forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 03:05:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Honorowe Oddawanie Krwii
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Honorowe Oddawanie Krwii  (Przeczytany 196499 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #40 : 2008-01-22, 15:35:30 »

Kodar,nie odpowiedziałas mi na pytanie,kogo uważasz za egoistę.Ponawiam pytanie,bo niestety nie mogę znaleść takiej odpowiedzi w innych źródłach informacyjnych.
Natomiast "wypaliłaś" o milosci Boga do ułomnych.
Edyta,ta masz swoje zadanie na temat pomocy ludziom,ja mam swoje,nie jestem w misjonarka,dlatego nie mam zamiaru ciebie przekonywac ani nawracac,

Cytuj
Któż zatem jest egoistą Kodar?
Ten kto nie odda krwi i nie przyjmie jej ,bo zna tego następstwa?
Czy ten,kto się ratuje za wszelką mozliwą cenę i nie dba o to ,że jego potomstwo może ucierpieć poprzez to?
Wedlug ciebie wszystkich ulomnych i ciezko chorych nalezaloby dobic.
Medycyna idzie z postepem,i to kazdego dnia.
Kazde zycie ma jakies zadanie do spelnienia na tym swiecie.
Otaczajacy nas swiat ma mnostwo energii,ktora daje bezinteresownie,nalezy tylko miec swiadomosc,i skupic sie na jej jakosci.
Jezeli ludzie beda nadal bezduszni,bezrozumni,zajadli,nezadowoleni i wiecznie nazekajacy Raju na Ziem,i nigdy nie zbudujemy.
Masz wrazenie,ze przynudzam,jest mnostwo sprawdzonych znakow,ze jednak mam racje. Smile

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #41 : 2008-01-22, 15:37:55 »

przepraszam ,bo przy  narzekac ucieklo mi r
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #42 : 2008-01-22, 16:29:31 »

 Po urodzeniu pierwszego dziecka miałam krwotoki [atonia macicy].Przetoczenie 2 litrów krwi
 pratowało mi życie. Jestem wdzięczna osobom które bezimiennie oddają krew ratując ludzkie życie.
                                                                  Krystyna
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #43 : 2008-01-22, 17:02:03 »

... zwyczajnie nieludzkie.


Co zatem jest ludzkie?
Wszelkie kombinacje,laniestwo? Czy to jest ludzkie?
NIc co nie jest zgodne z naturą ,ludzkie nie jest.
A transfuzje,czy przeszczepy innych tkanek, czy narzadów ludzkie nie jest i nigdy nie będzie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #44 : 2008-01-22, 17:33:28 »

Wiesz Edyto, że jak Bóg kogoś sobie upodobał, a ta osoba jest w błędzie to daje jej do myślenia by zmieniła zdanie.

Daniel to specjalista od tych spraw Smile

Ja osobiście się już staram „nigdy nie mówić nigdy” bo „wszystko jest możliwe”.

Akurat medycyna pourazowa to jej jedyna naprawdę sensowna jej gałąź i cieszy mnie, że lekarze starają się robić co się da by w ciągu minut ratować ludzkie życie.

Czy zakładanie gipsu na nogę jest zgodne z naturą?
Czy ceramiczny  implant biodra jest zgodny z naturą?
Czy skręcanie złamanych kości śrubami i kształtkami metalowymi jest zgodne z naturą?
Czy zaniechanie ratowania życia ze strachu przed nieznanym jest zgodne z naturą?


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #45 : 2008-01-22, 17:41:39 »

Adam.
Chyba nie chcesz mi wmówić,że nałożenie gipsu, to pewnego rodzaju transfuzja,czy tez przeszczep innych tkanek?

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #46 : 2008-01-22, 17:47:20 »

Słowa „wmówić” to nawet tak do końca nie rozumiem Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #47 : 2008-01-22, 17:49:45 »

To dobrze,bo jeszcze mógłbyś mi odpisać  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #48 : 2008-01-22, 17:52:13 »

Po urodzeniu pierwszego dziecka miałam krwotoki [atonia macicy].Przetoczenie 2 litrów krwi
 pratowało mi życie. Jestem wdzięczna osobom które bezimiennie oddają krew ratując ludzkie życie.
                                                                  Krystyna
Wspanialych ludzi,bezinteresownych,oddanych innym,pozytywnie myslacych,uczciwych spotykamy na kazdym kroku.
Spotkalam ich rowniez,kiedy 28 lat temu moja corka potrzebowala i fachowej opieki i transfuzji.
Dziekuje im i bede dziekowala przez cale moje zycie  Razz
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #49 : 2008-01-22, 18:02:08 »

Ja tez bym dziękowała, ale to nie znaczy, że świat idzie w dobrym kierunku.

Niedługo będziemy tak zdegenerowani, że bez "podpórek" nikt nie będzie mogł funkcjonować Wink)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #50 : 2008-01-22, 18:06:41 »

Caly czas mi o to chodzi.
Więc ,gdzież leży ten egoizm?  Smile
Myślicie,że transfuzja nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na ludzki organizm ,a potem na dalsze pokolenia?
Niestety przeszczep narzadów,to nie założenie gipsu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #51 : 2008-01-22, 18:13:27 »

Droga Edyto,


Na tym świecie obowiązuje nas przykazanie „nie zabijaj” i zaniechanie ratowania ludzkiego życia pod to podpada.

Może i są argumenty które uzasadniają, że lepiej mieć dwa trupy niż jednego żywego człowieka z przeszczepionym sercem i jednego trupa z roztrzaskaną czaszką po wypadku motocyklowym, ale skoro są to argumenty nie z tego świata to trudno o tym dyskutować.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #52 : 2008-01-22, 18:19:32 »

No cóż ,może się znajdzie choćby jedna osoba na forum ,która wie o co  mi chodzi  Smile .
Żeby mnie zrozumieć nie można mysleć ,że się wyrażę "płasko" ,trzeba mysleć "przestrzennie"  Smile .





Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #53 : 2008-01-22, 18:26:48 »

Nie ma sprawy, ja tam mogę nie mysleć Smile)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #54 : 2008-01-22, 18:33:31 »

No,ja odniosłam wrażenie,że mnie zrozumiałaś,no chyba ,że się mylę.
Chodzi mi o dobro ludzkiego gatunku,cały,cały czas.
Obecnie jesteśmy na etapie jego degeneracji.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #55 : 2008-01-22, 18:38:39 »

No cóż ,może się znajdzie choćby jedna osoba na forum ,która wie o co  mi chodzi  Smile .
Żeby mnie zrozumieć
nie można mysleć ,że się wyrażę "płasko"
 ,trzeba mysleć "przestrzennie"  Smile .

Wiesz Edyto, że jak Bóg kogoś sobie upodobał, a ta osoba jest w błędzie to
daje jej do myślenia
 by zmieniła zdanie.(...)

Było paru takich co chciało zadbać by ludzka rasa się nie degenerowała poświęcając jednostki czy narody, pamiętam, że napisałaś dziś w innym wątku słowo „swastyka”.

Jak by to powiedzieć lepiej myśleć bez przesady przestrzennie, tak by nie stracić kontaktu z rzeczywistością Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #56 : 2008-01-22, 18:47:53 »


Co zatem jest ludzkie?
Wszelkie kombinacje,laniestwo? Czy to jest ludzkie?
NIc co nie jest zgodne z naturą ,ludzkie nie jest.
A transfuzje,czy przeszczepy innych tkanek, czy narzadów ludzkie nie jest i nigdy nie będzie.
We wszystkim należy zachować umiar, także w leczeniu i ratowaniu ludzkiego życia. Także w negowaniu bądź wysławianiu osiągnięć medycyny ( o jak nie lubię tego zwrotu), obwinianiu innych za swoje porażki, generalizowaniu tego co złe.
Ludzkie jest niesienie pomocy innym bezinteresownie, bez oglądania się na ewentualne gratyfikacje. Ludzkie jest nieodbieranie drugiemu człowiekowi nadziei  na dalsze życie lub wyleczenie z choroby.Ludzkie jest pozwolić drugiemu człowiekowi umrzeć godnie i bez cierpienia.
Nieludzkie jest podtrzymywanie życia na siłę, nieludzkie jest okłamywanie chorego nie mówiąc mu całej prawdy o jego chorobie, nieludzkie jest kupowanie  i sprzedawanie ludzkich narządów i krwi, nieludzkie jest odmawianie pomocy tylko dlatego, że ktoś jest inny ( np.choroby genetyczne ).
Leczenie praparatami krwiopochodnymi a przeszczepy narządów to dwie różne sprawy. Chociażby dlatego, że po przeszczepach konieczne jest podawanie przez całe dalsze życie leków zapobiegających odrzuceniu przeszczepu. Leki te nie są niestety obojętne dla zdrowia. W Polsce problem jest taki, że pacjenci nie są dokładnie informowani co ich czeka po przeszczepie. Ale to zupełnie inny temat.
Zgadzam się, że obecnie medycyna coraz częściej zaczyna poprawiać niż naprawiać. Ale to też inny temat.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #57 : 2008-01-22, 19:10:52 »


Leczenie praparatami krwiopochodnymi a przeszczepy narządów to dwie różne sprawy. Chociażby dlatego, że po przeszczepach konieczne jest podawanie przez całe dalsze życie leków zapobiegających odrzuceniu przeszczepu. Leki te nie są niestety obojętne dla zdrowia.
O to miedzy innymi mi chodzi.


Proponuję eksperyment myślowy:

Mamy dwie cywilizacje:jedna to taka jak nasza,która stara się ratować życie za wszelką cenę ,nie ogladając się czy to będzie dobre dla jednostki ,czy gatunku.
Druga cywilizacja ,to taka która nie ratuje za wszelką cenę życia (np. przeszczepy są tam tabu) i dzięki temu za zaoszczędzone pieniadze i za zaoszczędzone siły ,które trzeba wkładać w cały skomplikowany system zdrowotny, krzewi zdr się zdrowy tryb życia (sport,kultura itp.)

Która cywilizacja ma szanse na osiagnięcie tzw. "zdrowia gatunkowego",które to też przekłada się na zdrowie jednostek?

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #58 : 2008-01-22, 19:15:25 »



...Było paru takich co chciało zadbać by ludzka rasa się nie degenerowała

Adam,a czy ja w ogóle piszę o zabijaniu ludzi?
Ja nawet za aborcją nie jestem,a tacy co krzyczą ,że jest przykazanie "nie zabijaj" pierwsi by podpisali ustawę o aborcji.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #59 : 2008-01-22, 19:16:11 »

Było paru takich co chciało zadbać by ludzka rasa się nie degenerowała poświęcając jednostki czy narody, pamiętam, że napisałaś dziś w innym wątku słowo „swastyka”.

Adam, bociany tez to robią, o czym wspomniałeś. Posunąleś sie za daleko w porównaniach. Ja oczywiście podpisuję sie pod własnymi wypowiedziami i chciałabym sie odnieść do nich właśnie.
Ludzie , mam nadzieję, nie będą decydować, kogo się pozbyć, zeby ulepszyć rasę. Chodzi np. o to, zeby nie przeciwstawiac sie naturze i nie skupiac sie za wszelką cenę na rozwoju medycyny, która ratuje zycie noworodkom, które natura skazała na śmierć, zadbać o utrzymanie społeczeństwa w zdrowiu. Wtedy takich chorych dzieci bedzie sie rodziło coraz mniej.
Tymczasem jest odwrotna tendencja.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.