forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:28:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proszę o Pomoc i Wskazówki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o Pomoc i Wskazówki  (Przeczytany 28260 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #40 : 2008-06-20, 21:11:51 »



Łatwo powiedzieć...
 

A jeszcze łatwiej zrobić.
Ludzie mają w mieszkaniach koty ,psy,kanarki,papużki,myszki,chomiki,tchórzofretki,szczury,węże,aligatory,niedźwiedzie,zaskrońce,szczypawice ,a nie można mieć zwykłej "kokoszki"??? Przecież to nie jest niebezpieczny dla otoczenia ptak.Jaki z niego drapieznik? Nie słyszalam w TV,żeby kura zadziobała czlowieka na śmierć,no chyba,że nie dotarły do mnie takie informacje....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #41 : 2008-06-20, 21:27:45 »

Zapomniałam napisac,że kury to przecież bardzo piękne,mądre i uczuciowe ptaki .
Potrafią przyjść do człowieka,wskoczyć na kolana,łasić się ,mogą nawet wziąść człowieka pod skrzydła.
A poza tym są niezastapione w łapaniu "zwierzatek" na ludzkiej głowie .Jesli ktoś ma z tym problem,to kura je rozwiąże-wiem z własnego doświadczenia  Razz.
Poza tym hodowanie kury,czy kur sprzyja zacieśnianiu związków miedzy domownikami.Jesli były jakies spory,to zostaną zażegnane dzięki własnie tym ptakom.
Są niezastapionymi towazyszami dziecięcych zabaw .
Bywają kury ,które są doskonałymi obrońcami tych,do których są mocno przywiązane ,aczkolwiek nigdy nikogo nie usmierciły -potrafią bowiem obezwładnić przeciwnika nie robiąc mu przy tym dotkliwej krzywdy.
Naprawdę warto się zastanowić,czy zamiast psa,czy kota ,nie byłoby lepiej mieć w domu kurę.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #42 : 2008-06-20, 23:45:12 »



Sugerujesz,że jakaś klimina (nie znam tego zwrotu,w moim regionie nie uzywano go  Smile) na wsi stempluje jajka ?  Razz

Hehe widzę, że "wesela" się nie czytało albo pamięć już nie ta...
To takie trochę staropolskie określenie na taką typową wsiową babę, taką jakich pełno w sobote na jarmarku co sprzedają śmietanę własnej roboty w butelkach po napojach i jojka prosto od kur niestemplowane.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #43 : 2008-06-20, 23:55:19 »

Zapomniałam napisac,że kury to przecież bardzo piękne,mądre i uczuciowe ptaki .
Potrafią przyjść do człowieka,wskoczyć na kolana,łasić się ,mogą nawet wziąść człowieka pod skrzydła.
A poza tym są niezastapione w łapaniu "zwierzatek" na ludzkiej głowie .Jesli ktoś ma z tym problem,to kura je rozwiąże-wiem z własnego doświadczenia  Razz.
Poza tym hodowanie kury,czy kur sprzyja zacieśnianiu związków miedzy domownikami.Jesli były jakies spory,to zostaną zażegnane dzięki własnie tym ptakom.
Są niezastapionymi towazyszami dziecięcych zabaw .
Bywają kury ,które są doskonałymi obrońcami tych,do których są mocno przywiązane ,aczkolwiek nigdy nikogo nie usmierciły -potrafią bowiem obezwładnić przeciwnika nie robiąc mu przy tym dotkliwej krzywdy.
Naprawdę warto się zastanowić,czy zamiast psa,czy kota ,nie byłoby lepiej mieć w domu kurę.

Edytko wszystko w tych Twoich przemyśleniach jest prawdą,ale na wstępie to niestety się pomyliłaś."Że kury to płec piękna" to my też wiemy, ale Ty idziesz dalej i piszesz
że kury są piękne ,mądre i uczciwe ptaki,to ja dam Tobie do przemyślenia cały czas opierając się na Faktach i dla porównania co jest piękniejsze kura czy kogut?
kaczor czy kaczka? Paw czy Pawica,? ogier  czy klacz?  Bażant samiec  czy kurka bażancia ?  i tak możesz przeleciec całą florę i faunę  Dlatego ciśnie się na usta pytanie
dlaczego ludzie uważają że w naszym przypadku jest inaczej i czy tylko w tym wypadku brak jest analogii.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #44 : 2008-06-21, 02:59:51 »

Jurek
    Co do urody..hmmm...młodośc jest piękna -niezaleznie od płci i gatunku
       zwłaszcza  posiadacze taaaakich ptaków .które wymieniłeś -.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #45 : 2008-06-21, 04:03:49 »

Jurek
    Co do urody..hmmm...młodośc jest piękna -niezaleznie od płci i gatunku
       zwłaszcza  posiadacze taaaakich ptaków .które wymieniłeś -.

Ja również mam takie przemyślenia i jeżeli ze mną się zgadzasz to ja myślę że jest to w moim przypadku objaw zdrowienia
że właśnie może te jaja, które ja zjadam bez względu na urodę tej co w określpnym celu je znoszą, a to czy one mają pieczątki czy ich nie mają to tylko zależy od uczciwości ich maczo.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #46 : 2008-06-21, 10:16:49 »



Sugerujesz,że jakaś klimina (nie znam tego zwrotu,w moim regionie nie uzywano go  Smile) na wsi stempluje jajka ?  Razz

Hehe widzę, że "wesela" się nie czytało albo pamięć już nie ta...
To takie trochę staropolskie określenie na taką typową wsiową babę, taką jakich pełno w sobote na jarmarku co sprzedają śmietanę własnej roboty w butelkach po napojach i jojka prosto od kur niestemplowane.

Faktycznie nie czytałam Wesela i zastanawiam się ;jak mogłam?
Ale mam oddać książkę do biblioteki dziś czy po niedzieli i sobie wypozyczę-lubię książki z takim "klimatem" .

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #47 : 2008-06-21, 11:41:14 »

Jurku,znam naturę kur ,podtrzymuję to co napisałam i zachęcam Rulera do hodowania tychże ptaków w mieszkaniu -nie bedzie miał powodów do narzekania,że nie może spotkać innych jajek,jak tylko takie z trójką na początku  Razz
Ruler.Lubisz też różne wycieczki krajoznawczo-turystyczne -wiedz ,że takie kury są niezastąpionymi ratownikami w razie różnych wypadków czy to w górach ,czy w dolinach  Razz
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #48 : 2008-06-21, 16:39:14 »

Jurku,znam naturę kur ,podtrzymuję to co napisałam i zachęcam Rulera do hodowania tychże ptaków w mieszkaniu -nie bedzie miał powodów do narzekania,że nie może spotkać innych jajek,jak tylko takie z trójką na początku  Razz
Ruler.Lubisz też różne wycieczki krajoznawczo-turystyczne -wiedz ,że takie kury są niezastąpionymi ratownikami w razie różnych wypadków czy to w górach ,czy w dolinach  Razz

hmmm czy myślimy o tych samych kurach...
A może Edyto masz na myśli jakieś kurozaury albo jeszcze jakiś inne coś:) no nie odważył bym się na hodowle w mieszkaniu, może zdradzisz jakieś techniczne szczegóły tego, skoro dla ciebie to nie problem
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #49 : 2008-06-21, 19:58:38 »

Edyta  tak dla jaj robi sobie jaja  Very Happy
   Jurek -dobrze mieć zaprzyjażnioną nioske -gratuluje i nie pozostaje mi nic innego tylko ,życzyc smacznego
     Witaj wśród żywych .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #50 : 2008-06-21, 20:15:02 »


... może zdradzisz jakieś techniczne szczegóły tego, skoro dla ciebie to nie problem


Jak nie ma problemu z psem,czy kotem,czy tchórzofretką tak ruchliwą w domu,no to z kurą będzie?

Kura na wsi mieszka w kurniku ,ma tam grzędę itd.
Kura w mieście takiego kurnika nie będzie miała i .....bardzo dobrze,bowiem kury w kurniku nie są tak szczęśliwe jak nam ludziom się wydaje.
Jak może czuć się kura siedząc na grzędzie?Na to pytanie odpowiemy sobie jesli sami spróbujemy tam usiąść.Gwarantuję ból kregosłupa.
otóż jak już wspomniałam, kura nie potrzebuje grzędy.Kura potrzebuje wygodnego miejsca ,a takie miejsce możemy jej stworzyć zapewniając jej miejsce przy nas na łóżku lub na specjalnej kanapie dla kur (nie wiem, czy w Polsce są już dostępne w sprzedaży).
Kura w naszym towarzystwie będzie się czuła szczęśliwie ,będzie zadowolona ,co więcej będzie okazywała nam swoje zadowolenie przymilając się do nas;tuląc się do naszych piersi,zawadiacko zadzierając dziobek,będzie nas dziobała po twarzy-nie bójmy się jednak o nasze oczy,bo kura jest bardzo czujnym ptakiem i nam krzywdy nie zrobi.
I uwaga!Jesli znajdziemy jajko rano obok siebie znaczy,że kura czuje się dobrze,chce się nam odwdzięczyć za troskę i poświęcony czas.Jeśli jednak przez pierwsze noce nie znajdziemy obok siebie jajka,to jeszcze nie powód do paniki-kury potrzebują czasu ,żeby się zaaklimatyzować (ten okres może trwać od kilku do kilkunastu dni).Jesli jednak po tym czasie nie znajdziemy jajka,to już powinniśmy się martwić.Powinniśmy sprawdzić ,gdzie robimy błąd.Musimy skorygować nasze zachowanie wobec kury.Tu pomocnym może się okazać wizyta u psychoterapeuty ,do ktorego powinniśmy się udać razem z kurą.

Edyta  tak dla jaj robi sobie jaja  Very Happy


Ale jaja  Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #51 : 2008-06-21, 23:28:59 »


... może zdradzisz jakieś techniczne szczegóły tego, skoro dla ciebie to nie problem


Jak nie ma problemu z psem,czy kotem,czy tchórzofretką tak ruchliwą w domu,no to z kurą będzie?

Kura na wsi mieszka w kurniku ,ma tam grzędę itd.
Kura w mieście takiego kurnika nie będzie miała i .....bardzo dobrze,bowiem kury w kurniku nie są tak szczęśliwe jak nam ludziom się wydaje.
Jak może czuć się kura siedząc na grzędzie?Na to pytanie odpowiemy sobie jesli sami spróbujemy tam usiąść.Gwarantuję ból kregosłupa.
otóż jak już wspomniałam, kura nie potrzebuje grzędy.Kura potrzebuje wygodnego miejsca ,a takie miejsce możemy jej stworzyć zapewniając jej miejsce przy nas na łóżku lub na specjalnej kanapie dla kur (nie wiem, czy w Polsce są już dostępne w sprzedaży).
Kura w naszym towarzystwie będzie się czuła szczęśliwie ,będzie zadowolona ,co więcej będzie okazywała nam swoje zadowolenie przymilając się do nas;tuląc się do naszych piersi,zawadiacko zadzierając dziobek,będzie nas dziobała po twarzy-nie bójmy się jednak o nasze oczy,bo kura jest bardzo czujnym ptakiem i nam krzywdy nie zrobi.
I uwaga!Jesli znajdziemy jajko rano obok siebie znaczy,że kura czuje się dobrze,chce się nam odwdzięczyć za troskę i poświęcony czas.Jeśli jednak przez pierwsze noce nie znajdziemy obok siebie jajka,to jeszcze nie powód do paniki-kury potrzebują czasu ,żeby się zaaklimatyzować (ten okres może trwać od kilku do kilkunastu dni).Jesli jednak po tym czasie nie znajdziemy jajka,to już powinniśmy się martwić.Powinniśmy sprawdzić ,gdzie robimy błąd.Musimy skorygować nasze zachowanie wobec kury.Tu pomocnym może się okazać wizyta u psychoterapeuty ,do ktorego powinniśmy się udać razem z kurą.

Edyta  tak dla jaj robi sobie jaja  Very Happy

[/quotE

Edytko a jeżeli i to nie poskutkuje ,kura musi dostac między uszy i w garze z rosołem wylądowac.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #52 : 2008-06-21, 23:35:31 »

Edytko a jeżeli i to nie poskutkuje ,kura musi dostac między uszy i w garze z rosołem wylądowac.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #53 : 2008-06-22, 07:31:58 »

Może nie do końca właściwie wyraziłem to o co chodzi. Trenowałem sport przez prawie całe życie i normalnym jest, że stałem się sprawniejszy od większości ludzi, ale nie o to chodzi. Kiedyś trenerzy kazali mi jeść 2g na kilogram ciała, 6g węglowodanów i 1g tłuszczu: co przy mojej wadze ok 90kg daje 180g białka, 450g węglowodanów i 90g tłuszczu. Po moje treningi zostały znacznie ograniczone przez pracę. Zacząłem szybko tyć i nie wiedziałem jak temu zapobiec. Przypadkiem natknąłem się na dietę Dr Kwaśniewskiego. Przeczytałem, że nie będę chorował na żadne infekcje, będę szczupły, będę dużo silniejszy, wytrzymalszy, nie będę łapał żadnych kontuzji itp. Postanowiłem przejść na DO. Początkowo czułem się świetnie, zacząłem chudnąć miałem dużo siły i energii na to żeby po ciężkim dniu pracy jeszcze troszkę się poruszać, bo to Kocham. Minęło ok pół roku i zacząłem czuć się  gorzej i tak jest do tej pory. Wychodzą mi czerwone plamy wokół ust, bywa tak że czuję się dobrze, by po jakimś czasie bolała mnie głowa i czuł się zmęczony. Byłem u lekarza DO i rozpisał mi właściwe proporcję, jakie podałem na początku tematu. Nadal nie było tak jak być powinno. Dostawałem wysypki i uczuleń, wydaje mi się że z powodu zbyt dużej ilości białka. Chcę być na tej diecie, ale tu chyba chodzi o to żebym czuł się tak jak napisane jest w Książce. Czuję, że coś jest nie tak. Proszę o pomoc osoby, które są na tej diecie od długiego czasu, żeby mi podpowiedziały co mam zmienić. Czy jak np wychodzą czerwone plamy na buzi to jest oznaką zbyt dużego spożycia jakiegoś składnika, czy jak nagle człowiek czuje się zmęczony i boli głowa to powinienem np zjeść trochę gorzkiej czekolady, czy tłuszczu? Nie wiem tego dlatego pytam, bo podobno kto pyta nie błądzi

Niedawno Morgano przyslal mi kalkulator, ktory jest pomocny przy obliczaniu miedzy innymi BTW jesli go jeszcze niemasz napisz - wysle
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #54 : 2008-06-22, 21:05:53 »

Ten kalkulator jest na baterie słoneczne,czy na te "okrągłe płaskie" ?
Ile dni "szedł" ten kalkulator do Chicago? Chcialam się dowiedzieć jak tera poczta pracuje  Smile  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #55 : 2008-06-22, 21:07:27 »

I dlaczego musiałeś mieć kalkulator z Polski? Te "amerykanskie" nie są dokładne?  Razz
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #56 : 2008-06-23, 12:43:12 »

Ten kalkulator jest na baterie słoneczne,czy na te "okrągłe płaskie" ?
Ile dni "szedł" ten kalkulator do Chicago? Chcialam się dowiedzieć jak tera poczta pracuje  Smile  Razz

W poprzednim tygodniu dostalem dwie przesylki z Polski jedna z Poznania a druga z pod Lodzi ta z Poznania byla szybsza bo lodzka poczta podobno wtedy strajkowala, ale obie byly dostarczone bez opuznien.
Natomiast kalkulator od Morgano przyszedl natychmiast za pomoca poczty emailowej i pracuje na prady z komputera. Jest to super programik.
Pozdrawiam Edytke Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #57 : 2008-06-23, 13:16:15 »

  Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #58 : 2008-09-10, 08:50:03 »

Cytuj
Wydaje mi się, że to żółtka jajek mnie uczulają, ale czy to jest możliwe?

Możliwe choć ja bym szukał na początek gdzie indziej (smalec...

Tu nie szukałabym, choć osobie w takim schemacie  żywieniowym ("jajka uczulają") - smalec/SŁONINA jako b. dobry materiał energetyczny może być na ten moment za dobry...
Tzn. zje smalec i ... obwini marchewkę...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.