj emisji: ciągła/ pulsacyjna 1 Hz, cykle pracy 10% - 90% w 9 etapach
- Moc: w emisji ciągłej 0 - 250 W, w emisji pulsacyjnej 0 –1600 W


A moja mikrofalówka wyciąga tylko 800W Sad


A teraz smutny żart:

Gdyby mikrofale nie były zdrowe to by ich w szpitalach nie stosowano Smile


[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #8 : 2008-01-12, 18:19:46 »

W szpitalach też  stosują promieniowanie do niszczenia raka czy tarczycy. Trudno jednak nazwać promieniowanie zdrowym.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #9 : 2008-01-16, 09:16:13 »

Ludzie taką samą panikę robili kilkanaście lat temu. Nie wierzę, że optymalni się łapią na te głupoty!  Shocked

Owi "naukowcy odkryli", że cholesterol szkodzi. A wcześniej przez tysiące lat zdrowe plemiona jadły jajka i masło a nie margarynę kamę.

"Naukowcy odkryli" że tłuszcz nasycony szkodzi. Przez tysiące lat eskimosi jedli w proporcji B:T:W = 1:2:0,2 i mieli najlepsze kości i zęby na tej planecie. Zero chorób cywilizacyjnych, cukrzycy, schizofreni, zero otyłych i chudych. Stefansson badając ich czaszki nie mógł pojąć jak to możliwe, że nie było jednej z próchnicą czy osteoporozą.

A teraz chorzy, zle odżywieni "naukowcy odkryli", że mrożonki szkodzą! Wiecie jacy ludzie zostają naukowcami? Genialni kretyni. Ci z łupierzem, skoliozą, zespołem aspergera i okularami grubymi jak denka, żyjący w swoich światach wychudzeni autorytarni egocentrycy nierzadko ignorujący całkowicie tradycję i naturę.

I zupełnie nie zwrócili uwagi, że przez setki tysięcy lat zdrowe plemiona eskimosów jadły mrożone mięso. I cała epoka lodowcowa znika w niebyt bo "naukowcy odkryli"?  Laughing
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #10 : 2008-01-16, 10:23:44 »

A ja byłem przekonany, ze Eskimosi jadali najczęściej suszone mieso.No cóz, pewnie nie doczytałem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #11 : 2008-01-27, 14:19:54 »

Zastanawia mni etylko to, ze w Danii wrecz zachecaja do jedzenia mrozonek, ktore ponoc traca okolo 10 procent wartosci d stosunku do niemrozonego.
Osobiscie nie wierze w to, ze mrozone moze szkodzic......raczej ze nie jest 100% wartosciowe.

Czego to ludzie nie wymysla. Moze trzeba skasowac zamrazarki !!!!
Gdyby tak wszyscy nagle sie zgadali i przestali kupowac zamrazarki.....to nagle politycy by stwierdzili, ze te mrozonki to jednak nie sa takie zle....a wrecz odwrotnie !!!
TO WSZYSTKO POLITYKA
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #12 : 2008-01-27, 16:28:59 »

A ja byłem przekonany, ze Eskimosi jadali najczęściej suszone mieso.No cóz, pewnie nie doczytałem.

Kristan,co do Eskimosów to nie wiem,ale wiem,że Masajowie suszą mięso.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #13 : 2008-01-28, 08:12:01 »

Cytuj
Osobiscie nie wierze w to, ze mrozone moze szkodzic......raczej ze nie jest 100% wartosciowe.

To samo jest ponoć z jajkami. Białka dobrze ugotować lub usmażyć (avidyna) ale żółtka są podobno najwartościowsze na surowo. Po podgrzaniu część enzymów i witamin ulega zniszczeniu.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #14 : 2008-01-28, 18:55:02 »

Gdyby mikrofale nie były zdrowe to by ich w szpitalach nie stosowano Smile
A od kiedy w szpitalach przejmują się, że coś jest niezdrowe?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #15 : 2008-01-28, 19:42:40 »

Taka mają mentalność niektórzy z ludzkiej populacji.
Jak coś jest w szpitalu wykorzystywane,to musi byc zdrowe i tak jest ze wszystkim,można takim wcisnąć kazdą ciemnotę.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #16 : 2008-01-29, 05:41:27 »

A teraz smutny żart:


Gdyby mikrofale nie były zdrowe to by ich w szpitalach nie stosowano Smile


Mam wrażenie zabawy w głuchy telefon.
W tym przypadku po drodze gdzieś się ironia zatraciła Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #17 : 2008-01-29, 08:59:20 »

A skąd Ty wiesz,co tu jest ironią ,a co nie?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #18 : 2008-01-29, 09:12:16 »

To proste:

Poziom ironii jaki uznałem za słuszny to zaznaczenie wprost przez:
„A teraz smutny żart:”

A że jako jedyny piszę tu, że zdrowe rzeczy są wykorzystywane w szpitalach więc:

Taka mają mentalność niektórzy z ludzkiej populacji.
Jak coś jest w szpitalu wykorzystywane,to musi byc zdrowe i tak jest ze wszystkim,można takim wcisnąć kazdą ciemnotę.

wymagało przypomnienia właściwego kontekstu Smile

Miłego dnia życzę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mrożonki- za i przeciw.
« Odpowiedz #19 : 2008-01-29, 09:20:23 »

wzajemnie szanowany Adamie o nicku adam319

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.