forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 18:17:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659911 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Honorowe Oddawanie Krwii
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Honorowe Oddawanie Krwii  (Przeczytany 195946 razy)
bea561
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #60 : 2008-01-22, 20:34:33 »



Proponuję eksperyment myślowy:

Mamy dwie cywilizacje:jedna to taka jak nasza,która stara się ratować życie za wszelką cenę ,nie ogladając się czy to będzie dobre dla jednostki ,czy gatunku.
Druga cywilizacja ,to taka która nie ratuje za wszelką cenę życia (np. przeszczepy są tam tabu) i dzięki temu za zaoszczędzone pieniadze i za zaoszczędzone siły ,które trzeba wkładać w cały skomplikowany system zdrowotny, krzewi zdr się zdrowy tryb życia (sport,kultura itp.)

Która cywilizacja ma szanse na osiagnięcie tzw. "zdrowia gatunkowego",które to też przekłada się na zdrowie jednostek?


Proponujesz  dwie ekstremalne sytuacje. Masz rację, pierwszą mamy obecnie. Nie zgadzam się ani z jedną, ani z drugą. W zdrowej cywilizacji nie ma prawa być tamatów tabu. Sama sytuacja, że coś jest tabu jest nie zdrowa, nie można omijać milczeniem czegoś co już jest. Uważam, że powinniśmy dać każdemu prawo do prawdy, do tego aby mógł poznać także to co jest tabu i sam podjąć decyzję. Trzeba mu tylko szczerze i otwarcie przedstawić sytuację, wszystkie za i przeciw, a sam zainteresowany niech podejmie decyzję. Czy chce mieć przeszczep czy nie, czy chce mieć trasfuzję czy nie, czy chce być leczony agresywną chemioterapią czy nie.Czy chce wcinać jajka czy brukiew itp. Tylko czy obecnie jest szansa na "obiektywną prawdę"?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #61 : 2008-01-22, 21:07:41 »


Ludzie , mam nadzieję, nie będą decydować, kogo się pozbyć...


Ludzie właśnie teraz decydują ,kto ma przeżyć ,a kto umrzeć,czyj wczesniak ma być w inkubatorze,który został zakupiony dzięki WOŚP,komu uda się wczesniej wszczepić jakiś narząd,a kto już tego nie doczeka.Niestety dla wszystkich ,tych inkubatorów nigdy nie wystarczy i narządów również,ale są pieniądze,są łapówki,dzięki którym niektórzy mogą sobie pozwolić ,na ratowanie życia za wszelką cenę ,a niektórzy nie.
Mało tego ,im więcej bedzie ludzi z inkubatorów ,tym więcej będą płodzić dzieci potrzebujących tych inkubatorów.I do czego to wszystko zmierza?

Chodzi np. o to, zeby nie przeciwstawiac sie naturze i nie skupiac sie za wszelk± cenę na rozwoju medycyny, która ratuje zycie noworodkom, które natura skazała na ¶mierć, zadbać o utrzymanie społeczeństwa w zdrowiu. Wtedy takich chorych dzieci bedzie sie rodziło coraz mniej.
Tymczasem jest odwrotna tendencja.


Jestem tego samego zdania.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #62 : 2008-01-22, 21:14:56 »

Natomiast "wypaliłaś" o milosci Boga do ułomnych.
Bo jak już wszystko zawiedzie wtedy na myśl przchodzi Bóg.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #63 : 2008-01-22, 21:18:28 »

  Są jednak choroby, które wymagają podania preparatów krwi ...
Wypadki ! Szczególnie dużo ich ostatnio.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #64 : 2008-01-22, 21:23:18 »

Czy zakładanie gipsu na nogę jest zgodne z naturą?
Czy ceramiczny  implant biodra jest zgodny z naturą?
Czy skręcanie złamanych kości śrubami i kształtkami metalowymi jest zgodne z naturą?
Czy zaniechanie ratowania życia ze strachu przed nieznanym jest zgodne z naturą?
Nic co powyżej nie jest zgodne z naturą i jeszcze dość długo tak musi być.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #65 : 2008-01-22, 21:25:03 »


Proponujesz  dwie ekstremalne sytuacje. Masz rację, pierwszą mamy obecnie. Nie zgadzam się ani z jedną, ani z drugą. W zdrowej cywilizacji nie ma prawa być tamatów tabu. Sama sytuacja, że coś jest tabu jest nie zdrowa, nie można omijać milczeniem czegoś co już jest. Uważam, że powinniśmy dać każdemu prawo do prawdy, do tego aby mógł poznać także to co jest tabu i sam podjąć decyzję. Trzeba mu tylko szczerze i otwarcie przedstawić sytuację, wszystkie za i przeciw, a sam zainteresowany niech podejmie decyzję. Czy chce mieć przeszczep czy nie, czy chce mieć trasfuzję czy nie, czy chce być leczony agresywną chemioterapią czy nie.Czy chce wcinać jajka czy brukiew itp. Tylko czy obecnie jest szansa na "obiektywną prawdę"?

To jest właśnie niesprawiedliwe i nie etyczne,bo każdy chce żyć za wszelką cenę (tonący brzydko się chwyta) i zauważ ,że im mniejsze morale, tym bardziej plugawych metod złapie się ten tonący ,prosty przykład porywanie dzieci na narządy itp.
I dzięki czemu się to rozwinęło? Jak myslisz? Bo każdy ma prawo decydowania,każdy ma prawo wyboru.
Ty masz prawo uratować swoje dziecko poprzez inkubator,a ktoś inny ma prawo je porwać na narzady,bo też chce uratować swoje dziecko.
Po to jest potrzebne pojęcie tabu,żeby nikt nie pomyślał o podobnych plugawych rzeczach,a teraz właśnie tak mamy,dzięki rozwojowi tej naszej kochanej medycyny ,choć tak na prawde nie o medycynę chodzi ,tylko o tzw. myśl społeczną,która rzutuje na kazdą dziedzinę wiedzy i nauki.
Nota bene czytałam,że w Chinach skazanych na śmierć przeznacza się na narządy.I jak myslisz? Skazuje się tych ,którzy naprawdę zawinili,czy może wyszukuje się tych,którzy mają właściwe DNA dla biorcy?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #66 : 2008-01-22, 21:28:28 »

  Są jednak choroby, które wymagają podania preparatów krwi ...
Wypadki ! Szczególnie dużo ich ostatnio.


A wystarczy,żeby ludzie byli  bardziej ostrożniejsi,nie jeździli po pijaku,narażając siebie na utratę zdrowia ,czy zycia ,jak i innych.
Gdyby każdy przestrzegał przepisów drogowych ,to ilość wypadków zmniejszyłaby się i to o potężny odsetek.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #67 : 2008-01-22, 21:30:32 »

Chodzi mi o dobro ludzkiego gatunku,cały,cały czas.
Obecnie jesteśmy na etapie jego degeneracji.

Wracamy jak bumerang do PRZYCZYNY PIERWSZEJ - WYŻYWIENIE!, a potem wszystko inne będzie funkcjonowało należycie, bez transfuzji, gipsów...
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #68 : 2008-01-22, 22:20:36 »

(...) tonący brzydko się chwyta (...)

Nie zdradzisz zbyt wiele podając z jakiego jesteś województwa?
Ja ze Śląskiego i mamy tu popularną nieco inną wersję tego powiedzenia Smile
Byłem w szoku bo w googlach było aż 3 000 trafień przy 10 000 tysiącach trafień dla wersji którą ja znam Smile

Merytorycznie - jak kogoś stać na transplantację, jego prawo, jak kogoś nie stać, a jest ubezpieczony prywatnie też jego prawo, jak wszyscy musimy płacić za błędy jednostek to jest patologia.

Jeśli przed śmiercią ktoś uważa, że życzy sobie by jego organy mogły uratować życie innego człowieka, podpisze stosowną deklarację i jeszcze po śmierci poprze to stanowisko jego rodzina. Oraz transplantacja jest wykonana za pieniądze nie zebrane na siłę od całego społeczeństwa – to ja nie widzę powodów by taką akcję potępiać.

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać na opinię, że leki przyjmowane po transplantacji nie są obojętne dla zdrowia. Byłyby obojętne gdyby transplantacji nie dokonano, 2 metry pod ziemią ludzie mają inne problemy.

A jeszcze jedno, nie liczcie na genetyczną degenerację w ciągu kilku pokoleń to po prostu niemożliwe. Jak pisze JK problemem nie są geny tylko nawyki żywieniowe i inne wzorce przekazywane dzieciom (tym niesamodzielnie myślącym) z pokolenia na pokolenie.

Droga Halino,

Zostawmy sobie jednak urazówkę, każdemu może się ona kilka razy w życiu przydać, a jej brak może czasami dać się we znaki tylko raz w życiu Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #69 : 2008-01-22, 22:57:56 »

(...) tonący brzydko się chwyta (...)

Nie zdradzisz zbyt wiele podając z jakiego jesteś województwa?
Mieszkam w woj. śląskim.


Cytuj
A jeszcze jedno, nie liczcie na genetyczną degenerację w ciągu kilku pokoleń to po prostu niemożliwe.
Dowodów na to nie masz i mieć osobiście nie będziesz .Czas pokaże.
A przeszłością nie ma się co posługiwać ,bo nie zapominaj ,że istnieje coś takiego jak efekt kuli śnieznej ,co można zaobserwować w tym przypadku.

 
Cytuj
Jak pisze JK problemem nie są geny tylko nawyki żywieniowe


Tylko mi nie pisz,że JK odrzucił całkowicie genetykę  i że twierdzi iż potomstwu nie są przekazywane geny jego rodziców i że, gdy bedziesz stosował dietę japońską ,to wówczas będziesz miał skośne oczy,czy Twoje potomstwo itd. itp.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #70 : 2008-01-23, 11:37:30 »

I tak oto od problemu wynikłego po oddaniu krwi doszliśmy do całkiem innego wątku" Dobra ogólnego ". Zgadzam się całkowicie, że byloby super gdyby znikł problem potrzeby trasfuzji, przeszczepów, podtrzymywania ciąży i wielu innych "osiągnięć medycyny". Mam całkowitą świadomość, o czym pisałam wcześniej, że współczesny świat kroczy w kierunku samounicestwienia, nie widząc tego. (A może robi to świadomie? Nie wiem.) Jest wokół nas wielu krzykaczy, którzy wytykają to co złe. To nie nowość, to nie rewolucja. Ale kto jest taki mądry, który to staczanie się zatrzyma? Czy jest na to sposób? System nakazów i zakazów ( o czym pisaliśmy w wątku o cukrze) nigdy się nie sprawdza, system tematów tabu tym bardziej. Myślę, że warto zacząć od siebie i ludzi wokół nas. Naszej rodziny, naszych dzieci.
Piszecie państwo, że lekarze są be. Ja widzę problem z drugiej strony. Pacjenci nie chcą być leczeni bez lekarstw. Pacjenci nie chcą się wysilać, aby cokolwiek samemu zrobić dla własnego zdrowia, na najmniejszą dolegliwość szukają pigułek. I oczekują cudów od wspólczesnej medycyny. To koło nakręca się już samo.
Polska jest teraz na etapie supermarketów. Być może w miastach powoli ludzie odchodzą od tej mody. Ale wieś ( mieszkam i pracuję na wsi) wciąż się zachłystuje żywnością z marketów. Czy możecie sobie państwo wyobrazić, że mieszkając na wsi coraz trudniej kupić wiejskie jaja? Ludzie nie hodują kur! ( Młode kobiety nie chcą kur bo brudzą podwórko, a jaja można tanio kupić w sklepie) Uff! Rozpisałam się. Ale taka jest prawda. Więc proszę o pomysły, jak to naprawić?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #71 : 2008-01-23, 12:11:33 »

Więc proszę o pomysły, jak to naprawić?

ten temat przerabiamy w wątku "rewolucja jest teraz" Wink
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #72 : 2008-01-23, 12:42:29 »


Zostawmy sobie jednak urazówkę, każdemu może się ona kilka razy w życiu przydać, a jej brak może czasami dać się we znaki tylko raz w życiu Smile

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Akurat z tym się zgadzam.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #73 : 2008-01-23, 12:48:57 »

... "osiągnięć medycyny".
Doprawdy , medycyna ma jakieś osiągnięcia? Confused
To raczej medycyna wykorzystuje osiągnięcia, postępu techniki.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #74 : 2008-01-23, 13:21:23 »


Piszecie państwo, że lekarze są be. Ja widzę problem z drugiej strony. Pacjenci nie chcą być leczeni bez lekarstw. Pacjenci nie chcą się wysilać, aby cokolwiek samemu zrobić dla własnego zdrowia, na najmniejszą dolegliwość szukają pigułek. I oczekują cudów od wspólczesnej medycyny. To koło nakręca się już samo.

Zgodzę się z Tobą.
Lekarze spełniają oczekiwania pacjentów i jest tak jak jest.
Czy pacjent ,który przyjdzie od lekarza bez recepty będzie zadowolony? Nie będzie.
 
Przeczytałam bea,że jesteś lekarzem,możesz zdradzić jaką masz specjalizację?

Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #75 : 2008-01-23, 13:32:24 »


Zostawmy sobie jednak urazówkę, każdemu może się ona kilka razy w życiu przydać, a jej brak może czasami dać się we znaki tylko raz w życiu Smile

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Akurat z tym się zgadzam.

No tak każdemu już prawie dwa lata czekam na operację prawej ręki po upadku na trzeżwo i w kuchni KOCHANI!!! I daje mi się we znaki od czasu do czasu mój "strzaskany" łokieć, którego na pogotowiu nie raczyli skierować na leczenie operacyjne.Wypadki to nie tylko jazda samochodem ale czasem zwykły pech we wlasnym mieszkaniu .Cierpliwie czekam na swoją kolejkę , a żal mam tylko do jednego lekarza ortopedy, który żle mnie "leczył" po urazie.jednocześnoe mając nadzieję, że jeszcze się da z tym coś zrobić.

Pozdrawiam.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #76 : 2008-01-23, 22:10:41 »

Cytuj
czekam na operację prawej ręki po upadku na trzeżwo
Gdybys byla alkoholiczka juz dawno bylabys po operacji...
Takie sa dziwne realia. Jak alkoholik rozwali sobie glowe, to od razu robia mu tomografie (czy jak to sie nazywa) glowy oraz wszelkie badania, zabiegi.
Jak nie jestes alkoholiczka.... no wlasnie.... czekasz miesiacami  Confused

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #77 : 2008-01-23, 22:19:09 »

Jak alkoholik rozwali sobie glowe, to od razu robia mu tomografie...

A jeszcze przy okazji ,ktoś w trakcie ,ratując mu zycie sam je straci.Był taki przypadek,nie pamiętam gdzie,czy w Zabrzu ,czy Gliwicach-samochód potrącił lekarza,który ratował jakiegoś pijaka leżącego na drodze.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #78 : 2008-01-23, 23:55:32 »

Pani Edyto, wprawdzie "pijaków" się boję, jednak nie odważyłabym się osobę jw leżącą na ulicy obciążyć skutkami wypadku, który tam miał miejsce. Czy gdyby na ulicy leżał ktoś trzeźwy to do wypadku by nie doszlo?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #79 : 2008-01-24, 10:52:55 »

Pani Tereso ,alkoholik jako osoba nie mająca problemu z alkoholem ,a jedynie mająca problemy bez alkoholu,ma takie samo prawo do opieki medycznej ,jak i osoba nie majaca problemów bez alkoholu .
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.