forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:52:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Honorowe Oddawanie Krwii
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Honorowe Oddawanie Krwii  (Przeczytany 194261 razy)
betan
Go


Email
Honorowe Oddawanie Krwii
« : 2008-01-17, 11:09:48 »

Witam!

Od 1998l r regularnie oddaję krew. Nigdy nie miałam problemów z zasłabnięciami czy złym samopoczuciem. Ostatnio po okresie karmienia dziecka, pierwszy raz na ŻO oddałam krew i ku mojemu zaskoczeniu, po kilku godzinach dopadło mnie postępujące osłabienie, dolegliwości żołądkowe, co doprowadziło prawie do omdlenia.
Jak najlepiej dobrać posiłki w tym dniu, zwłaszcza przed zabiegiem. Zastrzegam, że zaleceniem KCKiK jest spożycie posiłku lekkiego, niskotłuszczowego.
Czy są jakieś przeciwskazania do tej praktyki przy takim modelu żywienia?

Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #1 : 2008-01-17, 12:50:33 »

W Polsce oddalem ponad 12 litrow krwi, mimo, ze moja lewa zastawka pracowala zle.
Zawsze przed oddaniem krwi wypijalem czarna mocna kawe i wielokrotnie nawet przed zjedzeniem sniadania. Nigdy nie mialem zadnych skutkow ubocznych. Oddawalem po 250ml/kwartalnie. Potem jeden profesor badajac moje serce zabronil kategorycznie oddawania krwi.
pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #2 : 2008-01-17, 13:33:23 »

 W  DRK  dawca krwi  zostaje  zbadany przez lekarza:
sprawdzana jest wysokosc hemoglobiny aby wykluczyc ewentualna anemie  dawcy ,
nastepnie mierzona jest cieplota ciala  aby wykluczyc ewentualna chorobe infekcyjna.
DRK funduje  dawcom krwi  solidne sniadanie,oraz cieple jak i zimne napoje.
http://www.drk-blutspende.de/infos_zur_blutspende/ablauf_einer_blutspende.php Smile
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #3 : 2008-01-17, 13:47:52 »

krew mialem okazje oddac 4 razy z tego 3 juz odzywiajac sie optymalnie.te ostatnie 3 razy lekarka w stacji krwiodastwa stwierdzala ze chciala by aby choc 1/3 oddajacych krew miala taka krew jak moja.po oddaniu krwi nie zaobserwowalem objawow oslabienia.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #4 : 2008-01-17, 15:36:08 »

a czym się twoja krew różniła od reszty?
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #5 : 2008-01-17, 19:26:25 »

krew mialem okazje oddac 4 razy z tego 3 juz odzywiajac sie optymalnie.te ostatnie 3 razy lekarka w stacji krwiodastwa stwierdzala ze chciala by aby choc 1/3 oddajacych krew miala taka krew jak moja.po oddaniu krwi nie zaobserwowalem objawow oslabienia.
No właśnie czym się różniła ?Też jestem ciekawa?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #6 : 2008-01-17, 20:10:44 »

W  DRK  dawca krwi  zostaje  zbadany przez lekarza:
sprawdzana jest wysokosc hemoglobiny aby wykluczyc ewentualna anemie  dawcy ,
nastepnie mierzona jest cieplota ciala  aby wykluczyc ewentualna chorobe infekcyjna.
DRK funduje  dawcom krwi  solidne sniadanie,oraz cieple jak i zimne napoje.

Nieprawda
Kilka miesiecy temu, bylismy z cala rodzina oddac krew. Szwagier mial przeszczep zastawki. Badania  - zgadza sie. Ale zadnych posilkow. Dostajesz talon do baru na czekolade /paczka chyba 6 szt/ i chyba jakis jogurt. Przynajmniej tak jest w Poznaniu.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #7 : 2008-01-17, 20:14:43 »

Sory, nie wiem co to DRK. W cywilizowanych krajach widocznie tak jest. U tych ktorzy zostali w swojej ojczyznie jest inaczej.
Pozdr
maf
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #8 : 2008-01-17, 22:45:27 »

W  DRK  dawca krwi  zostaje  zbadany przez lekarza:
sprawdzana jest wysokosc hemoglobiny aby wykluczyc ewentualna anemie  dawcy ,
nastepnie mierzona jest cieplota ciala  aby wykluczyc ewentualna chorobe infekcyjna.
DRK funduje  dawcom krwi  solidne sniadanie,oraz cieple jak i zimne napoje.
http://www.drk-blutspende.de/infos_zur_blutspende/ablauf_einer_blutspende.php Smile
kodar podała link z czego wnioskuję,że to niemiecka wersja naszego polskiego Honorowego oddawania krwi. Niestety u nas czekolada tylko a i tak na krwi zarabiają firmy bo jest przetwarzana na różne preparaty itp. Pacjenci za nią nie płacą ale koszty są wyliczane przez placówki  przetwarzające krew i też przez te które z nich korzystają.Kiedyś był o tym reprotaż w TV. To lekka polska paranoja .
Zapisane
betan
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #9 : 2008-01-18, 07:33:25 »

DRK funduje  dawcom krwi  solidne sniadanie,oraz cieple jak i zimne napoje.


U nas kawa oraz czekolada.

Po raz kolejny przekonuję się, że nie warto pytać na forum, nie wiem czemu znowu to zrobiłam!
Ale natura człowieka jest taka, że szuka potwierdzenia swoich domniemań.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #10 : 2008-01-18, 08:05:06 »

Nie zdarzyła się odpowiedź na pytanie, które zostało postawione w wątku. Może żadna z osób, które tymczasem na to pytanie trafiły nie miała doświadczeń z zasłabnięciem po oddaniu krwi na DO ?

Mnie takie zasłabnięcie zdarzyło się zanim dowiedziałam się o ŻO, na długo przed. Na dokładkę potem mi powiedziano żeby krwi więcej nie oddawać bo jestem po żółtaczce, więc ona nie może być przydatna. Nie oddawałam.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #11 : 2008-01-18, 09:32:50 »

Cytuj
Po raz kolejny przekonuję się, że nie warto pytać na forum, nie wiem czemu znowu to zrobiłam!
Ale natura człowieka jest taka, że szuka potwierdzenia swoich domniemań

Betan,nie rob sobie zadnych wymowek,bo kto pyta podobno nie bladzi,odpowiedzi dostalas rozne,
no widzisz, my odpowiadajacy  akurat nie mozemy konkretnie odpowiedziec,bo nic podobnego nas nie spotkalo.
Mysle,ze jezeli bedziesz miala troche cierpliwosci  Smile to na pewno znajdzie sie  osoba,ktora wiecej i konkretnie  odpowie. Very Happy
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #12 : 2008-01-18, 11:06:05 »

zadaliscie pytanie -czym sie roznila moja krew.chocby tym ze byla doskonale natleniona i jeszcze kilka innych rzeczy ktorych nie spamietalem.podrawiam.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #13 : 2008-01-18, 11:32:41 »

O dzięki za odpowiedż mr_smok.Tak sobie myślę, że hemoglobinę mialeś na pewno bardzo dobrą i jeszcze inne parametry w doskonalej formie.Mój mąż oddawał krew przez jakiś okres w swoim życiu jeszcze jako licealista i miał takie doświadczenia jak krwawienia z nosa co jakiś czas.Nie wiemy czy to na skutek zbyt dużego narastania krwi po oddawaniu.W tej chwili już mu się to nie zdarza no i nie oddaje krwi.Czytalam również ale nie pamiętam już gdzie (może to znajdę) wypowiedż mężczyzny, który regularnie oddawał krew, a po zaprzestaniu miał problemy z nadciśnieniem tętniczym i również krwawienia z nosa.Ale może się mylę może to nie od oddawania tylko od nadciśnienia.Krew to skarb jest bezcenna a u nas dostaje się czekoladkę może kawkę, a dawniej jeszcze czerwone wino .Przecież organizm jest osłabiony po oddaniu krwi i bez posiłku nie powinno się wypuszczać ludzi ale to jest nasza polska rzeczywistość.Pozdrawiam.
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #14 : 2008-01-18, 14:27:26 »

niestety nie pamietam jakichkolwiek objawow tak na plus jak i na minus.przypomnialo mi sie ze jedna z lakarek proponowala mi zebym zostal dawca osocza.poki co nie mialem okazji.krew oddaje wylacznie kiedy potrzebuje je ktos z bliskich lub znajomych.czekolady oddalem.pozdrawiam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #15 : 2008-01-18, 15:54:44 »

Witam.
Oddawanie krwi jest równie nieodpowiedzialnym działaniem, jak dawanie pieniędzy na WOŚP.
Kto nie poddaje się transfuzji krwi? Lekarze i Świadkowie Jehowy,ponieważ są świadomi konsekwencji takiego postępowania.
Pozdrawiam.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #16 : 2008-01-18, 16:04:03 »

a jakie to są konsekwencje?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #17 : 2008-01-18, 16:12:35 »

Jakie są konsekwencje?
Bardzo dużo by pisać.Ja ,żeby się dowiedzieć szukałam różnych artykułów na ten temat ,już dawno.
Każdy sam sobie może znaleść, jeśli tylko go to interesuje.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #18 : 2008-01-18, 16:35:42 »

aha - no to całkiem wyczerpujaca odp. jest.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Honorowe Oddawanie Krwii
« Odpowiedz #19 : 2008-01-18, 16:47:02 »

Chyba nie oczekujesz,że tu bedę przepisywała treści książek,wklejała nagrania itp.
Interesuje Cię ,to rusz tyłek i poszukuj-ja nie czekałam,aż mi ktoś przyniesie informacje do domu.
Napisałam tylko tyle,że oddawanie krwi  jest taką samą "szlachetną działalnością" ,jak dawanie pieniedzy na między innymi szerzenie narkomanii,pijaństwa itp.

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.