forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:27:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (11)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (11)  (Przeczytany 5408 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (11)
« : 2008-01-13, 00:31:29 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (11)

Szanowny Panie Doktorze,

Proszę o radę odnośnie żywienia, biorąc pod uwagę moje kłopoty zdrowotne, z którymi zmagam się od wielu lat. Mam 58 lat, 160 cm wzrostu, 48 kg wagi.
Od dawna choruję na żołądek. Dokuczały mi bardzo mocne ataki bólu w okolicach dołka pod klatką piersiową.
Oprócz tego, mam bóle po lewej stronie w podbrzuszu i w ogóle bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia.
Leczenie farmakologiczne i pobyty w szpitalach nic nie pomogły.
Rozpoznanie choroby to: przewlekły nieżyt błony śluzowej żołądka z pojedynczymi nadżerkami, zespół jelita drażliwego, gruczolak odbytnicy (został usunięty), żylaki odbytu, mięśniakowatość macicy.
Po kolejnym pobycie w szpitalu zrezygnowałam z leków i od marca 2002 roku jestem na żywieniu optymalnym.
Od tego czasu nie miewam bólów żołądka, skończyły się ataki i wzdęcia, ale pozostałe objawy są nadal.
Od trzech miesięcy pojawiły się tępe bóle w okolicach serca, czuję suchość w jamie ustnej i ściąganie języka i podniebienia, oraz męczę się przy trochę większych wysiłkach. Mam wysoki cholesterol ogólny: 559, trójglicerydy: 83, HDL: 78, LDL: 465. Nie biorę żadnych leków.
Posiłki jadam dwa razy dziennie. Spożywam: 30-34 g. białka, 90-120 g. tłuszczu, 45 g. węglowodanów. Pytanie - czy wlicza się do diety białka pochodzenia roślinnego?
Czy mniej wartościowego białka, np.: w mięsie, w drobiu, trzeba spożyć więcej? Oprócz tego, 11 lat temu straciłam zupełnie słuch w prawym uchu i od tej pory mam zawroty i szumy w głowie. Przyczyny tej choroby nie ustalono.
                                                                       
                                                                                                                 Pozdrawiam serdecznie
                                                                                                                                Maria K.
       
Pani Mario,
 
Stosując Żywienie Optymalne, zazwyczaj bardzo szybko ustępują wszelkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe, co i Pani odczuła.
Nadkwaśność, bóle żołądka i wzdęcia znikają już po kilku dniach diety, natomiast nadżerki i owrzodzenia goją się kilka tygodni. Nieco trudniejsza jest sprawa z nawykowymi zawarciami spastycznymi, które mogą utrzymywać się  długo i wtedy dobrze jest zastosować prądy selektywne.

Z opisywanych objawów wynika jednak, że może mieć Pani również dolegliwości związane z miażdżycą naczyń mózgowych, powikłaną neurastenią lub (i) chorobę wieńcową.
W obu przypadkach korzystne efekty dają zabiegi PS, ale wcześniej trzeba Panią dokładniej zdiagnozować. Korzystne byłoby wykonanie badania EKG i rozmowa z lekarzem – najlepiej optymalnym. Badanie cholesterolu właściwie niewiele w Pani przypadku wnosi i nie wiemy, jaki był on przed dietą.
Nie trzeba leczyć cholesterolu, bo ten we krwi nie jest dla człowieka groźny.
Ważne jest, aby po przejściu na Żywienie Optymalne spadały triglicerydy i rósł poziom HDL.
Co do składu diety, to, jeśli wyliczenie jest prawdziwe, można ją stosować w ten sam sposób? 30-40 gramów białka, które powinna Pani zjadać to te o wysokiej wartości, czyli zwierzęce.
Produkty pochodzenia roślinnego zawierają bardzo małe ilości białka o niskiej przyswajalności i można ich nie brać pod uwagę.
Stosując prawidłowo żywienie, miażdżyca cofa się w ciągu ok. 2 lat i w tym czasie mogą wystąpić związane z nią dolegliwości.
Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z leczenia prądami selektywnymi, to na wyzdrowienie trzeba czekać dłużej.
W tym czasie lepiej jest czasem, w sposób rozsądny stosować leki niż cierpieć i żyć w stresie.

                                                                                                                Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                             Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.