forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-19, 02:33:35

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
503237 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: wildrose
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Honorowe Oddawanie Krwii
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Honorowe Oddawanie Krwii  (Przeczytany 64940 razy)
betan
GoŠ

Email
Honorowe Oddawanie Krwii
« : 2008-01-17, 11:09:48 »

Witam!

Od 1998l r regularnie oddaj─Ö krew. Nigdy nie mia┼éam problem├│w z zas┼éabni─Öciami czy z┼éym samopoczuciem. Ostatnio po okresie karmienia dziecka, pierwszy raz na ┼╗O odda┼éam krew i ku mojemu zaskoczeniu, po kilku godzinach dopad┼éo mnie post─Öpuj─ůce os┼éabienie, dolegliwo┼Ťci ┼╝o┼é─ůdkowe, co doprowadzi┼éo prawie do omdlenia.
Jak najlepiej dobrać posiłki w tym dniu, zwłaszcza przed zabiegiem. Zastrzegam, że zaleceniem KCKiK jest spożycie posiłku lekkiego, niskotłuszczowego.
Czy s─ů jakie┼Ť przeciwskazania do tej praktyki przy takim modelu ┼╝ywienia?

Syriusz
GoŠ

Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #1 : 2008-01-17, 12:50:33 »

W Polsce oddalem ponad 12 litrow krwi, mimo, ze moja lewa zastawka pracowala zle.
Zawsze przed oddaniem krwi wypijalem czarna mocna kawe i wielokrotnie nawet przed zjedzeniem sniadania. Nigdy nie mialem zadnych skutkow ubocznych. Oddawalem po 250ml/kwartalnie. Potem jeden profesor badajac moje serce zabronil kategorycznie oddawania krwi.
pozdrawiam
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-01-17, 13:33:23 »

W  DRK  dawca krwi  zostaje  zbadany przez lekarza:
sprawdzana jest wysokosc hemoglobiny aby wykluczyc ewentualna anemie  dawcy ,
nastepnie mierzona jest cieplota ciala  aby wykluczyc ewentualna chorobe infekcyjna.
DRK funduje  dawcom krwi  solidne sniadanie,oraz cieple jak i zimne napoje.
http://www.drk-blutspende.de/infos_zur_blutspende/ablauf_einer_blutspende.php Smile
mr_smok
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-01-17, 13:47:52 »

krew mialem okazje oddac 4 razy z tego 3 juz odzywiajac sie optymalnie.te ostatnie 3 razy lekarka w stacji krwiodastwa stwierdzala ze chciala by aby choc 1/3 oddajacych krew miala taka krew jak moja.po oddaniu krwi nie zaobserwowalem objawow oslabienia.
Waldek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-01-17, 15:36:08 »

a czym się twoja krew różniła od reszty?
Krystyna77
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-01-17, 19:26:25 »

krew mialem okazje oddac 4 razy z tego 3 juz odzywiajac sie optymalnie.te ostatnie 3 razy lekarka w stacji krwiodastwa stwierdzala ze chciala by aby choc 1/3 oddajacych krew miala taka krew jak moja.po oddaniu krwi nie zaobserwowalem objawow oslabienia.
No w┼éa┼Ťnie czym si─Ö r├│┼╝ni┼éa ?Te┼╝ jestem ciekawa?
maf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-01-17, 20:10:44 »

nastepnie mierzona jest cieplota ciala  aby wykluczyc ewentualna chorobe infekcyjna.

Nieprawda
Kilka miesiecy temu, bylismy z cala rodzina oddac krew. Szwagier mial przeszczep zastawki. Badania  - zgadza sie. Ale zadnych posilkow. Dostajesz talon do baru na czekolade /paczka chyba 6 szt/ i chyba jakis jogurt. Przynajmniej tak jest w Poznaniu.
Pozdr
maf
maf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-01-17, 20:14:43 »

Sory, nie wiem co to DRK. W cywilizowanych krajach widocznie tak jest. U tych ktorzy zostali w swojej ojczyznie jest inaczej.
Pozdr
maf
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-01-17, 22:45:27 »

http://www.drk-blutspende.de/infos_zur_blutspende/ablauf_einer_blutspende.php Smile
kodar poda┼éa link z czego wnioskuj─Ö,┼╝e to niemiecka wersja naszego polskiego Honorowego oddawania krwi. Niestety u nas czekolada tylko a i tak na krwi zarabiaj─ů firmy bo jest przetwarzana na r├│┼╝ne preparaty itp. Pacjenci za ni─ů nie p┼éac─ů ale koszty s─ů wyliczane przez plac├│wki  przetwarzaj─ůce krew i te┼╝ przez te kt├│re z nich korzystaj─ů.Kiedy┼Ť by┼é o tym reprota┼╝ w TV. To lekka polska paranoja .
betan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-01-18, 07:33:25 »

U nas kawa oraz czekolada.

Po raz kolejny przekonuję się, że nie warto pytać na forum, nie wiem czemu znowu to zrobiłam!
Ale natura człowieka jest taka, że szuka potwierdzenia swoich domniemań.
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-01-18, 08:05:06 »

Nie zdarzy┼éa si─Ö odpowied┼║ na pytanie, kt├│re zosta┼éo postawione w w─ůtku. Mo┼╝e ┼╝adna z os├│b, kt├│re tymczasem na to pytanie trafi┼éy nie mia┼éa do┼Ťwiadcze┼ä z zas┼éabni─Öciem po oddaniu krwi na DO ?

Mnie takie zasłabnięcie zdarzyło się zanim dowiedziałam się o ŻO, na długo przed. Na dokładkę potem mi powiedziano żeby krwi więcej nie oddawać bo jestem po żółtaczce, więc ona nie może być przydatna. Nie oddawałam.

Pozdrawiam, Teresa
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-01-18, 09:32:50 »

Po raz kolejny przekonuję się, że nie warto pytać na forum, nie wiem czemu znowu to zrobiłam!
Ale natura człowieka jest taka, że szuka potwierdzenia swoich domniemań

Betan,nie rob sobie zadnych wymowek,bo kto pyta podobno nie bladzi,odpowiedzi dostalas rozne,
no widzisz, my odpowiadajacy  akurat nie mozemy konkretnie odpowiedziec,bo nic podobnego nas nie spotkalo.
Mysle,ze jezeli bedziesz miala troche cierpliwosci  Smile to na pewno znajdzie sie  osoba,ktora wiecej i konkretnie  odpowie. Very Happy
mr_smok
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-01-18, 11:06:05 »

zadaliscie pytanie -czym sie roznila moja krew.chocby tym ze byla doskonale natleniona i jeszcze kilka innych rzeczy ktorych nie spamietalem.podrawiam.
Krystyna77
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2008-01-18, 11:32:41 »

O dzi─Öki za odpowied┼╝ mr_smok.Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e hemoglobin─Ö miale┼Ť na pewno bardzo dobr─ů i jeszcze inne parametry w doskonalej formie.M├│j m─ů┼╝ oddawa┼é krew przez jaki┼Ť okres w swoim ┼╝yciu jeszcze jako licealista i mia┼é takie do┼Ťwiadczenia jak krwawienia z nosa co jaki┼Ť czas.Nie wiemy czy to na skutek zbyt du┼╝ego narastania krwi po oddawaniu.W tej chwili ju┼╝ mu si─Ö to nie zdarza no i nie oddaje krwi.Czytalam r├│wnie┼╝ ale nie pami─Ötam ju┼╝ gdzie (mo┼╝e to znajd─Ö) wypowied┼╝ m─Ö┼╝czyzny, kt├│ry regularnie oddawa┼é krew, a po zaprzestaniu mia┼é problemy z nadci┼Ťnieniem t─Ötniczym i r├│wnie┼╝ krwawienia z nosa.Ale mo┼╝e si─Ö myl─Ö mo┼╝e to nie od oddawania tylko od nadci┼Ťnienia.Krew to skarb jest bezcenna a u nas dostaje si─Ö czekoladk─Ö mo┼╝e kawk─Ö, a dawniej jeszcze czerwone wino .Przecie┼╝ organizm jest os┼éabiony po oddaniu krwi i bez posi┼éku nie powinno si─Ö wypuszcza─ç ludzi ale to jest nasza polska rzeczywisto┼Ť─ç.Pozdrawiam.
mr_smok
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-01-18, 14:27:26 »

niestety nie pamietam jakichkolwiek objawow tak na plus jak i na minus.przypomnialo mi sie ze jedna z lakarek proponowala mi zebym zostal dawca osocza.poki co nie mialem okazji.krew oddaje wylacznie kiedy potrzebuje je ktos z bliskich lub znajomych.czekolady oddalem.pozdrawiam
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-01-18, 15:54:44 »

Witam.
Oddawanie krwi jest równie nieodpowiedzialnym działaniem, jak dawanie pieniędzy na WOŚP.
Kto nie poddaje si─Ö transfuzji krwi? Lekarze i ┼Üwiadkowie Jehowy,poniewa┼╝ s─ů ┼Ťwiadomi konsekwencji takiego post─Öpowania.
Pozdrawiam.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-01-18, 16:04:03 »

a jakie to s─ů konsekwencje?
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-01-18, 16:12:35 »

Jakie s─ů konsekwencje?
Bardzo dużo by pisać.Ja ,żeby się dowiedzieć szukałam różnych artykułów na ten temat ,już dawno.
Ka┼╝dy sam sobie mo┼╝e znale┼Ť─ç, je┼Ťli tylko go to interesuje.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-01-18, 16:35:42 »

aha - no to całkiem wyczerpujaca odp. jest.
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2008-01-18, 16:47:02 »

Chyba nie oczekujesz,┼╝e tu bed─Ö przepisywa┼éa tre┼Ťci ksi─ů┼╝ek,wkleja┼éa nagrania itp.
Interesuje Ci─Ö ,to rusz ty┼éek i poszukuj-ja nie czeka┼éam,a┼╝ mi kto┼Ť przyniesie informacje do domu.
Napisa┼éam tylko tyle,┼╝e oddawanie krwi  jest tak─ů sam─ů "szlachetn─ů dzia┼éalno┼Ťci─ů" ,jak dawanie pieniedzy na mi─Ödzy innymi szerzenie narkomanii,pija┼ästwa itp.

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.